No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | Znovuzrozená

Řazení:
14.11.2019 - 21:32 | Filtr
(Blíženci) fanik » Znovuzrozená
Já asi letos chodit nebudu, ještě bych si ty pracné kudrlinky pocuchala :29: :61:
14.11.2019 - 17:59 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » fanik
:61: :75:

můžeš se zúčastnit konkurzu na Anděla, Mikuláš už tady někde je a já půjdu za čerta... :21:
08.11.2019 - 07:16 | Filtr
(Štír) Nalani » Znovuzrozená
Děkuji :27: Jasně, určitě to ráda proberu osobně. A datum mám poznačené v kalendáři :75:

Aha, no tak paruka by mě fakt nenapadla. :61:

A ony "jen" nerostou nebo i vypadávají?
Možná, že když dostanou výživu a hydrataci, tak porostou, mě se zdá, že mi celkem teď rostou.
Každopádně jsem teď s více ženami řešila vlasy a nemuselo by být od věci zkusit toto: https://www.yaomedica.cz/eshop-013-…
Napíšu ti něco více do vzkazů :3:
07.11.2019 - 22:37 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Znovuzrozená
ještě dovětek k tomu "nečesání" vlnitých a kudrnatých vlasů - jako malá jsem NEUSTÁLE od matky slýchávala: "učeš se, vypadáš hrozně!"... "ty ses dneska nečesala?", ... " co to máš s těma vlasama?"... :21: :4:
děs běs...
07.11.2019 - 22:28 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Nalani
:4: Děkuju za pochvalu i za informace. Ale ty je máš teď taky moc pěkné... :15:
(Můžeme to pak ještě osobně probrat na té návštěvě, jak jsme se domlouvaly :3:)

Jó vlasy, to bylo na mně vždycky to nejnápadnější a předmět různých dotazů a zájmů, např. jestli jsou moje pravé, zda to není paruka atd ... :61: :4:

Momentálně nejvíc řeším to, že vlasy fakt nerostou, jsou jenom po ramena, dříve jsem je měla pod lopatky a to fakt nestříhám. :63:
Na ten fb mrknu, díky za tip. :15:

07.11.2019 - 07:10 | Filtr
(Štír) Nalani » Znovuzrozená
Luno v Blížencích z novu zrozená :4: Ty máš tak krásné vlasy, že bych je sežrala. Prosím tě, ty až objevíš to, co jim sedí, tak uvidíš, co to budou za divy. :3:
Ty už máš kudrny (ale úplně si nepamatuju, viděla jsem tě jednou, že :4: Jen vím, že se mi strašně líbily), takže ty jsou přirozeně sušší, ta poréznost asi taky bude vyšší a asi budou i hrubší. Ty pak snesou těžší produkty. Zkus si zjistit (A to platí i pro holky, se zde ptaly v příspěvcích níže) složení přípravků a zadat do curlsbot.cz, pravděpodobně nejsou šetrné a bude třeba je vyměnit.

Ty na fb jsi, takže se klidně přihlaš do skupiny, kterou jsem uváděla a zabrusli do alba s přípravky z drogérií. Myslím, že i tam bude poznat změna. Zatím není třeba možná objednávat, potřebuješ si otestovat, kolik toho tvoje vlasy snesou.
07.11.2019 - 07:01 | Filtr
(Štír) Nalani » Znovuzrozená
ZNOVUZROZENÁ, MONETA, TAJGA

Některé už jste si test dělaly, ale shrnu důležité kroky, než se dostanete ke zkoušení CGM. Vezmu to obecně pro vás pro všechny ať to je v jednom příspěvku, pak případně odpovím každé zvlášť.

Jedna z nejdůležitějších věcí je zjištění typu vln, typu vlasů (jemné, hrubé), poréznost.
Poréznost: https://www.kudrnatevlasy.cz/porezn…

Já mám něco mezi 2A a 2B, čili jemnější vlny, které se mi nevlní od kořínků a mám nízkou poréznost. Mám roky nebarvené vlasy (jen henna). Plus je mám spíš jemné (tady taky pozor na to jestli jsou jemné nebo hrubé).
Pamatujte, že já vám můžu poradit pouze s typem, který mám já, tzn. hlavně nízkoporézní 2A-2B, hlavně jemné (hrubé má CGM kamarádka, tak tam už mám taky trochu povědomí o něčem).

Jinak, pro diskuze a další informace je dobrá skupina na facebooku: https://www.facebook.com/groups/…
Jen se prosím neptejte, co je to CGM nebo nezakládejte diskuze typu: Nechce se mi hledat (nemám čas), poraďte mi. Některé holky na to už začínají být alergické a přiznám se, že i já.
Nejdříve si zjistětě výše popsané, bez toho se nehnete. Udělejte si nějaké fotky vlasů a pak založte případně diskuzi. Některé holky jsou velice zkušené a s těmihle informacemi vám pak můžou dobře poradit.

Další důležitá věc je mít někde uložené stránky (jsou i appky), které když tam zadáte složení, vám vyhodí, zda je to vhodné pro cgm nebo ne.
Schválené přípravky CGM jsou bez sulfátů, silikonu a většiny alkoholu (tam jsou nějaké výjimky, ale curlsbot nebo isitsg by to měly odhalit :D)
https://www.curlsbot.com/
http://www.isitcg.com/

Zpočátku se to jeví jako extrémně náročné a složité, ale ve skutečnosti není. Jakmile totiž objevíte, co vám sedí, tak pak už máme stálý arzenál a maximálně tam občas něco doplníte.
Já sama to po 5 měsících ještě nemám úplně vychytané, protože jak jsem psala výš, je důležité se dostat k produktům, které jsou pokud možno co nejvíce NT (non toxic) a přírodní. Takže i když jsou některé složky cgm schválené, tak já se jim vyhýbám. Jsou to například parabeny, polyquaternia a další.

Doplňkové webovky, které používám (většina holek na cgm ne) jsou https://www.slozeni-kosmetiky.cz/ ale to už zacházím do velkých detailů, které jsou uspokojením mé potřeby co možná nejlehčí chémie (nebo bez chemie :4:). Tímhle se zatím zabývat nemusíte. Sama jsem musela přejít na lehčí chemii, abych si vyzkoušela tuhle metodu.

Schválené produkty pro CGM z drogérie a které jsou běžně dostupné a taky poměrně levné jsou zde: https://www.facebook.com/media/set/…
U produktů bývají recenze.

Pokud byste chtěly zkoušet no poo, pak je fajn začít s přípravky zde: https://www.facebook.com/media/set/…

Facebookovou skupinu doporučuju, protože ta vás i nakopne, když uvidíte ty výsledky a fotky holek...

Přidávám video, abyste viděly způsob mytí, co je to PLOP (ano to je další důležitá věc, nabalit vlasy do obyč ručník, ale do trika nebo ručníku z mikrovlákna), co je to miskování atd.
https://www.youtube.com/watch/…
06.11.2019 - 17:40 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Nalani
pěkné... :15:

tak poraď Luně v Blížencích, celoživotně vlnito - kudrnaté.... :4:

Poslední dobou (cca 3 roky?) mi vlasy téměř nerostou, zastřihuji jenom lehce konečky a vlasy jsou čím dál kratší a už ne tak pěkné jako dříve. No poo rozhodně vyzkoušet nehodlám, to není nic pro mne, ale CGM vypadá zajímavě...
06.11.2019 - 17:35 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Khalia Zvlčelá
jj, fujtajbl, mně se z toho udělalo hrozně mdlo.... :28:

********************************


Dáma s hranostajem :15:
14.07.2018 - 19:29 | Filtr
(Štír) Nalani » Znovuzrozená
To je fakt, ty máš nádherné vlasy!
U té henny je třeba šediny barvit dvoufázově, dvakrát za sebou. Což je poměrně časově náročné.
Já asi zůstanu nějaký čas u těch přelivů, bo teď čtu že barvení ořešákovým listem ne e, pokud nechci mít mechově zbarvenou kštici :61:
14.07.2018 - 15:02 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Tak já bych se bez šamponů neobešla (mám poměrně husté vlasy, lví hříva... :4:), ovšem jak zde zaznělo, vyhledávám jen ty bez silikonů a parabenů, občas udělám nějakou změnu - nyní např.
od firmy Bione přír. šampon Med a koenzym Q10 . Bylinky, kopřiva apod. na oplachování jsou fajn, ale přiznám se, že já jsem na to hodně líná (a navíc stále v jednom kole), takže na tu přípravu nemám čas.
Jako přírodní zrzka mám obrovskou výhodu, že jsem skoro do padesáti neměla šedivý vlas :3:, nyní už se něco začíná objevovat, zkoušela jsem barvit Hennou od zde již zmiňované firmy Khadi, barva krásná, ale velmi špatně kryje právě ty první bílé vlasy, tak se po čas zase vracím k chemii.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »