No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 11 

Řazení:
15.11.2019 - 07:26 | Filtr
(Štír) Nalani » Moneta
To Bione bohužel nepošlo schválením CGM, má to nějaké vysušující složky jako sulfáty nebo alkohol.

A jinak díky za tip s tím voskem a olejem. Možná někdy zkusím :15:
15.11.2019 - 07:23 | Filtr
(Štír) Nalani » Anilah
Jen poznatek k těm máslům. Osobně je nemám ráda a vůbec krémy obecně nemůžu používat. Je to mastné a těžké, ale ten DM fakt překvapil. Koupila jsem si tělové máslo na tělo, ale dávám to hlavně na obličej :4: Do té doby jsem používala různé oleje, ale ty mi zas neudrží v pleti hydrataci, takže tohle je naprostá bomba.
https://www.dm.cz/alverde-naturkosm…

Měla jsem už i jiné z toho naturschonu, třeba sérum a taky dobrý. To máslo existuje ještě jen na obličej a až mi dojde tohle tělové tak do toho jdu.

To jen tak na okraj, jelikož mám podobnou zkušenost s másly a tohle mě ořekvapilo.
15.11.2019 - 07:20 | Filtr
(Štír) Nalani » fanik
Dooobrýýý :61: :15:
15.11.2019 - 07:19 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Aha, vy už jste v tom DM asi byli což? :6:

Ake aspoň odpovím. Jj ten Hipp patří do low po, čili je to šampon na běžné mytí. Tresemmé - no vidíš, tak tady vůbec nevím jestli je vhodný na cowash, budeš muset asi zkusit. Nicméně já se někdy cowashuju i maskama, takže si myslím, že by to mohlo být :4:
Pro hloubkové čištění jsem měla ten zelený nature box s avokádem a teď mám Kinky Curly come clean vzorek.
Běžně se začíná CGM hloubkovým čištěním (když to zkoušíš poprvé), pak už používáš low poo a pak 1 měsíčně (to si odpozoruješ) použít ten hloubkáč :4:

Lněný gel - no, vlasy s ním schnou déle, ale vždycky si můžeš pomoct difuzérem. A záleží právě na poréznosti, nízkoporézní vlasy schnou faaakt dlouho. Ale v podstatě tě ten gel nic nestojí, jen trochu námahy, tak bych doporučovala ho zkusit :3:

Tak snad jsem to ještě stihla :12: Pak dej vědět. A kdyby něco, tak se ptej. Do 14h bych měla na netu fungovat normálně :3:
14.11.2019 - 21:32 | Filtr
(Blíženci) fanik » Znovuzrozená
Já asi letos chodit nebudu, ještě bych si ty pracné kudrlinky pocuchala :29: :61:
14.11.2019 - 17:59 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » fanik
:61: :75:

můžeš se zúčastnit konkurzu na Anděla, Mikuláš už tady někde je a já půjdu za čerta... :21:
14.11.2019 - 17:19 | Filtr
(Blíženci) fanik
Tak sem to holky teda nakonec taky zkusila, dobrý né? :63:
:61:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
14.11.2019 - 13:33 | Filtr
(Rak) Loen » Nalani
Díky ženy

až se probudí robě (dospává naši super probdělou noc...) tak pudem do toho DM :61:

takže:
Hipp baby šampon - ten prát jako low poo šampon?
Tesemmé kondicioner sem našla schválenej jen jeden - tak ten používat jako cowash?
proteinová maska Balea růžová - tím začít a dát hlavu od igelit?
šampon se sulfátem z alba - je fakt jedno jakej? - maj tam nějaký nature box, mani moisture, herbal ssences... - hloubkové čištění - tak začít tím a pak masu nebo jak? :61: :32: sem mírně unavená asi...tak mi ten mozek dnes moc nefunguje - taky si tu přepisuju zápousky o homeo léku jehož symptomem je zpomalené myšlení, tak sem se možná dostala do obrazu :46:

gel ze semena lnu - co sem pochopila z nějakejch diskuzí - čeká se strašně dlouho než to zaschne a pak se to nějak zas mačká? ne že bych na to asi měla čas a trpělivost... ale zítra bude syn u prarodičů, tak bych to mohla zkusit pokud bude mimino trochu v klidu a nebiude vyžadovat 100% pozornost
14.11.2019 - 13:31 | Filtr
(Střelec) Moneta » Anilah
Já už jsem dospěla do stádia, kdy jsem opravdu kontrolovala každou složku v kosmetice zvlášť (právě přes bioo.cz). Bohužel je to v dnešní době nutnost. Produkt se někdy dle obalu tváří jako nejpřírodnější na svetě, ale ve skutečnosti obsahuje škodlivou chemii. Když si ale pak člověk najde své produkty, tak je to v pohodě, už není třeba hledat.


Tady česká značka používající šetrnější chemii za dobré ceny.

https://www.bionecosmetics.cz/


A pokud tě to složení některých produktů fakt sejří, tak doporučuji zde.

https://eshop.ekokoza.cz/cs/

Já už nevěděla, čím se mazat, tak sem si objednávám různé oleje a míchám je se včelím voskem.

Je to jednoduché. Včelí vosk zahřeješ ve vodní lázni a pak doleješ oleji dle výběru. Vosku 30 g a oleje 200 ml.

Včelí vosk je dobré vzít přímo od lokálního včelaře.

Dájí se tam objednat i různá másla. Výjde to o dost levnější, než když si koupíš hotový produkt pod nějakou značkou.

Jsou tam i startovací sady pro výrobu šamponu, pracího prášku atd.

A jinak pečlivě hnojím i zevnitř, to zase jo.

:4:
14.11.2019 - 12:52 | Filtr
(Štír) Nalani » Anilah
No tak zrovna ta Logona, kterou jsem ti sem dala mi tak cenově šílená nepřijde.
Krémy běžně vůbec nemůžu, ale co mi opravdu sedí je z DM Alverde Naturschon (ale nic na vlasy). Na obličej a tělo je super jejich pleťové máslo :15:
14.11.2019 - 07:10 | Filtr
(Štír) Nalani » Anilah
Tak Siberica není CGM chválená kvůli Sodium Coco Sulfate (vysušující sulfát). Kromě toho tam je syntetický parfém. Takové sodium benzoate taky není úplně NT viz zde: https://www.slozeni-kosmetiky.cz/so…
Jsou šampony, které jsou více NT, kde jsou čistě přírodní látky + deriváty přírodních látek https://www.biooo.cz/sampon_jemny_m…

A pak mají dobré složení Khadi produkty (které zmiňuju furt :D), jsou to vesměs NT kompromisy.

Pro mě bylo stěžejní vyhodit sulfáty u běžného mytí(silikony jsem už měla vyhozené dávno) + určité druhy vysušujících alkoholů.

Bohužel měl no poo z dlouhodobého hlediska moc neprospívalo, takže jsem najela na CGM a teď začínám nahrazovat šampóny, masky a kondicionéry přírodnějšími variantami. Možná se zpět na no poo dostanu, ale půjde to přes znalost mých vlasů, kdy už vím, co potřebují a v čem jim můžu vše potřebné dodat.
Ve skupině CGM, kterou jsem sem dala je i dovětví no poo, takže CGM NENÍ OMEZENÉ pouze na šampony a kondicionéry jako takové.
13.11.2019 - 21:12 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Ty to máš nějaký variabilní :61:
Babča teda potěšila :4:
13.11.2019 - 21:10 | Filtr
(Štír) Nalani » Moneta
:61: no tak to musíš doplnit zásobu :5:
13.11.2019 - 18:56 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mně to nějak nefunguje, takže počkám až mi teď dorazí Giovanni šampon a kondicionér a když i po nich to bude hrůza, tak se na to vykašlu a počkám až si odrodím všechno, co mám. :4: Máte všechny nádherný vlasy! :1:
13.11.2019 - 18:43 | Filtr
(Střelec) Moneta » Loen
Rádo se stalo! :1:

Když koukám na všechny informace a obě fota, tak bych to opravdu viděla na péči pro kudrny. Zkusila bych tu hloubkovou hydratační a výživnou péči (masku pod igelit) a potom začít umývat péčí pro kudrny, kterou ti posílala Nalani a nezapomenout na gel na vlasy nebo gel ze lněných semínek. Ale je důležité si nastudovat, jak gel a kondicionér aplikovat. Zní to legračně, protože člověk si řekne "No tak si to tam kydnu a rozmažu, co je na tom?!" Ale není tomu tak.

http://www.nevastibio.eu/recepty/…

Potom, co jsem viděla nějaké fotky před a po, tak si myslím, že ti to půjde zpátky do kudrn a ještě je budeš mít krásně lesklé. Možná to ale bude nějaký čas trvat.

Hodně kudrnatého štěstí! :27: :17: :29:
13.11.2019 - 18:09 | Filtr
(Rak) Loen » Nalani
Díky holky,
těžko říct, jestli s tím pracovat jako s kudrnatejma, páč třeba do 17-ti sem měla vlasy skoro rovný...pak se mi z ničeho nic zkroutily (můžou to bejt geny + hormony + moje přání bejt kudrnatá :61:)...a teď se mi to začalo rovno fakt po porodu prvního dítěte... a x-letým kojením se to zhoršovalo...

dnes u mě byla na návštěvě babička - díky tomu sem tu mohla taky přečíst nějaký příspěvky :61:(78 let - kadeřnice z dob cara klacka a řekla mi na moje čerstvě umytý vlasy že je mám nějaký mastný :61: tak super)
13.11.2019 - 15:08 | Filtr
(Střelec) Moneta » Anilah
Tohle je určitě nejlepší cesta. To souhlasím :15:

Já jsem to zkoušela dlouho. Vlasy sem si myla jen úplně čistým přírodním mýdlem, masky z vajíček, medu a olivového oleje atd. Měla sem z toho suché, lámavé vlasy jako provazy. Pak sem přešla na přírodní vlasovou kosmetiku jedné malé české firmy a taky mi to moc nepomohlo.


Teď zkouším toto a pokud možno, tak až zjistim, co vlasy potřebují, tak se budu zase snažit přejít na co nejšetrnější cestu.


Ale všem co si myjí vlasy mýdlem, a pak si na ně hňácnou vajíčko a máj to dobrý, těm fakt závidím! :4:
13.11.2019 - 14:50 | Filtr
(Střelec) Moneta » Nalani
Semeno taky zkusím, ale momentálně mám prázdný pytlík. :61:

Musím do obchodu. :4:
13.11.2019 - 14:43 | Filtr
(Štír) Nalani » Moneta
Jj, já už bych s nimi pracovala jako s kudrnami typu 3, to určitě!
13.11.2019 - 14:42 | Filtr
(Štír) Nalani » Moneta
:61: :75: tak paráda! Lubrikační gel jsem nezkoušela, nechce se mi utrácet... zatím zůstávám u semena :4:
13.11.2019 - 14:42 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
No, tak máš šampon na hloubkové čištění = už nepotřebuješ před CGM začínat final washem :61: :15:
13.11.2019 - 14:41 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Ty jo, tak tohleto prosím pěkně není nejsou vlny typu 2B natož A. Toto už je 3A (a to minimálně - takže závidím :39: :6: :4:).
Ty vlasy můžou být oslabené a narovnané nejen nepsrávnou péčí, ale i těmi porody. Holky si na to celkem ztěžujou ve skupině.
Hmm, tak u tebe by možná byly lepší nějaké ty těžší, ale zas ne moc. Ten Kinky Curly bych nechala jako clarifying. Low poo Šampon bych klidně nechala bez proteinu nebo s lehkým proteinem, masku s lehkým proteinem a kondiš taky...
Takže drogérka by byla následující (pokud zatím neobjednáváš):
Nějaký šampon se sulfátem (nějaký schválený z alba), Tresseme kondiš (schválený z alba), šampon Hipp baby.... masku proteinovou rúžovou baleu.
Tady bych to zkusila a pak bych se rozhodla co dál.
Mám kamarádku, co má podobné vlasy a rozhodně jí ta růžová balea prospívá.
13.11.2019 - 14:36 | Filtr
(Střelec) Moneta » Loen
Tak tomu říkám krásné kudrny! Valím bulvu! :97:

Otázkou je, jestli s tvými vlasy nepracovat už teď jako s kudrnatými.

Póza je naprosto v pořádku! :1:
A to pozadí, to je panečku krása! :4:


Zkus vlasy pořádně vyčistit, a pak zkus nějakou pořádnou kůru. Jak říká Nalani. Aspoň 30 min. pod igelit. Metoda pokus - omyl bude asi nutná. :63: :1:
13.11.2019 - 14:34 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
:62:

Já si to myslela, proto jsem to raději napsala...
Aha, tak ty jo, s 3 týdenním mimčem a 3 letým dítětem, to tě obdivuju, že máš čas nad tím vůbec přemýšlet :4: :15:

Jj, před mytím. Doporučuje se 1 týdně, ale kdo má na to všechno čas, že. Ale když jsem to dodržovala, tak jsem to na vlasech poznala. Mě vadí, že už je teď ráno taková kosa a nemůžu s mokřejšíma vlasama. Ještě jak začne mrznout, tak nevím jak to budu dělat :63:

Já mám tu zmiňovanou Papayu Garnier hair food a z kudršopu Shea Moisture červená: https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
To Shea krásně voní :-) hmmmm
13.11.2019 - 14:30 | Filtr
(Rak) Loen » Moneta
super, díky...je to teda věda jak blázen :61:

já taky nebarvím, nežehlím a nefénuju

ten šampon co používám je pro suché vlasy s mandlovým a arganovým olejem :61: - složení nooo....na prvních místech: Aqua, Sodium Coco - Sulfate, Lauryl Glucoside, Glycerin, Betaine, Sodium Lactate...
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Úplněk ve Lev Lvu
ukázat kalendář »