Proč ženy mužní a muži ženští ?


28.12.2017 - 18:43
(Rak) dan162
Proč ženy mužní a muži ženští ?
Můj výběr z diskuze k 10.1.18:

1 doba her to oběma pohlavím umožňuje. A odbouráním sexuálních tabu posílá obě pohlaví k sobě blíž. (player), trend - pohlaví už není biologicky dáno (Kiyoko)

2 ženské hormony (bubobubo) ve vodě nejsou (dan162)

3 muži už nemusí lovit zvěř... páry, které si zjevně daly za cíl vytvořit ve vztahu jedno pohlaví - ani ženu, ani muže. ...A tak se ženy připravují na to, ze se budou muset o sebe postarat samy. Tak jsou z nich trochu chlapi.(player)

4 My muži dnes málokdy podstupujeme riziko. Riziko ztráty, které Honza za pecí nepodstupuje. (dan162)

5 neni to pro deti zdrave vyrustat jen s jednim solo rodicem, ktery ma treba jen milenku/milence... proste nevyroste z decka vyrovnany jedinec, bude hledat chybu v druhem polu muzske/zenske casti v sobe.... potom se neprirozene na sebe partneri "prilepuji" a chteji si nahradit tu lasku a pozornost, kterou jsme nedostali v detstvi a to nedokazeme jiz dohnat a tak se radeji rozchazime. (tronco) Možná kdyby si krizi středního věku lidi řešili změnou uvnitř a ne změnou vnejsi, taky by to možná vypadalo jinak. (vuvuzelka)

6 hrej si. To máš lepší , než dřít na rodinu. Hrej si , společnost ti to umožní.kopací míč a pistoli vyměnili za tablet. Jenže u holek nakonec mateřský pud vyhraje , a najednou potřebují muže starší školy , kterej zvedne prdel od počítače a s něčím jí helfne. (player)

7 potřeba životní úrovně je výš než potřeba harmonického vztahu (dan162)dnes si lidi chtějí více užívat (Bosch)

8 Já se držím svého jinu zuby nehty, ale někdy je to fakt těžké (Mici) jin + ambice dělají hlavní paseku u žen. Co s negativní energií, když není vše tak, jak si žena přeje (protože ví i protože rozmar). Umět snést to, co si žena nepřeje je asi dost obtížné (dan162) Jako ženě mi vadí nejvíc to že mám málo prostoru pro to "jen tak plynout" (siili) kdy sem se skutečně cítila i chovala jako žena, když mam vedle sebe CHLAPA. a na rovinu, tenhle stav sem vědomě pocítila jen jednou v životě (Marhon) Co bych chtěla? Chlapa kterej se umí postarat bez keců o rodinu a chlapem je. ti opravdový jsou asi zadání (ohniva tygrice) chlap ma smrdiet potom a cibulou (Loreena)

9 mužskost jako vizi, konání, směr, aktivita, odvaha, vnějšek a ženskost jako vnímání, pasivita, blízkost, vnitřek (dan162) tyhle kvality v lidech sílí. K oběma polaritám patří cit (hell2046)

10 holky konečně mohou být eroticky svébytné bytosti , které si mohou volit co ano a co ne. (player) Chlapovi se líbili chlapi , tak byl prostě teplej.(player)

11 Pokud jde o aktivní řešení situací, to si myslím, že vymřelo někdy po válce.(nebestanka) v práci to je jiné.(dan162) to celé začalo při druhé světové válce, kdy muži nebyli schopní postarat se o bezpečnost své rodiny a naopak ženy museli tuhle roli převzít (marhon) po válce se ženy vrátily ke starému, nechtěly ještě uplatňovat co se naučily. Když se dívám na raná šedesátá léta, tak tam žena není, čistě mužská záležitost. O pět let později už minisukně, antikoncepční pilulky, bílé kozačky, barvitost, ženy našly k uniknuvším mužům cestu. Ale poté nastoupily drogy, šedesátá léta končí, konjunkce Urana a Pluta se rozchází, derniéra, kocovina zůstává. ale v šedesátých letech že se pánové stáhli ke svojí zábavě, to je jen stará generace (dan162)rodinná karma, převzatý rodinný vzorce, zvyky a návyky rodin, co přecházejí z generace na generaci, kdy se stanou samozřejmostí a člověk už si ani nevšimne, že dělá něco špatně(marhon)Takže jde o postupně odeznívající vlnku. A děti narozené s dvojkou (po roce 2000) to posunou úplně jinam. (dan162)

12 potlačená jangová složka agresivně hlásit o svá práva... expanduje násilí na ženách ve společnosti (Kiyoko)

13 chlapi mají jíst jen velmi málo cukru (Bosch)

14 natřepávají synáčkům maminky..peřinky (Bosch) mamánka vytváří například citový problém u matky promítaný do dítěte. Každá máma dělá pro své děti to, co považuje za nejlepší, co nejlepší ze sebe může dát a když je v pořádku, tak podporuje zdravý vývoj dítěte jako autonomního člověka, žádný mamánek tak nevyroste. (dan162) né ze všech (sourozenců) jsou mamánci, protože mají každý lunu jinde a jinak reagují na matku (Bosch)

15 absence vojenské základní služby (player) rituálu/zkoušky pro přechod z dítěte do dospělosti.(dan162) Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany. Řekněme tohle. Vymýváním jen přetrhneš přirozený vývoj a nahradíš ho poslušností. (dan162) Obezita spouští pubertu dříve, kluci se stávají amorfními (Bosch)

16 Protože to ženy vzaly za špatný konec. Místo aby muže ovlivňovaly ženskými zbraněmi, tak se jim snažily vyrovnat v té mužské straně. Ukázat jim, že se bez nich obejdou ... což je neskutečná blbost. Proto pak muži začaly tu energii podvědomě vyrovnávat a začali být zženštilí. (Pomněnka) napadlo to ženy, které se ženami být necítí (Kiyoko) nejsme vaše hračky , nebudem otrokyně vašich vrtochů a šmytec.No a tím se do toho musely dát.(player)

17 což takhle začít od adama a evy (Bosch)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 12 

Řazení:
10.01.2018 - 16:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
a co se těch kateder ke zrušení týká, myslím si že se najde docela dost takových které by si zasluhovaly i přednost
10.01.2018 - 16:57 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
řekl bych že máme sice rozdílné vnímání ale jen v rámci proporcí
ve skutečnosti jak mužské tak ženské tělo obsahuje oboje pohlaví, k masivnější diferenciaci na jednu stranu dochází až v určité fázi těhotenství.
velmi zajímavá je anatomie člověka užívaná v ajurvédě, posloupnost vzniku tkání
je zajímavé že tkáň pohlavní vzniká až jako poslední ze všech když už je celé tělo prakticky vytvořeno.
v reálu doopravdy nejsme až tak diferencovanými bytostmi polarizovanými na muž-žena jak se z důvodů společenských konvencí hlavně domníváme
je to záležitost víceméně psychologická
10.01.2018 - 00:36 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
že jim nikdo nenapráská tak jak to bylo zvykem na mých mladých časů ? :-)
to asi nebude to pravé ořechové
možná je to celé blbost
byly období kdy ženy vládly třeba na severu bývaly mocné válečnice valkýry
co by na to asi řekli na katedře genderových studií?
10.01.2018 - 00:10 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
jo, to se tak říká. Je to dlouholeté klišé. Ale není to v praxi tak strašné, jak bych podle toho čekal. Možná hraje roli stres při hrách ? :-))
09.01.2018 - 12:13 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Daisybunch
moja rec

najviac, co moze otec urobit pre svoje deti je, ze bude dobry na ich matku

:15:
09.01.2018 - 12:13 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Pomněnka
myslím si že ženy za žádný konec nic nebraly, kolektivní duch žen nemá takové metody uvažování že by se rozhodly něco dokazovat
spíše je to přirozená reakce na vývoj který na té fyzikální rovině má nejviditelnější znaky právě v tom nevojančení a nepohybu viz výše plaj což ovlivňuje hormonální soustavu potažmo chování
v psychologické rovině je toho jistě více
a v kolektivní transpersonální rovině si nedovolím hádat do toho nevidíme vůbec
dokážeme jen sledovat sem tam nějaký příznak což je jen kouř aniž bychom spatřili oheň
horečka aniž bychom viděli nemoc
příčiny čehokoli se táhnou do hlubin věků někam do dálav nepoznání jak pravil nebožtík budha je nemožné vystopovat příčinu příčin
09.01.2018 - 12:05 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Daisybunch
tak ať se ti to podaří :1:
09.01.2018 - 11:27 | Filtr
(Býk) player » Pomněnka
V tom to není. To je feminizací společnosti. Holky jednoho dne řekly: nejsme vaše hračky , nebudem otrokyně vašich vrtochů a šmytec.

No a tím se do toho musely dát.

A muži ženšťej z jedinýho důvodu. Že nevojančej a moc nesportujou.

Já když to vezmu - 90% volnýho času jsme strávili s hokejkou, tennisovou raketou , míčem - to byly války panečku.

Dneska kluk pustí komp - a je po žížalách. Luxus , který mu vydělali rodiče , to je to celý. Možná , že na to má vliv i ta antikoncepce , ale moc tomu nevěřím.

Na druhou stranu - muslimský svět se s tímto problémem ař tolik nepotýká , jede si dál svou. Proč asi?

Ale je to správné. Je ta diametrální odlišnost pohlaví a nikdy nekončící disharmonie v pořádku? toť otázka.
09.01.2018 - 09:45 | Filtr
(Blíženci) Pomněnka
Protože to ženy vzaly za špatný konec. Místo aby muže ovlivňovaly ženskými zbraněmi, tak se jim snažily vyrovnat v té mužské straně. Ukázat jim, že se bez nich obejdou ... což je neskutečná blbost. Proto pak muži začaly tu energii podvědomě vyrovnávat a začali být zženštilí.
09.01.2018 - 09:42 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Přesně.
09.01.2018 - 09:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Bosch
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Někdy se fakt těším na to, až budu mít to dítě a všem rozbiju tyhle stereotypy o Racích :4: i když já už je rozbíjím teď....

Mimochodem - znám poměrně dobře dvě ženy Rak, obě dvě své děti paradoxně spíš zanedbávaly, rozhodně se nedá říct, že by na nich byly závislé, rozmazlovaly je a tak podobně. Vlastně byly svým způsobem spíš sobecké a sledovaly vlastní zájmy na úkor dětí. Spousta věcí jim ve výchově ani nedošla, jak by se od Raka, vodního znamení a bla bla bla já nevím co všechno dál, dalo očekávat. Holt, sluneční znamení vypovídá....skoro o ničem. :3:
09.01.2018 - 08:51 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
dovolím si tvrdit že to už delší dobu je trend
když si zajdeš do akvaparku uvidíš ty malá tučňátka všude okolo
chybí jim pohyb dnes je to samé plejstejšn a tablet
trend přichází z usa cola a hamburger
automaty na coly už myslím kvůli tomu začali zakazovat ve školách
cola je zvěrstvo
http://www.vitalite.cz/blog/…

kontrolní otázka z matematiky
Počítej se mnou. V jednom litru Coca-Coly je 108 gramů cukru. Jedna kostka cukru váží 4 gramy. To znamená, že 108 g cukru vydělíme váhou jedné kostky, to je tedy...?
09.01.2018 - 07:41 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
Jo, ale nevidím to jako převažující trend. Máš rodiny tlusté a rodiny štíhlé, děti i dospělé, málokdy jsou přítomny oba extrémy.
09.01.2018 - 07:22 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
tohle je pravděpodobný důvod, blahobyt
dnes je mnoho obézních dětí a bude jich přibývat

Obezita spouští pubertu dříve, kluci se stávají amorfními, říká lékař
Obezita u dětí způsobuje, že puberta se u nich rozběhne o jeden až dva roky dříve. U chlapců navíc dochází k tomu, že tuková tkáň vychytává testosteron. „Nevypadají ani jako kluk, ani jako holka, jsou kulatí, svým způsobem amorfní,“...
https://zpravy.idnes.cz/obezitolog-…
07.01.2018 - 01:27 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
Ty perlíš... Moc pěkný blud na noční pobavení :-D
:7:
07.01.2018 - 01:17 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
PŠM politické školení mužstva je určeno apriori k tomu naučit se vypínat mysl a neposlouchat
to je důležité
pro budoucí manželství..
07.01.2018 - 01:09 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany. Řekněme tohle. Vymýváním jen přetrhneš přirozený vývoj a nahradíš ho poslušností.
07.01.2018 - 01:00 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
ale notak promýváním se přece rýžuje zlato
07.01.2018 - 00:57 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
Jak vymývárna mozku vytvoří z kluka muže ?
07.01.2018 - 00:41 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
drezůra by byla zachována
dal bych jim asi nerezové ešusy místo hliníkových
jinak politické školení je v poho to máš stejně když si pustíš televizi doma
řeknou ti jak a co si máš myslet
07.01.2018 - 00:37 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
Povinná vojna, jaká tu byla, by rozhodně nebyla fajn. Jak by vypadal tvůj model 2018 ?
07.01.2018 - 00:36 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » nebešťanka
ženy obecně letí na uniformy..
07.01.2018 - 00:34 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
však jo zálohy jsou fajn a i povinná vojna by byla fajn..
07.01.2018 - 00:28 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
Ale tak jdi...Aktivní zálohy jsou fajn, nemají rozměr degradace člověka. Limity plnil i můj o dva roky starší kamarád.
07.01.2018 - 00:26 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
já netrpím takto na sentiment
ale už se o tom uvažuje
myslím si že by to zpomalilo degeneraci mušského genofondu
v rámci zvyšování mušskosti národa bych to zavedl ano hlasoval bych pro
ano vím že mně nebudou mít za to rádi
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »