Hlavní strana > Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích

Filtr:

MG34 - Poslední příspěvky (Archiv)


  
 
 
 
08.07.2019 - 10:29
Ostatní: Skanzen

MG34 » Najdise.cz
Nahlížet očima té doby jde, vpodstatě to dělám. Zejména v otázce potřeby nových technologií - dost věcí třeba vyřazuju (resp. ani nezačnu používat) jako zbytečnosti (byť nebo možná právě proto, že jim rozumím) - třeba šudlimobily a tablety - naprostý odpad. Být furt online - naprostý masochizmus. Atd.

Ohledně vzniklého obrazu - aktuální optika produkuje mnohem víc nerealistický obraz současnosti než optika 90-ých let. Takže asi tak.
07.07.2019 - 22:02
Ostatní: Skanzen

MG34 » Najdise.cz
Tohle nejde - nedá se odclonit "současnost".

Ale dá se na ni nahlížet očima té doby a díky tomu mít výhodu oproti těm, kteří jsou v pastech současnosti zaháknutí.

Zejména reklama a vůbec bezbřehá konzumace digitálního obsahu, politická korektnost a podobné produkty novější doby.

Poměrně dobrým příkladem (i když smyšleným a nedomyšleným) je takový ten TV seriál, jak Matáska probrali po 20 letech z komatu - ten je vyloženě o tom.
06.07.2019 - 15:42

MG34 » Áta22
"Small talk sám o sobě není špatný"
a to je právěže největší chyba předpokládat - je to klasická goebbelsovsky protlačená "pravda" ze stokrát opakované lži - kecálista tak dlouho tlačí, že to bez kecání nejde, až se to prodere do veřejného podvědomí - ale přitom není vůbec žádný problém prostě stát a mlčet a nechat druhého ať si myslí co chce

"v osobním životě to není problém, určit hranice a udržet si svou svobodu"
právěže je, protože ty tlaky jsou pak enormní - tyhle hranice spoustu otravů iritují a oni se je pokouší prolomit s pocitem, že zkusit to přece "můžou", že je to jejich "právo" - ale samozřejmě není - ty neustálé pokusy o prolomení už jsou to ono porušení hranic svobody
06.07.2019 - 15:35

MG34 » Áta22
Na takovou změnu archetypů je potřeba mnohem víc generací, řádově takových pár set. To se nedá jentak přeučit v jedné archetypálně nepovedené krátké éře.

Nezvrtne se nejspíše nic, což je dobře i špatně. Nějaké síto by to asi chtělo, ale asi jentak nepřijde. Stav "věcí" je dost zakonzervovaný a samoudržitelný.

No, uvidíme, co zvládne generace konzumentů digitálního obsahu se skloněnými hlavami a špunty v uších.
05.07.2019 - 18:02

MG34 » MG34
Pokud někdo tohle tlachání provozuje s pokladní v supermarketu (a za ním fronta), tak je to vyloženě hrdelní zločin... čerstvá zkušenost.

A pokladní je pak navíc v blbé situaci, protože nechce být "nezdvořilá" a přitom musí dávat pozor, aby nespletla nějaké peníze (aby to pak při svém skromném platu nemusela ještě doplácet). A ten gauner na to vyloženě hřeší a hřeší i na to, že se ani zezadu z fronty většinou nikdo neozve.
03.07.2019 - 12:32

MG34 » Najdise.cz
"nechápu, kde introvert vzal pocit vykořenění. pokud z důvodu svýho založení neholduje smalltalkům"

přestože "neholduje", tak se jich mnohdy nedobrovolně účastní (a tahá samozřejmě za kratší konec lana) - což má stejný důsledek - ztrátu napojení na vyšší tóny - prostě ho to ruší, což je ještě horší než se toho vzdát jako extrovert dobrovolně - je to něco jako pasivní kuřáci

pak je tu to, že v této společnosti je introvertů jaksi čím dál méně mi přijde - dost jich je asi "krypto" a podlehnutých tlaku té uřvané většiny (původně snad možná i menšiny) - hůře se daří potkat navzájem, atd.

"pokud to vyhodnocuješ z pohledu zvenčí - předpokládám, že se toho neúčastníš"
špatný předpoklad - zkusil jsem si všechno, pohyb ve společnosti mi nečiní (technicky) problém, navíc nejsu vyhraněný introvert, jak si tu spousta lidí myslí (resp. mi podsouvá), jenom k němu směřuju jako k ideálu a snažím se kontaktovat s lidmi podobného ražení a vyhýbat se "těm druhým" - se kterými se pojí především POVRCHNOST a často také neschopnost se nějak přenést přes svoje emoce

důležitým závěrem je to, že na introvertní bázi se dá celospolečensky fungovat a růst, ale na extrovertní bázi by za chvilku všichni jenom žvanili a nikdo by nic nedělal a nerostl (což už je dnes celkem jasný trend - FB, média, reklamy, konzum - to jsou všechno extrovertní záležitosti)

není tedy pravdou, že společnost potřebuje extroverty i introverty - potřebuje jen introverty a bez extrovertů by se obešla, kdyby na to přišlo - resp. extroverti introverty potřebují, ale introverti extroverty nepotřebují - a o tom to je... ideál Evropana je tedy aktuálně nastaven přesně obráceně
03.07.2019 - 12:14

MG34 » Najdise.cz
trochu dlouhé na to, že pointa v kontextu tématu není úplně zřejmá - nechceš to napsat polopaticky pár větama v čem se to váže na téma?

jako místo má samozřejmě taky vliv, zvlášť když typy (introverti a extroverti) nejsou nikdy úplně čisté - jenom hodně idiotský extrovert se při dlouhém čekání na ukládání rakve do hrobu zeptá pozůstalého, co říká na aktuální počasí...

ještě to doplním o důležitou větu - v jádru by každý mohl být introvert - kdysi se lidi sami uklízeli (nebo byli uklízeni) do klášterů - byli třeba dlouho zavření sami v cele a neměli kontakt s okolím - pak teprve mohli vnímat různé vyšší tóny (oni tomu říkali kontakt s bohem - to neposuzuju, je to jedno, hlavně že to přišlo jakoby zvenku) - a takové kontakty jsou možná to nejlepší, co člověka může potkat - proto je ten small talk takové zlo - křesťani by mohli dokonce říct nástroj ďábla...
03.07.2019 - 11:54

MG34 » Áta22
Problém je přesně v té ztrátě vnímání jemných podtónů (dost nepřesně nazváno). A v samoudržitelnosti - užvaněnost je bohužel aktuálně nakažlivá a z hlediska prosazení se společensky výhodná, mediálně podporovaná a předávaná na další generace.

Ten problém je větší než jsem si původně při založení vlákna myslel - je na to nabalených fůra nečekaných důsledků, zejména co se týká lidské svobody (i vnitřní).

Koneckonců už jen ta hysterická reakce, která se tu strhla na moje téma (asi 5 truc-diskuzí a "klubů odložených") neuvěřitelně průhledné pokusy mi (jako "poslovi špatných zpráv") podsouvat různé duševní poruchy, nasazování psí hlavy atd. Přitom jsem tady ani nějak explicitně nenapsal, jestli su (čistý) introvert. To všechno ukazuje, že ti lidé si vůbec neuvědomují, jací jsou a co způsobují a co přesně vytěsňují...
03.07.2019 - 11:42

MG34 » Áta22
Mám obavu, že se stane pravý opak - veškerá "komunikace" bude jeden velký small talk (který má vpodstatě velmi blízko k orwellovskému newspeaku) - a zcela vymizí schopnost hlouběji uvažovat (jazyk a společenská norma pro to nebudou mít prostředky).

Souvislost feminizace je archetypální - ano, ženy jsou archetypálně více upovídané - udržování ohně vers. tiché plížení se za kořistí na lovu a přemýšlení o tom, jak na ni vyzrát.
02.07.2019 - 09:51

MG34 » MG34
Při tom "úklidu" mi došla jedna důležitá věc: když už se to tu rozdělilo na ty introverty a extroverty, tak extroverti vlastně mají velký problém s respektováním svobody (osobního prostoru) druhého - vpodstatě se dá říct, že si budují nějaké konstrukty (etiketa, slušnost a podobné hovadiny), aby to prolamování svobody druhých bylo pro ně snazší a "společensky únosné"

...a zase mne to vrací k tomu, že se tím zabíjí ta jemná non-verbální (až možná dokonce mimosmyslová) komunikace lidí mezi sebou a případně s nějakým hypotetickým univerzálním zdrojem
02.07.2019 - 09:36

MG34 » MG34
tak - pročistil jsem všechno od jednoho osobního výpadu dál - a hned je to o dost přehlednější

jo a kdo byl vyobcován, může se plynule přesunout do truc-diskuze o kousek vedle, místa je tu dost
01.07.2019 - 23:11

MG34 » registrovaná
přesně tak

problém nastává s těmi "mediálně přeučenými/přizpůsobenými" - když podlehli tlaku "většinové společnosti" - to je právě důsledek toho zla
30.06.2019 - 09:16

MG34 » Al*
"Vždycky tu budou extroverti i introverti a společenská bezobsažná konverzace třeba o počasí"

to s tou vždycky existující bezobsažnou konverzací je právě omyl a ten největší, přímo kolosální - je to relativně nový společenský konstrukt (max. tisíc let), tipnul bych si z anglosaského světa, ale to je celkem jedno - přírodní národy ani děti nic takového nemají, takže je to naučené a když je to naučené, tak se to dá taky přestat učit - a prostě to zmizí, podobně jako jiné konstrukty typu dědictví, atd.

A tohle "Je to o toleranci" je DOST BRUTÁLNÍ pokrytectví - většinou těch, kteří něco způsobují druhým. Něco způsobuji druhému, tak ho budu tlačit k toleranci, abych mohl způsobovat nerušeně dál? A ještě udělám toho špatného z něj, protože přece "není tolerantní", že? Jo, to je přesně v duchu této doby. Prostě kouřím, takže ostatní budou muset být tolerantní - jak jinak, že? Mám čokla, tak mi prostě všichni uhnou. A co takhle ta OPRAVDOVÁ tolerance? Tedy někomu nějaká moje akce vadí, tak to prostě nebudu dělat? Jo a mlčení (jakože někomu vadí moje mlčení) rozhodně není akce, aby bylo jasno.

Fyzické napadení na pískovišti je jiná situace, vytahuješ to tady dost tendenčně, souvisí s učením se základních zákonů tohoto státu, zakazujících krádež a fyzické násilí. Nijak to nesouvisí se small talkem. "Abstraktní hry" jsou napodobováním dospělých - kdyby to nedělali, děcka to nebudou napodobovat a o tom to je. Rovněž to nic neprokazuje, naopak.

Napsalas dost zavádějících a tendenčních výroků - je v tom záměr? Hájíš za každou cenu neobhajitelné?
29.06.2019 - 07:46

MG34 » Drahomiluše
nejde o to nemluvit vůbec, ale nemluvit bezobsažně

říct na horách bez nějaké omáčky kolem "bacha, lezu pod tebou a sypeš na mne kamení" je naprosto v pořádku
29.06.2019 - 07:44

MG34 » Áta22
Vyvrátím to velmi snadno.

Tady vznikl naprosto mylný dojem, že při absenci small-talku ustává veškerá komunikace.

Jednak je tu velice silná nonverbální komunikace - ta zcela nahradí small-talk. A pak se dá přejít rovnou k obsažné/věcné řeči - jako ty děcka na pískovišti.

Jak je to prosté, prostě se vynechají ty bezobsažné žvásty.
17.06.2019 - 16:16

MG34 » Najdise.cz
"cítím-li se někde v terénu vysloveně dobře, tak jsou to Karpaty"

protožes možná ještě nebyla v Alpách :3:
15.06.2019 - 22:18

MG34 » Najdise.cz
Přemyslovci a Féničani se historicky dost míjí. Já jsem slyšel spíše o spojení Mojmírovců s Persií (tam už to historicky navazovalo o dost lépe - invaze islámu rozbila Sasánovskou Persii a Mojmírovci se "objevili" asi jenom 100 let po tom).

Chorvati mají svou enklávu na jihu Moravy - Hlohovec, Charvátská Nová Ves, ale to je z mnohem pozdější doby a úplně jiných důvodů.
14.06.2019 - 11:00

MG34 » Najdise.cz
No, nevím, o té jsem nic moc neslyšel - předpokládám, že za tím mýtem stojí událost, kdy bylo během asi jedné lidské generace zalito Černé moře.

Jinak v tom Egyptě to nebylo tak náhlé jak to vypadá - postupný vývoj je celkem dobře zdokladovaný. A v té Americe to bylo mnohem později, takže nějaký "zbloudilý import" z předního východu nebo Číny je celkem možný.
14.06.2019 - 10:48

MG34 » Najdise.cz
R1b se od R1a oddělila už dost dávno (snad na konci doby ledové) a pak tam bylo hlavně to Stěhování národů - vazba na území je daná až tím, jaký národ se kde usadil (a jestli na novém území zpacifikoval všechny původní muže nebo ne) - takže dnešní rozšíření by vpodstatě nemělo říkat vůbec nic o rozšíření před Stěhováním národů...
14.06.2019 - 10:40

MG34 » Najdise.cz
Jinak s tou mírnou Slovanskou povahou to vidím stejně jako ty - Slované prostě byli zvyklí žít v nějakém područí, takže se u nich často ujali cizí vládci - třeba Hunové, pak Avaři, v Rusku je teorie vzniku státu přes Varjagy, atd. Většinou když se nějaké násilí připisuje Slovanům, tak se na to člověk pořádně podívá a zjistí, že to nastartoval nějaký neSlovan - trochu blbý příklad, ale třeba Stalin a Trockij.
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2026
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »