No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 10 

Řazení:
14.07.2018 - 18:47 | Filtr
(Býk) Ase » .
Akorát som si kupoval nejakú kosmetiku, kde mali také hnusné suché mydlá na vlasy :4: Ale ten pán čo to predával, tak pani čo to chcela kúpiť, hovoril, že zásaditosť vlasov si človek musí vrátiť späť. Doporučoval jej asi citrónovú vodu. Myslím si že keď si človek dá na hlavu tie patlaničky po umytí vlasov, ph by sa mohlo vrátiť do normálu aj bez nejakých kyselých tekutín.
14.07.2018 - 18:29 | Filtr
(Blíženci) il*ča » Nalani
S těmi šampuky od Lushe to možná taky bude sazka do loterie. Mám nějaky s hennou, mělo by to delat červené odlesky...nevím no, odlesky nevidím. :4:Mně zatím vyhovuje, ale celkem dost lidem se po nich taky dělají lupy. A cenově je to taky spíš dražší záležitost.

Siberica - šampon stojí cca 180 Kč, ale zas má 400 ml. Kupuji tuhle řadu :

https://www.naturasiberica.cz/produ…

Maji i masky, jedna je vyživující, druhá na hodně poškozene vlasy.
14.07.2018 - 15:06 | Filtr
(Štír) Nalani » il*ča
Díky za komentář :15:
Kouknu na to všechno. Na Natur Sibericu taky vždycky koukám, ale zatím kvůli ceně jsem do toho nešla.
Takže šampuk od Lush dobrý jo?
Já zatím šampuk neměla, jen ten tuhý šampon a po tom lupy hrozné a vlasy suché až běda, takže ten jsem vyřadila. Někde jsem četla, že šampuk je jiný než tuhý šampon a už jsem nad tím taky přemýšlela. Zatím budu zkoušet mouku a uvidím postupem času.
14.07.2018 - 15:02 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Tak já bych se bez šamponů neobešla (mám poměrně husté vlasy, lví hříva... :4:), ovšem jak zde zaznělo, vyhledávám jen ty bez silikonů a parabenů, občas udělám nějakou změnu - nyní např.
od firmy Bione přír. šampon Med a koenzym Q10 . Bylinky, kopřiva apod. na oplachování jsou fajn, ale přiznám se, že já jsem na to hodně líná (a navíc stále v jednom kole), takže na tu přípravu nemám čas.
Jako přírodní zrzka mám obrovskou výhodu, že jsem skoro do padesáti neměla šedivý vlas :3:, nyní už se něco začíná objevovat, zkoušela jsem barvit Hennou od zde již zmiňované firmy Khadi, barva krásná, ale velmi špatně kryje právě ty první bílé vlasy, tak se po čas zase vracím k chemii.
14.07.2018 - 15:01 | Filtr
(Štír) Nalani » Onirique
:61:
Já mám po mouce větší objem. Tak můžeš vyzkoušet.

Od Alpy jsem krom Alpy nic neměla. Ale zajímalo by mě složení!
14.07.2018 - 15:00 | Filtr
(Štír) Nalani » Áta22
Tož vyzkouším a uvidím. Už kolem ořešáku chodím moc dlouho, čuchám a přemýšlím :4:
14.07.2018 - 11:47 | Filtr
(Blíženci) il*ča
Zkoušela jsem na vlasy kdeco...dokud jsem nebarvila, uplně úžasny byl oplach kopřiva+ořechové listí. Kopřivy používám pořad, orechové listí už ne, ono totiž dělá na vlasech podobny povlak jako henna a pak nechytá barva (jak chytá po ořechu henna-nevím)
Metoda no-poo na chemicky barvené vlasy nefunguje vůbec ( tedy u mě). Ale třeba šampon amla je super,ten splachuji citronovou nebo octovou vodou, kvuli rozčesání.
Snažím se použivat šampony bez parabenů a hlavně silikonů. Teda krom olejů na konečky, tam zas silikony potřebuji :4: Na milost jsem vzala šampuk od Lushe, tam parabeny jsou, silikony ne. Dobrou vlasovou kosmetiku má Natur Siberica, hlavně ta rakytniková řada je super.
Ted mi bohuzel vlasy padají (asi kvůli lekům), musela jsem je zkratit asi o 25 cm ( přes střihem jsem je měla do pasu) . Pozitivní je, že díky kombinaci tobolek Donna Hair, placentovych ampulí, kterými masíruji pokožku hlavy a zábalům (žloutek+ricinový olej), mi celkem dost a rychle podrůstá a dorůstá nové háro :4:
13.07.2018 - 21:05 | Filtr
(Býk) Onirique » Áta22
Taky bych chtěla mít divný až nepříjemný pocit z toho, že mám moc vlasů...jak já bych chtěla mít tenhle "problém" :41:
Jakto, že já nemám po heně 2x větší objem vlasů?..pane bože za co? :42: ( :16: :4:)

K téme: mám hodně, fakt hodně jemné vlasy. Odvážila jsem se vyzkoušet marocký jíl (bez oleje-to by byla vlasosmrt)...a co myslíte? Byly ještě jemnější a k hlavě uťáplejší. Tož to byl první a poslední pokus.
Kopřivový šampon od Alpy rules :16:
13.07.2018 - 20:09 | Filtr
(Rak) Áta22 » Nalani
Zkus :) teď je vhodný čas. Jen čistě z ořešáku to odzkoušené nemám; myslím, že v tom odvaru bylo ořechové listí kvůli barvě a lesku pro tmavovlásky. Funguje podobně, jako henna. Šediny určitě neobarví. Uvádí se účinek i proti padání vlasů a někdy je dokonce doporučované na kožní problémy, jako ekzém a lupenka.
Ještě teda k heně: dělala krásnou barvu, odlesky a tak, ale aplikace a vymývání děs a navíc vlasy po ní byly drsné, hrubé a vysušené. Jak jich mám strašně moc, tak po tomhle 2x tolik na objem :4: měla jsem divný až nepříjemný pocit. Taková obrovská chodící hlava bez těla :25:
13.07.2018 - 10:00 | Filtr
(Štír) Nalani » Deam
To asi jo :4:

Haha, siwakové období. To jsem měla asi tak 2-3 dny a mrskla jsem tím do kouta. Kdyby mi to chutnalo, tak bych to možná aspoň žužlala dál, v rámci antiseptických účinků, ale jednak jsem neměla pocit, že by to něco čistilo a jednak mi to teda absolutně nechutnalo ani nevonělo. Takový nějaký divný křenový odér (a to mi křen běžně voní i chutná :61:) A to přitom taky ráda experimentuju v tomhle směru.

Jo, s těma šamponama, přesně.

Bylinné oplachy jsou fajn. Vnímala jsem i natónování vlasů, ale tam zas není dobré to používat pokaždé, protože ty oplachy mají zásaditý účinek a pak by se mohly tvořit lupy. Přemýšlím jestli jsem si tím k nim "nepomohla". Takže spíše střídat. 2x vodou, 1x prolít bylinama. Což možná řeší i tu lenost :5:
12.07.2018 - 21:37 | Filtr
(Býk) Deam » Nalani
Hah, asi to tak i zůstane. :)

Upřímně prvotní impuls byl, že jsem si něco přečetl na netu. :) Já na sobě rád tímto způsobem experimentuji.

Jsem celkem zásadní odpůrce pravidelně aplikované chemie na tělo i do těla, pravda s výjimkou zubní pasty. Ale lenost v tom určitě hraje roli taky, měl jsem siwakové období, ale to mě prostě přestalo bavit, docela rychle.

Každopádně když jsem se dočetl, že to jde i takto, chtěl jsem to vyzkoušet. V podstatě se to osvědčilo, vlasy se mi mastí méně než dříve a co se týče loupání kůže na hlavě, tak horší to podle mě také není.

U šampónů jsem měl vždy největší problém pořádně vypláchnout hlavu, z vody hrozí maximálně tak vodní kámen, ale ten za ta léta nepozoruji.

Párkrát jsem to, myslím, přerušil, ale je celkem jednoduché zase přestat. Fakticky je to jen s vodou mnohem jednodušší než přemýšlet, který šampón je asi nejvhodnější. :)

Kolikrát si říkám, že bych mohl vyzkoušet nějaké ty bylinné výluhy, ale tam je kamenem úrazu zatím právě lenost. :)
12.07.2018 - 14:09 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Jo tak :4: :15:
12.07.2018 - 14:03 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
No my jsme ho právě dostali, takže si nás našel sám :16:
12.07.2018 - 13:58 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Chmmm, to vypadá voňavě :4: A objednáváš online nebo kupuješ někde v okolí?
12.07.2018 - 13:56 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Tož to nevím, jestli to nebude zbytečně dráždit pokožku když to tam necháš nevím jak dlouho. Do toho nejdu, chudák moje hlavička :41: :4:

No já taky tak nějak. Já pořád zesvětluju a zesvětluju a doufám v plynulý přechod na stříbrňáska :75: :61:
12.07.2018 - 13:56 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
jsem si skoro jistá, že toto,a holky po něm mají takový krasný zlatavý odstín..což mě třeba nesedí. Mám světlý melír. Jen Barči se začínají už taky mastit vlasy, tak jsem zvědavá, co to s ní bude dělat.
https://www.mojemydla.cz/Sampon-s-h…
12.07.2018 - 13:52 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
No se šamponem :-D tady je návod https://www.stibio.cz/jak-si-namich…

Já našla první vlas, když mi bylo asi 18. Jsou ženy, které se s tím nějak smíří a nebarví se, mně se šedivé vlasy líbí jen na babičkách, takže ještě chvilku počkám a pak s tim barvením taky praštim :4:
12.07.2018 - 13:49 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Ne ne, to bys musela slyšet ten můj tón. :61:
12.07.2018 - 13:48 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
Hledej šmudlo..jsi určitě chtěla říct, jen jsi se neodvážila, vzhledem k tématu, co? :61: :34:
12.07.2018 - 13:31 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Hledeej! :61:
12.07.2018 - 13:31 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Jako jak s šamponem?? :25: :4:
No jo, jsem už taky šedivák :4: A to mi nikdo nechce v mém věku věřit, dokud neukážu odrosty :4: To se pak věta: V takovém věku? změní na: V takovém věku? :61: :61: :61:
12.07.2018 - 13:26 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
No to právě už několik minut hledám..zahodila jsem krabičku.. už nevím :23:
12.07.2018 - 13:24 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Ona se i ta permanentní dá používat jako přeliv, jde smíchat jen s šamponem, to jsem ale nezkoušela. U té druhé je výdrž rozhodně delší, taky si myju často vlasy. Ale stejně se musim barvit min. jednou za 14 dní. Každopádně díky bohu za barvy na vlasy, jinak chodím se skoro bílou hlavou už asi 10 let :-D
12.07.2018 - 13:23 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
:4:
A jakou značku tuháče pro holky používáš?
12.07.2018 - 13:13 | Filtr
(Ryby) thééé
Za sebe - mám mastné vlasy. Zkoušela jsem kdysi sodu s j.octem..pak jsem zjistila, že to není dobré..a tak zkouška té žitné jako Ty, plus oplach jabl. octem. No a jelikož mám světlé vlasy, typ takové té šedivé myšky, tak po tomhle jsem byla ještě šedější a nelíbilo se mi to, konečky suché a maštění neustalo.
No a nakonec to pro mě bylo hodně nepraktické, v současném zápřahu to nestíhám, snažím se, aby mě to tělo zaměstnávalo co nejmíň :4:
Tím jsem Ti ale vůbec nepomohla.. chtěla jsem ale taky říct, že mi vůbec nesedí nic na bázi olejů, ani na pleť ani vlasy, ani kokosák.
U holek se snažím jen vodu, pokud to jde, a ještě mám pro ně tuhý šampón s hennou a arganovým olejem, a ten je skvělý..Jsem přesvědčená, že to jde opravdu zevnitř.
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »