Kolaps a regenerace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Kolaps a regenerace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.

Doplnění 8.4.2022:

Pokud jsem si před lety maloval, že hlavním problémem bude stýkání a potýkání s islámským světem, musím uznat, že jsem byl neskutečně naivní. :)

Doplnění 13.5.2022

Aby to nebylo tak pesimistické.;)
YouTube

Příspěvky: Všechny | Najdise.cz

Stránka: 1 2 3 4 5
Řazení:
25.11.2017 - 18:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nepropadej chmurám, už to že sis toho všiml je úžasné protože hodně lidí žije v iluzi. A nevidí to zjevné. Ono stačí se třeba několik let nedívat na televizi a pak někdy vidět na čt zprávy,komentáře 24 a skoro nemůžete uvěřit, jak tu vanou zjevné proudy ovlivňování čily propagandy. U nás ještě naštěstí máme některá média kde se člověk může svobodně vyjádřit bez cenzury z těch veřejnějších např parlamentnilisty.cz ale v Německu už svoboda slova neexistuje. Za jiný názor než mainstream si vás systém a zmanipulovaní spoluobčané podají. Ale osobně se tím netrápím. Užívám si pocit že to co ještě nedávno vědělo minimum lidí, čily kdokoliv kdo se jen zmínil o konspiračních theoriích byl považován za extremistu. Dnes to bere jako fakt nezanedbatelné množství lidí a každým dnem roste. Ono si stačí si sundat klapky z očí a podívat se jak ti, kteří kážou vodu pijí krev...

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
25.11.2017 - 18:17 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » The Ancient Dragon
Na to jsem koukal zrovna pred nekolika dny. Petr Mach je mi sympatickej.Videl jsem jak v jedny diskuzi sejmul i Babise, chudak Bures nemel argumenty :4:

,,, jak se knize hezky rozcilil :61:..i kdyz skakat nekomu do reci se nema...
25.11.2017 - 18:50 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jo Mach je sympaťák aj v Dvtv (který od jisté doby fakt ee) krasně všechno vysvětlil jo velká škoda že se nedostal do parlamentu. Věřím tomu že po tom co teď předvádí ten Nedemokraticky blok příště bude vše jinak. A třeba do té doby otevřou oči i kteří mají atm. zacpanou hubu koblihama nebo buřtem a svařákem.

NO xD ale on už se tvářil že končí
25.11.2017 - 18:52 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » The Ancient Dragon
Hodne lidi totiz nemuze prekousnout, ze drive delal poradce Klausovi...
26.11.2017 - 09:21 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » Daisybunch
Ja to citim uplne stejne :15:

Kdyz jsem poprve navstivil "treti svet", tak jsem si teprve uvedomil v jake "bubline a iluzi" tady v te evrope zijeme.

Jeden clovek v Laosu mi rekl, ze si mysli, ze lide "na zapade" nejsou stastny, protoze si mysli, ze se zeneme za necim, co nelze dohnat...
26.11.2017 - 11:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Že? Mně taky pár lidí řeklo o pocitu bubliny.

To mi také přijde..neustálá honba za něčím, co vlastně ani v konečné fázi nemá význam, rozhodně to tedy nikoho neudělá šťastným.

Mně pak usedá srdce nad tím, když vidím, jak se "nás", západní civilizaci, snaží někteří napodobovat. Nehledě na to, že do úúplně odlišných kulturních systémů aplikují něco, co pro ně není přirozené, a pak i ten rozpor, který to v nich vyvolává. Někdy mě opravdu štve když vidím,jak byl Hollywood a Západ schopný se prodat a vetlouct spoustě nezápadním lidem do hlavy povrchní pozlátka, která jsou prázdná a jenom ještě prohlubují rozdíly...
26.11.2017 - 13:19 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » Daisybunch
:15:

To je prave to nejsmutnejsi, ze oni (konkretne mlade generace), jsou fascinovany tim zapadem a zapadnima hodnotama, a potlacuji a nechavaji tak zanikat jejich vlastni kulturu, tradice a hodnoty, ktere jsou(byli) ve sve podstate mnohdy "pravdivejsi" nez ty v tom nasem zvracenem zapade. Ve vysledku je to pak mnohdy smutne a v nekterych pripadech az "smesne".

Typickym ukazkovym prikladem toho, jak obrovsky vliv dokaze mit napr. holywood ,je Jizni Korea a v mensi mire Japonsko(vyjma venkova).
Napriklad krom jineho, v Koreji kazdy paty clovek(z mladsi generace do 40 let) podstoupil nejakou formu plasticke(kosmeticke) operace, protoze jejich cilem a idealem je vypadat aspon trosku jako napr. "Kalifornska slecna z priblbleho serialu , nebo francouzska modelka z titulni stranky casopisu ELLE".
V korejske televizi je temer nulova sance spatrit korejce, ktery by neprosel plastikou.
V Japonsku i Koreji prestavaji byt tradicni jejich tradicni pokrmy a nejpopularnejsi se stavaji potravinove retezce typu Mc donalds ,KFC a jine Fast foody, vlepsim pripade italska pizza. Idealem se take stavaji americke satelitni domky s bilym plotem okoukane z holywoodskych filmu...
Pro spoustu lidi v Koreji a (v mensi mire)Japonsku je vsechno "americke" nebo "francouzske" doslova posvatne. Myslim, ze v japonsku maji pro tyto prozapadne orientovane lidi dokonce vlastni slovo(pojmenovani)
26.11.2017 - 13:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:15:

přesně. Jakoby je pravda, že i oni mají právo na sebeurčení a pokud si myslí, že je to pro ně lepší, tak ok. Neměli by být nuceni žít například v domcích ze slámy a hlíny a jíst rýži a zeleninu, pokud si chtějí domy z cihlel a steaky. Ale na druhou stranu si vždycky říkám - vědí, co dělají? On ten Západ může vypadat úžasně, komfortně a nablýskaně, ale za jakou cenu? (tuším že jsi to byl ty, kdo tu tenkrát sdílel dokument Zajatci bílého boha. Tam je to krásně ukázáno)

Ty plastické operace v J Koreji jsou děsivé. Viděla jsem o tom tuhle nějaký film a kamarádka, co tam jezdí, to popisovala. Jestli jsi viděl Atlas mraků, tak tam mi ta možná budoucnost taky přijde dobře ztvárněná.

Díky za sdílení příkladů z Japonska a Korei, ráda se tyhle věci dozvím, jak je to jinde.
V Mexiku je to hodně podobné.

Tohle mě právě někdy štve. Globalizace jídla. Všude už se jedí hamburgery a pizzy a je to povážováno za něco IN. Na jednu stranu je dobrý, že člověk zhruba ví, že ať je kde je, dostane to, co zná z domova (třeba v tom KFC), na druhou stranu se svět jakoby smršťuje do uniformity. Něčím se přibližujeme, ale v podstatných věcech se sami sobě a sobě navzájem vzdalujeme....jsem zvědavá na následky.
26.11.2017 - 14:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Daisybunch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Přesně Atlas mraků nastiňuje krásně možný vývoj této reality
27.11.2017 - 01:04 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Deam
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele petamar, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Kdo vyrábí zákony? Ten, kdo vyrábí zákony je zodpovědný za chaos, který je ve světě!

Kdybychom se jako lidé mezi sebou spojili, tak oni nezmůžou zcela nic! :44:Jenže, tady se spojit nikdo nechce, protože vždy se najde někdo, kdo se nechá uplatit, v tom je problém. :19: Lidé si neuvědomují, že tak to nejde! Vždy byli stávkokazi, někdo kdo udával, vše bylo prozrazeno, protože vždy se někdo nechal uplatit – nemají charakter, vždy se někdo najde.
V genetice máme zakódováno, že můžeme žít věčně, někdo to překódoval, s tím, když dosáhneme věku 21 let, tak začneme stárnout a naše buňky se nevyvíjejí, neobnovují se tak jak by měly. Někdo udělal tento proces. Kdyby vědci dokázali (uměli) tento kód odstranit, mohli bychom žít věčně. Chvála bohu, že nežijeme věčně s našimi povahami. Stvořitel, který vytvořil toto nádherné místo a nádherných lidí, tak je to on, kdo by to měl dát do pořádku, to není v rukou lidí. Všechno co se nyní děje je předpovězeno a přesně jak je to předpovězeno, tak se to děje. Tito Satanisti /Annunaki) pospíchají, nemají mnoho času. Když kůň umírá, kope kolem sebe. :43: Oni se snaží vše zničit, naši planetu, vzduch, vodu, jídlo, lidi, nákazy, války, dělají všechno možné, aby maximálně škodili. Přichází čas, který pro ně má být „poslední hodinou“. My sic nejsme dokonalí, ale jsme nevinní, protože tuto genetiku jsme si nevybrali, byli jsme takto zdegenerovány. Satan za to bude potrestán, jen on. Všechny události, které se konají, jsou proto, že Satan ví, že mu nezbývá mnoho času. Když se podíváme na 17. kapitolu Zjevení, tak tam je to napsáno! Aby lidé věděli, jak je tato kapitola napsána. Není napsaná Bohem, ale Satanem, protože Satan se lidem vyhrožuje a lidé jsou nevinní. My jsme jako unesené děti, které byly zneužité, ale naši rodiče, které nás osvobodí, :12:nebudou soudit nás, ale ty kteří nás unesli. Stvořitel je dokonalí a dá nás do pořádku. Toto je naše jediná naděje, :62: protože, když se podíváme do historie, tak tam nenajdeme jediné místo, kde by jsme prohlásili, toto místo je dobré, kde by jsme takto chtěli žít.
V kapitalismu se straší komunismem, socialismem a zase naopak - bububu :21: . Oni si však nedokáží představit, co to vlastně je, zda to může být dobré nebo ne. Všechno záleží na lidech! Ne jak se jmenuje systém! Mění se jen název zřízení, ale systém se nemění, to lidé nevidí, oni si myslí, my musíme změnit lidi, ale ne systém. Je zcela jedno zda se jedná o kapitalismus, socialismus, ten může být fantastický, protože všechno opravdu záleží na lidech.
Pokud máme stále málo, jak ten druhý, tak to nikdy dobře nemůže dopadnout. Lidé musí změnit myšlení!
Jenže naše DNA je špatná, zlá a omezení myšlení, které máme. Oni nás degenerují čím dál více - jídlo, které jíme, ovlivňuje naši DNA, OVLIVŇUJE NÁŠ MOZEK, a budoucí generace, jak bude vypadat? To znamená, že nás postaví ještě na nižší úroveň. Věřím, že během krátké doby se něco stane a tento svět se nějakým způsobem zachrání, ale … :27: :62:
27.11.2017 - 08:01 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mně teď ještě napadá, že celkově je termín západní civilizace poněkud zavádějící, nebo spíš - že si ho lidé vysvětlují nesprávně. Neboť do západní kultury spadá i Mexiko a Jižní Amerika, ovšem ekonomicky a do jisté míry i kulturně se od zbytku Západu liší.

Jinak s Američany mám zkušenost stejnou - často nevědí, kdo jsme, ale když sem přijedou, jsou překvapeni, na jak vysoké úrovni si tu žijeme.
27.11.2017 - 08:13 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » Daisybunch
No, to je taky zajimave tema. Co to vlastne treti svet je, a co urcuje tuto definici a kde je ta hranice mezi zapadem a tretim svetem?

Asi je to jak rikas, ale ja z meho pohledu bych napriklad BOLIVII a GUATEMALU zaradil do zemi tretiho sveta. Jednou jsem potkal zurnalistu z GUATEMALI a jeho vypraveni me docela zaskocilo. Podle jeho vypraveni se GUATEMALA moc nelisi treba od mnoho africkych statu, jak politickou situaci tak ekonomicky, zivotni urovni a mirou korupce...
27.11.2017 - 10:59 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele petamar, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Polož si otázku, který stát na světě je nejateističtější ? Česká republika. Dříve než se sloučilo Německo, tak to byli východní němci, kteří byli na čele žebříčku. Co je to náboženství? Jak ovlivňuje lidi? Kdo čte, ten se může dočíst, co nás čeká v budoucnosti. Známá Bulharská vědma VANGA prorokovala, že Evropa bude Muslimská a Amerika bude Čínská. :63:
Jaký je rozdíl mezi optimistou a pesimistou? Optimista věří, že žijeme v nejlepším ze všech možných světů. Pesimista se obává, že tomu tak ve skutečnosti opravdu je. :1:
27.11.2017 - 11:15 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » petamar
"který stát na světě je nejateističtější ? Česká republika."

To potom i v jistem smyslu konstatuje tomu, proc v zemich, kde lide vice "veri", jsou i vice tolerantnejsi a snazi se(alespon by meli) i v tom "nejcernejsim " cloveku videt alespon kapku "dobra"

Napriklad to Irsko, je tu snad pres 90 procent(silnych) krestanu, a xenofobie a islamofobie temer nulova...
27.11.2017 - 11:45 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele petamar, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Každé náboženství je program na ovládání, nic víc, nic míň. Ano některým lidem to pomáhá po cestě životem. Víra se nerovná náboženství. Podívej se např. KDU-ČSL jsou zástupci tzv. věřících (Kalousek mezi ně také patřil), ještě jsem si nevšimnul u této party lásku k bližnímu, toleranci, atd. Káží vodu a pijí víno. Bohužel, tak to chodí. Islám je také druh víry a tam toleranci ke křesťanům, ženám,...nevidím.
27.11.2017 - 11:52 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » petamar
Jiste, ale porad jeste existuji lide , jak rikas ty, ze jim to pomaha na ceste zivotem(pravdivy krestane). Hlavne lide starsi generace.
27.11.2017 - 12:18 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Tuatha Dé Danann
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele petamar, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To je pravda, ale je to především o lidech a ne o náboženství. Dám ti příklad, můžeš si dosadit nějaká náboženství: Příznivec Sávie a příznivec Sparty se většinou na mužstva soupeřů málokdy shodnou. (je to o negativních energií) Přijde mezi ně človíček, který nemá žádného favorita a dokonce ho ani fotbal nezajímá. Jak většinou bude reagovat na mužstva Slávie a Sparty? :27:
27.11.2017 - 19:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele The Ancient Dragon, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
https://www.youtube.com/watch/…

...
YouTube
17.12.2017 - 19:31 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vernal, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ale veď to vôbec nesúvisí ani s kresťanstvom, ani s nepoučiteľnosťou národov - toto je cielená likvidácia, no nie bielej populácie, ani kresťanstva, ale ľudských práv a slobôd, budovanie konzumnej spoločnosti a navyše pozrime, do akej izolácie sa dostalo Ru a prečo? Určite nie len tak ... cieľ je dosť jasný - treba zlikvidovať aj Slovanov a ak si niekto myslí, že sú to konšpirácie, stačí si prečítať knihu Totalitní světovláda od Martina Herzána, bývalého vysokého komisára OSN, tam je to všetko krásne rozpísané.
31.12.2017 - 09:05 | Filtr
(Býk) Deam » vernal
Vždy musí být minimálně dva - jeden, co likviduje a druhý, co se likvidovat nechá...
31.12.2017 - 11:10 | Filtr
(Býk) player » vernal
No jo ,ale ta se nepovede. Je to pokus o likvidaci. Samozřejmě , knuta nad lidmi lehce svištět bude , ono je to potřeba. Člověk má totiž kodexy - zejména vůči planetě - až daleko za svými prioritami (zisk , sex , pohodlí , haraburdí). Takže přitvrdit se bude muset - a možná to vyřeší válka nebo ekokatastrofa za ně.
31.12.2017 - 19:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Deam
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vernal, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
A nie sú? Podľa mňa teda áno - ľudia sú permanentne vystavovaní tlaku klamstiev a poloprávd tak, že už nevedia čomu majú veriť. K tomu jednostranné zameranie spoločnosti na zázraky techniky, čo spoločne vytvára ideálne podmienky pre to, aby ľudia prestali premýšľať o sebe, ale aby sa od seba vzďaľovali.
02.01.2018 - 15:22 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
Podle toho ovšem co považujeme za "správný hospodář".
O češích jako správných hospodářích si myslím že se dá úspěšně pochybovat.
Co nerozprodali rozkradli. Natahovat ruce do eu dotace rozkrást. Kritizovat že eu zdražila vajíčka přičemž s cenami šmelíme sami abychom okradli jeden druhého. Za zahradníka zvolit kozla.
Pragmaticky vydrbat s každým i jeden s druhým.
02.01.2018 - 15:40 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
Možná že to není ani wenspeak.
Mám své zkušenosti. Občas když někde něco zapomenu v kavárně směnárně čekárně nebo upadne na cestě jako například vodítko deštník čepice rukavice.. tak už to za 5 minut nenajdu.
Když něco zapomenu třeba v rakousku, německu.. můžu počítat na 90 procent s tím že to tam i druhý den najdu.
Tak tu pragmatičnost bych asi odvíjel od přísloví, "kdo nekrade okrádá rodinu".
A závist..základní čechova vlastnost.
Nejsem rovněž idealista a myslím docela pragmaticky. Tak nějak plus mínus to myslím si sedí. Dehonestováni již jsme. Bylo by lepší se pohnout. Ale jak když jsme zahodili veškeré ideály pár let po revoluci. A opět za týden zvolíme "pragmatický bůček a tlačenku".
02.01.2018 - 16:05 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
To tě ctí nechodit do osobní roviny což je i na webech akt téměř zřídkavý pokud projevíš názor menšinový.
Poměrně zdařilý článek na téma česká závist
http://tomaskrystlik.blogspot.cz/20…

a pak ještě jeden taky hodné zdařilý
Závist je v Čechách nejvyšší formou uznání I.
http://www.atllanka.net/index.php/…

myslím si že téma je pro vážné studenty české povahy srozumitelné
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-112
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »