Covid fakta


18.03.2021 - 19:51
(Kozoroh) Bosch
Covid fakta
Zde si dovolím odložit nějaké poznámky a věci které jsou pro mně něčím zajímavé což nevylučuje doskusi. Naopak věcné a racionální názory jsou vítány.
Ale né řeči typu covid je nástroj chaosu nebo očkováním vás Gates očipuje a podobné sračky které laskavě ventulujte jinde nejlépe vedle u albexe to nechte. :4:
Zde pls pouze normální věci.

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 26 

Řazení:
10.11.2021 - 08:58 | Filtr
(Blíženci) cimi » fanik
To je reakce na úrovni mateřské školky, nezlob se :61:

Já se naopak pořád ještě naivně snažím oba tábory nerozdělovat a hledám cestu ke společné diskuzi, kterou považuji za nutnou, pokud nechceme žít ve válce...protože na obou stranách jsou především lidé...
Vnímáš to snad jinak?
10.11.2021 - 09:44 | Filtr
(Blíženci) cimi » MAGDA
To chápu...neurgentní nemusí být vždycky neurgentní, bolest by měla být taky brána jako kritérium...
10.11.2021 - 09:55 | Filtr
(Blíženci) il*ča » player
Jo, loni to byl masakr. :19:

U nás momentálně 2 nakaženi - a jsou to děcka z 1. stupně. Zajímavé je, že loni to měli jejich rodiče a děcka to vůbec nechytly. Naštěstí mají lehký průběh, jen teplota, rýma a kašel.
10.11.2021 - 10:13 | Filtr
(Blíženci) fanik » cimi
Ano, nechci diskutovat s odmítači, sobci a parazity.
Chci tuto menšinu přimět uvažovat jako lidi žijící v jedné společnosti, kde je problém.
Vakcína je bezpečná a masívní očkování je jediná cesta z této pandemie.
10.11.2021 - 11:23 | Filtr
(Blíženci) cimi » fanik
V tom ale vidím rozpor. A ten rozpor navíc naráží na svobodnou vůli a volbu druhých lidí.
Bezohledných popíračů je opravdu minimum. Já mezi ně nepatřím. A přesto protože spadám do tvé kategorie “odmítá masivní očkování” mě tady ty slova: “sobci a paraziti” apod vždycky zabolí, víc než ten covid samotnej.
Šlo by to udělat i nějak jinak?
10.11.2021 - 15:55 | Filtr
(Střelec) Emila » cimi
Souhlasím s Tebou. Jak může někdo říct, kde je pravda??? Jak donutit vegetariána jíst maso? Co osobní přesvědčení a víra??? Černí nebo bílí?? Očka nebo neočka?
A co ryby??? Neměly by se alespoň chvilku opalovat na sluníčku, aby měly více vitamínu D? Kolik otázek a tolik odpovědí. Milion informací - můžeme si vybrat.
Ale měli bychom znát všechny názory. Nejen ty co jsou podsouvány a upřednostněny, že toto je pravda pro všechny.
10.11.2021 - 18:21 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Zase jsem něco objevil u sousedů slováků.
Ale rozhodně tahle paní dr. není žádnou výjimkou.

Připojuji web dokumentující osud některých antivaxerů. Většina z nich to nezvládla, protože uvěřila článkům šarlatánů na fb.

https://www.sorryantivaxxer.com//…
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
10.11.2021 - 18:27 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Emila
Potřebujeme znát především názory stanoviska a doporučení kompetentních míst.
Ta téměř jednoznačně doporučují proočkovanost.
Nikdo z oficiálních míst covid pandemii nepopírá.
Pokud chceš sdílet tzv.alternativní pravdy, doporučuji ti přejít urgentně do jiných skupin. Já tady hoaxy a fake news mažu.
10.11.2021 - 18:28 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Žádný hoax.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
10.11.2021 - 18:30 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Paní lekarka bohužel jako i někteří naši lékaři kteří šíří antivaxerství situaci mentálně ať už z jakýchkoli příčin nezvládla.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
10.11.2021 - 18:48 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Taky dost zajímavá zkušenost z karlovarské nemocnice, nejen.

Neočkovaní bývají agresivní, popisuje primářka v Karlových Varech svou zkušenost s pacienty.
Stačily tři dny, aby se poloprázdné infekční oddělení Krajské nemocnice v Karlových Varech zaplnilo covidovými pacienty. Na dvacet lůžek se nevejdou všichni, a tak je zdravotníci přemísťují podle možností na jiná oddělení a jeden člověk leží na oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny napojený na mimotělní oběh. Podle primářky Jaroslavy Poustkové je 80 procent pacientů neočkovaných a nejmladší z nich je dvaapadesátiletá žena.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domo…
10.11.2021 - 18:55 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
:4:..
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
10.11.2021 - 21:00 | Filtr
(Býk) player » fanik
Nepřesvědčíš. Je to jakási nová ideologická fronta , která ale nemá nepřítele. Ti lidé prostě nevěří vrcholové vědě a věří žvástům na soc. sítích a youtubu.


Ale na druhou stranu - problém je i v médiích a vládě. Měla na tohle včas nasadit silnou oponenturu , aby se lidi vakcín nebáli. Prostě to vysvětlovat. Což neudělali a když , tak pozdě a málo důrazně. Teď už pozdě bycha honiti.
11.11.2021 - 09:16 | Filtr
(Blíženci) fanik » cimi
Myslíš něco jako kompromis? Hele tohle není nějaký nepovedený manželství, kde můžeš udělat chybu a pak si to léta zpracovávat, ale celosvětová pandemie a přírodní úkaz, kde se musíš chovat rovnou zodpovědně a nevymýšlet nesmysly nebo dokonce smlouvat.
A nebo dobře můžeš, přeci jen demokracie, ale měla bys to od téměř jednotné společnosti náležitě pocítit..
11.11.2021 - 17:26 | Filtr
(Blíženci) les osika » Bosch
Paní Emila by možná uvítala spíš nějaké nemilitantní útočiště, jako je Buddha, dharma a sangha, které nabízí pravdy zatím snad neinfikované žádnými hoaxy. Např. Čtyři ušlechtilé pravdy, které by ji mohli pomoci zorientovat se v tom víru milionu informací, jak píše.
https://www.buddhaweb.cz/ctyri-vzne…
11.11.2021 - 21:09 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » les osika
:15: . .
11.11.2021 - 22:42 | Filtr
(Blíženci) cimi » fanik
Přemýšlím jestli to umím napsat tak, aby mi bylo nejen porozuměno, ale i tak, abychom se hned nedostali do křížku...
Nepovedené manželství opravdu není vhodný příklad.
A ani nevím k čemu bych to pořádně přirovnala.
Kompromis samozřejmě může být také výsledkem. Ale spíš jsem myslela respekt k odlišnosti ve volbě či v možnostech řešení tady toho jak píšeš přírodního jevu. A i kdyby se jednalo o menšinu, její názor, potřeby a vlastní váha zodpovědnosti by měly být přizvány ke společné diskuzi, vyslyšeny a respektovány, nikoli zesměšňovány nebo demonizovány. Zcela si uvědomuji situaci jako takovou i její naléhavost ale nelíbí se mi že je tady tato odlišnost zaměňována za nezodpovědnost a bezohlednost. Vidím v tom opravdu jen tah na to rozeštvat proti sobě společnost a dosáhnout svého. A pakliže jsou potřeba dohody (jakože setsakramentsky jsou) pak zastávám názor, že se ty dohody tvoří tak, že by se spolu měly vyslechnout potřeby obou stran a společně by se měly podílet na nacházení řešení. Jiné varianty jsou buď chaos nebo diktatura a byla by škoda, kdyby tohoto nouzového stavu bylo zneužito právě takto...
Aktuálně třeba nechápu jak je možné, že mi přišly do hodiny už 3 děti které měly přímo ve třídě v těchto dnech pozitivně testované. Ty děcka jsou z toho samy dezorientovaný. A vůbec se jim nedivím. O čem je pak taková morálka a jaké to může mít řešení a následky?
12.11.2021 - 00:06 | Filtr
(Býk) player » cimi
Tam u tebe zaznělo to jedno správné slovo:

NALÉHAVOST.

Kdyby to byla rýma , může se klidně lidstvo dělit na milion podskupin. Ale naní čas. Covid nekosí jen lidi , ale kosí systémy. Kosí spodní proudy. A to je blbé.


Jinak - hele , napadla mě taková myšlenka. Představ si , že by ta nákaza byla toho typu , že by každej , kdo jí projde třeba 5 let smrděl , jak tchoř Šuperka. By mě zajímalo , kolik antivaxerů by volalo: očkovat se nedáme...chichi...raděj zasmrádnem. :4:
12.11.2021 - 00:20 | Filtr
(Blíženci) cimi » player
Nepopírám, že by to mohlo být tak jednosměrné, pokud by ovšem všechny lidi na planetě covid kosil naprosto stejně. Což se neděje a už to samotné dělí lidstvo do podskupin...

Btw připomněl jsi mi...vyvíjí se metoda, díky které by bylo snad možno zjistit u koho hrozí horší průběh. Tomuto fandím :15:
Četl někdo o tomto víc a jak se ten výzkum vyvíjí dál?

https://www.irozhlas.cz/veda-techno…
12.11.2021 - 18:08 | Filtr
(Blíženci) les osika » player
Nepodceňoval bych ani rýmu. Tuhle jsem musel hospodářce v ZUŠce říct ať si ten hadřík sundá a v pohodě se vysmrká, jinak by asi zkolabovala, než bychom vyřídili papíry. A hned bylo líp, i jsme si pak pěkně popovídali...
No a třeba do školky ti teď děcko s příznaky rýmy (což je rýma) nevezmou. Někdo s nimi musí být doma. Ve špitálech, je cca 2x víc personálu na ošetřováku než na vlastní nemocenské, říkal dneska v rádiu ředitel nemocnice v Olomouci.

Takže nepodceňoval bych rýmu ve schopnosti kosit systémy!

Ale tohle je dobré, (nebo aspoň poučné). Mohlo by to uklidnit lidi, kteří se bojí, že jsme ovládáni mikročipy Billa Gatese. Vypadá to, že nás mají bezpečně pod kontrolou naše vlastní spodní centra. Tady je ukázková autoimunitní reakce druhé čakry :18:
https://magazin.aktualne.cz/voucher…
14.11.2021 - 10:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » les osika
Ano tito lidé mají rádi pravdu tak zase trošku odhalení..

Prý zdravotní sestra z jip z Brna.
Ani náhodou. Podvodnice je to. Šarlatanka.
Jakasi Petra Redová, ..
"Sama se věnuje tzv. kyslíkové kosmetice a provozuje e-shop, ve kterém si můžete koupit kosmetickou houbičku za 145 Kč nebo předražené čaje. Také nabízí léčitelství. Do jejího repertoáru patří například terapie Reiki, regresivní terapie, AFT terapie a kraniosakrální terapie. A věnuje se astrologii a ezoterice."
https://manipulatori.cz/monitoring-…
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
14.11.2021 - 11:21 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Bosch
Ano, je to jedna z idolek antivaxerů, já si ji všimla už v létě a je mi děsně nesympatická už tím, jak pomlouvá očkované a sama má vytetované obočí (ten hnus si do sebe nechá napouštět a nevadí jí to :28:), možná má v sobě i botox a silikon... Samé šmakulády, řečeno slovníkem antivaxi.
Další rozpor je v tom, když v jednom z videí říká, že už přes dvacet let pracuje v nemocnici v Londýně a pak, že má ve škole prvňáčka,kterému se nyní přes lockdawn věnovala. Nechápu matku, která odjede do ciziny a nechá doma takhle malé dítě!!!!
Dále pak kdesi uvedla, že astrologii teprve studuje, no potěš koště... :85:, naštěstí to ještě nemá dostudováno :4: a doufám, že ani nedostuduje, quazi "astrologů" je u nás až až...
Prostě tato ženská na mne působí strašně nedůvěryhodně, vychcaně a dělající vše jen pro svůj prospěch.
A tečka. :61:
14.11.2021 - 11:24 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Znovuzrozená
"Lidé věří nesmyslům. Jediné správné řešení je povinné očkování."
Mikrobiolog Peter Šebo
https://cnn.iprima.cz/lidi-veri-nes…
14.11.2021 - 11:28 | Filtr
(Blíženci) il*ča » Bosch
Ježíš, tohle video mi přišlo o víkendu 2x.

Ona sama prý nikdy nikde neuvedla, že pracuje v Brně na JIP,nicméně u videa to uvedené je.

No, ale pokud si každý konspirator přidá k příspěvku tu svou pravdu, jen aby příspěvek ještě víc zvěrohodnil (sestra na JIP by o očkování a covidu měla něco vědět, že), jsou zde tisíce příspěvků, kde je na zrnku pravdy nabalena tuna blábolů.
14.11.2021 - 11:35 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » il*ča
Šíření těchto hoaxů se samozvanými experty by mělo být trestné, úplně stejně jako popírání covidu by mělo byt trestné. Stejně jako šíření fašismu, atd. :1:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »