Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky: Všechny | Sosna zvlčelý

Řazení:
25.11.2017 - 18:40 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
„Myslím, že dnes jsme ve velice problematické situaci. Všichni věříme, že to, co vidíme dnes, v současné době, je způsob, jak budou věci vypadat i nadále. To je chyba, kterou dělali lidé po celou historii – neschopnost vnímat třetí dimenzi, neschopnost sledovat skutečnost, že všechno se mění. Před námi na Zemi existovaly vynikající civilizace, ale ani jedna z nich nevyřešila problém přežití. Všechny civilizace se rozvíjely, dosáhly svého vrcholu a vymřely. Myslím, že pokud máme mít nějakou prominentní naději na stálou existenci, musíme se umět učit z chyb minulosti.“
Thor Heyerdahl
26.11.2017 - 08:42 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Sosna zvlčelý
Já četla.....a říkala si....ten Sosna je tak moudrý....

a pak koukám Thor Heyerdahl :4: :61: :4:
takže.....joooo......ten Thor je tomu asi blízko :1:
26.11.2017 - 08:54 | Filtr
(Býk) Deam » Sosna zvlčelý
Je nesmírně frustrující, když má člověk trochu širší povědomí o dějinách a sleduje právě tu neustále se opakující neschopnost poučit se. :(
28.11.2017 - 00:02 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » player
:15:
Když už jsem tu z něj citoval, tak ještě jednou:
„Máme větší problém než všichni před námi, protože až do středověku tu vždy byla nějaká jiná kultura na jiném místě planety, která byla připravena převzít civilizaci a vyvíjet se dál. Ale dnes už nikde žádná taková jiná není. Pokud tato naše civilizace zkolabuje, potom zkolabuje všechno a budeme muset začít úplně od začátku, znovu. Největší výhodu potom budou mít ti, kteří jsou dnes nejvíc izolováni a kteří jsou stále schopni přežít s prázdnýma rukama v džungli, v poušti nebo v bažinách. Máme jedinou naději a musíme udělat všechno, co je v našich silách, abychom naší katastrofě předešli. Jiná možnost není.“
(Thor Heyerdahl)
28.11.2017 - 00:07 | Filtr
(Býk) player » Sosna zvlčelý
On spíš vznikne postupně takovej jeden bezkulturní celek , kromě nějakých domorodých kmenů kdesi v zapadlých končinách.

Nicméně - jedno je jisté. O poslední zbytky fosilních paliv a pitné vody se strhne válka. Předejít tomu sice může věda a zdá se , že by to i mohla stihnout , to už má v rukou dejme tomu boží prozřetelnost. ale pokud to věda nestihne , bude tu na chvíli klid apusto.
03.12.2017 - 13:12 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Sosna zvlčelý
Všechny ne - Čína i přes přemety funguje furt, už nějakých 4000 let :1:
Akorát jak to dělá? A jestli by se nám líbilo, dělat to stejně?
03.12.2017 - 16:41 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Lupi
Nelíbilo. Fakt ne.
https://zpravy.idnes.cz/bodovani-ci…
03.12.2017 - 22:19 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Sosna zvlčelý
No fuj. Tak to je možná lepší nechat semtam tu civilizaci chcípnout.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »