No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 10 

Řazení:
06.11.2019 - 16:11 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Nalani
Poraď mě, do DM se dostanu a tip na dárek pro Khali se vždy hodí. :15: :3:
06.11.2019 - 14:04 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To ale neodpovídá ničemu, co jsem zkoušela, tedy těm testům. :4:
06.11.2019 - 13:46 | Filtr
(Štír) Nalani » Khalia Zvlčelá
Víš co si myslím, že je máš nízkoporézní :61:
06.11.2019 - 13:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nj, já myslela, že když mám vlasy vysokoporézní a "žravé", že jim to prospěje. :4: Tož škoda, no... Masku mám právě tuto Shea Moisture https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/… a nevím. Naposled jsem právě použila jen Kinky Curly na vyčištění a pak už jen tuto masku a výsledek otřesný. Přitom ta maska je jedna z těch lehčích, jsem myslela... No asi ne. :4:

Jinak jo, šampon mám ten jamaican black, ale toho používám opravdu maličko, sotva na prst, nejvíc právě dělá paseku asi ten kondicionér...

Vyměním :41: a poreferuju.
06.11.2019 - 13:23 | Filtr
(Štír) Nalani » Khalia Zvlčelá
Giovanni root 66 myslíš kondicionér? Frizz be gone šampon. No, tak snad ten bude ok, protože tam je i to bambucké máslo, které nízkoporézním vlasům moc nesvědčí (těžké) a tuna olejů. Já bych do tohodle šamponu nešla. Já už bych si raději objednala něco hodně lehkého a případně bych pak kombinovala s tím, co už máš. Ty máš ten SM Jamaican black castor, že? Tam je taky bambucké a to je síla.
Po zkušenostech s tekutým hedvábím jsem si už jasně řekla, že budu kupovat fakt jen věci bez proteinu a dle potřeby přikápnu hedvábí https://www.nature-store.cz/aktivni… (přikup si kapátko, od oka nikdy nelij, bo si je taky přeproteinuješ :4:).
Fakt Khali, ty si vybíráš samé těžké věci. Zks třeba Giovanni 50/50, ale nejlepší by bylo kdybys sehnala tenhle. Stojí do stovky a jediný z řady Hipp, který je bez polyquaterni https://www.dm.cz/hipp-babysanft-se…
Anebo si objednat ještě k tomu Rootu i šampon https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…, tam je to složení hodně lehké.
A ano, ta kokosová voda je absolutně super. Viděla jsem i v Globusu.
Zkus se začít koukat na složení u každého produktu a porovnat, uvidíš jak se to liší.
Anebo pak řada Khadi (ale tam kontrolovat složení, jeden šampon je se sulfátem, čili vhodný jen na hloubkové čištění jednou měsíčně)
Ještě mě napadlo. Zkus si vlasy vyčistit Kinky Curly Come Clean a pak na to dát jen nějakou neproteinovou masku nebo pořádně namačkat kokosovou vodu.
06.11.2019 - 13:11 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Maj e-shop. Ale já zkusím stejně asi spíš rovnou z toho kudrshopu. Giovanni Root 66 a pak tu kokosovou vodu. A šampon frizz be gone. Teda doufám, že ten je taky bez proteinu. :4:
06.11.2019 - 13:09 | Filtr
(Štír) Nalani » Khalia Zvlčelá
Bude třeba hydratovat. Zkus tu kokosovou vodu a koupit produkty z drogérky. Poradila bych ti hned, ale když ty nemáš přístup k DMku, tak to bude těžší.
06.11.2019 - 13:06 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak poslušně hlásím, že jedu taky na CGM, ale svoje foto sem nedávám, protože mi to zatím totálně nejde. Vlasy ještě horší než předtím. :61: Asi jsem zvolila špatné produkty s velkým obsahem proteinu, a protože mám vlasy hrozně hrubé a silné, tak je to na ně asi moc těžké. Zkusím protein vysadit a spíše hydratovat a poreferuji ke konci roku.
Nicméně jsem na CGM zatím měsíc, takže... :1:
06.11.2019 - 12:07 | Filtr
(Štír) Nalani
:4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy.

Jsem takový experimentátor :61: Kompenzace Luny v Blížencích že by? :25: :4:
Fotka je stav před CGM a aktuální. A ta barva, to není iluze, barvím se pořád stejně a výjimečně. Barva se hydrataci a výživou zvýraznila a lesk jako blesk je do oči bijící :44:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
03.06.2019 - 08:59 | Filtr
(Štír) Nalani » il*ča
To je zvláštní, páš Amla se přidává do směsí právě kvůli tomu, že má účinky jako kondicionér. Ale každá máme vlasy jiné a ono je třeba zkoušet.

:15:

Jinak ještě k mému příspěvku. Tenhle zábal jsem prioritně chtěla vyzkoušet kvůli stáhnutí henny z vlasů, páč lituju, že jsem si nenechala šedé. Vím, že to už nezachráním a bohužel to budu muset opět nechat odrůst a to kdoví jestli dám... no ale co chci říct, že to tu barvu fakt stáhlo. Jako ne moc, ale zesvětlilo to.
02.06.2019 - 07:55 | Filtr
(Blíženci) il*ča » Nalani
Měla jsem ze stranek khadi tekutý šampon Amla, ten byl bezva. Ale po aplikaci prašku amla jsem měla vlasy jak po výbuchu, vysušené a úplněně rozčesatelné. :4:
Asi to bude tím, že barvím chemií a ta si s amlou v prášku nesedne.

Momentalně si dělám masku z ricinového a arganového oleje, plus žloutek a trocha medu.
01.06.2019 - 21:19 | Filtr
(Štír) Nalani
Výborný zábal na vlasy:

Nejdříve vlasy umýt šampukem nebo noopoo metodou. Vlasy vysušit ať nejsou příliš mokré, pak dát na vlasy zábal z:
1 lžíce kvalitního medu
1/2 citrónu
1 lžičky amly

Zabalit do sáčku nebo čepice na barvení a do starého ručníku. Ponechat na hlavě hodinu a pak smýt jen vodou. A vualá, máte krásné, hebké, možná i vlnící se vlásky. :4: :12: Nádhera.
03.12.2018 - 19:55 | Filtr
(Štír) Nalani » .
Céš přivonět? Není to tak špatný :76: :61: :75:
03.12.2018 - 19:52 | Filtr
(Štír) Nalani » Sosna zvlčelý
:4: neboj se nic. Mám tuhý kořen :4:
03.12.2018 - 16:52 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Já Ti dám humáč. Vajíčka zní aspoň přírodněji, než asfalt! :61:
03.12.2018 - 16:51 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Nalani
No aby Tě nepřejeli někde válcem. :61:
03.12.2018 - 16:48 | Filtr
(Štír) Nalani » Sosna zvlčelý
Humáč, že? :61:

Ne e, já si vystačím s asfaltem :4:
03.12.2018 - 16:29 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » .
Jasně. :15: Bude snášet vajíčka i slepičáky! :61:
03.12.2018 - 16:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak vidíš, že já si k Vánocům koupím tu slípku! Ale radši koupim normální živou slepici a ne vajíčko... aby se nevylíhl pštros jak Pinďovi. :61:
03.12.2018 - 16:03 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Nalani
Vajíčko z ní cítím já. (smajlík ucpávající si nos) Ale většinou jen ten den.

A už jste, holky, vyzkoušely slepičince? Prý je to na vlasy ještě lepší, než vajco (žloutky). :15: Jen bacha na čmelíky! :61:
03.12.2018 - 14:36 | Filtr
(Střelec) bluemotylek
nevím jaké máte zkušenosti s tou žitnou moukou ,ale kolegyně říkala ,že po tom dost zapáchají vlasy...a po oplachu octovou vodou jsem měla voskové vlasy ,žijící si vlastním životem ...
na fb jsem četla že k podpoře vlnitých vlasů si dávají gel z namočených lněných semínek ..to jsem ještě nezkoušela..))
03.12.2018 - 14:00 | Filtr
(Střelec) bluemotylek
ahojte ,tak já zkoušela napřed rádoby přírodní šampony co se teda jen tak tváří a přece jen mají špatné složení,hodně dlouho jsem se barvila khady ale pak jsem se dozvěděla že to složení není moc v pořádku ..Mně teda na šediny moc khady nechytlo a 2fázově se mi každých pár týdnů barvit nechtělo..po x letech jsem šla normálně na chemické barvení a to mi chytlo dobře a na dlouho ..Ted chci zkusit barvit oplachy skořápkovým výluhem z vlašáků ,tak uvidíme...umývám různými šampony,nebo jen vodou a kondicionér ,nebo vajíčkem ..
03.12.2018 - 13:51 | Filtr
(Štír) Nalani » .
Ok :4:
Já zatím hlásím, že asfaltové mýdlo je the best :4:
03.12.2018 - 13:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak nic, no. :4: Až zas přijdu s nějakou ´novotou´, tak řeknu. :61:
03.12.2018 - 13:30 | Filtr
(Štír) Nalani » .
Používala jsem to různě. Žloutky byly nejhorší :61: :39:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »