Kolaps a regenerace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Kolaps a regenerace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.

Doplnění 8.4.2022:

Pokud jsem si před lety maloval, že hlavním problémem bude stýkání a potýkání s islámským světem, musím uznat, že jsem byl neskutečně naivní. :)

Doplnění 13.5.2022

Aby to nebylo tak pesimistické.;)
YouTube

Příspěvky: Všechny | MG34

Řazení:
25.11.2017 - 17:45 | Filtr
(Ryby) MG34
Podle mne za tím "poškozením psychiky" stojí něco, co bych hodně vágně nazval anglosasství - pohltilo to i ty, kteří tomu původně nepodléhali - dnes bohužel i Němce, Francouze a pomalu i nás.

Jedním z konkrétních projevů je např. newspeak - který zpětně omezuje jeho uživatele.
26.11.2017 - 09:01 | Filtr
(Býk) Deam » MG34
Připadá mi, že s tím začali v sovětském Rusku, Anglosasům patří určitě nepopiratelné "zásluhy" v tom, do jakých extrémů to dokázali dovést.
26.11.2017 - 09:47 | Filtr
(Ryby) MG34 » Deam
To začalo už mnohem dřív. Řekl bych někdy v době před industriální revolucí. Když se formovalo britské impérium, vznikl akciový trh, atd. Dokud peníze půjčovali jenom židi a možná nějaké staré italské banky, tak to nebylo ještě úplně tragické, ale potom se vytvořilo ve společnosti takové divné klima (které podle mne hodně souviselo s tím anglosaským sveřepým a radikálním přístupem k životu). Pak už to následovalo jedno za druhým ... nahoru-dolů až do dnešní situace, kdy se to díky dominanci anglo-saského světa (do kterého asi patří i Němci) dostalo skoro všude.
27.11.2017 - 11:31 | Filtr
(Ryby) MG34 » Tuatha Dé Danann
Myslíš TO Irsko, kde se protestanti a katolíci natolik nesnesou, že tam svého času (a není to zase tak dávno) nábožensky motivovaný terorismus byl na denním pořádku?

Anebo to samé Irsko, které z podobných důvodů uvažovalo za 2. světové, jestli nepodpoří Německo?
27.11.2017 - 11:50 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » MG34
Ja to vidim tak, ze to byla spise zalezitost politicka a boj za obranu vlasti a uzemi a fyzicky boj byl pouze mezi " Extremistickymi katoliky a protestanty", tech tam je pouze male procento. Katolici byli vlastenci a protestanti zradci(pro-anglicani).

A pokud uvazovali jestli nepodpori nemecko, tak se tomu vubec nedivim, protoze tim by se postavili na stranu proti anglicanum, ktery je po staleti vykoristovali.
27.11.2017 - 11:54 | Filtr
(Ryby) MG34 » Tuatha Dé Danann
hm, tak proč si myslíš, že tady to s těmi mohamedány nemáme stejně ("zalezitost politicka a boj za obranu vlasti a uzemi")?

...a ještě mne napadá - nenávist Irů k Angličanům tedy není xenofobie? :4:
27.11.2017 - 12:04 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » MG34
"hm, tak proč si myslíš, že tady to s těmi mohamedány nemáme stejně ("zalezitost politicka a boj za obranu vlasti a uzemi")?"

To uz jsem psal v prvnim prispevku. Prijde mi to trochu jako panicky a predcasny boj za obranu vlasti, kdyz se cechum vlastne jeste nic nestalo(oproti ostatnim statum v EU). Smysl meho predchoziho prispevku bylo to, ze se podivuji nad tim, ze cesi jsou v tomto pohledu nejvystrasenejsim narodem v evrope.

Ne, to neni xenofobie. Xenofobie znamena v jednoduchem prekladu "strach z neznameho" A irove anglicany znaji az moc dobre. Ty prasarny co tady anglicani provadeli nemaji daleko od prasaren co provadel Hitler.
27.11.2017 - 13:42 | Filtr
(Ryby) MG34 » Tuatha Dé Danann
Jasněže se nám už něco stalo - víš co našich lidí padlo v boji s Turky? A "Turka" moc dobře známe.

Co se týče "vzdálenosti v historii" - nevidím prakticky žádný rozdíl oproti Irové/Angličani - což je samozřejmě také xenofobie - můžeš mi říct jediný rozumný důvod, proč by měli mít Irové obavy ze SOUČASNÝCH Angličanů? :3:
27.11.2017 - 15:01 | Filtr
(Kozoroh) Tuatha Dé Danann » MG34
"můžeš mi říct jediný rozumný důvod, proč by měli mít Irové obavy ze SOUČASNÝCH Angličanů?"

 
Prosim te, na tohle jsi prisel jak? Ja jsem nic takoveho vubec nepsal, ani nenaznacil. Jasne jsem mluvil, o vztahu anglicanu a iru "pouze v minulosti" a o zverstveh, co tam anglicani napachali, nic vic.
Reagoval jsem take na tvuj prispevek ohledne 2 svetove valky, (cimz ta debata na toto tema zacla), tot vse.
Ty tady delas presne to, vcem jsi dobrej a na cem jsou zalozene tve diskuze. Odvadis diskuzi "kamsi", tim, ze systematicky prekrucujes informace z predchozich prispevku, tak aby sam pisatel uz ani nevedel co vlastne napsal.
Pokud ti to zvysuje sebevedomi, tak prosim. Ja ti to preju. Ja ale nehodlam pokracovat v bezcilne diskuzi, ktera by vedla "pres hory a doly" jen aby jsi si dokazal, ze jsi neomylny. :74:
27.11.2017 - 15:30 | Filtr
(Ryby) MG34 » Tuatha Dé Danann
naopak, je to "těžce k věci" - protože Irové Angličany fakt nemusí i v současné době a stačilo by málo, aby se zase projevili...

tys napsal:
Napriklad to Irsko, je tu snad pres 90 procent(silnych) krestanu, a xenofobie a islamofobie temer nulova...

A já?
Poukazem na neopodstatněnou nenávist Irů k Angličanům ti ukazuju, že to Irsko není zase tak milá země, jak by se mohlo zdát - píšu naprosto k věci a rozhodně ti to nezavdává nějaký důvod na mne chrlit jakási divná obvinění, že si tím něco dokazuju apod.

tys napsal:
proc v zemich, kde lide vice "veri", jsou i vice tolerantnejsi a snazi se(alespon by meli) i v tom "nejcernejsim " cloveku videt alespon kapku "dobra"

- a tos podpořil tím Irskem - to ses ale zrovna dost sekl - viz ta nenávist k Angličanům/protestantům - mimochodem 2-3 generace je současnost - ti lidé stále ještě žijí a vychovali své potomky.

Naopak by se dal použít ten příklad s Čechy - kromě divokého odsunu Sudetských Němců (tisícovky životů, důsledek okamžité odplaty po válce) a kromě období stalinistického komunismu (stovky až tisícovky životů, řízeno z Moskvy) jsme tu nikoho neterorizovali (ve smyslu vraždění) a nezačali jsme si žádnou válku (až na ty, co jsme jako spojenci v NATO tak nějak zdědili).

Takže "nejbezbožnější národ" patří v Evropě naopak k těm nejhodnějším - to je docela k věci, akorát to nekoresponduje s tou tvou představou - možná proto tak kopeš...?


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »