Covid fakta


18.03.2021 - 19:51
(Kozoroh) Bosch
Covid fakta
Zde si dovolím odložit nějaké poznámky a věci které jsou pro mně něčím zajímavé což nevylučuje doskusi. Naopak věcné a racionální názory jsou vítány.
Ale né řeči typu covid je nástroj chaosu nebo očkováním vás Gates očipuje a podobné sračky které laskavě ventulujte jinde nejlépe vedle u albexe to nechte. :4:
Zde pls pouze normální věci.

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 26 

Řazení:
04.06.2021 - 09:03 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Lupi
Kurvafix tak kdyz muze ockovany byt prenasecem viru tak je asi rozumne ze se je snazi zachytit testem.
05.06.2021 - 14:11 | Filtr
(Blíženci) fanik » Lupi
Kontrola musí bejt, vakcína je rychlokvaška a budme rádi že nějak funguje.
Prostě jim ten test dej, když ho teda někde vyžadují a nepruď :29:
06.06.2021 - 08:23 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Na slovensku se plni ordinace psychiatru pacienty po prodelanem covidu.
Onemocneni c19 nese ssebou zvysene riziko onemoznenim demenci i dalsimi nervovymi a dusevnimi nemocemi. Krome respuracnìch nemoci a jejich nasledku.
V ordinacich se s diagnozou demence po prodelanem covidu nachazi stale casteji rocniky pod 40.


"Data z výzkumů na české populaci doložila od jara dvou- až trojnásobný růst úzkostných a depresivních poruch a až trojnásobné zvýšení rizika sebevraždy.

Navíc prodělání koronavirové infekce může mít podle lékařů trvalé psychické následky. Mladší ani starší ročníky nevyjímaje. „Přibývají důkazy, že jde o systémové onemocnění postihující nejen plíce, ale i další orgánové systémy, kardiovaskulární a nervový, a může zanechat chronické následky včetně psychických,“ uvedl infektolog František Stejskal z Kliniky infekčních nemocí 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Jedinci zotavující se z covidu mají větší riziko deprese, úzkosti, posttraumatické stresové poruchy a poruchy užívání návykových látek.

Lékaři potvrzují, že roste počet lidí, kteří úzkost zahánějí alkoholem a na spánek užívají nevhodné pilulky. „Varujeme, že z večerní skleničky se často stane večerní flaška a rozvine se to v klasickou závislost se všemi negativními dopady,“ řekl serveru Lidovky.cz Martin Anders, přednosta Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Podobné je to podle něj i s užíváním benzodiazepinů, tedy neurolu, rivotrilu či lexaurinu, a hypnotik jako stylnox či hypnogen. Právě k těm se mnozí uchylují při úzkostech či poruchách spánku. Hra s ohněm, varují psychiatři.

Bez pravidelného večerního prášku na spaní, který jí předepsal její praktik, již od dubna neusne čtyřicetiletá paní Anna z Prahy. „Od jara se mi prohloubily úzkostné stavy a bez rivotrilu zkrátka v noci nezaberu. Pracuji již několik měsíců z domu, děti opět na distanční výuce a manžel jako kuchař přišel nyní o práci. A konec v nedohlednu,“ sdělila serveru Lidovky.cz.

Známé přišla esemeska, že je pozitivní, i když frontu na test nevystála. Průvodce nejrozšířenějšími hoaxy o covidu

Podle Anderse ale mají benzodiazepiny a hypnotika negativní vliv na neuronální plasticitu. „Sice udělají dobrou práci při akutním stresu, ale na mozek při úzkostných poruchách působí velice nepříznivě. Úzkost pouze maskují, potlačí příznaky, ale neléčí příčinu vevnitř,“ řekl serveru Lidovky.cz s tím, že se ani nedají jednoduše vysadit, protože se pak pacientovi do 14 dnů vrátí příznaky úzkosti. „U starších lidí také způsobují vznik daleko vyššího rizika pádů a deliriózních stavů,“ dodal. A pak je tu ještě další strašák: demence. „Lidé, kteří užívají hypnotika dlouhodobě, mají daleko větší riziko výskytu demence,“ potvrdil Anders.

Seniorům by se tak podobné léky neměly vůbec dávat. Praxe je ale zatím jiná. Řada seniorů neurol či podobné prášky užívá. „Je to, jako když obracíte námořní loď. Od objevu poznání to prostě trvá několik let, než si to ta praxe osvojí,“ dodal Andres s tím, že situace se ale rok od roku lepší..."
https://www.lidovky.cz/domov/…
06.06.2021 - 22:36 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Vyvracíme nové mýty o vakcínách: Nezabily tisíce lidí a neohrožují mladé


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/…
07.06.2021 - 10:50 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Mladý a zdravý je člověk jen do doby, než onemocní covidem.
https://fb.watch/5ZBqzB2dVd/
19.06.2021 - 23:10 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
A tady je jeden velice důležitý návod jak přerušit magnetucké působení vakcíny, aby na vás Bill Gates se svými čipy nemohl.
Hlavně - správně nasadit ty magnety, pozitivní plus a negativní minus podle návodu!
Pozitivní magnet - levá ruka.
Negativní magnet - pravá ruka.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
20.06.2021 - 17:57 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Bosch
Poté strašlivě a okamžitě zestárne :46:
22.06.2021 - 10:35 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » les osika
Jenže život člověka není jen přitakání biologickému principu.
Život člověka je především konfrontace těchto přírodních sil s "vyšším principem" mravním, systémem hodnot, transpersonální, duševní složkou bytí, což vždy vyvolává řady konfliktů.
Držení se takových jistot, hodnot, není stagnací ale naopak oživuje duševní a posléze duchovní úroveň vědomí.
Dezinformace pak naopak pochází z nižší přirozenodti, která zpravidla podléhá tomuto "vlnění" přírodních sil.
22.06.2021 - 10:44 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Lupi
Ano třeba může mít trvalé následky jako multisystémový zánětlivý syndrom.
https://www.vitalia.cz/clanky/…
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
23.06.2021 - 08:37 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Bosch
Nebo jako sama vakcína - kéž ji alláh ochraňuje. :97:
23.06.2021 - 19:19 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Bosch
Hele, já si čuchnu k někomu z rodiny a dám vědět. Ale vlková se zatím nezneklidňuje a neočuchává jim podrobně kůži - tak nejspíš nesmrděj. :4:
24.06.2021 - 21:23 | Filtr
(Blíženci) les osika » Bosch
Ano, život člověka ve stavu pouhého přitakávání biologickým principům vlastně ani není lidským žitím.
Ale cesta pouhého držení se, byť i „vyšších“ hodnot, je stagnací už ze samé podstaty onoho držení se, vede k mentální rigiditě, fanatismu. To, co oživuje duševní i duchovní úroveň vědomí, je naopak stav odpoutanosti, odstupu od dění, stav čirého zření. V praxi pak implementace těchto „vyšších“ hodnot do běžného života, což přináší oživení nejen praktikujícímu, ale i jeho okolí.
Pokud je dezinformace produktem nižší přirozenosti, pak tu máme přímo globální dezinformační ohňostroj, to zas ano.
27.06.2021 - 08:06 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » les osika
Tohle jsou zajímavá témata.
Žádné fejky.
"Samotný virus mimo jiné napadá také mozek. Klinické obrazy, které se vyskytují, jsou různé, značná část pacientů, když prodělává ty závažnější formy, tak má přímo narušení vědomí pod obrazem deliria, což je značná část těch pacientů, některé studie říkají, že skoro polovina,“ říká profesor psychiatrie, lékař a neurovědec Jiří Horáček v pořadu Prostor X. Dle jeho slov se nejproblematičtější dopady koronavirové pandemie na psychiku člověka dají rozdělit do tří oblastí – biologické poškození mozku samotným virem a s tím související následné psychologické obrazy, obavy z epidemie a zhoršující se sociální problémy. Obzvláště přímé biologické poškození mozku je dle Horáčka velmi závažný problém."
https://www.reflex.cz/clanek/…
27.06.2021 - 12:52 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Fakta

Data z USA: Až na výjimky umírali v květnu na covid-19 neočkovaní lidé.
99,2% z úmrtí na covid 19 byli NEOČKOVANÍ lidé.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/…
27.06.2021 - 13:56 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Bosch
A přesto se stále najdou lidi, kteří budou věřit žvástům o magnetem, spike proteinech, čipech a podobných pitchovinách. :85:
Díky těmto pomatencům budeme s virem bojovat ještě dlouho. :24:
27.06.2021 - 22:34 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Zde jsou některé "konspirační" dotazy a odpovědi na ně. Např.o té DNA, nebo ta blbost s tím, že se používají při výrobě vakcín lidská embrya a podobné nesmysly.
Pro mne je to určitě věrohodnější web, než různé ruské Aeronety, nebo mexické dezinformační weby. :3: :4:

https://www.sukl.cz/sukl/…
28.06.2021 - 20:47 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Znovuzrozená
:15: .
28.06.2021 - 21:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Znovuzrozená
Tady je to i pro slováky.

Munisterstvo zdravotnuctví SR.
MÁME UŽ 2 MILIÓNY ZAOČKOVANÝCH V SR ?? A 1,8 MILIARDY ZAOČKOVANÝCH NA SVETE ?

EXPERIMENTOM JE ČAKAŤ NA DELTU NEZAOČKOVANÝ.

Všetky vyspelé krajiny masívne očkujú proti Covidu a na celom svete je široký odborný konsenzus, že očkovanie je najlacnejšia a najefektívnejšia cesta von z pandémie.

Preto je ku dnešnému dňu zaočkovaných 1,8 miliardy ľudí na celom svete a na Slovensku sme včera prekročili 2 milióny zaočkovaných.

Napriek tomu je tu časť opozičných politikov, ale aj zopár lekárov alebo analytikov vystupujúcich v niektorých médiách alebo na sociálnych sieťach, ktorí vakcíny proti covidu ešte stále nazývajú "experimentálne".

Pokúsime sa vysvetliť, z čoho pritom vychádzajú, prečo je to omyl a prečo zbytok sveta pokladá tieto vakcíny za najbezpečnejšiu a najefektívnejšiu cestu von z pandémie.

➡️ Čo znamená podmienečná registrácia Európskou liekovou agentúrou?

Kritici majú pravdu v tom, že vakcínam proti Covidu EMA udelila tzv. "podmienečnú registráciu". Nie je to však nič výnimočné, je to štandardný postup pri mnohých nových liečivách. V rokoch 2006 - 2016 EMA udelila podmienečnú registráciu v 30-tich prípadoch.

Takto schválené vakcíny museli pri klinickom testovaní splniť všetky kritériá na bezpečnosť a účinnosť, ktoré sú pri Európskej liekovej agentúre veľmi prísne. Podmienečná registrácia však zaväzuje výrobcu naďalej monitorovať používanie vakcíny v praxi a postupne dodávať liekovej agentúre ďalšie dáta a informácie.

Podmienečná registrácia je teda právny nástroj ako uviesť liečivo rýchlejšie na trh bez toho, aby sa pri tom robili kompromisy v kľúčových kritériách na bezpečnosť alebo účinnosť.

Viac informácii na stránkach EMA:
https://www.ema.europa.eu/en/…

➡️ Boli vakcíny vyvinuté príliš rýchlo?

Vakcíny boli skutočne vyvinuté rýchlejšie, ako tomu býva v iných prípadoch, ale sú na to dobré dôvody a neznamená to žiadny kompromis vo vzťahu k bezpečnosti vakcín:

- Pri vývoji vakcíny proti Covid-19 bolo možné nadviazať na výskum a vývoj vakcíny na ochorenie MERS.
- Množstvo procesov, ktoré súvisia s vývojom a testovaním vakcíny bolo optimalizovaných a odbyrokratizovaných (s tým súvisí aj vyššie spomínaná podmienečná registrácia)
- Jednotlivé fázy klinických skúšaní sa nevykonávali postupne, ale súbežne, čo urýchlilo proces
- Niektorí výrobcovia začali s výrobou vakcín ešte pred ich schválením, čím išli do rizika
- Kvôli vážnosti pandémie bolo jednoduché nájsť dobrovoľníkov, čo urýchlilo klinické skúšania

Viac sme o tejto téme písali tu:
https://www.facebook.com/Ministerst…

➡️ Hrozia nám nepredvídateľné dlhodobé vedľajšie účinky, ktoré sa objavia až po mnohých rokoch?

Je pravdou, že pri schvalovaní vakcíny sa sledovali vedľajšie účinky, ku ktorým prišlo relatívne krátko po podaní vakcíny.

Je na to však dobrý dôvod: k väčšine vedľajších účinkov dochádza v krátkom čase po podaní vakcíny, vedľajšie účinky, ktoré by sa objavili po rokoch, sú pri vakcínach vo všeobecnosti ratitné:

- Na Slovensku je registrovaných 82 rôznych vakcín, ani v jednom prípade nedošlo k spätnej deregistrácii kvôli neskôr sa objavujúcim vedľajším účinkom.

- MRNA vakcíny sú síce nové, ale nie sú úplne nové. Na dobrovoľníkoch sa rôzne mRNA vakcíny testovali už posledné tri roky a nie je známy žiadny prípad dlhodobých vedľajších účinkov. Prví dobrovoľníci boli očkovaní proti Covidu zhruba pred rokom a tiež nie sú známe dlhodobé vedľajšie účinky.

- Pri mRNA vakcínach sa samotná mRNA v tele rozpadne v priebehu niekoľkých dní.

Nie je náhoda, že všetky vyspelé štáty idú cestou očkovania proti Covidu a usilujú sa zabezpečiť si pre seba čo najviac vakcín. Neexistuje jediná výnimka, ani jeden vyspelý štát, ktorý by sa rozhodol pre experiment v podobe voľného premorovania obyvateľstva, ktoré by bolo následne liečené dostupnými liekmi.

V každej krajine sa nájdu jednotlivci medzi lekármi a odborníkmi, ktorí očkovanie spochybňujú. Ale spravidla sa jedná o výnimky, o menšinu, ktorá dokáže tvoriť virálne videá na internet. Nedokážu však produkovať také vedecké dôkazy, ktorými by dokázali presvedčiť poradné orgány jednotlivých štátov, liekové agentúry, odborné asociácie a narušiť tak široký konsenzus medzi imunológmi alebo epidemiológmi z celého sveta.

Preto sa očkuje v Kanade, vo Veľkej Británii, v Škandinávii, v Nemecku, v Rusku alebo v Číne, v Singapure alebo v Japonsku.

Vakcíny proti Covidu bolo možné označiť za experimentálne pred rokom, keď prebiehali klinické skúšania.

Dnes, v situácii, keď po zaočkovaní 2 miliónov ľudí v SR a takmer 2 miliárd na svete, máme už obrovské množstvo dát a poznatkov o očkovaní, by bolo nezodpovedným experimentom vybrať si inú cestu, ako je očkovanie pred príchodom novej vlny spojenej s delta variantom koronavírusu.

Podľa Útvaru hodnoty za peniaze Slovensko zaplatí za pandémiu 5,6 miliardy eur, čo je približne 1 260 na eur na dospelú osobu. Pritom očkovanie jedného dospelého na Slovensku stojí štát zhruba 40 eur.

Aj preto neustále pripomíname a vysvetľujeme tému očkovania. Pridajte sa k 2 miliónom Slovákov a 1,8 miliardám ľudí na svete, chráňte seba a svoju rodinu, zaregistrujte sa na očkovanie:

https://vakcinacia.nczisk.sk/regist…
28.06.2021 - 22:15 | Filtr
(Blíženci) les osika » Bosch
ČS: Jak na vás dopadá pandemie a s ní spojený tlak, myslím na vás jako na člověka?
JH: No dopadá na mě podobně jako na všechny ostatní, ta situace je skutečně velmi vážná...

Škoda, že tahle otázka nepadla ještě jednou nakonec. Vyvíjelo se to zajímavě...

JH: ...možná příjde čas a na to já se těším, že se začneme bavit o tom, prostě jak jsou ty věci jako doopravdy. Zatím se bavíme o obrazech naší mysli, o vědomých obsazích.
ČS: Hmm, a to jak jsou ty věci doopravdy to je to, o čem jsme se bavili do teď předtím?
JH: No, to nevíme jaký jsou ty věci doopravdy, jsou to asi nějaké kvantové děje, hry pravděpodobnosti.
ČS: Těžko se pak o tom bavit ale...
JH: No jasně, no...
..napřed se musíme bavit o tom, jak vznikají ty představy ty obrazy, jak vzniká vědomá zkušenost a teprve až to pochopíme, pak se teprve můžeme začít bavit o tom, jak to je doopravdy, co je za tím, jo co je prostě za formou, za obrazovkou naší mysli.
29.06.2021 - 10:45 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » les osika
JH blábolí nesmysly.
Nechceš to raději sám vymazat?
Zkus něco lepšího.
29.06.2021 - 16:10 | Filtr
(Blíženci) les osika » Bosch
Proč mazat?
Dejme možnost i ostatním, ať to vidí "celé", když už jsi sem tohle téma střelil, utéct k nějakému jinému blábolení můžeš téměř vždycky.
29.06.2021 - 21:29 | Filtr
(Blíženci) fanik » les osika
Protože to není fakt, ale sám uznej, že je to nezajímavý blábol a blábolů už jsme si užili dost, nemyslíš?

Dejme možnost i ostatním, ať to vidí celé?? Celé je to přece nakonec poměrně jednoduché.. zato složité to dělaly právě tyto všelijaké bláboly,
teda doufám, že se definitivní vyřešení už opravdu blíží :4:

Stačilo se na čas stáhnout, uskromnit, počkat na vakcínu a neřešit podobné bláboly a hlavně dezinformace, které zaplavily populaci a rozdělili celou společnost, což mělo nakonec horší dopad, než celý virus :39:


Ahoj Mili-Dyli :4:, tak když nechceš, tak se prostě nevměšuj
a jestli je to tak stupidní, bo tak taky :46:
30.06.2021 - 17:55 | Filtr
(Blíženci) les osika » fanik
Něco z toho si opravdu myslím.

Vypadalo to, že pro zakladatele diskuse je to zajímavé téma, žádné fejky. Poslechl jsem si to celé, a jo, stálo to za to. Jen jsem přispěl další částí přepisu z rozhovoru, aby to bylo ucelenější.

..když už tedy Bosh přetočil to naše filozoficko-mravní rozjímání nad životem člověka, právě tímto, jak nakonec sám označil blábolením nesmyslů JH.
:3:

Víš, lidi se mají v podstatě rádi. Jen jsme v tom jak malé děti.
:34: :45:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »