No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | tajga

Řazení:
13.01.2020 - 10:36 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Moc pěkné to máš :45:.
Ráda jsem přispěla a jsem ráda, že ti to taky funguje :15: :74:
13.01.2020 - 10:00 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Tak zkouším asi měsíc, v pudla jsem se neproměnila, ale opravdu to funguje, vlasy jsou hezčí :45:. Zatím žádné speciální přípravky nemám, jen hádek, balea růžová a kokos kondicionér khadí, len gel. Fotka asi už z prvního mytí, předtím to bylo mnohem míň vlnité, vepředu zplihlé. Určitě budu dál pokračovat...Takže dík :27: asi bych to sama neobjevila.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
04.12.2019 - 08:43 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Děkujemeeee :6: :12:

Já už se teda nemůžu dočkat na zítřejší mytí :75: :61:
03.12.2019 - 17:52 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
obě to máte krásné :12:
03.12.2019 - 17:49 | Filtr
(Blíženci) tajga » Loen
Není v téhle balee keratin? Dneska jsem to zkoumala v drogerce a mám pocit, že je. Při CGM se nemá používat. Vzala jsem si nakonec levné růžové balení v tubě.
02.12.2019 - 10:06 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
No to není rada, to byl spíš úsměv :4:

Já miskuju ve sprcháči (kdybych měla vanu, tak ve vaně. Čapnu si a miskuju. Já bych to taky neměla kde a jak dělat :4:

Jo tak partner o sebe dbá, ale do kouopelny cpe hlavně velké věci jako kýbly atd. Prostě skladiště.
29.11.2019 - 19:23 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
pardón, měla bych číst pozorněji, já vím.

Hádek je schválený, hurá :117: Mám totiž zásobu tak na rok.

Tedy děkuji za radu s miskou :5:, je pravda, že jsem tak trochu nepraktická, ale na to, že ji můžu po použití uklidit jsem přišla :16: Problém je samotný proces, já ji nemám skoro kam dát při něm. Pokud se dočkám nové koupelny a CGM mi bude fungovat, nechám si tam zabudovat nějaké speciální dřžáky na misky. To na sebe tvůj partner asi velmi dbá :97:, u nás zabírají partnerovy věci v koupelně asi 1%.
29.11.2019 - 10:10 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Curlsbot děti, Curlsbot :39:
https://www.curlsbot.com/

V úvodním příspěvku píšu, co tam nemá být + jsem přidala i články.
Ten Curlsbot je super, jen si najdeš složení někde na netu, zkopíruješ a je to. Jelikož mě ten Hádek zajímal, tak jsem si to čekla sama, ale naposledyyyyy :75: :5: Je schválený.

Však misku použiješ, umyješ a schováš kam patří :3: Já to dělám taky tak.
My máme, ale taky malou koupelnu, už tam není kde co dát, takže mám v plánu nějaké košíčky nebo dózy, kde to všechno uskladním. A můj partner tam chce věčně něco přidávat a já už začínám tu koupelnu nemít ráda :14:
28.11.2019 - 13:45 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Tohle je ten šampón https://www.alpik.cz/hadek-vlasovy-…

Nj. já to tušila, že je sulfát blbě. On ten kondicionér stejně tak hnusně smrdí, že mi ani neni líto se ho zbavit :-D


Krásné vlnky bych mít chtěla...Ale ten proces :41: V naší provizorní prťavé koupelně nemám misky skoro ani kam dát.
28.11.2019 - 07:12 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Co to je přírodní olejový šampon? Vlastní výroba nebo něco koupeného? Vždycky je třeba se dívat na složení.
Když je v kondicionéru sulfát, je to blbé :3:

S tímhle seznamen nepomůžeu, jedině někde pohledat na netu ve světě. Garnier je blbá značka, ale protě ty masky jsou složením na drogérku fakt dobré. Aloe mi nesedí (asi moc hydratační), ale Papaya velice (Banán už mi taky nesedí, moc těžký).

Však jasně, uvidíš, buď tě to chytne nebo ne :1:
27.11.2019 - 21:33 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Nemáš prosím tušení, jestli je přírodní olejový šampón v souladu s CGM? Zkusila jsem už jednou, fotky nepřikládám, protože není žádné děsivé "před" ani krásné "potom". Prostě je to tak zhruba nastejno, jen mám vlasy jemnější, jak jsem je máchala v kondicionéru.
Teď jsem zjistila, že v kondicionéru je sulfát. To je asi špatně?

Přála bych si seznam kosmetiky CGM co určitě není testovaná, ty garniery a spol. jsou mi podezřelé :94:

Z testu jsem zjistila nízkoporéznost, vlas plaval, zatím to všechno dělám tak z rychlíku....
11.11.2019 - 06:53 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Neboj se nic, až tak precizní taky furt nejsem :4: Ale bylo třeba to všechno napsat, abyste věděly. Asi je dobré to zpočátku dělat podle návodu a pak si vytvořit vlastní způsob, který ti nejvíce vyhovuje.
Jj miskování je dobrá věc! A taky sem pak dej foto :75: ať lákáme :61:
08.11.2019 - 23:29 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Děkuju za informace, tos mě uklidnila :D. Něco z toho znám, nebo mám taky, třeba ten Kokos Shikakai od Khadi.
Teď nedávno jsem zrovna koupila velkou láhev olejového šampónu Hádek, takže v dohledné době s jinými šampony experimentovat nebudu.
Obávám se, že nebudu schopná dodržovat všechno tak precizně, jako ty, holt nemám Venuši v Panně :2: Ale to miskování vyzkouším určitě, i foto od Monety mě nalákalo.
07.11.2019 - 07:39 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Nooo a tohle je pro VŠECHNY ŽENY, CGM = NEČESAT ZA SUCHA! Jako vůbec :4:

Díky :45: v notné míře přispělo i nečesání :4: Ono když pořádně hydratuješ a vyživíš, rozčešeš za mokra, tak pak fakt není nutné česat. Ale to taky záleží na typu a jak se ty v tom cítíš, to je jasné.

Nee, to vůbec, absolutně 700kč bych nedala ani já. To už by musel být zázrak.
Já mám dobrou zkušenost s tímto:
Kondicionér bez proteinu: https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
Šampon s proteinem: https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…
A maska: https://www.kudrnatevlasy.cz/shop/…

Nejlepší zkušenost mám s tímto:
Šampon Khadi Neem (Ale chystám se na Nussgrass nebo Růži, protože neem má vůni, kterou nemůžu pořád): https://www.khadi.cz/cz/e-shop/…
Kondicionér Kokos Shikakai: https://www.khadi.cz/cz/e-shop/…
+ dle potřeby tekuté hedvábí (ZDŮRAZŇUJU, že je fakt třeba koupit si k tomu kapátko nebo pipetku a kelímek, ve kterém si namícháš jen část kondicionéru a dáš třeba 2 kapky a zamícháš, jen tak nalít z lahvičky, to fakt ne :D): https://www.nature-store.cz/aktivni…

A pak už zbývá jen ta drogérka, viz příspěvek Monetě. Jako určitě není na škodu to nejdříve zkusit z drogérkou, abys věděla co a jak a naučila se.

Další důležítá věc je naučit se správně mýt, to je stěžejní. Tzv STC (Squish to condish neboli miskování) je pro mě absolutní objev, který mi fakt pomohl.
Tohle video mi moc pomohlo https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
06.11.2019 - 21:35 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » tajga
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To s tím česáním taky mám jako problém, jinak vypadám strašně. :4: Ale zjišťuju, že je to fakt jen v tý hydrataci... nejspíš... a pro kudrnatější ve stylingu. :1:
06.11.2019 - 21:11 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Krásné vlasy máš! Zběžně jsem si to pročetla, píšou tam, že se suché vlasy nemají kartáčovat. Jenomže to bych byla úplně dredatá, musím česat aspoň 2x denně. Co bude možné určitě vyzkouším, ta tvoje proměna je neuvěřitelná :45:

Co používáš vlastně za kondicionér? Ne, že bych na sobě přehnaně šetřila, ale kupovat si kondicionér kolem 700,- kč to mi přijde šílené :43: https://www.kudrnatevlasy.cz/katego… Doufám, že nemusí být jedině tyto :4:
14.07.2018 - 19:45 | Filtr
(Blíženci) il*ča » tajga
Jo, měla jsem ty masky obě. Pokud nemáš vlasy poškozene odbarvováním nebo melírem, tak pozor, ta rakytníková pro hodně poškozené vlasy už by ti mohla při častém použití vlasy zatížit, mohla bys je mít zplihlé. Ja ji použivala jen sem tam, vydržela mi dele než rok.
Ale víš jak to je.... co sedí mým vlasům, nemusí sedět tvým.
14.07.2018 - 19:15 | Filtr
(Blíženci) tajga » il*ča
To je docela levné ve srovnání s Khadí, Hádkem atd.

Opravdu tu funguje na poškozené? Teda já momentálně poškozené nemám, ale stejně bych chtěla tu suchost minimalizovat.
12.07.2018 - 13:56 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Tož to nevím, jestli to nebude zbytečně dráždit pokožku když to tam necháš nevím jak dlouho. Do toho nejdu, chudák moje hlavička :41: :4:

No já taky tak nějak. Já pořád zesvětluju a zesvětluju a doufám v plynulý přechod na stříbrňáska :75: :61:
12.07.2018 - 13:52 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
No se šamponem :-D tady je návod https://www.stibio.cz/jak-si-namich…

Já našla první vlas, když mi bylo asi 18. Jsou ženy, které se s tím nějak smíří a nebarví se, mně se šedivé vlasy líbí jen na babičkách, takže ještě chvilku počkám a pak s tim barvením taky praštim :4:
12.07.2018 - 13:31 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Jako jak s šamponem?? :25: :4:
No jo, jsem už taky šedivák :4: A to mi nikdo nechce v mém věku věřit, dokud neukážu odrosty :4: To se pak věta: V takovém věku? změní na: V takovém věku? :61: :61: :61:
12.07.2018 - 13:24 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Ona se i ta permanentní dá používat jako přeliv, jde smíchat jen s šamponem, to jsem ale nezkoušela. U té druhé je výdrž rozhodně delší, taky si myju často vlasy. Ale stejně se musim barvit min. jednou za 14 dní. Každopádně díky bohu za barvy na vlasy, jinak chodím se skoro bílou hlavou už asi 10 let :-D
12.07.2018 - 09:42 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Díky Tajgo za inspiraci :15:

Myslím, že olej asi nebudu moct používat vzhledem k tomu, že máme asi rozdílný druh vlasů. I když já experimentuju ráda, takže možná časem zkusím i to. Ty barvy vypadají zajímavě, permanent nepoužívám ale ta druhá by mě lákala :15: Akorát je tam výdrž 3-6 umytí což by u mě cenově s mou frekvencí mytí vlasů cenově neprošlo + ještě dopravné. Počkám si jestli se objeví někde tady v obchůdku.
12.07.2018 - 09:26 | Filtr
(Blíženci) tajga
Mám za sebou hodně experimentování, protože moje vlasy jsou drsnější a suché a i když jsem používala kadeřnické šampony, po nějaké době mi vždy přestaly vyhovovat. Zkoušela jsem ocet se sodou, vajíčko s medem, mouku (horor), jíl (horor)...taky mi nic nevyhovovalo dlouhodobě. Největší objev je pro mě olej na suché vlasy od Hádka , to mi přineslo v podstatě vysvobození a zůstala jsem u něj https://eshop.karelhadek.eu/vlasovy…, i když je proces mytí složitější.

Loni, když mi rostly úplně nové vlasy jsem zkoušela mít je jen vodou, protože jsem četla, že pokud se nezvyknou na šampon, tak se bez něj obejdou. Zezačátku byly jemné, byla jsem nadšená, jaké mi rostou úžasné vlasy, ale od určité délky zdrsněly a přestalo mytí jen vodou fungovat.

S hennou mám nejlepší zkušenost od Lusch a Khadí, ale zase mi vlasy po čase ještě víc zdrsňuje, takže jsem přesedlala na jiné barvy. Teď používám Herbatint https://www.naureus.cz/produkt/…. Je v něm asi jedna složka, kt. není přírodní, nicméně je úžasný, aplikace jednoduchá.
Objev je pro mě taky Herbal time http://rosaimpex.cz/index.php/242/…. Jednak je laciný, vlasy ani trochu nevysušuje a dává se na hlavu přímo s tuby, nic neni potřeba míchat. Nevýhoda je, že v kombinaci s olejem od Hádka se rychle vymývá, ale za tu cenu to zase tak nevadí.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »