No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nabi*
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | Onirique

Řazení:
17.07.2018 - 00:59 | Filtr
(Býk) Onirique » Áta22
jj...jasně :4: vždycky chceme mít to co nemáme :61: chjo...
16.07.2018 - 23:17 | Filtr
(Rak) Áta22 » Onirique
:4: asi to bude typem vlasů vstupujících do procesu barvení, ozdravení, pěstění a dalších procedur; protože to zkouším na rovných, tvrdých koňských žíních a ty na jemných :44: Jak já bych je chtěla mít jemné, poddajné a tvárné... :4:
15.07.2018 - 17:29 | Filtr
(Štír) Nabi* » Onirique
Však jasně, je to tak. Já myslím že k těm lupům přispěl hodně stres.

Jj, už jsem to tu psala. Mám kyblík a co můžu, tak opláchnu do něj. Do odpadu jde pak minimum a já to vyliju někde na zahrádku. V paneláku bych si s tím hlavu nelámala, páč tam jsou roury obrovské, to se nedá porovnat. Samozřejmě nic většího bych do odpadu nervala, ale tu mouku úplně s přehledem - opět opakuju jen v paneláku.

No, zas to pěnidlo na prvních příčkách. To mě odrazuje.
U té mouky jen podotknu, abys nezapomněla pak na slabý oplach s (nejlépe jablečným) octem, jinak jsou ty vlasy takové bez lesku a mě trochu i škrábe hlava hned po umytí. Dneska jsem zapomněla a už mě škrábe a jsou nepěkné.
15.07.2018 - 13:32 | Filtr
(Býk) Onirique » Nabi*
No ale myslím, že výživa vlasu zevnitř je předsejen nejdůležitější (jak už to tady někdo i psal).
Tu žitnou mouku bych i vyzkoušela, ale trochu si dělám starosti s odpadem z oplachování. Oplachuješ to do kyblíku a pak to vyliješ do toalety, anebo jak? :43:

Tady je to složení šamponu od Alpy:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
14.07.2018 - 15:01 | Filtr
(Štír) Nabi* » Onirique
:61:
Já mám po mouce větší objem. Tak můžeš vyzkoušet.

Od Alpy jsem krom Alpy nic neměla. Ale zajímalo by mě složení!
13.07.2018 - 21:05 | Filtr
(Býk) Onirique » Áta22
Taky bych chtěla mít divný až nepříjemný pocit z toho, že mám moc vlasů...jak já bych chtěla mít tenhle "problém" :41:
Jakto, že já nemám po heně 2x větší objem vlasů?..pane bože za co? :42: ( :16: :4:)

K téme: mám hodně, fakt hodně jemné vlasy. Odvážila jsem se vyzkoušet marocký jíl (bez oleje-to by byla vlasosmrt)...a co myslíte? Byly ještě jemnější a k hlavě uťáplejší. Tož to byl první a poslední pokus.
Kopřivový šampon od Alpy rules :16:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »