No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nabi*
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 10 

Řazení:
13.11.2019 - 21:10 | Filtr
(Štír) Nabi* » Moneta
:61: no tak to musíš doplnit zásobu :5:
13.11.2019 - 18:56 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mně to nějak nefunguje, takže počkám až mi teď dorazí Giovanni šampon a kondicionér a když i po nich to bude hrůza, tak se na to vykašlu a počkám až si odrodím všechno, co mám. :4: Máte všechny nádherný vlasy! :1:
13.11.2019 - 18:43 | Filtr
(Střelec) Moneta » Loen
Rádo se stalo! :1:

Když koukám na všechny informace a obě fota, tak bych to opravdu viděla na péči pro kudrny. Zkusila bych tu hloubkovou hydratační a výživnou péči (masku pod igelit) a potom začít umývat péčí pro kudrny, kterou ti posílala Nalani a nezapomenout na gel na vlasy nebo gel ze lněných semínek. Ale je důležité si nastudovat, jak gel a kondicionér aplikovat. Zní to legračně, protože člověk si řekne "No tak si to tam kydnu a rozmažu, co je na tom?!" Ale není tomu tak.

http://www.nevastibio.eu/recepty/…

Potom, co jsem viděla nějaké fotky před a po, tak si myslím, že ti to půjde zpátky do kudrn a ještě je budeš mít krásně lesklé. Možná to ale bude nějaký čas trvat.

Hodně kudrnatého štěstí! :27: :17: :29:
13.11.2019 - 18:09 | Filtr
(Rak) Loen » Nabi*
Díky holky,
těžko říct, jestli s tím pracovat jako s kudrnatejma, páč třeba do 17-ti sem měla vlasy skoro rovný...pak se mi z ničeho nic zkroutily (můžou to bejt geny + hormony + moje přání bejt kudrnatá :61:)...a teď se mi to začalo rovno fakt po porodu prvního dítěte... a x-letým kojením se to zhoršovalo...

dnes u mě byla na návštěvě babička - díky tomu sem tu mohla taky přečíst nějaký příspěvky :61:(78 let - kadeřnice z dob cara klacka a řekla mi na moje čerstvě umytý vlasy že je mám nějaký mastný :61: tak super)
13.11.2019 - 14:50 | Filtr
(Střelec) Moneta » Nabi*
Semeno taky zkusím, ale momentálně mám prázdný pytlík. :61:

Musím do obchodu. :4:
13.11.2019 - 14:43 | Filtr
(Štír) Nabi* » Moneta
Jj, já už bych s nimi pracovala jako s kudrnami typu 3, to určitě!
13.11.2019 - 14:42 | Filtr
(Štír) Nabi* » Moneta
:61: :75: tak paráda! Lubrikační gel jsem nezkoušela, nechce se mi utrácet... zatím zůstávám u semena :4:
13.11.2019 - 14:42 | Filtr
(Štír) Nabi* » Loen
No, tak máš šampon na hloubkové čištění = už nepotřebuješ před CGM začínat final washem :61: :15:
13.11.2019 - 14:41 | Filtr
(Štír) Nabi* » Loen
Ty jo, tak tohleto prosím pěkně není nejsou vlny typu 2B natož A. Toto už je 3A (a to minimálně - takže závidím :39: :6: :4:).
Ty vlasy můžou být oslabené a narovnané nejen nepsrávnou péčí, ale i těmi porody. Holky si na to celkem ztěžujou ve skupině.
Hmm, tak u tebe by možná byly lepší nějaké ty těžší, ale zas ne moc. Ten Kinky Curly bych nechala jako clarifying. Low poo Šampon bych klidně nechala bez proteinu nebo s lehkým proteinem, masku s lehkým proteinem a kondiš taky...
Takže drogérka by byla následující (pokud zatím neobjednáváš):
Nějaký šampon se sulfátem (nějaký schválený z alba), Tresseme kondiš (schválený z alba), šampon Hipp baby.... masku proteinovou rúžovou baleu.
Tady bych to zkusila a pak bych se rozhodla co dál.
Mám kamarádku, co má podobné vlasy a rozhodně jí ta růžová balea prospívá.
13.11.2019 - 14:36 | Filtr
(Střelec) Moneta » Loen
Tak tomu říkám krásné kudrny! Valím bulvu! :97:

Otázkou je, jestli s tvými vlasy nepracovat už teď jako s kudrnatými.

Póza je naprosto v pořádku! :1:
A to pozadí, to je panečku krása! :4:


Zkus vlasy pořádně vyčistit, a pak zkus nějakou pořádnou kůru. Jak říká Nalani. Aspoň 30 min. pod igelit. Metoda pokus - omyl bude asi nutná. :63: :1:
13.11.2019 - 14:34 | Filtr
(Štír) Nabi* » Loen
:62:

Já si to myslela, proto jsem to raději napsala...
Aha, tak ty jo, s 3 týdenním mimčem a 3 letým dítětem, to tě obdivuju, že máš čas nad tím vůbec přemýšlet :4: :15:

Jj, před mytím. Doporučuje se 1 týdně, ale kdo má na to všechno čas, že. Ale když jsem to dodržovala, tak jsem to na vlasech poznala. Mě vadí, že už je teď ráno taková kosa a nemůžu s mokřejšíma vlasama. Ještě jak začne mrznout, tak nevím jak to budu dělat :63:

Já mám tu zmiňovanou Papayu Garnier hair food a z kudršopu Shea Moisture červená: https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
To Shea krásně voní :-) hmmmm
13.11.2019 - 14:30 | Filtr
(Rak) Loen » Moneta
super, díky...je to teda věda jak blázen :61:

já taky nebarvím, nežehlím a nefénuju

ten šampon co používám je pro suché vlasy s mandlovým a arganovým olejem :61: - složení nooo....na prvních místech: Aqua, Sodium Coco - Sulfate, Lauryl Glucoside, Glycerin, Betaine, Sodium Lactate...
13.11.2019 - 14:25 | Filtr
(Střelec) Moneta » Nabi*
Nejúčinější asi vážně bude metoda pokus - omyl. :44:

To sem zapomněla zmínit. Včera sem na základě informací z fb napatlala na vlasy lubrikační gel místo gelu na vlasy. :4:

Čekala sem, že se mi z toho vlasy ztopoří :23:, či, co, ale dopadlo to dobře. :61:

Koukala sem na složení a je v něm právě glycerin, což je dobré pro hydrataci.

Vlasy mi z toho úplně zvlhly. :14: :75:
13.11.2019 - 14:19 | Filtr
(Rak) Loen » Moneta
hmm... tak asi suché...vlas se rychle přetrhl ...ale zkoušela sem teď na suchém vlasu a když ho zmuchlám a mnu mezi prsty, tak šustí.

před pár rokama sem měla vlasy takovýto (bez jakékoli údržby a stylingu... a to je třeba 4.den po umytí...) - foto ilustrační, blbější pózu sem nenašla :61:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
13.11.2019 - 14:17 | Filtr
(Střelec) Moneta » Loen
Já ještě přidám postup, jak jsem přišla na to, co potrebují moje vlasy. Možná ti to nějak pomůže. Přes tu aplikaci, kterou sem dala Nalani jsem si projela můj stávající šampon a kondicionér a zjistila jsem, že má opravdu jen přírodní složky. Pak jsem zjistila, že oboje hlavně obsahuje protein. Z toho jsem usoudila, že určitě nemám zničené vlasy, protože nebarvím, nežehlím, nepoužívám chemii atd. Takže jsem vlasům pořád cpala protein na úkor hydratace. Další věc je, že tím, že sem léta používala šampon bez sulfátu, tak sem je nepročišťovala, takže se hydratace nedostala zřejmě dovnitř do vlasů a k tomu je zatížil nános různých složek. Dál sem si udělala test (natažení vlhkého vlasů). Tam mi vyšlo, že je vlas ok, ale dle popisu se vlasy jevily jako bez hydratace.

Takže sem prvně vzala obyčejný březový šampon, kde na 1. místě byl jakýsi sulfát a vlasy si s ním umyla. Pak sem si koupila kondicionér, který má v názvu "weightless hydratation", tudíž má za úkol hydratovat. Začala sem umývat tou miskovou metodou, česat za vlhka, dávat do trička. Taky jsem jednou absolvovala hloubkovou kůru, kdy sem smíchala výše uvedený kondicionér s ricinovym olejem, naplácala to na vlhké vlasy a dala asi na hodinu do fólie. Na další mytí sem koupila šampon z nabídky (dětský Hipp) a dále dávám hydratační kondicionér.

No a když se koukneš na fotky před a po, tak se mi vlasy oproti dřívějšku začínají fakt lesknout a přirozeně se víc vlnit, takže byly opravdu zatížené a chyběla jim hydratace. Počkám tak měsíc, a pak si pořídím speciální péči z eshopu.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
13.11.2019 - 14:16 | Filtr
(Rak) Loen » Nabi*
díky moc :62:
ajoo... tak na ty ml sem nekoukala :61:
zkusím víc prostudovat... mám na to málo prostoru se do toho všeho pořádně začíst (3 týdenní mimino co nespí + 3letej satan :61:)

ok, tu masku tady píšou před mytím?
13.11.2019 - 13:49 | Filtr
(Štír) Nabi* » Moneta
No, ono to testování je poněkud ošemetné. Já dodneška nevím co chcou, tak to tak nějak měním podle toho, co se mi zdá, že by to chtělo :4:
Co komunikuju s holkama se stejným typem vlasů, tak nám každé vyhovuje něco jiného.
Podle mě by mělo být pravidlem začínat s něčím lehčím, pokud nemám kudrny typu 3, což Loen nemá. 2A-B jsou VLNY. 3 A-B-C jsou od přírody suchší a potřebujou více proteinu.

Jo a taky holky, počítejte s tím, že po hloubkovém čištění ty vlasy potřebují nějakou pořádnou masku, ať se rychleji vzpamatujou. Já jsem včera dělala hloubkovou očistu a té masce jsem moc nedala, protože jsem na to ráno neměla čas a teď mám ty vlasy dost narovnané :4:... Zítra spravím chybku :4: Maska by tam měla být 20-30 minut a u nízkoporézních nahřívat po igelitovou čepkou. Já teda nenahřívám nikdy :4: ale holky to doporučujou :4:
13.11.2019 - 13:36 | Filtr
(Štír) Nabi* » Loen
No vida, hezký :15:

No já nejsem profík, ale co jsem tak vyzkoušela, tak nejlíp.
Určitě bych nešla do African Black soap, to je obecně na nízkopporétzní zabiják, ještě pokud máš vlasy jemnější, tak to už vůbec. Za mě Kinky Curly Come Clean (ten mi sedí a dá to i tvrdou vodu). Tomu Giovannimu bych nevěřila, že očistí za všech okolností. Můžeš si pořídit i to 50ml balení za 130kč. Je to sice malá lahvička, ale jelikož budeš hloubkově čistit 1 měsíčně, tak bych do většího nešla... já to mám myslím třetí měsíc a skoro neubylo...
Jestli je lepší mít vše od stejné značky nevím, protože nemám vyzkoušeno...
Low poo šampon bych si dala asi ten s malým množství proteinu což je Smooth and Silk, nebo bez proteinu Root 66. Do 200kč ti tam vyjedou jen samé vzorky, na to pozor!!! Dívěj se na ml! Giovanni stojí 250Kč.
Klidně bych si vzala šampon s mírným proteinem Smooth and Silk a k tomu kondík bez proteinu třeba ten Root 66 kondicionér, který je vhodný i jako cowash! ... Podle mě pro nízkoporézní, čím míň proteinu tím líp. ALESPOŃ NA ZAČÁTEK! A normálně si dokoupit to tekuté hedvábí z nature store. S tím glycerinem neporadím...
Takže základ jsou tyhle tři věci: Hloubkově čistíci (claryfing) šampon, Low po šampon na běžně (denní) mytí, kondicionér a pak je dobré mít masku. W Dm Garnier Hair food Papaya (komplet bez proteinu (vyvážená výživa i hydratace). Pokud by to bylo pro tebe málo a zjistila bys, že ty vlasy ti ty přípravky sežerou a nevyživují, tak pak bych začala přikapávat hedvábí, případně koupila proteinovou masku od Balea růžovou.
V tom albu, které jsme sem s Khali dávaly, všechno drogérkové je.
Ono fakt jde o to, začínat pomalu a s lehkými produkty. Já osobně pochybuju, že tyhle vlnité vlasy dají těžké produkty.

Jinak miluju zmiňované Khadi, tak zkus popřemýšlet zda se tvůj cenový limit nemůže trochu zvednout :4:

Tak čooo, stačí tak nebo ještě něco? :45:
13.11.2019 - 13:07 | Filtr
(Střelec) Moneta » Loen
Když koukám na tvé vlasy, tak se správně zvolenou péčí budeš mít určitě krásné kudrny. :1:

Zkus si ještě udělat test, jestli tvé vlasy potřebují hydrataci nebo protein.
Zde:
https://www.kudrnatevlasy.cz/co-tvy…

Pak se koukni, co představuje protein a co naopak hydratační složku ve složení šamponu.

Pokud ti chybí hydratace, tak bys naopak měla vyhledávat produkty s glycerinem, panthenolem, aloe Vera atd...

A určitě bych ti doporučila zkusit postup, kdy do vlhkých vlasů aplikuješ vlasový gel. Co jsem vypozorovala, tak u kudrn je to důležité. Na fb stránce máš v té složce produktů i vhodné gely.
13.11.2019 - 12:35 | Filtr
(Rak) Loen
Tak po očku studuju ty materiály... dala sem se do té FB skupiny...

vlasy mám asi nízkoporézní (vlas plaval a ještě byl na hladnině mastnej film) - vždycky mě přišlo že schnou rychle, ale mám jich celkem málo a zjišťuju teď že u hlavy až tak rychle neschnou - vlasy mám jemný a poslední dobou (haha 2 roky a je to čím dál horší) fakt kudrny mizí, vlasy jakoby těžknou, sou splihlý a použitelný sou asi fakt jen jeden den ... pak to čím dál víc splihává vypadá debilně a raději už to zaplítám

typ vlasů 2A - 2B ... i když dřív sem měla vlasy hodně kudrnaté a víc suché...

používám šampon a kondicioner alverde - ale asi nějakej mastnej typ s mandlovým a arganovým olejem.

Ale k věci, zajímalo by mě jaký bys mi doporučila produkty
co sem koukala na to DM, tak sou ty produkty sice bez silikonu, ale ne bez parabenů a všechny krom jednoho maj glycerin (i ten alverde teda)...

u produktů z e-shopu mi přáde super že si tam nastavím parametry a vyhodí mi to produkty :61: ale i tak mi jich to vyhodí kvantum

dala sem si parametry bez glycerinu, bez protejinu, pro nízkoporézní a jemné vlasy + cenovej limit 200,-
stačí mi teda koupit 3 produkty?:
šampon na hloubkové čištění - tady mi to vyjelo 3 značky:Shea Moisture African Black Soap Deep Cleansing Shampoo, Giovanni 50/50 Balanced Shampoo, Kinky-Curly Come Clean
low poo šampon - tady už mi to vyhodilo 8 produkrů
cowash
??
je lepší koupit všechno od jedné značky? třeba vše od giovanni...

Díky moc :3:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
11.11.2019 - 20:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Budeš můj osobní Brumbál. :18:
11.11.2019 - 20:10 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Nabi*
Vím, já měl dlouhé vlasy dost dlouho. A je tu jistý příslib, že zase budou (doslova zaznělo, že až nebudu mít šedivou hlavu, ale bílou, což nemusí dlouho trvat, však uvidíš :3:).
Když vidím Stellu Zázvorkovou ve filmové Kytici, kterak si rozčesává své krásné dlouhé sněhobílé vlasy, dojímá mne to až k slzám. Nikdy by mne nenapadlo, že v celé Kytici toto pro mne bude nejsilnější moment.
11.11.2019 - 15:46 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nabi*
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Hele, dlouhý vlasy jsou teď na mě spolu s očima to nejhezčí, respektive vlasy ještě ne, ale mají ten "hezkózní potenciál". :61:
11.11.2019 - 11:21 | Filtr
(Štír) Nabi* » Khalia Zvlčelá
:61: Když to řekneš takhle :61:

Za mě to je to nejlepší, co jsem kdy s vlasama provedla :75: :61:
11.11.2019 - 10:19 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nabi*
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Takže říkáš, že pro své vlastní dobrou nemám zkracovat, abych nezjistila, jak dobré to je? :61:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »