Proč ženy mužní a muži ženští ?


28.12.2017 - 18:43
(Rak) dan162
Proč ženy mužní a muži ženští ?
Můj výběr z diskuze k 10.1.18:

1 doba her to oběma pohlavím umožňuje. A odbouráním sexuálních tabu posílá obě pohlaví k sobě blíž. (player), trend - pohlaví už není biologicky dáno (Kiyoko)

2 ženské hormony (bubobubo) ve vodě nejsou (dan162)

3 muži už nemusí lovit zvěř... páry, které si zjevně daly za cíl vytvořit ve vztahu jedno pohlaví - ani ženu, ani muže. ...A tak se ženy připravují na to, ze se budou muset o sebe postarat samy. Tak jsou z nich trochu chlapi.(player)

4 My muži dnes málokdy podstupujeme riziko. Riziko ztráty, které Honza za pecí nepodstupuje. (dan162)

5 neni to pro deti zdrave vyrustat jen s jednim solo rodicem, ktery ma treba jen milenku/milence... proste nevyroste z decka vyrovnany jedinec, bude hledat chybu v druhem polu muzske/zenske casti v sobe.... potom se neprirozene na sebe partneri "prilepuji" a chteji si nahradit tu lasku a pozornost, kterou jsme nedostali v detstvi a to nedokazeme jiz dohnat a tak se radeji rozchazime. (tronco) Možná kdyby si krizi středního věku lidi řešili změnou uvnitř a ne změnou vnejsi, taky by to možná vypadalo jinak. (vuvuzelka)

6 hrej si. To máš lepší , než dřít na rodinu. Hrej si , společnost ti to umožní.kopací míč a pistoli vyměnili za tablet. Jenže u holek nakonec mateřský pud vyhraje , a najednou potřebují muže starší školy , kterej zvedne prdel od počítače a s něčím jí helfne. (player)

7 potřeba životní úrovně je výš než potřeba harmonického vztahu (dan162)dnes si lidi chtějí více užívat (Bosch)

8 Já se držím svého jinu zuby nehty, ale někdy je to fakt těžké (Mici) jin + ambice dělají hlavní paseku u žen. Co s negativní energií, když není vše tak, jak si žena přeje (protože ví i protože rozmar). Umět snést to, co si žena nepřeje je asi dost obtížné (dan162) Jako ženě mi vadí nejvíc to že mám málo prostoru pro to "jen tak plynout" (siili) kdy sem se skutečně cítila i chovala jako žena, když mam vedle sebe CHLAPA. a na rovinu, tenhle stav sem vědomě pocítila jen jednou v životě (Marhon) Co bych chtěla? Chlapa kterej se umí postarat bez keců o rodinu a chlapem je. ti opravdový jsou asi zadání (ohniva tygrice) chlap ma smrdiet potom a cibulou (Loreena)

9 mužskost jako vizi, konání, směr, aktivita, odvaha, vnějšek a ženskost jako vnímání, pasivita, blízkost, vnitřek (dan162) tyhle kvality v lidech sílí. K oběma polaritám patří cit (hell2046)

10 holky konečně mohou být eroticky svébytné bytosti , které si mohou volit co ano a co ne. (player) Chlapovi se líbili chlapi , tak byl prostě teplej.(player)

11 Pokud jde o aktivní řešení situací, to si myslím, že vymřelo někdy po válce.(nebestanka) v práci to je jiné.(dan162) to celé začalo při druhé světové válce, kdy muži nebyli schopní postarat se o bezpečnost své rodiny a naopak ženy museli tuhle roli převzít (marhon) po válce se ženy vrátily ke starému, nechtěly ještě uplatňovat co se naučily. Když se dívám na raná šedesátá léta, tak tam žena není, čistě mužská záležitost. O pět let později už minisukně, antikoncepční pilulky, bílé kozačky, barvitost, ženy našly k uniknuvším mužům cestu. Ale poté nastoupily drogy, šedesátá léta končí, konjunkce Urana a Pluta se rozchází, derniéra, kocovina zůstává. ale v šedesátých letech že se pánové stáhli ke svojí zábavě, to je jen stará generace (dan162)rodinná karma, převzatý rodinný vzorce, zvyky a návyky rodin, co přecházejí z generace na generaci, kdy se stanou samozřejmostí a člověk už si ani nevšimne, že dělá něco špatně(marhon)Takže jde o postupně odeznívající vlnku. A děti narozené s dvojkou (po roce 2000) to posunou úplně jinam. (dan162)

12 potlačená jangová složka agresivně hlásit o svá práva... expanduje násilí na ženách ve společnosti (Kiyoko)

13 chlapi mají jíst jen velmi málo cukru (Bosch)

14 natřepávají synáčkům maminky..peřinky (Bosch) mamánka vytváří například citový problém u matky promítaný do dítěte. Každá máma dělá pro své děti to, co považuje za nejlepší, co nejlepší ze sebe může dát a když je v pořádku, tak podporuje zdravý vývoj dítěte jako autonomního člověka, žádný mamánek tak nevyroste. (dan162) né ze všech (sourozenců) jsou mamánci, protože mají každý lunu jinde a jinak reagují na matku (Bosch)

15 absence vojenské základní služby (player) rituálu/zkoušky pro přechod z dítěte do dospělosti.(dan162) Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany. Řekněme tohle. Vymýváním jen přetrhneš přirozený vývoj a nahradíš ho poslušností. (dan162) Obezita spouští pubertu dříve, kluci se stávají amorfními (Bosch)

16 Protože to ženy vzaly za špatný konec. Místo aby muže ovlivňovaly ženskými zbraněmi, tak se jim snažily vyrovnat v té mužské straně. Ukázat jim, že se bez nich obejdou ... což je neskutečná blbost. Proto pak muži začaly tu energii podvědomě vyrovnávat a začali být zženštilí. (Pomněnka) napadlo to ženy, které se ženami být necítí (Kiyoko) nejsme vaše hračky , nebudem otrokyně vašich vrtochů a šmytec.No a tím se do toho musely dát.(player)

17 což takhle začít od adama a evy (Bosch)

Příspěvky: Všechny | dan162

Stránka: 8 7 6 5 4 3 2 1
Řazení:
28.06.2019 - 08:06 | Filtr
(Kozoroh) marus74
Neprikloním sa k žiadnej z tvojich možností. Podľa mňa je cieľom znížiť populáciu a tak mužov postupne zbaviť plodnosti. V Čr je 40% neplodnosť, nehovoriac o celej EU, kde je to katastrofa tiež. Rodí sa tiež veľa ženských duší do mužských tiel. Bol dobra a zla vyzerá aj takto.
19.01.2018 - 13:48 | Filtr
(Býk) player » dan162
Nojo , jenže ona to za třicetl et nebude sexmašina , ale něco , jako je dnes domácí mazlíček. Bude to stroj a nebude to stroj. Bude to totiž KONKRÉTNÍ MYSLÍ VYPRODUKOVANÁ MYSL PARTNERSKÁ. Optimalizovaná.
19.01.2018 - 13:13 | Filtr
(Rak) dan162 » player
Jo, ve scifi bylo, že ve sklepě měl maník sousedku, loňskou miss a šéfovou (robotky) :-))

Ale z představy, že když maj ženský vyšší nároky, tak místo práce na sobě sáhnout po sexmašině, se mi dobře nedělá.
18.01.2018 - 12:45 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
a mohlo by to být neřízené ? Že lidi mají svobodu si řídit sebe v míře, která byla kdysi nemyslitelná, nemají se o co opřít (neexistují precedenty z minulosti, ani nejde použít toho moc od minulých generací) a tak mají ochotu na experimenty se svým životem ?
18.01.2018 - 12:42 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
To byla impulsivní nesouhlasná reakce. :-)) Nepsala jsi to pro mne, tak jsem to nerozváděl.
17.01.2018 - 21:12 | Filtr
(Rak) dan162 » Daisybunch
Dokonalé, děkuju aještě pěkně dlouhé :15:. No jsme na tom stejně, vidíme totéž, no nějaké příčiny jsme v diskuzi našli. I dočasnost problému, omezeného na 1-2 generace.

Ženy, které mají přesné představy o tom druhém co by kdy měl nebo neměl, chtějí být motorem (ne inspirací), aby vše bylo co nejblíž tomu, co chtějí dosáhnout (ne přitáhnout). Muži, kteří mluví nechce se jim něco místo keců udělat. U mužů mi to je jasné, znám to někdy i od sebe, jistá míra nedospělosti, nižší vztah k sobě. U žen netuším.
17.01.2018 - 21:07 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Pfff.
17.01.2018 - 08:22 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Na tvoji otázku neumím odpovědět.

Spíš přidám zkušenosti ze života, to, co jsem vypozorovala a co jsem vyslechla. Pár subjektivních dojmů. Nevím, z jakého důvodu, ale z chlapů se stávají čím dál více kvočny. Kecají, kecají, mají čas na to se vybavovat nejen na sociálních sítích, ale vykecávají se i před ženskou, nakecají spoustu nepodstatných hovadin, někdy mě ty jejich myšlenkový zákruty až udivují (právě tyhle vlastnosti mi přijdou jako negativní ženské, tak nevím, jak se vzaly u mužu. že by vzor matka?). Plus odmítají převzít zodpovědnost a postavit se životu čelem. Pro mě není nic víc frustrujícího než chlap přešlapující z jedné nohy na druhou a do toho krafající. A ještě hrající všelijaké hry, včetně "kdo z koho" (se ženou?!?. WTF?) :63:

Tím nemyslím, že si nemůžou dovolit být slabí či zranitelní. Ale zároveň s otevřeností, určitou jednoduchostí a přímostí. Z nějakého záhadného důvodu je takových chlapů neskutečně málo. Nevím proč. tuším, že problém může být ve výchově (matka rozmazlující a otec špatný vzor), v hormonech z HA ve vodě, v nastavení společnosti.

A jasně, nějaká chyba je i v ženách. A bude jich víc. Vím, že kdyby ženy něco změnily, ale hromadně, ne jenom jedna nebo dvě, pak to pofrčí.
Nicméně mě tuhle dorazil kreslený obrázek ženy a muže sedící na lavičce, a muž říká: "co tu sedíš jak buchta, máme emancipaci, tak mě sbal." Bez ohledu na to, zda to bylo myšleno jako vtip, tak tohle je přesná ilustrace toho, jak bohužel spousta chlapů smýšlí. Nejen, že nepochopili, o co v té emancipaci vlastně jde, ale zaobalují do ní svoji neschopnost a lenost.

Vím, v něčem jsem konzervativní a někdy bych snad radši námluvy ve stylu konce 19.st., než to,co se děje teď. Přijde mi, že my ženy to chlapům na jednu stranu moc usnadňujeme ve věcech, které by neměly být usnadňovány, a tam, kde to není potřeba, jsme Xeny.

K bodu 17: od Adama a Evy nemá smysl začínat. Adamové jakožto prototyp právě toho přímého, jednoduchého (v dobrém smyslu), otevřeného muže skoro vyhynul.

PS: Pár otevřených, přímých, upřímných, otevřených mužů, kteří nekrafou a nemanipulují znám, takže nějaký vzor z reality mám. Za sebe jako za ženu musím říct, že je to naprosté blaho s takovými muži komunikovat a být v jejich společnosti.

EDIT:
Druhý velký sloupec bych mohla napsat o chování žen. Já nepochopím, proč holky mezi sebou pomlouvají své protějšky. To je tak strašná sprosťárna, že je mi z toho na :28: Pak nepochopím spoustu ženských her. Nemyslím tím usmát se na muže, který se mi líbí, něco mu podat či tak něco. Tohle jsou navíc celkem spontánní věci.
Myslím tím hry ve stylu: "odpovím mu až za 4 hodiny, jen ať si počká." (což se mě osobně bohužel stává, ovšem ne v rámci hry, ale protože jsem strašná, co se týče užívání mobilu.)
Potom nepochopím současný styl celkově. Slimáky nad očima, kabelka Gucci, falešná liška hozená kolem krku, ale prázný oči. A věc, která mě vytáčí k nepříčetnosti, jsou ženský, které komandují své polovičky v supermarketech při společných nákupech. Chlap táhne vozík, smířený s životem, a ženská v čele rozkazuje a ještě mu stačí vyhubovat, že na něco zapomněl.
Kdy některé ženy pochopí, že většina chlapů prostě na nakupování není?? A začnou se k nim chovat jako k dospělým, a ne jako k malým frackům?


Tak, to by stačilo :D
17.01.2018 - 07:18 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Pokušitel ? :-D Ale může to být předčasná naděje, scestí, protože nevychází zevnitř. To styl Fcukmee mi přijde o řád lepší, východiskem i dopady.

Ad stát, toho tématu se pěkně dotýkáme vedle. Stát je samostatná entita, tvořená strukturou, způsobem, ne lidmi - je to autonomní systém, něco jako učící se robot.

Ne, "stát se postará" je končící paradigma, postaráme se my. A jestli k tomu potřebujeme stát nebo ne je jiná diskuze.
16.01.2018 - 13:47 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
ano, protože zbytek už je můj zcela. Koho uctívám, v co věřím...

Hlavně to beru subjektivně, jednotka jedinec, ne národ.
16.01.2018 - 13:46 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Ne, ten subjekt je tvůj, jen má sídlo v Burundi.

Pohybovat se může, ale asi jen do první policejní kontroly. Ale nevím, kam takovou osobu by vyhostili, když nemá žádný doklad :-) To raději bych měl pas z Burundi, pak mne vyhostit nemohou, mám-li vízum (jako podnikatel ho dostanu).
16.01.2018 - 13:00 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Tady můžeš být klidně mimo a stejně budeš psát k věci :-D

Taky jsem chtěl vystoupit ze systému, proto vím, že to jde. Asi to uvědomění, že mohu, mi dalo svobodu si zvolit - a zvolil jsem zůstat. Ale nevidím žádnou překážku proč by to nešlo. Zuby si stejně platíš tak ze 3/4 za své, hotově žádný problém. Školy dětí jsou obtíž, jsi zahraniční student, připlatíš si, právě v době, kdy máš peněz v životě nejmíň.

Můžeš i podnikat, jako tuzemské s.r.o., vlastněné zahraničním majitelem (pak platíš korporátní daně) a nebo zahraniční společnost, ale odběratelé platí na finančák zajištění tvé daně, což je pruda.

s.r.o. vlastněné cizincem si může pozemek koupit a ty jako cizinka taky. Fakt to jde.
16.01.2018 - 12:44 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
I když jak píšeš že to je názor skromný, tak stejně se mi nezdá - nevystihuje podstatu problému, zabývá se vnějšími okolnostmi, jak výměna partnerky tak i pokusy o útěk ze systému jsou vnější opatření. Podstata je v tom nepřijetí, které znemožní vnímat vnitřní svobodu (která na vnější realitě nezávisí).

Taky to neumím pořádně, jsem třeba naštvaný, že platíme daně 75%, ale tím naštváním, nepřijetím si kazím svůj život.
16.01.2018 - 11:53 | Filtr
(Štír) tronco
Pitim piva se podporuji zenske hormony. A i chlapum rostou prsa... :3:
15.01.2018 - 20:43 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
proč? to je nuda ne? já mám rád anarchii. ta žene vývoj kupředu. vichřice..uran.
15.01.2018 - 20:27 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
naučil jsem se přijímat než se za každou cenu bouřit nebo kverulantit :-))
15.01.2018 - 20:08 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
tak už je to vyřešeno ..? máš nějaký výsledek?
15.01.2018 - 17:15 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Každý za sebe, řeším sebe, a moje postavení mi vyhovuje, plus mínus. Revoluce dělat umím, nyní netřeba. V době, kdy mi toho příliš nevyhovovalo, jsem uvažoval jak se oddělit, ale to byla zároveń doba, kdy jsem byl nešťastný, zavřený, souvisí to spolu.

Vždy mluvíme za sebe, chtěl jsem říci asi toto: když ti něco nevyhovuje, zkus to přijmout a pak třeba i měnit, co změnit chceš nebo dokážeš. Když nemůžeš přijmout co ti nevyhovuje, odtrhni se, třeba změnou občanství, třeba maringotkou u lesa. Mluvím k tobě, volba druhých je na nich, v diskuzi nezajímavá.
15.01.2018 - 08:31 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Ne. Ty máš představu, že to, co chceš ty, chtějí všichni. Změna občanství je jen pro toho, kdo chce žít svou představu, odlišnou od toho co tu je nyní a není ochoten přijmout současný stav. I dnes se tak lze od diktátu společnosti odtrhnout, zatím jen za cenu radikálního kroku, ale lze. Individuální cesta.

Ostatní musí přijmout co je, a měnit to co jim nevyhovuje, ale až má podobný názor většina společnosti.

Žádných pár sluhů to není, možná máš ještě před sebou poznání, že když vyházíš z něčeho nechtěného všechny lidi, tak abstraktní systém si je vychová tak, že jsou po čase skoro stejní jako předchůdci.
14.01.2018 - 18:11 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
změna občanství a žít tady
14.01.2018 - 15:33 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Hodně můžeš. Změníš občanství do nějakého zapomenutého státu a zdraví platíš vždy za své, očkování dětí se tě netýká, ale můžeš si ho připlatit. Ostrovní systém u elektřiny, mít svou čističku nebo naopak si zaparkovat maringotku na pronajatém pozemku a odpad vyvážet, děti si můžeš učit doma, sníš co vypěstuješ, příjmy máš tak malé, že nemáš ani daně - do míry, kterou sneseš jde žít dost volně bez systému.
14.01.2018 - 13:16 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Možná to jen přijímám a pro sebe volím nejlepší možné řešení.

Možná nechápu, zkus mi to prosím vysvětlit.
14.01.2018 - 13:09 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Stačí, když přetlak odpustíš, máš ventil, nějaký prostor, který má jiná pravidla. Kdysi k tomu účelu lidi měli trampské osady, později jezdili do přírody, na chaty, dnes máme ohromný svobodný virtuální prostor a ještě větší v sobě samých. Pocit, že jsme v lisu, ze kterého není úniku, podle mne lidi nezažívají.

14.01.2018 - 12:08 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Společnost má krizi středního věku, dalo by se to tak říci.
Reagoval jsem na to, že ze systému se nedá uniknout - docela dost se dá.
Příspěvky: 177-153 152-128 127-103 102-78 77-53 52-28 27-3 2-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »