Kolaps a regenerace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Kolaps a regenerace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.

Doplnění 8.4.2022:

Pokud jsem si před lety maloval, že hlavním problémem bude stýkání a potýkání s islámským světem, musím uznat, že jsem byl neskutečně naivní. :)

Doplnění 13.5.2022

Aby to nebylo tak pesimistické.;)
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 46 

Řazení:
25.11.2017 - 16:17 | Filtr
(Býk) Deam
Ještě k založení - přemýšlel jsem dlouho, ale nakoplo mě toto:

"https://www.jihadwatch.org/2017/11/…

Celé je to jak ze skeče od Monty Pythonů, jenže ona to je realita..

"Obyvatelé švédského města Oskarsham nyní dostanou možnost nechat se při běhání doprovodit ozbrojenými policisty.
Policejní inspektor Peter Karlsson říká, že program byl navržen s ohledem zvýšit bezpečnost těch, co si přejí běhat po setmění.

Policie vytvoří běžecké skupiny a Ti, kteří budou mít zájem připojit se, budou vítání.

Komentáře inspektora zrcadlí zprávu z roku 2016, která stanovila, že cca polovina žen ve Švédsku se necítí bezpečně po setmění, 43% dokonce ani přes den.

Problém je špatný zvláště v migranty obývaných předměstích, nálepkovaných jako "no go zóny". Dle průzkumu švédské agentury pro prevenci kriminality se kolem poloviny obyvatelstva obává opustit večer své obydlí"
25.11.2017 - 17:45 | Filtr
(Ryby) MG34
Podle mne za tím "poškozením psychiky" stojí něco, co bych hodně vágně nazval anglosasství - pohltilo to i ty, kteří tomu původně nepodléhali - dnes bohužel i Němce, Francouze a pomalu i nás.

Jedním z konkrétních projevů je např. newspeak - který zpětně omezuje jeho uživatele.
25.11.2017 - 18:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nepropadej chmurám, už to že sis toho všiml je úžasné protože hodně lidí žije v iluzi. A nevidí to zjevné. Ono stačí se třeba několik let nedívat na televizi a pak někdy vidět na čt zprávy,komentáře 24 a skoro nemůžete uvěřit, jak tu vanou zjevné proudy ovlivňování čily propagandy. U nás ještě naštěstí máme některá média kde se člověk může svobodně vyjádřit bez cenzury z těch veřejnějších např parlamentnilisty.cz ale v Německu už svoboda slova neexistuje. Za jiný názor než mainstream si vás systém a zmanipulovaní spoluobčané podají. Ale osobně se tím netrápím. Užívám si pocit že to co ještě nedávno vědělo minimum lidí, čily kdokoliv kdo se jen zmínil o konspiračních theoriích byl považován za extremistu. Dnes to bere jako fakt nezanedbatelné množství lidí a každým dnem roste. Ono si stačí si sundat klapky z očí a podívat se jak ti, kteří kážou vodu pijí krev...

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
25.11.2017 - 18:17 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » The Ancient Dragon
Na to jsem koukal zrovna pred nekolika dny. Petr Mach je mi sympatickej.Videl jsem jak v jedny diskuzi sejmul i Babise, chudak Bures nemel argumenty :4:

,,, jak se knize hezky rozcilil :61:..i kdyz skakat nekomu do reci se nema...
25.11.2017 - 18:40 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
„Myslím, že dnes jsme ve velice problematické situaci. Všichni věříme, že to, co vidíme dnes, v současné době, je způsob, jak budou věci vypadat i nadále. To je chyba, kterou dělali lidé po celou historii – neschopnost vnímat třetí dimenzi, neschopnost sledovat skutečnost, že všechno se mění. Před námi na Zemi existovaly vynikající civilizace, ale ani jedna z nich nevyřešila problém přežití. Všechny civilizace se rozvíjely, dosáhly svého vrcholu a vymřely. Myslím, že pokud máme mít nějakou prominentní naději na stálou existenci, musíme se umět učit z chyb minulosti.“
Thor Heyerdahl
25.11.2017 - 18:50 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jo Mach je sympaťák aj v Dvtv (který od jisté doby fakt ee) krasně všechno vysvětlil jo velká škoda že se nedostal do parlamentu. Věřím tomu že po tom co teď předvádí ten Nedemokraticky blok příště bude vše jinak. A třeba do té doby otevřou oči i kteří mají atm. zacpanou hubu koblihama nebo buřtem a svařákem.

NO xD ale on už se tvářil že končí
25.11.2017 - 18:52 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » The Ancient Dragon
Hodne lidi totiz nemuze prekousnout, ze drive delal poradce Klausovi...
26.11.2017 - 08:35 | Filtr
(Býk) Deam
Přidávám ještě skvělou dokumentární sérii od Nialla Fergussona:

Hodně dlouhé, ale hodně dobré, bohužel jen v angličtině.

První díl:

https://www.youtube.com/watch/…

Před lety jsem to "sledoval" v práci. :)
YouTube
26.11.2017 - 08:52 | Filtr
(Býk) Deam » tronco
Pozoruhodné a připadá mi, že neoprávněně přehlížené je také https://www.databazeknih.cz/knihy/…

Připadá mi, jako by pro "elity" dystopická literatura byla dobrým zdrojem inspirace pro věci budoucí. :)
26.11.2017 - 08:54 | Filtr
(Býk) Deam » Sosna zvlčelý
Je nesmírně frustrující, když má člověk trochu širší povědomí o dějinách a sleduje právě tu neustále se opakující neschopnost poučit se. :(
26.11.2017 - 09:01 | Filtr
(Býk) Deam » MG34
Připadá mi, že s tím začali v sovětském Rusku, Anglosasům patří určitě nepopiratelné "zásluhy" v tom, do jakých extrémů to dokázali dovést.
26.11.2017 - 09:21 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » Daisybunch
Ja to citim uplne stejne :15:

Kdyz jsem poprve navstivil "treti svet", tak jsem si teprve uvedomil v jake "bubline a iluzi" tady v te evrope zijeme.

Jeden clovek v Laosu mi rekl, ze si mysli, ze lide "na zapade" nejsou stastny, protoze si mysli, ze se zeneme za necim, co nelze dohnat...
26.11.2017 - 09:47 | Filtr
(Ryby) MG34 » Deam
To začalo už mnohem dřív. Řekl bych někdy v době před industriální revolucí. Když se formovalo britské impérium, vznikl akciový trh, atd. Dokud peníze půjčovali jenom židi a možná nějaké staré italské banky, tak to nebylo ještě úplně tragické, ale potom se vytvořilo ve společnosti takové divné klima (které podle mne hodně souviselo s tím anglosaským sveřepým a radikálním přístupem k životu). Pak už to následovalo jedno za druhým ... nahoru-dolů až do dnešní situace, kdy se to díky dominanci anglo-saského světa (do kterého asi patří i Němci) dostalo skoro všude.
26.11.2017 - 11:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Že? Mně taky pár lidí řeklo o pocitu bubliny.

To mi také přijde..neustálá honba za něčím, co vlastně ani v konečné fázi nemá význam, rozhodně to tedy nikoho neudělá šťastným.

Mně pak usedá srdce nad tím, když vidím, jak se "nás", západní civilizaci, snaží někteří napodobovat. Nehledě na to, že do úúplně odlišných kulturních systémů aplikují něco, co pro ně není přirozené, a pak i ten rozpor, který to v nich vyvolává. Někdy mě opravdu štve když vidím,jak byl Hollywood a Západ schopný se prodat a vetlouct spoustě nezápadním lidem do hlavy povrchní pozlátka, která jsou prázdná a jenom ještě prohlubují rozdíly...
26.11.2017 - 13:19 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » Daisybunch
:15:

To je prave to nejsmutnejsi, ze oni (konkretne mlade generace), jsou fascinovany tim zapadem a zapadnima hodnotama, a potlacuji a nechavaji tak zanikat jejich vlastni kulturu, tradice a hodnoty, ktere jsou(byli) ve sve podstate mnohdy "pravdivejsi" nez ty v tom nasem zvracenem zapade. Ve vysledku je to pak mnohdy smutne a v nekterych pripadech az "smesne".

Typickym ukazkovym prikladem toho, jak obrovsky vliv dokaze mit napr. holywood ,je Jizni Korea a v mensi mire Japonsko(vyjma venkova).
Napriklad krom jineho, v Koreji kazdy paty clovek(z mladsi generace do 40 let) podstoupil nejakou formu plasticke(kosmeticke) operace, protoze jejich cilem a idealem je vypadat aspon trosku jako napr. "Kalifornska slecna z priblbleho serialu , nebo francouzska modelka z titulni stranky casopisu ELLE".
V korejske televizi je temer nulova sance spatrit korejce, ktery by neprosel plastikou.
V Japonsku i Koreji prestavaji byt tradicni jejich tradicni pokrmy a nejpopularnejsi se stavaji potravinove retezce typu Mc donalds ,KFC a jine Fast foody, vlepsim pripade italska pizza. Idealem se take stavaji americke satelitni domky s bilym plotem okoukane z holywoodskych filmu...
Pro spoustu lidi v Koreji a (v mensi mire)Japonsku je vsechno "americke" nebo "francouzske" doslova posvatne. Myslim, ze v japonsku maji pro tyto prozapadne orientovane lidi dokonce vlastni slovo(pojmenovani)
26.11.2017 - 13:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:15:

přesně. Jakoby je pravda, že i oni mají právo na sebeurčení a pokud si myslí, že je to pro ně lepší, tak ok. Neměli by být nuceni žít například v domcích ze slámy a hlíny a jíst rýži a zeleninu, pokud si chtějí domy z cihlel a steaky. Ale na druhou stranu si vždycky říkám - vědí, co dělají? On ten Západ může vypadat úžasně, komfortně a nablýskaně, ale za jakou cenu? (tuším že jsi to byl ty, kdo tu tenkrát sdílel dokument Zajatci bílého boha. Tam je to krásně ukázáno)

Ty plastické operace v J Koreji jsou děsivé. Viděla jsem o tom tuhle nějaký film a kamarádka, co tam jezdí, to popisovala. Jestli jsi viděl Atlas mraků, tak tam mi ta možná budoucnost taky přijde dobře ztvárněná.

Díky za sdílení příkladů z Japonska a Korei, ráda se tyhle věci dozvím, jak je to jinde.
V Mexiku je to hodně podobné.

Tohle mě právě někdy štve. Globalizace jídla. Všude už se jedí hamburgery a pizzy a je to povážováno za něco IN. Na jednu stranu je dobrý, že člověk zhruba ví, že ať je kde je, dostane to, co zná z domova (třeba v tom KFC), na druhou stranu se svět jakoby smršťuje do uniformity. Něčím se přibližujeme, ale v podstatných věcech se sami sobě a sobě navzájem vzdalujeme....jsem zvědavá na následky.
26.11.2017 - 14:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Daisybunch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Přesně Atlas mraků nastiňuje krásně možný vývoj této reality
27.11.2017 - 01:04 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Deam
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele petamar, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Kdo vyrábí zákony? Ten, kdo vyrábí zákony je zodpovědný za chaos, který je ve světě!

Kdybychom se jako lidé mezi sebou spojili, tak oni nezmůžou zcela nic! :44:Jenže, tady se spojit nikdo nechce, protože vždy se najde někdo, kdo se nechá uplatit, v tom je problém. :19: Lidé si neuvědomují, že tak to nejde! Vždy byli stávkokazi, někdo kdo udával, vše bylo prozrazeno, protože vždy se někdo nechal uplatit – nemají charakter, vždy se někdo najde.
V genetice máme zakódováno, že můžeme žít věčně, někdo to překódoval, s tím, když dosáhneme věku 21 let, tak začneme stárnout a naše buňky se nevyvíjejí, neobnovují se tak jak by měly. Někdo udělal tento proces. Kdyby vědci dokázali (uměli) tento kód odstranit, mohli bychom žít věčně. Chvála bohu, že nežijeme věčně s našimi povahami. Stvořitel, který vytvořil toto nádherné místo a nádherných lidí, tak je to on, kdo by to měl dát do pořádku, to není v rukou lidí. Všechno co se nyní děje je předpovězeno a přesně jak je to předpovězeno, tak se to děje. Tito Satanisti /Annunaki) pospíchají, nemají mnoho času. Když kůň umírá, kope kolem sebe. :43: Oni se snaží vše zničit, naši planetu, vzduch, vodu, jídlo, lidi, nákazy, války, dělají všechno možné, aby maximálně škodili. Přichází čas, který pro ně má být „poslední hodinou“. My sic nejsme dokonalí, ale jsme nevinní, protože tuto genetiku jsme si nevybrali, byli jsme takto zdegenerovány. Satan za to bude potrestán, jen on. Všechny události, které se konají, jsou proto, že Satan ví, že mu nezbývá mnoho času. Když se podíváme na 17. kapitolu Zjevení, tak tam je to napsáno! Aby lidé věděli, jak je tato kapitola napsána. Není napsaná Bohem, ale Satanem, protože Satan se lidem vyhrožuje a lidé jsou nevinní. My jsme jako unesené děti, které byly zneužité, ale naši rodiče, které nás osvobodí, :12:nebudou soudit nás, ale ty kteří nás unesli. Stvořitel je dokonalí a dá nás do pořádku. Toto je naše jediná naděje, :62: protože, když se podíváme do historie, tak tam nenajdeme jediné místo, kde by jsme prohlásili, toto místo je dobré, kde by jsme takto chtěli žít.
V kapitalismu se straší komunismem, socialismem a zase naopak - bububu :21: . Oni si však nedokáží představit, co to vlastně je, zda to může být dobré nebo ne. Všechno záleží na lidech! Ne jak se jmenuje systém! Mění se jen název zřízení, ale systém se nemění, to lidé nevidí, oni si myslí, my musíme změnit lidi, ale ne systém. Je zcela jedno zda se jedná o kapitalismus, socialismus, ten může být fantastický, protože všechno opravdu záleží na lidech.
Pokud máme stále málo, jak ten druhý, tak to nikdy dobře nemůže dopadnout. Lidé musí změnit myšlení!
Jenže naše DNA je špatná, zlá a omezení myšlení, které máme. Oni nás degenerují čím dál více - jídlo, které jíme, ovlivňuje naši DNA, OVLIVŇUJE NÁŠ MOZEK, a budoucí generace, jak bude vypadat? To znamená, že nás postaví ještě na nižší úroveň. Věřím, že během krátké doby se něco stane a tento svět se nějakým způsobem zachrání, ale … :27: :62:
27.11.2017 - 08:01 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mně teď ještě napadá, že celkově je termín západní civilizace poněkud zavádějící, nebo spíš - že si ho lidé vysvětlují nesprávně. Neboť do západní kultury spadá i Mexiko a Jižní Amerika, ovšem ekonomicky a do jisté míry i kulturně se od zbytku Západu liší.

Jinak s Američany mám zkušenost stejnou - často nevědí, kdo jsme, ale když sem přijedou, jsou překvapeni, na jak vysoké úrovni si tu žijeme.
27.11.2017 - 08:13 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » Daisybunch
No, to je taky zajimave tema. Co to vlastne treti svet je, a co urcuje tuto definici a kde je ta hranice mezi zapadem a tretim svetem?

Asi je to jak rikas, ale ja z meho pohledu bych napriklad BOLIVII a GUATEMALU zaradil do zemi tretiho sveta. Jednou jsem potkal zurnalistu z GUATEMALI a jeho vypraveni me docela zaskocilo. Podle jeho vypraveni se GUATEMALA moc nelisi treba od mnoho africkych statu, jak politickou situaci tak ekonomicky, zivotni urovni a mirou korupce...
27.11.2017 - 08:55 | Filtr
(Býk) 144
zapadna civilizacia == belosi, ale NEslovania

snad presnejsie je pouzit vyraz = anglosaska civilizacia

a este presnejsie - anglosionizmus
27.11.2017 - 09:25 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann
Nejsem zastancem migrantske vlny, jen me jen zarazi, kde se zrovna v ceskych lidech bere tak vysoka mira strachu s Islamu, islamofobie a xenofobie?
Dle pruzkumu se ceska republika zaradila na prvni misto s nejvetsi mirou vyskytu proti muslimskych nalad, islamofobie a xenonofobie z cele evropy, ackoliv cesti lide vetsinou nikdy zadneho muslima ani nepotkali a ani nevedi co to Islam je. Lide jsou ovladani pouze strachem z Islamu, ktery se siri po socialnich sitich a informacemi v mediich.
Chapu, ze cesky narod, po spatnych zkusenosteh s ceskymi Romy, ma jisty strach a obavy z podobnych mensin, ale tyto zkuzenosti a to dokonce v mnohem vetsi mire, maji take ostani evropske zeme, kde maji mnohem vetsi zkusenosti primo s islamem, muslimy a migranty, kde jich ziji az miliony a "PRESTO" se tam nevyskytuje tak vysoka mira islamofobie jako v CR, kde zije pouze 0.02 procent muslimu a prevazna vetsina z nich ma vysoke vzdelani a celkem dobre se integrovala do nasi spolecnosti a pracuji na pozicich lekaru, vedcu a podobne nebo ridi vlastni obchodni spolecnosti.
Co se tyce tech migrantu z te nove masove vlny (kterych je oproti zapadu minimalni pocet), ktery zavitali do ceske republiky, tak vetsinou skonci v tech detencnich centrech, kde jsou diky nasim prisnym imigracnim zakonum pod vysokou kontrolou, a po propusteni drtiva vetsina z nich zamiri rovnou na nemeckou hranici.
Do dneska jsem nezaregistoval jediny pripad, ze by muslimove spachali nejaky trestny nebo teroristicky cin na uzemi CR, vyjma tech vymyslu co se jednu dobu sirili po socialnich sitich, kdy lide volali na policii, ze migranti v lese "pecou deti na ohni" a podobne...
Dokonce i zde v Irsku(kde ziji)s nizkym poctem obyvatel kolem 4 milionu, kde zije 1.3 procent muslimu, (oproti ceskym 0.02 procentum), jsem jeste nezaznamenal jakykoliv projev islamofobie, xenofobie nebo strachu z islamu.
Kdyz zde potkavam muslimy, tak jsou to vetsinou doktori v nemocnicich(troufal bych si tvrdit, ze az 70 procent doktoru v irskych nemocnicich jsou muslimove), nebo je vidim jak jdou po ulici v "kvadru" oblecny jako Byznysmani...

Co se tyce toho videa, tak to na me pusobi jako "CAJ O PATE OKAMUROVCU A KONVICKARU"
27.11.2017 - 10:39 | Filtr
(Býk) 144 » Tuatha Dé Danann
no v CZE asi nefunguje cenzura a ovladanie myslenia obstanov tak dokonale ako v tych kapitalistickejsich krajinach ako je germansko svedsko a podobne

tam proste ludia nemaju odvahu ani byt verejne islamofobni
a tak to statisticky moze vyzerat ze nie su.
27.11.2017 - 10:59 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele petamar, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Polož si otázku, který stát na světě je nejateističtější ? Česká republika. Dříve než se sloučilo Německo, tak to byli východní němci, kteří byli na čele žebříčku. Co je to náboženství? Jak ovlivňuje lidi? Kdo čte, ten se může dočíst, co nás čeká v budoucnosti. Známá Bulharská vědma VANGA prorokovala, že Evropa bude Muslimská a Amerika bude Čínská. :63:
Jaký je rozdíl mezi optimistou a pesimistou? Optimista věří, že žijeme v nejlepším ze všech možných světů. Pesimista se obává, že tomu tak ve skutečnosti opravdu je. :1:
Příspěvky od začátku
« předchozí  další » »|


Přejít na libovolnou stránku: / 46 

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Úplněk v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »