Proč ženy mužní a muži ženští ?


28.12.2017 - 18:43
(Rak) dan162
Proč ženy mužní a muži ženští ?
Můj výběr z diskuze k 10.1.18:

1 doba her to oběma pohlavím umožňuje. A odbouráním sexuálních tabu posílá obě pohlaví k sobě blíž. (player), trend - pohlaví už není biologicky dáno (Kiyoko)

2 ženské hormony (bubobubo) ve vodě nejsou (dan162)

3 muži už nemusí lovit zvěř... páry, které si zjevně daly za cíl vytvořit ve vztahu jedno pohlaví - ani ženu, ani muže. ...A tak se ženy připravují na to, ze se budou muset o sebe postarat samy. Tak jsou z nich trochu chlapi.(player)

4 My muži dnes málokdy podstupujeme riziko. Riziko ztráty, které Honza za pecí nepodstupuje. (dan162)

5 neni to pro deti zdrave vyrustat jen s jednim solo rodicem, ktery ma treba jen milenku/milence... proste nevyroste z decka vyrovnany jedinec, bude hledat chybu v druhem polu muzske/zenske casti v sobe.... potom se neprirozene na sebe partneri "prilepuji" a chteji si nahradit tu lasku a pozornost, kterou jsme nedostali v detstvi a to nedokazeme jiz dohnat a tak se radeji rozchazime. (tronco) Možná kdyby si krizi středního věku lidi řešili změnou uvnitř a ne změnou vnejsi, taky by to možná vypadalo jinak. (vuvuzelka)

6 hrej si. To máš lepší , než dřít na rodinu. Hrej si , společnost ti to umožní.kopací míč a pistoli vyměnili za tablet. Jenže u holek nakonec mateřský pud vyhraje , a najednou potřebují muže starší školy , kterej zvedne prdel od počítače a s něčím jí helfne. (player)

7 potřeba životní úrovně je výš než potřeba harmonického vztahu (dan162)dnes si lidi chtějí více užívat (Bosch)

8 Já se držím svého jinu zuby nehty, ale někdy je to fakt těžké (Mici) jin + ambice dělají hlavní paseku u žen. Co s negativní energií, když není vše tak, jak si žena přeje (protože ví i protože rozmar). Umět snést to, co si žena nepřeje je asi dost obtížné (dan162) Jako ženě mi vadí nejvíc to že mám málo prostoru pro to "jen tak plynout" (siili) kdy sem se skutečně cítila i chovala jako žena, když mam vedle sebe CHLAPA. a na rovinu, tenhle stav sem vědomě pocítila jen jednou v životě (Marhon) Co bych chtěla? Chlapa kterej se umí postarat bez keců o rodinu a chlapem je. ti opravdový jsou asi zadání (ohniva tygrice) chlap ma smrdiet potom a cibulou (Loreena)

9 mužskost jako vizi, konání, směr, aktivita, odvaha, vnějšek a ženskost jako vnímání, pasivita, blízkost, vnitřek (dan162) tyhle kvality v lidech sílí. K oběma polaritám patří cit (hell2046)

10 holky konečně mohou být eroticky svébytné bytosti , které si mohou volit co ano a co ne. (player) Chlapovi se líbili chlapi , tak byl prostě teplej.(player)

11 Pokud jde o aktivní řešení situací, to si myslím, že vymřelo někdy po válce.(nebestanka) v práci to je jiné.(dan162) to celé začalo při druhé světové válce, kdy muži nebyli schopní postarat se o bezpečnost své rodiny a naopak ženy museli tuhle roli převzít (marhon) po válce se ženy vrátily ke starému, nechtěly ještě uplatňovat co se naučily. Když se dívám na raná šedesátá léta, tak tam žena není, čistě mužská záležitost. O pět let později už minisukně, antikoncepční pilulky, bílé kozačky, barvitost, ženy našly k uniknuvším mužům cestu. Ale poté nastoupily drogy, šedesátá léta končí, konjunkce Urana a Pluta se rozchází, derniéra, kocovina zůstává. ale v šedesátých letech že se pánové stáhli ke svojí zábavě, to je jen stará generace (dan162)rodinná karma, převzatý rodinný vzorce, zvyky a návyky rodin, co přecházejí z generace na generaci, kdy se stanou samozřejmostí a člověk už si ani nevšimne, že dělá něco špatně(marhon)Takže jde o postupně odeznívající vlnku. A děti narozené s dvojkou (po roce 2000) to posunou úplně jinam. (dan162)

12 potlačená jangová složka agresivně hlásit o svá práva... expanduje násilí na ženách ve společnosti (Kiyoko)

13 chlapi mají jíst jen velmi málo cukru (Bosch)

14 natřepávají synáčkům maminky..peřinky (Bosch) mamánka vytváří například citový problém u matky promítaný do dítěte. Každá máma dělá pro své děti to, co považuje za nejlepší, co nejlepší ze sebe může dát a když je v pořádku, tak podporuje zdravý vývoj dítěte jako autonomního člověka, žádný mamánek tak nevyroste. (dan162) né ze všech (sourozenců) jsou mamánci, protože mají každý lunu jinde a jinak reagují na matku (Bosch)

15 absence vojenské základní služby (player) rituálu/zkoušky pro přechod z dítěte do dospělosti.(dan162) Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany. Řekněme tohle. Vymýváním jen přetrhneš přirozený vývoj a nahradíš ho poslušností. (dan162) Obezita spouští pubertu dříve, kluci se stávají amorfními (Bosch)

16 Protože to ženy vzaly za špatný konec. Místo aby muže ovlivňovaly ženskými zbraněmi, tak se jim snažily vyrovnat v té mužské straně. Ukázat jim, že se bez nich obejdou ... což je neskutečná blbost. Proto pak muži začaly tu energii podvědomě vyrovnávat a začali být zženštilí. (Pomněnka) napadlo to ženy, které se ženami být necítí (Kiyoko) nejsme vaše hračky , nebudem otrokyně vašich vrtochů a šmytec.No a tím se do toho musely dát.(player)

17 což takhle začít od adama a evy (Bosch)

Příspěvky: Všechny | Najdise.cz

Stránka: 4 3 2 1
Řazení:
01.07.2019 - 13:14 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » Georgeus
zdravicko :1: dakujem velmi pekne :1: :17: podobne :1:
30.06.2019 - 15:37 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loreena Mckennitt
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Georgeus, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Zdravim. Lec prispevek postarsi, neda mi na nej reagovat. Je videt ze jsou lide, pary kde maji oba prohlednuto. Zaklad vseho, poznani sebe sama, priorita duchovni kvalita a "ostatni nam bude pridano",jak se pise v knize knih.
Co se tyce zzenstilosi muzske, je to zacarovany kotel ve kterem se vari z nevedomosti,lenosti a sobectvi. Kladme si otazku[nejen farmaceutickou-zisk alopaticka medicina] ale i jinak,proc a kvuli komu zeny beru hormonalni antikoncepci. Mam pocit ze jsou v tom muzi az po "usi". Zpetna kadence,klobeh v podobe neviditelneho spoluuzivani hormonu.Bez receptu!
Tento prispevek se mi moc libi,jste fajn par. Mejte se krasne.
Jiri
18.01.2018 - 12:42 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
To byla impulsivní nesouhlasná reakce. :-)) Nepsala jsi to pro mne, tak jsem to nerozváděl.
17.01.2018 - 21:12 | Filtr
(Rak) dan162 » Daisybunch
Dokonalé, děkuju aještě pěkně dlouhé :15:. No jsme na tom stejně, vidíme totéž, no nějaké příčiny jsme v diskuzi našli. I dočasnost problému, omezeného na 1-2 generace.

Ženy, které mají přesné představy o tom druhém co by kdy měl nebo neměl, chtějí být motorem (ne inspirací), aby vše bylo co nejblíž tomu, co chtějí dosáhnout (ne přitáhnout). Muži, kteří mluví nechce se jim něco místo keců udělat. U mužů mi to je jasné, znám to někdy i od sebe, jistá míra nedospělosti, nižší vztah k sobě. U žen netuším.
17.01.2018 - 21:07 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Pfff.
17.01.2018 - 08:22 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Na tvoji otázku neumím odpovědět.

Spíš přidám zkušenosti ze života, to, co jsem vypozorovala a co jsem vyslechla. Pár subjektivních dojmů. Nevím, z jakého důvodu, ale z chlapů se stávají čím dál více kvočny. Kecají, kecají, mají čas na to se vybavovat nejen na sociálních sítích, ale vykecávají se i před ženskou, nakecají spoustu nepodstatných hovadin, někdy mě ty jejich myšlenkový zákruty až udivují (právě tyhle vlastnosti mi přijdou jako negativní ženské, tak nevím, jak se vzaly u mužu. že by vzor matka?). Plus odmítají převzít zodpovědnost a postavit se životu čelem. Pro mě není nic víc frustrujícího než chlap přešlapující z jedné nohy na druhou a do toho krafající. A ještě hrající všelijaké hry, včetně "kdo z koho" (se ženou?!?. WTF?) :63:

Tím nemyslím, že si nemůžou dovolit být slabí či zranitelní. Ale zároveň s otevřeností, určitou jednoduchostí a přímostí. Z nějakého záhadného důvodu je takových chlapů neskutečně málo. Nevím proč. tuším, že problém může být ve výchově (matka rozmazlující a otec špatný vzor), v hormonech z HA ve vodě, v nastavení společnosti.

A jasně, nějaká chyba je i v ženách. A bude jich víc. Vím, že kdyby ženy něco změnily, ale hromadně, ne jenom jedna nebo dvě, pak to pofrčí.
Nicméně mě tuhle dorazil kreslený obrázek ženy a muže sedící na lavičce, a muž říká: "co tu sedíš jak buchta, máme emancipaci, tak mě sbal." Bez ohledu na to, zda to bylo myšleno jako vtip, tak tohle je přesná ilustrace toho, jak bohužel spousta chlapů smýšlí. Nejen, že nepochopili, o co v té emancipaci vlastně jde, ale zaobalují do ní svoji neschopnost a lenost.

Vím, v něčem jsem konzervativní a někdy bych snad radši námluvy ve stylu konce 19.st., než to,co se děje teď. Přijde mi, že my ženy to chlapům na jednu stranu moc usnadňujeme ve věcech, které by neměly být usnadňovány, a tam, kde to není potřeba, jsme Xeny.

K bodu 17: od Adama a Evy nemá smysl začínat. Adamové jakožto prototyp právě toho přímého, jednoduchého (v dobrém smyslu), otevřeného muže skoro vyhynul.

PS: Pár otevřených, přímých, upřímných, otevřených mužů, kteří nekrafou a nemanipulují znám, takže nějaký vzor z reality mám. Za sebe jako za ženu musím říct, že je to naprosté blaho s takovými muži komunikovat a být v jejich společnosti.

EDIT:
Druhý velký sloupec bych mohla napsat o chování žen. Já nepochopím, proč holky mezi sebou pomlouvají své protějšky. To je tak strašná sprosťárna, že je mi z toho na :28: Pak nepochopím spoustu ženských her. Nemyslím tím usmát se na muže, který se mi líbí, něco mu podat či tak něco. Tohle jsou navíc celkem spontánní věci.
Myslím tím hry ve stylu: "odpovím mu až za 4 hodiny, jen ať si počká." (což se mě osobně bohužel stává, ovšem ne v rámci hry, ale protože jsem strašná, co se týče užívání mobilu.)
Potom nepochopím současný styl celkově. Slimáky nad očima, kabelka Gucci, falešná liška hozená kolem krku, ale prázný oči. A věc, která mě vytáčí k nepříčetnosti, jsou ženský, které komandují své polovičky v supermarketech při společných nákupech. Chlap táhne vozík, smířený s životem, a ženská v čele rozkazuje a ještě mu stačí vyhubovat, že na něco zapomněl.
Kdy některé ženy pochopí, že většina chlapů prostě na nakupování není?? A začnou se k nim chovat jako k dospělým, a ne jako k malým frackům?


Tak, to by stačilo :D
17.01.2018 - 07:18 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Pokušitel ? :-D Ale může to být předčasná naděje, scestí, protože nevychází zevnitř. To styl Fcukmee mi přijde o řád lepší, východiskem i dopady.

Ad stát, toho tématu se pěkně dotýkáme vedle. Stát je samostatná entita, tvořená strukturou, způsobem, ne lidmi - je to autonomní systém, něco jako učící se robot.

Ne, "stát se postará" je končící paradigma, postaráme se my. A jestli k tomu potřebujeme stát nebo ne je jiná diskuze.
16.01.2018 - 13:46 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Ne, ten subjekt je tvůj, jen má sídlo v Burundi.

Pohybovat se může, ale asi jen do první policejní kontroly. Ale nevím, kam takovou osobu by vyhostili, když nemá žádný doklad :-) To raději bych měl pas z Burundi, pak mne vyhostit nemohou, mám-li vízum (jako podnikatel ho dostanu).
16.01.2018 - 13:00 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Tady můžeš být klidně mimo a stejně budeš psát k věci :-D

Taky jsem chtěl vystoupit ze systému, proto vím, že to jde. Asi to uvědomění, že mohu, mi dalo svobodu si zvolit - a zvolil jsem zůstat. Ale nevidím žádnou překážku proč by to nešlo. Zuby si stejně platíš tak ze 3/4 za své, hotově žádný problém. Školy dětí jsou obtíž, jsi zahraniční student, připlatíš si, právě v době, kdy máš peněz v životě nejmíň.

Můžeš i podnikat, jako tuzemské s.r.o., vlastněné zahraničním majitelem (pak platíš korporátní daně) a nebo zahraniční společnost, ale odběratelé platí na finančák zajištění tvé daně, což je pruda.

s.r.o. vlastněné cizincem si může pozemek koupit a ty jako cizinka taky. Fakt to jde.
15.01.2018 - 21:48 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » nebešťanka
Jsou návykoví. :3:


:4:.... Jsme. :2:
15.01.2018 - 21:12 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » nebešťanka
ahoj.....jj, to bývaly "boje"... a najednou i "úrani" jsou dobří.... :61:
13.01.2018 - 23:49 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Nemyslím si, můj pohled je, že naše situace je unikátní. Možná fyzická ohrožení dnes jsou v rozvinutém světě slabá a rostou psychická ohrožení, která v páru se spíš zesilují, protože neumíme zacházet se sebou. Ale novější generace jsou už zase jiné.
13.01.2018 - 10:12 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » nebešťanka
Znáš stádia vývoje dítěte? Kojenec, batole..bez pohlavní zralosti asi těžko má dítě "tah na branku". Tudíž bych je z tématu zcela vynechal.Je jisté že o nic nepřijdou..
12.01.2018 - 17:29 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
"Někoho jiného třeba frustruje vědomí přítomnosti mříží či zdí. Ví, že chce ven (za ně), ale nerozumí, že ho chrání. "

dnes jsem zrovna si říkal, že v jedné kanceláři bych nechtěl pracovat - měla mříže, že bych měl mřížovanej pohled na většinu dne. A pak jsem si řekl, že pro někoho, kdo třeba byl v base by to naopak byla paráda - jsi sice za mřížema, ale v pohodě kdy chceš z nich vyjdeš ven :-))
12.01.2018 - 17:24 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
:61: :61: :61:

Konečně to vidíš z druhé strany. Hej ty tam nahoře, děkuju !
12.01.2018 - 13:08 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
Jak je tomu s homosexualitou z psychologického hlediska? Za poslední desítky let se ustálily ve veřejné diskuzi dva názory: podle prvního je homosexualita dána geneticky, tedy je určena již při početí, podle druhého se jedná o úchylku, poruchu vývoje, kterou je potřeba léčit.

První názor je v současnosti dominantní jak v odborné, tak ve veřejné sféře.
https://psychologie.cz/jak-vznika-h…
i když ..mně je to celkem jedno protože se mně to netýká :4:
židé i nacistu homosexuály zabíjeli
židé na popud hospodina a nacisti..ani nevím vlastně asi jen tak pro zábavu
12.01.2018 - 11:44 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
"Napsat, že děti blaží po sexu - je samozřejmě absolutně zjednodušující tvrzení."

Hlavně je to nesmysl protože děti po sexu neblaží neboť jejich sexualita není ve věku dětství aktuální. Jejich hraní si s přirozením nemá charakter sexuální a neumí si udělat představu co sexualita ve své šíři znamená. Hlavně po stránce psychologické. Naopak na dětech je odlišné právě to že do počátku puberty jsou takzvaně nesexuální, jejich jednání není zatíženo to dospěláckou diferenciací sexuálního napětí(svým způsobem agrese) které se skrývá v pozadí lidského chování v dospělosti. Player je v tomto dost mimo.

K homosexuálům, jejich legalizace ještě zdaleka neznamená přijetí společností.
V tomto směru je společnost na úplném začátku. Takový homosexuál někde na české vesnici..nebo v americké či anglické rodině když se "to zjistí" má často stavy sebevražedné.
A jinak, homosexualita se nedá naučit, nemůže ji tedy vyvolat "chladná matka".
Homosexualita je vrozená.
11.01.2018 - 10:18 | Filtr
(Býk) player » Kiyoko
Ovšemže. V Holandsku už se řeší i legitimizace pedofilie. Protože ti lidé se s tím prostě narodili a maj dvě možnosti. Buď to potlačit nebo prostě žít tam , kde se to nějakým způsobem může. Ti Nizozemci řeší tohle: pedofil , který to potlačí je nebezpečný. Pedofil , který může je neškodný. Jde ovšem o to , aby to byla vůle té druhé strany. Nesmí tam být žádné donucení.

Když mě bylo 10 , jak já sháněl nějakou pedofilku...normálně bych ji snad dával i polovinu kapesnýho. A nikde nikdo... :3:

Konečně - genderový byl Starý Řím. Protože se to prostě smělo.Ovšem - bylo to pro ten vývoj civilizace konečný stadium. Ten problém byl v tom , že oni už nic jiného než sex a hry nevyhledávali , takže logicky zanikli.

Civilizace taky spěje k jakémusi obratu. Ovšem kam? Toť otázka , nemám křišťálovou kouli.

Spějeme zkrátka k mnohobarevné jednopohlavnosti. Nebude patrně muž a žena. Bude člověk se sexuálními potřebami. Lidé se přestanou brát. Budou komuny , které budou pečovat společně o děti a pak singlové. Lidé se budou realizovat eroticky v klubech svého zaměření. A Japonci vymřou , protože sex přestávají provozovat. Polovina lidí budou live sex provozovat jen jako občasné zpestření , na domácí sex budou mít zcela přesvědčivé androidy. Umělá inteligence jim poskytne to , co si budou přát a kdykoli , bez kupčení. Jen za cenu nových baterek. Ženy se budou oplodňovat skoro výhradně ve spermabankách. Pracovat se bude za 50 let jen zhruba 10 hodin týdně , svět her se ještě prohloubí. A civilizace se smrskne. Na jednu-2 miliardy. Což Zemi prospěje. A nebo vyšumíme úplně a vrátíme se jednou třeba v potkaních tělech , ti k tomu mají nejblíže.
11.01.2018 - 10:01 | Filtr
(Blíženci) tajga » Kiyoko
Jenomže ještě větší průser vyrůstat naprosto bez lásky, to je jasné i bez toho, aby se člověk potřeboval orientovat ve vývojové psychologii. Potom si myslím, že je nesrovnatelně menší zlo být výchováván rodiči stejného pohlaví než žádnými. Obzvlášť to platí pro děti, které by jinak nikdo nechtěl http://www.ceskatelevize.cz/porady/… neříkám, že by se z toho mělo stát něco naprosto normálního, ono není, ale pořád mi to přijde "normálnější" než nechat dítě v ústavu. Nechat si porodit dítě mi přijde ale hodně podivné, je to degradace dítětě na obchodní artikl :-( to souhasím.

Ještě mě napadlo, že homosexualita by mohla být něco jako přirozená ochrana Země před zvyšujícím se přelidněním, ale ono se procento myslím drží konstantně na 4% takže to asi nebude ono.
11.01.2018 - 10:01 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
jen poznámak na okraj
"..Domorodci, které Stingl popisuje, se v určitém čase také stávali homosexuálními, pokud nebylo nablízku druhé pohlaví - účelem bylo snížení jejich sexuální potřeby.."

homosexuálové se vyskytovali vždy ve všech kulturách a nejen tehdy když nebylo nablízku druhé pohlaví
za účelem snížení sexuální touhy se nedá praktikovat sex jakéhokoli druhu neboť to co se praktikuje se i posiluje
to co popisuješ by bylo jako souložit za panenství
na snížení sexuální aktivity se užívá například ústraní nedráždivá strava brom..otužování..těžká fyzická práce..
11.01.2018 - 00:55 | Filtr
(Býk) player » Kiyoko
Ne - to je jinak. Ono to bylo vždycky. Jenže se o tom nesmělo mluvit a muselo se to skrývat. Chlapovi se líbili chlapi , tak byl prostě teplej...jenže to je jen odsudek. Nic víc. A v tom je celý problém. To , že s tím nesouhlasíš , tím to z planety nezmizí. A věda to nejen nepopírá , ona to naopak na světlo vynesla.

Zajímavý ale je - co ti na tom vadí? Vždyť to je přírodní stav.Vždycky , když někdo odsuzuje něco stylem: tohle nenávidím, s tím bych zatočil...většinou se dívá do zrcadla , nebo má něco nezpracovanýho. ale když odsuzuje přírodní stav věcí (nebo tedy říkejme lidské mysli?), tak je to zarážející.

Je to stejný , jako když někoho vykřikuje: nenávidím gaye , lesby...proč?

A pokud je to dokonce člověk vysokého vzdělání , je to tuplem zarážející.
10.01.2018 - 23:43 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
no dobře
říká se tomu ofenzivní jangový jin
10.01.2018 - 23:35 | Filtr
(Rak) dan162 » Kiyoko
Dispozice jo, takové ty čarodějnické, které má víc lidí (sextil Neptun-Pluto), spojitosti pak si uvědomíš, ale správný výklad spíš kulhá.
10.01.2018 - 23:23 | Filtr
(Rak) dan162 » Kiyoko
jo. Vnímám je pozitivně, někdy pobaveně. Vidím, jak si rozmýšlíš, jak příspěvek zabarvíš, kde zdánlivě přitlačíš na pilu, kde zvolíš styl Chruščovova bota, kde běháš fórem si to s nějakým zabedněncem rozdat, kde si spokojeně vrníš...
10.01.2018 - 23:10 | Filtr
(Rak) dan162 » Kiyoko
Ne, není to ironie. Svou kousavost nikdy nepřeženeš a když jsi zřídka v úzkých, tak jsi roztomilá slovní tanečnice.

Na blacklist ? Vítej v dobrém klubu :-D

Edit : aháá, tvůj Merkur sextilem do mé Venuše.
Příspěvky: 90-66 65-41 40-16 15-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »