No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | Loen

Stránka: 2 1
Řazení:
13.01.2020 - 12:37 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
No to buď v klidu, já nefotím teď vůbec. Jaksi mě t v zimě nebaví :4:
Ono ta rýžová voda ne každému sedne. Já jí zatím ještě nezkoušela. Co jsem ale zjistila je, že moje vlasy začínají chtít protein. Podle mě je u nízkoporézních ta potíž, že nejdříve protein nesnášejí, tak všechny hydratujeme o stošest, pak si uženeme hydratační únavu a najednu jupí, protein jim nevadí. Já teď používám u každého mytí přípravky, ale i protein, hlavně do kondíku a pokud dávám styling, tak protein vždycky. Jakmile ho nepoužiju, vlny padají. Dost rychle mi rostou vlasy, tak mám i menší vlny, protože se mi tíhou rovnají.
Mě hodně vyhovují přípravky Shea moisture, postupně si je budu pořizovat asi všechny https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…. Jsou hodně hydratační a některé i úplně bez proteinu (např. zelená řada Frizz defense), takže pokud máš samostatný protein, tak si lze míchat sílu různě dle potřeby. jestli vydržíš s experimentováním, tak uvidíš, že začneš vnímat vlasy tak, že budeš vědět, co chtějí. Mě se to více méně daří. Pravdou je, že už mám dost slušný arzenál všeho možného, od drogérky a růžové Baley (která mě mile překvapila) až po dražší produkty anebo cca Non toxic věci a dělá mi fakt dobře jak to různě měním a kombinuju. I když určité věci používám většinu času, je fajn mít i něco k ruce, na co nejsou vlasy zvyklé a čím jím doplníš zase něco jiného... Je to celkem věda... a po dlouhé době mě baví mít delší vlasy... i když ta podkova je můj miláček a láká mě pořád :4:
13.01.2020 - 12:19 | Filtr
(Rak) Loen
ženy, já to nějak přestala fotit ty vlasy... přes vánoce mega super...pak sem chtěla vyzkoušet jak moc maj moje vlasy rády protein a umyla sem protein šamp.+ bezprotein kondik + rýžová voda + gel :61: a jako leskly se super...ale vlny teda nic moc...a další dny peklo, splihlé atd... další wash day sem umyla totál bez proteinu a taky děs...splihlé, rychle se mastící u obličeje - tak nevím :61:

nej.efekt mívám po hloubkovém čištění :61: asi holt nízkoporézní vlasy no...
03.12.2019 - 17:49 | Filtr
(Blíženci) tajga » Loen
Není v téhle balee keratin? Dneska jsem to zkoumala v drogerce a mám pocit, že je. Při CGM se nemá používat. Vzala jsem si nakonec levné růžové balení v tubě.
03.12.2019 - 10:50 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Já to někdy dělám s gelem, někdy bez... jinak při pravidelném CGM si ty vlasy i zvyknou, že se mají vlnit :4: a líp drží i když na nich nic nemáš.
A to foukání bych nejradši vynechala, ale bohužel přes zimu to nepůjde.
03.12.2019 - 10:42 | Filtr
(Rak) Loen » Nalani
ten gel sem dávala v neděli a dneska už mám spodní vlasy gakt mastný - šamponem sem umejvala v pátek nebo sobotu, v nedělu jen namočila a dala gel...
ale zas ten gel způsobil aspoň nějakej objem - i když to ylo asi i tím foukáním...
03.12.2019 - 10:19 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Oooo, ale toto je paráda! Krásně se ti to vlní. :30: :12:
To je mi nějaké divné s tím maštěním. Já to mám na CGM naopak :25:
Ale jo, je fakt, že s gelem z toho lnu se mi zdá, že se mi vlasy mastí víc...
03.12.2019 - 10:04 | Filtr
(Rak) Loen » Nalani
To vypadá dobře :15: :15:

no já zkoušela konečně ten gel ze semen a foukala sem přes cedník, páč můj difuzer je stoletej a nedrží na fénu... no asi by to vypadalo líp kdybych to nechala volně uschnout.

jinak to asi budu muset zas umejt tím hloubkovým - nějak podezřele moc se mi ty vlasy mastí (asi je to i tím gelem) a fakt mě ta hlava svědí
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
28.11.2019 - 07:09 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
To 1. a 2. mytí máš hezký. Občas se to nepovede no, to nevadí. A s difuzérem je taky třeba umět narábať ;-)

S těmi produkty, no ono s tím svěděním, to je potíž. Mě na lupy a svědění zabral jen neschválený šampuk :4: Po kterém ani lup, ale vlasy nic moc. Takže teď to občas sjedu s ním a je to celkem ok. :27:
28.11.2019 - 07:05 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
To sis koupila asi tu dobrou, dle názvu... https://www.facebook.com/media/set/…
Nevím, musíš zkoumat složení. https://www.curlsbot.com/

Pivo jsem kdysi na doporučení babi používala normálně a funguje. Ten pach naštěstí po uschnutí vyvane, jen bacha ne nefiltrované, už se mi totiž stalo, že jak jsem nepoužila normální pivo, tak mi pak ty vlasy smrděly a to teda netoužím být cítit jako pivo, jakkoliv by to pro někoho mohlo být přitažlivé :61:
27.11.2019 - 19:19 | Filtr
(Rak) Loen » Loen
3.mytí dnes a děs... spěchala sem a chtěla sem to fyfoukat difuzerem, ale odpadával mi ten nástavec a k tomu je moc úzkej...takže je to víc rovný než normálně :61:

ale foto spíš pro inspiraci na vlasovou dekoraci - aneb, když si hraješ s legem duplem - u toho přemýšlíš že zdrhne na vernisáž a napadne tě toto :61: PS: na vernisáž sem nešla :24:

PS: obecně problém s objemem...u hlavy splihlý...další dny se to od hlavy dolů rozná - příde mi že se to rovná ty další dny po umytí i víc než před tím ... ale možná semi to jen zdá vzhledem k tomu že ten první den je to jakoby víc kudrnatý
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
27.11.2019 - 19:09 | Filtr
(Rak) Loen » Loen
2.mytí
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
27.11.2019 - 19:08 | Filtr
(Rak) Loen » Loen
1.mytí - hloubkový + maska + hipp + tress - cosi kondyk...
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
27.11.2019 - 16:29 | Filtr
(Střelec) Moneta » Loen
Já myslím, že je to ta správně vybraná růžová Balea z těch tří růžových. :4:

Šťastná ruka! :15:

Já jsem k tomu Tresemmé kondicionéru jen čuchla a poznala sem, že je dráždivý. Zkoušela sem i Garnier, Baleu a gel Taft a nic z toho nedělá mé kůži dobře. Já ty drogerkové produkty prostě nesnesu. Přijde mi, že většina z nich strašně smrdí. Měla sem pocit, jako by mě někdo polil parfémem.

Je možné, že taky budeš muset sáhnout po něčem přírodnějším.

Jako výživu zkus třeba čistý kokosový olej. Já sem měla přes noc olejovou masku a dostavil se lesk jako blesk. :34: :4:

Jo a s tím gelem. Po umytí trochu vymačkej z vlasů vodu, pak je dej tak na 15 min. do trička a až potom aplikuj gel.

S tím pivním "stajlingem" nevím, aby se na tebe na procházce s kočárkem nepřilípl nějaký násoska. :36: :4:

Taky mi párkrát někdo udělal na fesťáku nevyžádaný pivní stajling a abych pravdu řekla, moc to nevonělo. :43: :4:
27.11.2019 - 13:56 | Filtr
(Rak) Loen
jo ten gel se vaří? - no vidíš - já někde četla ten návod, pak ho zapomněla a myslela si že sem ho nezapomněla :61:

zkošely ste některá místo tužidla pivo? to mi babička vykládala že to před sto lety používaly místo tužidla... a dodá to nějaký vitamíny :75: + myslím že s vůní piva bych byla pro svýho chlapa neodolatená :61: :61:

hele já si koupila nějakou růžovou balea masku - jenže v DM měly 3 balea masy růžový..tak vlastně nevím jestli je dobrá... psala mi myslím růžová maska balea (no jenže já si to nenašla dopředu a říkala si že to rovnou prubnu v té drogerce...tak sem koupila toto - a to sem si teda dala po tom hloubkovým čištění jenom)

jo vlasy si myju 1x týdně... a teď sem si právě myla dřív (cca po 4 dnech), páč už mě ta hlava svědila
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
27.11.2019 - 10:09 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loen
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Tak to Vojta naštěstí přenášecí pokusy nemá, možná je to tím, že je mladší. :4: Každopádně už jí "nakrmil" jablkem, polil jí hlavu vodou (asi křest :63:) a do pusy jí chtěl vrazit dudlík z malinké panenky :23: Moje nervy :61:

Nic, nechci prasit téma :61:
27.11.2019 - 10:06 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Tak vítek zpět :75:

Z toho, že ti to dlouho nevydrží, si nic nedělej. mě to zpočátku dělalo taky taky. Časem by se to mělo zlepšit. Já zůstávám u mytí obden. Samozřejmě, že to 2.den není jako první, aleje to pořád hezký (většinou).
Kondiš na "T" :25: Jo Tresemme (či tak nějak :D). Možná to chce i nějakou výživu. Já někdy dělám to, že před mytím mrsknu masku (Papaya od Garnier nejlepší, anebo občas proteinovou Shea Moisture fruit červenou) a promasíruju tím vlasy a pokožku hlavy, chvíli pomačkám a spláchnu (nemám čas ráno na nějaké 20ti minutové čekání) a pak trochu šmaponu hlavně na pokožku hlavy a kondiš. Dnesk jsem si po dlouhé době odpustila protein (jen trochu v šamponu a paráda- ty moje vlasy ho prostě nechcou, ale zároveň potřebují výživu).
Hele ten gel se vaří, nemočí :61: a dává se do mokrých vlasů!

Aha, tak super. To bych měla pěkné nervy. :61: Snad je chudinka ok :6:
27.11.2019 - 10:03 | Filtr
(Rak) Loen » Khalia Zvlčelá
no poprvé spadla ve 2 týdnech když ji chtěl Bruno odnést z obýváku do ložnice (to byl moment kdy sem si uvědomila, že je asi nemůžu nechat bez dohledu ani 3 vteřiny) ... ale Bruno byl taky akční mimino a teď je totál pcivál - nedávno mi řekl, po tom co sem chtěla jít ven: "ale mami, já nezlobím" :61: lesní školku vyloženě "miluje"...
27.11.2019 - 09:57 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loen
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ježiš to znám, syn mi na šesti týdnech přeplazil celou postel. :4: Dcerka spadla zatím jen jednou z postele, ale vypadá to, že je odolná, asi po mně. :61:
27.11.2019 - 09:49 | Filtr
(Rak) Loen » Nalani
jo už sem chtěla psat - ale nemám moc čas :61:

udělala sem pár fotek ale musím je stáhnout z mobilu - pak přidám.
Obecně - tím hloubkovým mytím se mi to asi celkem odlehčilo a pak dneska myla sem zatím 3x (dneska po 3.) a první den vždycky super - ale pak to de rychle dolů ty další dny... nepoužila sem zatím teda žádnej styling... a příde mi že mi ta hlava nějak víc svědí :61:

jinak můj postup pro totál nedostatek času je že to umyju tím hipp šamponem a pak si napustím umyvadlo prdnu do něj trochu kondyše toho na "T" :61: a vlasy v tom máchám a mačkám (vždycky namočím - zvednu a mačkám... ) - pak spláchnu studenou a zas pomačkám a zabalím do trika... ale fak mi to nevydrží moc víc dní... dneska sem si namočila ty semana , ale zas nestíhám (aktuálně mi tu fňáká mimino a já ho ignoruju a za chvílu jedem k pediatrovi, pak příde syn ze školky a ... tak třeba ten gel taky někdy zkusím)

PS: dítě řvalo páč si nějakou záhadou strčilo hlavu pod kojící polštář :61: na to že má 5 týdnů se nějakmoc začíná pohybovat...už mi 2x spadla z gauče...
27.11.2019 - 09:27 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Tak cooooo, jak se vede? CO dětičky a vlasy? :44: :27:
15.11.2019 - 07:19 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Aha, vy už jste v tom DM asi byli což? :6:

Ake aspoň odpovím. Jj ten Hipp patří do low po, čili je to šampon na běžné mytí. Tresemmé - no vidíš, tak tady vůbec nevím jestli je vhodný na cowash, budeš muset asi zkusit. Nicméně já se někdy cowashuju i maskama, takže si myslím, že by to mohlo být :4:
Pro hloubkové čištění jsem měla ten zelený nature box s avokádem a teď mám Kinky Curly come clean vzorek.
Běžně se začíná CGM hloubkovým čištěním (když to zkoušíš poprvé), pak už používáš low poo a pak 1 měsíčně (to si odpozoruješ) použít ten hloubkáč :4:

Lněný gel - no, vlasy s ním schnou déle, ale vždycky si můžeš pomoct difuzérem. A záleží právě na poréznosti, nízkoporézní vlasy schnou faaakt dlouho. Ale v podstatě tě ten gel nic nestojí, jen trochu námahy, tak bych doporučovala ho zkusit :3:

Tak snad jsem to ještě stihla :12: Pak dej vědět. A kdyby něco, tak se ptej. Do 14h bych měla na netu fungovat normálně :3:
14.11.2019 - 13:33 | Filtr
(Rak) Loen » Nalani
Díky ženy

až se probudí robě (dospává naši super probdělou noc...) tak pudem do toho DM :61:

takže:
Hipp baby šampon - ten prát jako low poo šampon?
Tesemmé kondicioner sem našla schválenej jen jeden - tak ten používat jako cowash?
proteinová maska Balea růžová - tím začít a dát hlavu od igelit?
šampon se sulfátem z alba - je fakt jedno jakej? - maj tam nějaký nature box, mani moisture, herbal ssences... - hloubkové čištění - tak začít tím a pak masu nebo jak? :61: :32: sem mírně unavená asi...tak mi ten mozek dnes moc nefunguje - taky si tu přepisuju zápousky o homeo léku jehož symptomem je zpomalené myšlení, tak sem se možná dostala do obrazu :46:

gel ze semena lnu - co sem pochopila z nějakejch diskuzí - čeká se strašně dlouho než to zaschne a pak se to nějak zas mačká? ne že bych na to asi měla čas a trpělivost... ale zítra bude syn u prarodičů, tak bych to mohla zkusit pokud bude mimino trochu v klidu a nebiude vyžadovat 100% pozornost
13.11.2019 - 21:12 | Filtr
(Štír) Nalani » Loen
Ty to máš nějaký variabilní :61:
Babča teda potěšila :4:
13.11.2019 - 18:43 | Filtr
(Střelec) Moneta » Loen
Rádo se stalo! :1:

Když koukám na všechny informace a obě fota, tak bych to opravdu viděla na péči pro kudrny. Zkusila bych tu hloubkovou hydratační a výživnou péči (masku pod igelit) a potom začít umývat péčí pro kudrny, kterou ti posílala Nalani a nezapomenout na gel na vlasy nebo gel ze lněných semínek. Ale je důležité si nastudovat, jak gel a kondicionér aplikovat. Zní to legračně, protože člověk si řekne "No tak si to tam kydnu a rozmažu, co je na tom?!" Ale není tomu tak.

http://www.nevastibio.eu/recepty/…

Potom, co jsem viděla nějaké fotky před a po, tak si myslím, že ti to půjde zpátky do kudrn a ještě je budeš mít krásně lesklé. Možná to ale bude nějaký čas trvat.

Hodně kudrnatého štěstí! :27: :17: :29:
13.11.2019 - 18:09 | Filtr
(Rak) Loen » Nalani
Díky holky,
těžko říct, jestli s tím pracovat jako s kudrnatejma, páč třeba do 17-ti sem měla vlasy skoro rovný...pak se mi z ničeho nic zkroutily (můžou to bejt geny + hormony + moje přání bejt kudrnatá :61:)...a teď se mi to začalo rovno fakt po porodu prvního dítěte... a x-letým kojením se to zhoršovalo...

dnes u mě byla na návštěvě babička - díky tomu sem tu mohla taky přečíst nějaký příspěvky :61:(78 let - kadeřnice z dob cara klacka a řekla mi na moje čerstvě umytý vlasy že je mám nějaký mastný :61: tak super)
Příspěvky: 40-16 15-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »