No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 10 

Řazení:
11.07.2018 - 21:57 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jojo, k šamponům už se rozhodně nevrátím. Mám teda doma tuhý šampony od Naturinky, ale i když jsou přírodní, tak jsou to zásaditý mýdla, takže na vlasy nic moc.

Aktuálně myju marockým jílem s arganovým a esenciálním olejem, oplachuju jablečným octem, případně kombinuju jíl se šťávou s citronu. Nemůžu si to vynachválit, vlasy krásně rostou a sílí. Za nějaký čas asi přejdu jen na mytí vajíčky. A taky odzkouším tu směsku z 36 bylin z nopoo shopu. :1: Bo kolik jich tam je. :4:
11.07.2018 - 22:00 | Filtr
(Býk) Deam
Voda, nic víc a kupodivu jsem ještě nezplesnivěl. :4:

Ne že by to byl nějaký zázrak, ale je to rozhodně lepší než dříve se šampóny. :)
11.07.2018 - 22:36 | Filtr
(Býk) desire77
Já už pár let jen voda plus jeden žloutek na vlasy dlouhé pod pas. Teda do týdne chci po 20-ti letech ostříhat, aby si vlásky dáchly :), ale myslím, že ani nejde o to, jak dlouhé jsou, protože je to asi hlavně o tom, vmasírovat žloutek k pokožce hlavy - a na to fakt jeden žloutek stačí - a odtud už se to pak prstama roztírá do vlasů, které ve finále stačí umýt vodou. I když někde je voda měkká jinde tvrdá... což bude hrát asi roli.
Co jsem u žloutku hlavně ocenila je to, že funguje i jako kondicionér. Já mám takové ty rovné jemnější vlasy, co se jinak dost cuchají a umýt si vlasy bez kondicionéru pro mě bylo dřív nemyslitelné. Teď je to paráda, stačí trochu déle vtírat a roztírat a vlasy jsou fakt super.
11.07.2018 - 22:52 | Filtr
(Panna) mikiduc
Bezmála 60 let si myji vlasy obyčejným březovým šamponem. Důležitá je výživa zevnitř. Vlas vyrůstá z vlasového folikulu, který se nachází v pokožce hlavy v hloubce až 4 mm. Tento váček je vyživován skrze malé cévky, které spolu s krví přivádějí do folikulu výživu. Zde probíhá „stavba“ vlasového vlákna. Na množství a kvalitě živin závisí výsledná kvalita a pevnost vlasů... :3:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
11.07.2018 - 23:29 | Filtr
(Rak) Áta22
Ořechové listí, kopřiva, bez a listí z kaštanu a březové listí - udělat odvar :1:: někde jsem vyčetla od M. Treben; pro brunetky a chvilku i praktikovala, a vlasy byly nádherné, zdravé a lesklé, ale lenost zvítězila.
12.07.2018 - 07:01 | Filtr
(Štír) Nalani » .
V tebe jsem doufala, páč jsi zmiňovala neem v nějaké diskuzi o lupénce.
Já mám poslední dobou lupy a přisuzuju to tvrdé vodě na baráku. Od té doby problém. Takže zkouším co se dá.

Jak ten esenciální olej používáš? Já bych ráda třeba růži, ta mi začala hodně vonět.
Jinak s tím jílem jsou ohlasy takové 50:50 co se týče spokojenosti. Slyšela jsem, že dost vysušuje. Ale možná to jistí ten argan. :25:

Další otázka. Jak často si myješ vlasy? Já jsem měla vždycky dost mastné a několik let jsem si je myla denně. Teďkom co 2 dny, někdy se snažím vydržet (třeba přes víkend, když nikam nejdu) třetí den, ale to už jsou hodně mastné. Chci to právě dopracovat alespoň na mytí 1x týdně, ráda bych interval prodlužovala, ale i tohle by byl úspěch :27:

Jinak ta směska je skvělá, kdysi jsem jí měla. Ale jak jsem měla ty mastné vlasy a myla jsem se normálními šampony, tak jsem to musela střídat. Když jsem si například umyla 3x vlasy práškem, tak už byly mastné a neměla jsem je pořádně umyté. Teď je situace jiná a přemýšlím, že si to zase koupím a budu to různě střídat.
U vajíček mi vadí to, že jsou cítit...
12.07.2018 - 07:05 | Filtr
(Štír) Nalani » Deam
Díky za příspěvek. Jsem ráda, že se ozval nějaký muž :4:

A vlastně, z jaké důvodu jsi přešel na mytí vodou? Byla to jen "lenost" nebo to mělo zdravotní důvod?
12.07.2018 - 07:08 | Filtr
(Štír) Nalani » desire77
Ano, přesně, ta voda je hodně důležitá. Co jsem kde četla, tak holky mají hodně problém s lupy u tvrdé vody. Když jsem hledala příčinu, tak jsem se často i dočetla, že když se holky třeba přestěhovaly (jako já) někde (do hor) kde je tvrdá voda, tak začaly mít problémy.

Jj, to je pravda s tím žloutkem. Fakt funguje jako kondiš, to se mi na tom líbilo. Ale jak jsem psala u Khali, ta "vůně" mě brzo přestala bavit :4:
12.07.2018 - 07:12 | Filtr
(Štír) Nalani
Hodila jsem EDIT ohledně henny, koukněte :3:
12.07.2018 - 07:13 | Filtr
(Štír) Nalani » mikiduc
Jj to je jasné, výživa zevnitř. Kromě těch lupů mám hezké vlasy.

Ty vlasy jsou tvoje? :4:
12.07.2018 - 07:14 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Myju zhruba 1x týdně, někdy nestihnu ani to, ale vlasy jsou úplně v pohodě. Dřív jsem si myla asi co 3 dny, ale nepřipadá mi, že by se to u mě s přechodem na low poo/no poo změnilo. Spíš prostě míň stíhám. :4:

Esenciální olej prostě nakapu do té kašičky z jílu, společně s arganem. Arganu asi 4 kapky (když je víc, strašně zamašťuje a pak trvá, než se to vstřebá) a esenc. dávám i 7 kapek. Pak to přebije i ten následný octový odér. Ale ocet rychle vyčichne, naštěstí. :4:

Jj vím, že marocký jíl je pro dost lidí sporný. Mně právě pomáhá ten argan, jinak mám vlasy sušší, ale po arganu jsou vyživené a hodně zesílily.

Jo a ještě mám Brahmi prášek jako kondicionér. Leč zatím jsem ho stihla použít tak třikrát. :4:

Jinak jíl i argan je super i na pleť. To je bomba. :15: A na pleť teda používám hlavně růžovou vodu.
12.07.2018 - 07:15 | Filtr
(Štír) Nalani » Áta22
Ořechové listí bych taky ráda zkusila. Máme na zahradě velký ořech a už po něm koukám dlouho :4: Máš odzkoušený recept čistě jen na tohle listí?
Tu M. Treben si vyhledám, díky za tip.
12.07.2018 - 09:26 | Filtr
(Blíženci) tajga
Mám za sebou hodně experimentování, protože moje vlasy jsou drsnější a suché a i když jsem používala kadeřnické šampony, po nějaké době mi vždy přestaly vyhovovat. Zkoušela jsem ocet se sodou, vajíčko s medem, mouku (horor), jíl (horor)...taky mi nic nevyhovovalo dlouhodobě. Největší objev je pro mě olej na suché vlasy od Hádka , to mi přineslo v podstatě vysvobození a zůstala jsem u něj https://eshop.karelhadek.eu/vlasovy…, i když je proces mytí složitější.

Loni, když mi rostly úplně nové vlasy jsem zkoušela mít je jen vodou, protože jsem četla, že pokud se nezvyknou na šampon, tak se bez něj obejdou. Zezačátku byly jemné, byla jsem nadšená, jaké mi rostou úžasné vlasy, ale od určité délky zdrsněly a přestalo mytí jen vodou fungovat.

S hennou mám nejlepší zkušenost od Lusch a Khadí, ale zase mi vlasy po čase ještě víc zdrsňuje, takže jsem přesedlala na jiné barvy. Teď používám Herbatint https://www.naureus.cz/produkt/…. Je v něm asi jedna složka, kt. není přírodní, nicméně je úžasný, aplikace jednoduchá.
Objev je pro mě taky Herbal time http://rosaimpex.cz/index.php/242/…. Jednak je laciný, vlasy ani trochu nevysušuje a dává se na hlavu přímo s tuby, nic neni potřeba míchat. Nevýhoda je, že v kombinaci s olejem od Hádka se rychle vymývá, ale za tu cenu to zase tak nevadí.
12.07.2018 - 09:42 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Díky Tajgo za inspiraci :15:

Myslím, že olej asi nebudu moct používat vzhledem k tomu, že máme asi rozdílný druh vlasů. I když já experimentuju ráda, takže možná časem zkusím i to. Ty barvy vypadají zajímavě, permanent nepoužívám ale ta druhá by mě lákala :15: Akorát je tam výdrž 3-6 umytí což by u mě cenově s mou frekvencí mytí vlasů cenově neprošlo + ještě dopravné. Počkám si jestli se objeví někde tady v obchůdku.
12.07.2018 - 10:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jinak ještě doplňuji, že co se týče arganového oleje, nakupuju už jen a pouze zde - tady jsou oleje opravdu čisté - https://www.marokovbatohu.cz/
Na nopooshop.cz jsou taky, ale mám o nich jistou pochybnost. I když na vlasy fungují dobře.

Ohledně henny zkušenost nemám, vlasy nebarvím. Ale mám v plánu odzkoušet hennu a indigo. Někdy... nevím kdy. Přírodním barvám se tolik nebráním, ale zatím jsem nenašla tu potřebu a správnou motivaci. :4:
12.07.2018 - 10:40 | Filtr
(Rak) Loen
žitná mouka u mě super efekt, ale to vymývání byl horor a to nemluvím o tom, co to dělá s odpadem :61:

vajíčka sem si kdysi dělávala zábaly s olejem a citron.šťávou...ale na normální mytí mi to teda vadilo.

zas sem trochu zlenivěla a používám přírodní šampony :61:

ocet jako kondicioner za mě super

ale po porodu se mi zas hodně změnila struktura a kvalita vlasů... mívala sem kudrnaté a spíš suché (myla jsem 1x týdne) teď se mi více méně narovnaly a sou spíš mastnější a myju 3x týdně - ten jíl zkusím :3:
12.07.2018 - 11:01 | Filtr
(Panna) mikiduc » Nalani
Ano, to jsou moje vlasy :4: a můj syn :61:
12.07.2018 - 11:02 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Jasně, odpad. Kdo žije na baráku, tak si na to musí dávat bacha. Já osobně mám vždycky kýbl a smývám do toho co jde. Do odpadu jde pak minimum :3:
12.07.2018 - 11:02 | Filtr
(Štír) Nalani » mikiduc
:4: :15:
12.07.2018 - 11:15 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » mikiduc
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak přesně o takovým háru sním :12: :4: Já měla vlasy teda už pod zadek, ale nebyly zdravý... jsem začla tehdy brát ATB a od tý doby vlasy zničený a rozlámaný, tak to teď dávám do kupy.

A máš teda, mimochodem, i hezkýho syna. :61: :4:
12.07.2018 - 13:13 | Filtr
(Ryby) thééé
Za sebe - mám mastné vlasy. Zkoušela jsem kdysi sodu s j.octem..pak jsem zjistila, že to není dobré..a tak zkouška té žitné jako Ty, plus oplach jabl. octem. No a jelikož mám světlé vlasy, typ takové té šedivé myšky, tak po tomhle jsem byla ještě šedější a nelíbilo se mi to, konečky suché a maštění neustalo.
No a nakonec to pro mě bylo hodně nepraktické, v současném zápřahu to nestíhám, snažím se, aby mě to tělo zaměstnávalo co nejmíň :4:
Tím jsem Ti ale vůbec nepomohla.. chtěla jsem ale taky říct, že mi vůbec nesedí nic na bázi olejů, ani na pleť ani vlasy, ani kokosák.
U holek se snažím jen vodu, pokud to jde, a ještě mám pro ně tuhý šampón s hennou a arganovým olejem, a ten je skvělý..Jsem přesvědčená, že to jde opravdu zevnitř.
12.07.2018 - 13:23 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
:4:
A jakou značku tuháče pro holky používáš?
12.07.2018 - 13:24 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Ona se i ta permanentní dá používat jako přeliv, jde smíchat jen s šamponem, to jsem ale nezkoušela. U té druhé je výdrž rozhodně delší, taky si myju často vlasy. Ale stejně se musim barvit min. jednou za 14 dní. Každopádně díky bohu za barvy na vlasy, jinak chodím se skoro bílou hlavou už asi 10 let :-D
12.07.2018 - 13:26 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
No to právě už několik minut hledám..zahodila jsem krabičku.. už nevím :23:
12.07.2018 - 13:31 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Jako jak s šamponem?? :25: :4:
No jo, jsem už taky šedivák :4: A to mi nikdo nechce v mém věku věřit, dokud neukážu odrosty :4: To se pak věta: V takovém věku? změní na: V takovém věku? :61: :61: :61:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-150 151-175 176-200 201-225 226-245
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »