Kolaps a regenerace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Kolaps a regenerace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.

Doplnění 8.4.2022:

Pokud jsem si před lety maloval, že hlavním problémem bude stýkání a potýkání s islámským světem, musím uznat, že jsem byl neskutečně naivní. :)

Doplnění 13.5.2022

Aby to nebylo tak pesimistické.;)
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 38 

Řazení:
27.11.2017 - 11:15 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » petamar
"který stát na světě je nejateističtější ? Česká republika."

To potom i v jistem smyslu konstatuje tomu, proc v zemich, kde lide vice "veri", jsou i vice tolerantnejsi a snazi se(alespon by meli) i v tom "nejcernejsim " cloveku videt alespon kapku "dobra"

Napriklad to Irsko, je tu snad pres 90 procent(silnych) krestanu, a xenofobie a islamofobie temer nulova...
27.11.2017 - 11:23 | Filtr
(Býk) 144 » Tuatha Dé Danann
to neni tolerantnost, to je neschopnost samostatne myslet.
27.11.2017 - 11:31 | Filtr
(Ryby) MG34 » Tuatha Dé Danann
Myslíš TO Irsko, kde se protestanti a katolíci natolik nesnesou, že tam svého času (a není to zase tak dávno) nábožensky motivovaný terorismus byl na denním pořádku?

Anebo to samé Irsko, které z podobných důvodů uvažovalo za 2. světové, jestli nepodpoří Německo?
27.11.2017 - 11:37 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » 144
V jistem smyslu mas pravdu.
Nicmene zakladem vetsiny nabozenstvi je tolerance (alespon by mela byt), konkretne u tech krestanu treba laska k bliznimu.
27.11.2017 - 11:45 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele petamar, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Každé náboženství je program na ovládání, nic víc, nic míň. Ano některým lidem to pomáhá po cestě životem. Víra se nerovná náboženství. Podívej se např. KDU-ČSL jsou zástupci tzv. věřících (Kalousek mezi ně také patřil), ještě jsem si nevšimnul u této party lásku k bližnímu, toleranci, atd. Káží vodu a pijí víno. Bohužel, tak to chodí. Islám je také druh víry a tam toleranci ke křesťanům, ženám,...nevidím.
27.11.2017 - 11:50 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » MG34
Ja to vidim tak, ze to byla spise zalezitost politicka a boj za obranu vlasti a uzemi a fyzicky boj byl pouze mezi " Extremistickymi katoliky a protestanty", tech tam je pouze male procento. Katolici byli vlastenci a protestanti zradci(pro-anglicani).

A pokud uvazovali jestli nepodpori nemecko, tak se tomu vubec nedivim, protoze tim by se postavili na stranu proti anglicanum, ktery je po staleti vykoristovali.
27.11.2017 - 11:52 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » petamar
Jiste, ale porad jeste existuji lide , jak rikas ty, ze jim to pomaha na ceste zivotem(pravdivy krestane). Hlavne lide starsi generace.
27.11.2017 - 11:54 | Filtr
(Ryby) MG34 » Tuatha Dé Danann
hm, tak proč si myslíš, že tady to s těmi mohamedány nemáme stejně ("zalezitost politicka a boj za obranu vlasti a uzemi")?

...a ještě mne napadá - nenávist Irů k Angličanům tedy není xenofobie? :4:
27.11.2017 - 12:04 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » MG34
"hm, tak proč si myslíš, že tady to s těmi mohamedány nemáme stejně ("zalezitost politicka a boj za obranu vlasti a uzemi")?"

To uz jsem psal v prvnim prispevku. Prijde mi to trochu jako panicky a predcasny boj za obranu vlasti, kdyz se cechum vlastne jeste nic nestalo(oproti ostatnim statum v EU). Smysl meho predchoziho prispevku bylo to, ze se podivuji nad tim, ze cesi jsou v tomto pohledu nejvystrasenejsim narodem v evrope.

Ne, to neni xenofobie. Xenofobie znamena v jednoduchem prekladu "strach z neznameho" A irove anglicany znaji az moc dobre. Ty prasarny co tady anglicani provadeli nemaji daleko od prasaren co provadel Hitler.
27.11.2017 - 12:18 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele petamar, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To je pravda, ale je to především o lidech a ne o náboženství. Dám ti příklad, můžeš si dosadit nějaká náboženství: Příznivec Sávie a příznivec Sparty se většinou na mužstva soupeřů málokdy shodnou. (je to o negativních energií) Přijde mezi ně človíček, který nemá žádného favorita a dokonce ho ani fotbal nezajímá. Jak většinou bude reagovat na mužstva Slávie a Sparty? :27:
27.11.2017 - 13:42 | Filtr
(Ryby) MG34 » Tuatha Dé Danann
Jasněže se nám už něco stalo - víš co našich lidí padlo v boji s Turky? A "Turka" moc dobře známe.

Co se týče "vzdálenosti v historii" - nevidím prakticky žádný rozdíl oproti Irové/Angličani - což je samozřejmě také xenofobie - můžeš mi říct jediný rozumný důvod, proč by měli mít Irové obavy ze SOUČASNÝCH Angličanů? :3:
27.11.2017 - 13:49 | Filtr
(Býk) 144
nemecka odpoved je treba ta, ze Merkelova uz nemuze zostavit vladu

a treba madarska odpoved je jasna uz davno

treba v CZE se jenom zvani
27.11.2017 - 15:01 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » MG34
"můžeš mi říct jediný rozumný důvod, proč by měli mít Irové obavy ze SOUČASNÝCH Angličanů?"

 
Prosim te, na tohle jsi prisel jak? Ja jsem nic takoveho vubec nepsal, ani nenaznacil. Jasne jsem mluvil, o vztahu anglicanu a iru "pouze v minulosti" a o zverstveh, co tam anglicani napachali, nic vic.
Reagoval jsem take na tvuj prispevek ohledne 2 svetove valky, (cimz ta debata na toto tema zacla), tot vse.
Ty tady delas presne to, vcem jsi dobrej a na cem jsou zalozene tve diskuze. Odvadis diskuzi "kamsi", tim, ze systematicky prekrucujes informace z predchozich prispevku, tak aby sam pisatel uz ani nevedel co vlastne napsal.
Pokud ti to zvysuje sebevedomi, tak prosim. Ja ti to preju. Ja ale nehodlam pokracovat v bezcilne diskuzi, ktera by vedla "pres hory a doly" jen aby jsi si dokazal, ze jsi neomylny. :74:
27.11.2017 - 15:05 | Filtr
(Býk) 144 » Tuatha Dé Danann
ses hrdina, kdyz te nemuze smazat, ze jo ? :75:
27.11.2017 - 15:30 | Filtr
(Ryby) MG34 » Tuatha Dé Danann
naopak, je to "těžce k věci" - protože Irové Angličany fakt nemusí i v současné době a stačilo by málo, aby se zase projevili...

tys napsal:
Napriklad to Irsko, je tu snad pres 90 procent(silnych) krestanu, a xenofobie a islamofobie temer nulova...

A já?
Poukazem na neopodstatněnou nenávist Irů k Angličanům ti ukazuju, že to Irsko není zase tak milá země, jak by se mohlo zdát - píšu naprosto k věci a rozhodně ti to nezavdává nějaký důvod na mne chrlit jakási divná obvinění, že si tím něco dokazuju apod.

tys napsal:
proc v zemich, kde lide vice "veri", jsou i vice tolerantnejsi a snazi se(alespon by meli) i v tom "nejcernejsim " cloveku videt alespon kapku "dobra"

- a tos podpořil tím Irskem - to ses ale zrovna dost sekl - viz ta nenávist k Angličanům/protestantům - mimochodem 2-3 generace je současnost - ti lidé stále ještě žijí a vychovali své potomky.

Naopak by se dal použít ten příklad s Čechy - kromě divokého odsunu Sudetských Němců (tisícovky životů, důsledek okamžité odplaty po válce) a kromě období stalinistického komunismu (stovky až tisícovky životů, řízeno z Moskvy) jsme tu nikoho neterorizovali (ve smyslu vraždění) a nezačali jsme si žádnou válku (až na ty, co jsme jako spojenci v NATO tak nějak zdědili).

Takže "nejbezbožnější národ" patří v Evropě naopak k těm nejhodnějším - to je docela k věci, akorát to nekoresponduje s tou tvou představou - možná proto tak kopeš...?
27.11.2017 - 19:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
https://www.youtube.com/watch/…

...
YouTube
27.11.2017 - 23:51 | Filtr
(Býk) player
No a co ? Tak vznikne něco nového...máme snad se za tuhle "západní civilizaci" , která přivedla tuhle krásnou planetu svým brakováním a ničením na hranu zničení tlouct hrdostí do prsou jak King Kong?

Samozřejmě - žádná civilizace neroste do nebe. Pořád je svět v pohybu a mění se. A vo tom to je.
28.11.2017 - 00:02 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » player
:15:
Když už jsem tu z něj citoval, tak ještě jednou:
„Máme větší problém než všichni před námi, protože až do středověku tu vždy byla nějaká jiná kultura na jiném místě planety, která byla připravena převzít civilizaci a vyvíjet se dál. Ale dnes už nikde žádná taková jiná není. Pokud tato naše civilizace zkolabuje, potom zkolabuje všechno a budeme muset začít úplně od začátku, znovu. Největší výhodu potom budou mít ti, kteří jsou dnes nejvíc izolováni a kteří jsou stále schopni přežít s prázdnýma rukama v džungli, v poušti nebo v bažinách. Máme jedinou naději a musíme udělat všechno, co je v našich silách, abychom naší katastrofě předešli. Jiná možnost není.“
(Thor Heyerdahl)
28.11.2017 - 00:07 | Filtr
(Býk) player » Sosna zvlčelý
On spíš vznikne postupně takovej jeden bezkulturní celek , kromě nějakých domorodých kmenů kdesi v zapadlých končinách.

Nicméně - jedno je jisté. O poslední zbytky fosilních paliv a pitné vody se strhne válka. Předejít tomu sice může věda a zdá se , že by to i mohla stihnout , to už má v rukou dejme tomu boží prozřetelnost. ale pokud to věda nestihne , bude tu na chvíli klid apusto.
01.12.2017 - 22:28 | Filtr
(Býk) Deam » Tuatha Dé Danann
Všude, kde je koncentrace muslimů větší než malá, jsou s nimi potíže. Bylo by velice hloupé, pokud bychom slepě kopírovali nefungující model ze ZE.

Zatímco Francouze, Angličany, Němce a další může snad trochu omluvit to, že patří k zemím, do kterých směřovala první vlna migrantů z islámských zemí a tudíž neměli příliš praktických zkušeností se soužitím, pro nás žádné omluvy nejsou, každý, kdo chce, může vidět, kam to vedlo.

Fakticky vzato ale i ti Francouzi a Britové, mít více pudu sebezáchovy, mohli se poučit z vlastních zkušeností z kolonií...

Jak již psali jiní, západoevropská populace je pacifikována vlastní ideopolicií. Když padají za nepohodlné názory tresty ze strany soudní moci a visí nad vámi hrozba vězení, to si pak člověk dá pozor na ústa. Však tohle by si ještě dost lidí mohlo pamatovat i ze socialistického Československa.

Viz například zde u německých sousedů:

https://gatesofvienna.net/2017/08/…

Hrozba šestiměsíčním vězení za zveřejnění historické fotky Hitlera s jeruzalémským muftím.

A tady u rakouských sousedů:

http://gatesofvienna.net/2017/11/…

3 měsíce s tříletou podmínkou za zkoumání spojitosti mezi islámem, terorismem a zneužíváním žen, dětí a zvířat.

Ostatně docela známí politici jako Geert Wilders, Mona Walter či Ayjan Hirsi Ali by také mohli vyprávět o tom, jak svobodně se žije v ZE, když si člověk dovolí kritizovat islám...

To je jen na ukázku, nechci dokazováním očividného trávit až tak moc času.
03.12.2017 - 13:12 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Sosna zvlčelý
Všechny ne - Čína i přes přemety funguje furt, už nějakých 4000 let :1:
Akorát jak to dělá? A jestli by se nám líbilo, dělat to stejně?
03.12.2017 - 16:41 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Lupi
Nelíbilo. Fakt ne.
https://zpravy.idnes.cz/bodovani-ci…
03.12.2017 - 22:19 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Sosna zvlčelý
No fuj. Tak to je možná lepší nechat semtam tu civilizaci chcípnout.
17.12.2017 - 18:54 | Filtr
(Býk) Deam
Krásná ilustrace myšlení chorých mozků:

Facebook cenzuruje scénu Betlému jako "sexuálně sugestivní a provokativní".

http://www.breitbart.com/national-s…
17.12.2017 - 19:14 | Filtr
(Býk) Deam » Deam
A taky něco pozitivnějšího z Rakous:

https://www.gatestoneinstitute.org/…

Nová rakouská vláda bude bránit islamizaci.

V tomto případě je otázkou, jestli je pět minut před dvanáctou a nebo po dvanácté. Ta demografická čísla jsou dost špatná.

8% celkové populace, 12,5% ve Vídni a ve vídeňských středních školách více muslimů než katolíků. Z tohoto hlediska byly brány města již pokořeny.

Dodám ještě zajímavý rozhovor s Vladimírem Vondruškou:

https://www.parlamentnilisty.cz/are…
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »