No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 10 

Řazení:
07.11.2019 - 18:03 | Filtr
(Rak) Loen
jé...můžeš mi dát nějaká info o tom CGM - nikdy sem to neslyšela...kudrny mi postupně slízaj po porodu a letech kojení... a ted mám ty vlasy podivně polo rovný polo vlnitý, a to sem měla svého času fakt lokny-prstýnky

nějakej relevantní odkaz jak na to - srozumitelnej - nebo tak něco? :61:
ps: DM mám po ruce...ale co ste si psaly vypadá jak nějaká alchymie :61: :32:
díky :3:
07.11.2019 - 12:28 | Filtr
(Střelec) Moneta » Khalia Zvlčelá
No týýý vááádo, tak do toho rozhodně du. :22: To je kudrna, jak z výstavy loken. :61:
07.11.2019 - 12:24 | Filtr
(Štír) Nalani » Moneta
Rádo se stalo :45: Tak vláskům zdar :75:
07.11.2019 - 12:18 | Filtr
(Střelec) Moneta » Nalani
Moc děkuju za info! Už asi vím, jaké pokusy na sobě začnu páchat. :44:

Já jsem právě viděla v našich vlasech podobnost, tak sem si říkala, že mi můžeš dobře poradit. Ty mé se momentálně tváří jako ty tvé na fotce před. Nazvala bych to "Vlny na pokraji sil".:4: Pořád sem si říkala, čím to může být, když používám přírodní kosmetiku, zdravě jím a užívám různé přírodní zázraky.

Jako malá jsem byla úplně kudrnatá, tak očekávám větší vlnění a možná až lehkou kudrnu. :117: Týýý jo, jsem fakt zvědavá. U tebe je ten rozdíl opravdu velký. Jde vidět, že teď máš vlasy zdravé a spokojené. :45:

Takže děkůjůůů, jdu ještě studovat! :29:
07.11.2019 - 10:53 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Áno. Třeba z :71:
07.11.2019 - 10:46 | Filtr
(Štír) Nalani » Khalia Zvlčelá
No jooo, faaaakt :61: Tos trefila :61:
07.11.2019 - 10:40 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Khalia Zvlčelá
Ještěže je tam vidět kus toho ucha. :22: Jinak by si nezasvěcený mohl myslet, že jde o vlnu na úplně jiné části těla. :14: :21:
07.11.2019 - 10:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ne, já se picnu. Já tam tu anténu nechcu, vypadám jak Teletubbies. :61:
07.11.2019 - 10:29 | Filtr
(Štír) Nalani » Khalia Zvlčelá
:61: :61: :61: já se z tebe picnu :61: :61: :61:
07.11.2019 - 10:27 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Přátelé, kamarádi, skutečně JE TAM. CGM opravdu funguje. Omg omg.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
07.11.2019 - 09:42 | Filtr
(Štír) Nalani » Sosna zvlčelý
Jasně, však ano, dárečky nejsou omezené jen na Vánoce... I taková krásná kytička ze srdce je k radování... a není to nic na co by rozpočet nebyl... to mám taky moc ráda :75:

Vlnuuu? Jakto že nic nehlásí. Khaliiii? :4: :25: :39:
07.11.2019 - 09:06 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Nalani
Však já vím.
A letos pro ni už něco mám koupené a rozpočet letos je docela snížen, tak stejně uvidíme, co půjde. Ale jako tip dobré, však ono třebas i v průběhu roku lze něco dát, když je z čeho (za co).

P.S.
Včera si našla jednu vlnu. Třeba ji vyfotí, protože mne pobavila. :4:
07.11.2019 - 08:11 | Filtr
(Štír) Nalani » Sosna zvlčelý
Zlato, tvoje žena si toho tolik už nakupovala, že už bych tam nic dalšího do toho netahala. v DM bych proto radši nakoupila jiné věci :4: Já bych teď ještě počkala, jak se Khaliiny vlasy budou chovat po tom, co si objednala teď a kdyžtak se mi připomeň po tom. A radji bych ti pak poradila ještě jiné věci pod :56:, ne z DM. :3:

Na kudršopu jsou teď nově poukazy a to je myslím úplně super dárek:
https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
07.11.2019 - 08:08 | Filtr
(Štír) Nalani » Nalani
Jinak, ještě doplním (i když jsem to už psala), že když začnete s lehčími produkty, tak tím nic nezkazíte na začátek, to hlavně když mluvím o nás vlnkách. Kudrnky si můžou už na začátek dát nějaký protein (ale taky bych to asi prubla tak, že šampon nebo kondiš bude jeden s a druhy bez proteinu).
Mám kamarádku kudrnku a té sedí jak mě to Khadi. Z DMka růžová Balea (hooodně proteinová).
Takže, prostudujte a kdybyste potřebovaly cokoliv doplnit, zeptat se, tak se ptejte :3: Pokud budu vědět, tak určitě poradím anebo možná budu vědět, kde info sehnat.

Jinak ještě poslední věc. Já jsem v tom tak 1-2 měsíce seděla a studovala a zkoušela. Ono něco na začátek člověk poradit může, ale vlasy jsou natolik individuální záležitost, že si to člověk musí vysledovat.
Mě třeba dělá velký rozdíl barvení hennou. Tím, že mám vlasy jemné a henna mi je zhrubné, tak mi vlny drží fakt mnohem líp. Ženy, které mají hrubé vlasy zase pro změnu hennu moc nemůžou (aspoň, co holky psaly a musely si najít nějakou šetrnou chemickou barvu, aby ty vlasy byl co k čemu).

Pokud budete mít zájem, tak vám pak napíšu způsob, jakým se barvím hennou, aby mi to nevysušovalo vlasy (a možná to hodím pak do úvodního příspěvku jako edti 3 :61:)

Ok, to stačí. Nalani brzdi :61:
07.11.2019 - 07:39 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Nooo a tohle je pro VŠECHNY ŽENY, CGM = NEČESAT ZA SUCHA! Jako vůbec :4:

Díky :45: v notné míře přispělo i nečesání :4: Ono když pořádně hydratuješ a vyživíš, rozčešeš za mokra, tak pak fakt není nutné česat. Ale to taky záleží na typu a jak se ty v tom cítíš, to je jasné.

Nee, to vůbec, absolutně 700kč bych nedala ani já. To už by musel být zázrak.
Já mám dobrou zkušenost s tímto:
Kondicionér bez proteinu: https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
Šampon s proteinem: https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
A maska: https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…

Nejlepší zkušenost mám s tímto:
Šampon Khadi Neem (Ale chystám se na Nussgrass nebo Růži, protože neem má vůni, kterou nemůžu pořád): https://www.khadi.cz/cz/e-shop/…
Kondicionér Kokos Shikakai: https://www.khadi.cz/cz/e-shop/…
+ dle potřeby tekuté hedvábí (ZDŮRAZŇUJU, že je fakt třeba koupit si k tomu kapátko nebo pipetku a kelímek, ve kterém si namícháš jen část kondicionéru a dáš třeba 2 kapky a zamícháš, jen tak nalít z lahvičky, to fakt ne :D): https://www.nature-store.cz/aktivni…

A pak už zbývá jen ta drogérka, viz příspěvek Monetě. Jako určitě není na škodu to nejdříve zkusit z drogérkou, abys věděla co a jak a naučila se.

Další důležítá věc je naučit se správně mýt, to je stěžejní. Tzv STC (Squish to condish neboli miskování) je pro mě absolutní objev, který mi fakt pomohl.
Tohle video mi moc pomohlo https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
07.11.2019 - 07:29 | Filtr
(Štír) Nalani » Moneta
Jj, to vypadá fakt na nízkoporézní. I tobě radím si najít složení někde na netu a prohnat to curlsbotem. U tebe bych si stopro dala pozor na všechny oleje, hlavně bambucké máslo (to je na vlny typu 2A strašně těžké a nevím zatím o žádné ženě, která by ho - natož dlouhodobě - na vlasech snesla.
Jelikož jsi cca typ já :4: tak bych poradila vybrat si tady v tomhle albu: https://www.facebook.com/media/set/…

Je vidět, že ty jsi už něco postudovala. Já bych asi udělala ten final wash (to znamená hloubkové čištění před tím než začneš s CGM). To je jediné mytí, kdy můžeš (a musíš) použít šampon se sulfátem (já měla Natur Box zelený s avokádem, ale teď jsem ho vyměnila za Kinky Curly Come Clean z kudršopu), protože ten odstraňuje všechny usazeniny a částečně i kámen z tvrdé vody. Pak hodit hydratační masku (mě nejvíce z drogérie sedl Garnier Hair Food Papaya. Holky nízkoporézňačky si chválí i Aloe Vera masku z téže řady, ale já z ní nějak nejsem na větvi) a pak nechat třeba 2 dny v klidu, ať se vlasy vzpamatují.
Pak začít s CGM (protože vlasy jsou už připravené).
Teďkom je důležité neplést si šampony na hloubkové čištění (které používáme 1 měsíčně, abychom zbavily vlasy nečistot). Na běžné mytí jsou tzv. Low poo šampony. Z toho, co jsem našla v albu se mi zamlouvá jen Hipp Baby Sanft. Jako kondicionér TRESemmé, Coconut oil & Aloe vera (A tady bacha na tressemé, tohle je snad jediný kondiš, který nemá sulfát, proto jdi konkrétně po něm).
Na CGM jsem se naučila nenechat se zmást "přírodními" věcmi, protože často se stává, že to složení je úžasné a pak natrefíš na nějakou megašílenou složku, která tenhle výrobek pošle velkým skokem dolů.
Ten šampon a kondík vyzkoušený bohužel nemám.
Pak jsou super výrobky Khadi, to je paráda. Např. šampon Khadi Neem + kondicionér Kokos Shikakai (bacha na šampon k tomuhle kondicionéru, je se sulfátem, takže it ady platí, kontrolovat složení).
No, a pak je tady kudršop, ale tam jsou ceny už úplně jinde.

Takže u tebe: Hloubkově vyčistit a hydratovat. Vynechat pokud možno všechny proteiny třeba na měsíc (to se týká i Khadi šamponů, tam většinou je protein ve všech). Potřebuješ vidět, co ti to udělá, když budeš jen hydratovat na chvíli. Pak bych si postupně přikoupila třeba i těžší produkty, protože většinou platí, že je fajn mít třeba šampon s proteinem a kondicionér bez proteinu. Tož tak zatím :4:
07.11.2019 - 07:10 | Filtr
(Štír) Nalani » Znovuzrozená
Luno v Blížencích z novu zrozená :4: Ty máš tak krásné vlasy, že bych je sežrala. Prosím tě, ty až objevíš to, co jim sedí, tak uvidíš, co to budou za divy. :3:
Ty už máš kudrny (ale úplně si nepamatuju, viděla jsem tě jednou, že :4: Jen vím, že se mi strašně líbily), takže ty jsou přirozeně sušší, ta poréznost asi taky bude vyšší a asi budou i hrubší. Ty pak snesou těžší produkty. Zkus si zjistit (A to platí i pro holky, se zde ptaly v příspěvcích níže) složení přípravků a zadat do curlsbot.cz, pravděpodobně nejsou šetrné a bude třeba je vyměnit.

Ty na fb jsi, takže se klidně přihlaš do skupiny, kterou jsem uváděla a zabrusli do alba s přípravky z drogérií. Myslím, že i tam bude poznat změna. Zatím není třeba možná objednávat, potřebuješ si otestovat, kolik toho tvoje vlasy snesou.
07.11.2019 - 07:01 | Filtr
(Štír) Nalani » Znovuzrozená
ZNOVUZROZENÁ, MONETA, TAJGA

Některé už jste si test dělaly, ale shrnu důležité kroky, než se dostanete ke zkoušení CGM. Vezmu to obecně pro vás pro všechny ať to je v jednom příspěvku, pak případně odpovím každé zvlášť.

Jedna z nejdůležitějších věcí je zjištění typu vln, typu vlasů (jemné, hrubé), poréznost.
Poréznost: https://www.kudrnatevlasy.cz/porezn…

Já mám něco mezi 2A a 2B, čili jemnější vlny, které se mi nevlní od kořínků a mám nízkou poréznost. Mám roky nebarvené vlasy (jen henna). Plus je mám spíš jemné (tady taky pozor na to jestli jsou jemné nebo hrubé).
Pamatujte, že já vám můžu poradit pouze s typem, který mám já, tzn. hlavně nízkoporézní 2A-2B, hlavně jemné (hrubé má CGM kamarádka, tak tam už mám taky trochu povědomí o něčem).

Jinak, pro diskuze a další informace je dobrá skupina na facebooku: https://www.facebook.com/groups/…
Jen se prosím neptejte, co je to CGM nebo nezakládejte diskuze typu: Nechce se mi hledat (nemám čas), poraďte mi. Některé holky na to už začínají být alergické a přiznám se, že i já.
Nejdříve si zjistětě výše popsané, bez toho se nehnete. Udělejte si nějaké fotky vlasů a pak založte případně diskuzi. Některé holky jsou velice zkušené a s těmihle informacemi vám pak můžou dobře poradit.

Další důležitá věc je mít někde uložené stránky (jsou i appky), které když tam zadáte složení, vám vyhodí, zda je to vhodné pro cgm nebo ne.
Schválené přípravky CGM jsou bez sulfátů, silikonu a většiny alkoholu (tam jsou nějaké výjimky, ale curlsbot nebo isitsg by to měly odhalit :D)
https://www.curlsbot.com/
http://www.isitcg.com/

Zpočátku se to jeví jako extrémně náročné a složité, ale ve skutečnosti není. Jakmile totiž objevíte, co vám sedí, tak pak už máme stálý arzenál a maximálně tam občas něco doplníte.
Já sama to po 5 měsících ještě nemám úplně vychytané, protože jak jsem psala výš, je důležité se dostat k produktům, které jsou pokud možno co nejvíce NT (non toxic) a přírodní. Takže i když jsou některé složky cgm schválené, tak já se jim vyhýbám. Jsou to například parabeny, polyquaternia a další.

Doplňkové webovky, které používám (většina holek na cgm ne) jsou https://www.slozeni-kosmetiky.cz/ ale to už zacházím do velkých detailů, které jsou uspokojením mé potřeby co možná nejlehčí chémie (nebo bez chemie :4:). Tímhle se zatím zabývat nemusíte. Sama jsem musela přejít na lehčí chemii, abych si vyzkoušela tuhle metodu.

Schválené produkty pro CGM z drogérie a které jsou běžně dostupné a taky poměrně levné jsou zde: https://www.facebook.com/media/set/…
U produktů bývají recenze.

Pokud byste chtěly zkoušet no poo, pak je fajn začít s přípravky zde: https://www.facebook.com/media/set/…

Facebookovou skupinu doporučuju, protože ta vás i nakopne, když uvidíte ty výsledky a fotky holek...

Přidávám video, abyste viděly způsob mytí, co je to PLOP (ano to je další důležitá věc, nabalit vlasy do obyč ručník, ale do trika nebo ručníku z mikrovlákna), co je to miskování atd.
https://www.youtube.com/watch/…
06.11.2019 - 21:35 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » tajga
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To s tím česáním taky mám jako problém, jinak vypadám strašně. :4: Ale zjišťuju, že je to fakt jen v tý hydrataci... nejspíš... a pro kudrnatější ve stylingu. :1:
06.11.2019 - 21:11 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Krásné vlasy máš! Zběžně jsem si to pročetla, píšou tam, že se suché vlasy nemají kartáčovat. Jenomže to bych byla úplně dredatá, musím česat aspoň 2x denně. Co bude možné určitě vyzkouším, ta tvoje proměna je neuvěřitelná :45:

Co používáš vlastně za kondicionér? Ne, že bych na sobě přehnaně šetřila, ale kupovat si kondicionér kolem 700,- kč to mi přijde šílené :43: https://www.kudrnatevlasy.cz/katego… Doufám, že nemusí být jedině tyto :4:
06.11.2019 - 18:02 | Filtr
(Střelec) Moneta » Nalani
Děkuju za zajímavé příspěvky. Zřejmě sem zjistila, kde dělám chybu. Už léta vlasy nebarvím a používám kosmetiku bez parabenů, silikonů atd., ale vlasy zůstávají takové bez života. Udělala jsem si test a mám lehce vlnité vlasy (2a) s nízkou porezností, které se jeví jako suché, takže asi přemíra proteinu. No a kouknu do koupelny a šampon a kondicionér mám samozřejmě hluboce regenerující s keratinem a různými oleji.

Chtěla jsem proto poprosit o radu zkušenější. Jaký kondicionér, šampon a jinou výživu pořídit a jestli prvně hydratovat nebo čistit. :63:

Děkujůůů! :29: :74:
06.11.2019 - 17:40 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Nalani
pěkné... :15:

tak poraď Luně v Blížencích, celoživotně vlnito - kudrnaté.... :4:

Poslední dobou (cca 3 roky?) mi vlasy téměř nerostou, zastřihuji jenom lehce konečky a vlasy jsou čím dál kratší a už ne tak pěkné jako dříve. No poo rozhodně vyzkoušet nehodlám, to není nic pro mne, ale CGM vypadá zajímavě...
06.11.2019 - 17:35 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Khalia Zvlčelá
jj, fujtajbl, mně se z toho udělalo hrozně mdlo.... :28:

********************************


Dáma s hranostajem :15:
06.11.2019 - 17:23 | Filtr
(Býk) Deam » Nalani
Experimentům zdar!

https://www.youtube.com/watch/…

Trochu přehání, zas tak hrozně na tom nejsem. :4:
YouTube
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »