Žena a její role


21.09.2020 - 11:18
(Blíženci) eau
Žena a její role
Tak teď mám zase další myšlenky v hlavě...

Zamýšlím se nad tím, jak vlastně vnímají muži ženy? Jak je vnímají ve vztazích? Jaké jsou jejich představy o ideálních vztazích s nimi? Jaké mají muži očekávání? Jestli vnímají potřebu toho, aby žena nějak tyto vize/role naplňovala?
A taky jak si muži myslí, že matky a vztahy s matkami ovlivnily tu jejich vizi/představu/potřebu?

Dívám se na to zatím jen z pohledu ženy, která má v podstatě vždycky několik rolí, jelikož může být matkou, přítelkyní, milenkou, dívkou (a někdy i otcem x)) )...víc mě nenapadá x)
A tak se ptám i žen, jak se vidí a jak se cítí být ženou a jak balancují mezi jednotlivými rolemi a jestli se jim při tom všem daří být ve svém středu...?

A pokud někdo dokáže žít mimo tyto role, jak se mu to vlastně daří? Co je tzv klíčem?

Děkuji opět za sdílení :74:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 6 5 4 3 2 1
Řazení:
21.10.2020 - 15:23 | Filtr
(Býk) player
No - ještě jednou jsem se nad tím poctivě zamyslel. A došel jsem k tomu závěru , že žena má v životě takovou roli , jakou ji pan režisér život napíše.
14.10.2020 - 23:00 | Filtr
(Váhy) child in time
https://www.youtube.com/watch/…
:79:
k narozeninám ?)
YouTube
11.10.2020 - 22:17 | Filtr
(Blíženci) eau » mili111
Děkuji, trochu nestíhám, ale postupně zkouknu : )
11.10.2020 - 20:22 | Filtr
(Ryby) thééé » mili111
zatím mám rozkoukané, ale příjemné :15:
11.10.2020 - 15:46 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Buddha/2
Taky jsem přeskakovala...ani jsem nedokoukala...jsem při tom uklízela a spol. :1:...ale něco z toho, co zde ženy probíraly tam přesně padlo...proto sem sem hodila.
To bylo pro baby...ne pro Budhy :3:
Jako....něčím se začít musí...a některé věci tě nepustí dál...když je máš zaseklé jako emoci v těle....hlava...mozek to nezpracují a pustit to nejde bez nějakého činu....a i když s tím otcem...o to jsem zrovna asi přišla :22:...tak já si pamatuji, že jsem to podobným způsobem(jinou akci...ne oběšení) zpracovávala a pomohlo to.
Nevím v kolika +-30...ale někdo se k tomu může dostat třeba v 50...někdo před smrtí....myslím.
Popravdě.....já jsem asi zaostalá ještě víc...já nějak vůbec nechápu ty vnitřní bytosti....dítě...žena...muž...pak ještě tam měli kontrolora atd...už nevím. Já to beru, že jsem to já :61:.....a dosycuji zas sebe....a chválím taky sebe....a přeju taky sobě...a tak :61:

PS: náhodou...mě tento kanál baví :2:...jsou tam občas parádní špeky :61:
11.10.2020 - 13:40 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » mili111
No, nekoukal jsem na celé (bo to není můj oblíbený kanál, i když kanál to je dozajista je :20: :4:).
Mám k tomu pár věcí. Jo, dovolit si vyjádřit emoce je určitě ok.
Jenže ... např. vynadat mrtvému otci za to, že se oběsil, to už mi přijde jako "najít si toho, kdo může za všechny moje problémy".
Vnitřní dítě - ok, tohle chování tomu odpovídá. Jenže člověk by měl taky trochu vyrůst, jestli nechce být i ve 40 dítětem (vypadá to, že si z toho někdo dokáže udělat program/zábavu na pěkně dlouho :4:). Což mj. znamená přestat někoho obviňovat za SVOJE emoce. Jinými slovy převzít odpovědnost, ne ji delegovat. A o tom jsem ve videu nic nezaslechl - ale možná proto, že jsem přeskakoval :20:, takže se omlouvám, jestli někomu křivdím. Ale celé to vážně nedám :85: :6: :76:
10.10.2020 - 22:30 | Filtr
(Vodnář) mili111
Hele....tohle na mě dneska vylezlo.....dávám.....vztah žena otec...mužská energie....trochu jinak zas :3:...třeba si tam něco najdeš
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
09.10.2020 - 17:05 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Nalani
Jsem ti neodpověděla :32:...šla jsem plít a rýt :61:
Jen reaguj....alespoň je o čem...a jsi na mě velmi milá...takže tím líp. :61:

Ano...podobnou zkušenost jsem učinila...napřed jsem se pochlapila..."bylo nutné"...pak jsem zjistila, že fakt už příliš.....a pokusila jsem se zženštět....jenže to se nehodilo...tedy ta část, kde nejsem hospodyňka s služka a spol. :4:....no a pak jsem měla být chytřejší a prchnout.....což jsem se chystala učinit...ale prokoučovala :61: jsem to....a pak už to delší dobu nebylo možné :85: (nebudu rozebírat...děti a spol.) a doba byla jiná.
Takže jsem měla možnost (hurá :85:) sledovat psychologii a učit se netušené...no a postupně zjišťovat, jak jsem byla blbá :61:...a zas :85:...a zas :85:... :61:
...ale to bude spíš hafo lidí z mých ročníků....jak měly(no vlastně i měli)to sebevědomí udachmaný až k patě a k tomu všeobecný pravidla a předpoklady a k tomu nemožnost za hranice a soc. poměry a k tomu...atd...atd...
Jak tu psal Plája...každá generace si řeší zas něco trošku jinýho....myslím.
09.10.2020 - 16:53 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » eau
No, možná bych věřil :3:.
Sebe-vědomou ženu není tak těžké poznat. O něco těžší je poznat takovou, které sebevědomí nesplývá se sebestředností :4:.
To jsem napsal blbě :6:, ale snad mi rozumíš :3::17:

Jestli nemáš moc času, tak tohle je ve druhém díle. A nenech se zmást jinými jmény, pro jednu postavu si můžeš vybrat z několika :5:, viz wiki. Je to v podstatě fuk, jde o principy (mužský, ženský, + a -) -jen doufám, že nekecám a chápu to správně :20: :4:
09.10.2020 - 16:44 | Filtr
(Blíženci) eau » Buddha/2
Díky za tip...já už kolem toho seriálu kroužím dýl, tak snad si ho konečně zkouknu :15:

Jj rozumím...tak jsem to samozřejmě taky myslela viz, že je tu žena především sama pro sebe...to bys totiž nevěřil, jak moc těžké je si toto dovolit...a současně je to velmi osvobozující :15:
09.10.2020 - 15:18 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » eau
:4: No, moudrá žena z něj především nebude dělat mezka, na kterého může libovolně nakládat to, co sama neunese (to by se to kořenilo moooc snadno :2:). Ostatně schopnost dělat mezka je taky ohraničená :4:.

Hele, mně tahle lehce rozdělovací diskuze trochu irituje, protože se tu řeší věci, které byly vyřešeny tisíce let zpátky. Tedy v teoretické rovině, do praxe to od té doby většina nepřevedla. Nedávno jsem koukal na seriál "Okem boha Hora". Ne že bych se vším souhlasil, to ani zdaleka, ale pár věcí se mi líbilo. Např. jak vysvětlují symboliku pro mentální duchovní a fyzické složky člověka. Hlavně jsou zajímavé jejich vzájemné vztahy (vytrhnout z kontextu jednu složku a pak o ní diskutovat je tak trochu o ničem). Osiris,Isis, Sutech, Nebhtet - rozhodně stojí za zadumání, dá to víc než debata o nezvednutým prkýnku a následné emocionální nestabilitě :4:
09.10.2020 - 13:26 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Sosna zvlčelý
Jsem ráda, že jsi kozoroh...pomáhá mi to nezatratit všechny rohatý :3: :4: JJ
09.10.2020 - 13:19 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » eau
Někdy je problém v tom, že lidé často zaměňují pojem "přijetí" s pojmy "porážka, prohra", nebo taky s pojmem "rezignace".
09.10.2020 - 13:18 | Filtr
(Štír) Nalani » eau
No právě, taky zažito a taky už se v mnoha věcech nepřízpusobuju.
Ale já si myslím, že to, co potřebuju aspoň já JE skutečně to, aby to ustál, aspoň ve valné většině, ne že mi tam bude vyčítat každou jen trochu emocionálnější reakci. A do budoucna už budu líp vybírat :4:
Jen mám trochu pocit, že každá emoce možná vnímáme jinak... v emocích já většinou nic neřeším.
"Samozřejmě, že ten chlap musí být v tomto na stejné vlně, tedy uvidět pravdu o sobě a přijmout tyto výkyvy jako nevyvratitelný fakt, který ani není potřeba měnit, jen přijmout." = ANOOOO :75:
"ona je svůj vlastní opravdový nevyčerpatelný zdroj...a bez ní ani noha"
= ANOOOOOOOOO :61: :35: :4: :2:

Tos mě fakt pobavila! Dobře se tady řehtám :61:
09.10.2020 - 12:57 | Filtr
(Blíženci) eau » Nalani
"Vedle takových chlapů se strašně těžko žije i kdyby měli tisíc dalších skvělých vlastností."

Ale to je právě ono! Proč se snažit přizpůsobovat??? Právě proto, že jsem si něčím podobným prošla, tak už vím, že to není o tom chlapovi ale o mně. Já prostě NIC nemusím. Vztah je aktem dobré vůle obou ( :61: nebo jak to říct) a ne nedobrovolným vězením. A ten akt dobré vůle je i pochopení, že muž dost často emoce ženy neunese. Ano je to tak. A fakt po něm musím chtít, aby ty emoce ustál? Stejně nastane pouze jedna z daných možností. Buď unese, nebo ne. Buď vztah bude pokračovat, nebo ne. Situace, ve které se v páru dá o něčem kloudném bavit, rozebírat atd. stejně nenastává v emocích - v tom dramatu. Teprve až když se ty vody zklidní, pak teprve může přijít nějaký posun, růst, z přijetí a pochopení, zvědomení.
Samozřejmě, že ten chlap musí být v tomto na stejné vlně, tedy uvidět pravdu o sobě a přijmout tyto výkyvy jako nevyvratitelný fakt, který ani není potřeba měnit, jen přijmout.
A žena by si měla být vědoma, že je tu především sama pro sebe, pevně zakořeněna do sebe, ona je svůj vlastní opravdový nevyčerpatelný zdroj...a bez ní ani noha :61:
09.10.2020 - 12:53 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » mili111
Potvrzuji! Je na místě nazývat něco, co je přirozeností, nestabilitou? Pro mě třeba o nestabilitu nejde.
Nestabilitou to asi nazve hlavně ten, kdo si myslí, že všichni to musí mít právě tak, jak to má on. Tak vymyslí nálepku pro "odlišné od něho". :3:
09.10.2020 - 12:38 | Filtr
(Štír) Nalani » mili111
Dneska mám nějak potřebu reagovat na tvoje příspěvky :6: :4:
Ten poslední odstavec rámovat, fakt! Zejména: ...jsou to většinou ženy, které musí ustát několik mužových propadů...
Proto je někdy tak těžké moct se uvolnit a být sama sebou. Vedle takových chlapů se strašně těžko žije i kdyby měli tisíc dalších skvělých vlastností. Neumím si dost dobře představit jak by šlo v takových situacích vyjádřit plně svoje ženství. Jestliže chlap má pořád nějaký problém s každou jen trochu emocionální reakcí ženy, tak to brzy dojde do bodu, že si vymění energeticky role a nebude dobře ani jednomu. Anebo budou bojovat. Žena se přestane s ním cítit žensky. To je taková klasika, že větší už asi nenajdu.
09.10.2020 - 12:19 | Filtr
(Vodnář) mili111 » eau
Ale jo...já vlastně nechápu asi tu emoční stabilitu....protože to co jsi popsala

...tohle.....Je to dar vnímat emoce, city, intuici, vůbec vnímat a odrážet tyto vjemy, prožívat svou krví
.....mě nepřijde jako emoční labilita.....naopak je to prostě součást vnímání a znám i chlapy, kteří to maj
....až kdyby na ty pocity člověk reagoval neadekvátně....místo řešení propadal do depresí....přehnaně reagoval....propadal se do nějakých samovolných výkřiků a podniků.....///a nyní řeším vztah a ještě třeba s dětmi///....a nebyl schopen reakcí v reálném světě...považovala bych to za nestabilitu.

S tím, že muž může (ne měl by)být míň vnímavější a míň to prožívat ....nenořit se tak hluboko...a tudíž působit více stabilně.
Z mé zkušenosti....jen ten chlap, který už má svou nestabilitu zpracovanou...prožil si nějaké propady a dal se dohromady.....je schopen být vedle ženy v klidu. Jinak po pár rozkolísání ženy to neustojí....a ukáže se emoční labilita (ale ta pravá) opravdu a v plné síle. Co jsem to sledovala....jsou to většinou ženy, které musí ustát několik mužových propadů.
Ale jsem starší ročník...mluvím spíš o 50-++-
Mladší kluci mi někteří přijdou jinde...ale nevím :1:
09.10.2020 - 12:07 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » player
A to já si myslím, že je to úplně jinak. Pokud toto bere nějaký chlap jako výzvu k boji, tak to není z důvodu, že by měl problém s "její nestabilní emoční
složkou". On má problém sám se sebou, s nějakou částí své mužské složky.
Prostě když se chlap pokusí po chlapsku pochopit ženskou, tak pochopitelně nepochopí nic. To není pro nás pochopitelné. Není. Leda prodělat hormonální léčbu, nechat si tu přišít, tu ufiknout a možná pak, snad (velmi nejistý výsledek). :4:
Jenže to pořád není výzva k boji. Jestli se tím někdo cítí provokován, tak je to jeho problém, nikoho jiného. Ten pevný totiž bojovat nemusí, ani ho to nenapadne. Naprosto v klidu přijme fakt, že nechápe a nepochopí a nezhroutí se z toho. On má taky své, co zase nepochopí ženské. A stejně to není důvod k boji. A smyslem žití není to, že musíme pochopit naprosto vše. Tedy pro mě rozhodně ne, ale znám takové, které to nesmírně vytáčí, tím více, čím víc já jsem v klidu. :20:

(Připouštím, že nějaké ženské by mohly provokovat naprosto cíleně, ale tam se nenechá pevný chlap vyprovokovat k boji ani náhodou. S klidem se otočí a odkráčí. :36: Ať se baba třeba po:71::93:! Jen blbec v těch jejích :93: bude přešlapovat, ale to není chlap, to je :66:.)
09.10.2020 - 11:43 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Korzárka
Jak se to projevuje? :25:
09.10.2020 - 11:08 | Filtr
(Býk) Korzárka » Nalani
:68:
09.10.2020 - 11:02 | Filtr
(Štír) Nalani » Korzárka
Mě by zajímalo, jak sis na tuhle otázku odpověděla :61: :20:
09.10.2020 - 10:44 | Filtr
(Býk) Korzárka » eau
:15: Víceméně vnímám stejně.

Zásadní je tu ten respekt. A to v první řadě vůči sobě.
(Volně přeloženo - nikoho nikam netlačit. Když k tomu dochází, logicky časem následuje výbuch.)

Poslední roky mi přijdou emočně víc nestabilní muži. (Moje realita?) Právě proto, že s tou svojí složkou bojují. (Zrcadlení do partnerky - další level.)
Ženy jsou s tím většinou víc v pohodě. Díky přijetí se z toho nedělá tabu. Ani bubu. :68:
Příspěvky: 142-118 117-93 92-68 67-43 42-18 17-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »