No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nabi*
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | Deam

Řazení:
06.11.2019 - 17:23 | Filtr
(Býk) Deam » Nabi*
Experimentům zdar!

https://www.youtube.com/watch/…

Trochu přehání, zas tak hrozně na tom nejsem. :4:
YouTube
13.07.2018 - 10:00 | Filtr
(Štír) Nabi* » Deam
To asi jo :4:

Haha, siwakové období. To jsem měla asi tak 2-3 dny a mrskla jsem tím do kouta. Kdyby mi to chutnalo, tak bych to možná aspoň žužlala dál, v rámci antiseptických účinků, ale jednak jsem neměla pocit, že by to něco čistilo a jednak mi to teda absolutně nechutnalo ani nevonělo. Takový nějaký divný křenový odér (a to mi křen běžně voní i chutná :61:) A to přitom taky ráda experimentuju v tomhle směru.

Jo, s těma šamponama, přesně.

Bylinné oplachy jsou fajn. Vnímala jsem i natónování vlasů, ale tam zas není dobré to používat pokaždé, protože ty oplachy mají zásaditý účinek a pak by se mohly tvořit lupy. Přemýšlím jestli jsem si tím k nim "nepomohla". Takže spíše střídat. 2x vodou, 1x prolít bylinama. Což možná řeší i tu lenost :5:
12.07.2018 - 21:37 | Filtr
(Býk) Deam » Nabi*
Hah, asi to tak i zůstane. :)

Upřímně prvotní impuls byl, že jsem si něco přečetl na netu. :) Já na sobě rád tímto způsobem experimentuji.

Jsem celkem zásadní odpůrce pravidelně aplikované chemie na tělo i do těla, pravda s výjimkou zubní pasty. Ale lenost v tom určitě hraje roli taky, měl jsem siwakové období, ale to mě prostě přestalo bavit, docela rychle.

Každopádně když jsem se dočetl, že to jde i takto, chtěl jsem to vyzkoušet. V podstatě se to osvědčilo, vlasy se mi mastí méně než dříve a co se týče loupání kůže na hlavě, tak horší to podle mě také není.

U šampónů jsem měl vždy největší problém pořádně vypláchnout hlavu, z vody hrozí maximálně tak vodní kámen, ale ten za ta léta nepozoruji.

Párkrát jsem to, myslím, přerušil, ale je celkem jednoduché zase přestat. Fakticky je to jen s vodou mnohem jednodušší než přemýšlet, který šampón je asi nejvhodnější. :)

Kolikrát si říkám, že bych mohl vyzkoušet nějaké ty bylinné výluhy, ale tam je kamenem úrazu zatím právě lenost. :)
12.07.2018 - 07:05 | Filtr
(Štír) Nabi* » Deam
Díky za příspěvek. Jsem ráda, že se ozval nějaký muž :4:

A vlastně, z jaké důvodu jsi přešel na mytí vodou? Byla to jen "lenost" nebo to mělo zdravotní důvod?
11.07.2018 - 22:00 | Filtr
(Býk) Deam
Voda, nic víc a kupodivu jsem ještě nezplesnivěl. :4:

Ne že by to byl nějaký zázrak, ale je to rozhodně lepší než dříve se šampóny. :)


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »