Hlavní strana > Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích

Filtr:

MG34 - Poslední příspěvky (Archiv)


  
 
 
 
19.07.2018 - 13:02

MG34 » Najdise.cz
Drtivá většina "dlouhých textů" mívá chybu nebo zádrhel hned někde na začátku.
19.07.2018 - 08:46

MG34 » Orfanikus
Žena 45 rokov, 9.7.1963

je to 10 let staré - K může už klidně být po smrti...
18.07.2018 - 22:05

MG34 » player
Shodou okolností jsem se teď také díval, ale první dojem je po těch x opakováních (viděl jsem to víckrát) dávno pryč, spíše jsem se soustředil na kontroverzi, kterou to ve mně vyvolává. A ta je čím dál větší.

Jednak ta obrazová schématičnost vytvářející nereálné situace - třeba kdy druhý nejstarší dědek zaujatě žvaní a všichni se od něj postupně odvrací až tam je "sám" - tohle obrazově funguje třeba v oficiálním klipu k písničce Behind the Wheel nebo ve Starcích na chmelu, ...ale v zákulisí soudní síně je to dost laciné.

A celý ten anglosaský soudní sytém s porotou, přípustnými důkazy, precedenty a podobnými hovadinami... Co kdyby tím obviněným hochem byl třeba Rath, Bakala nebo Babiš a tím proviněním by nebyla vražda, ale nějaká hospodářská kriminalita, kterou ožebračili spoustu lidí (a kteří by pak následně chtěli napravit způsobenou křivdu). Celé to totiž není o tom, že to ten hoch neudělal (on to nejspíše udělal), ale o tom, že mu to "dostatečně" neprokázali.

Kájínek - taky by to mohlo být o něm. Já to beru tak, že kdo s čím zachází, s tím také schází. Hoch byl rváč, Kájínek taky (a k tomu zloděj). Možnost nespravedlivého odsouzení mi v takovém případě přijde (souzený nemá čistý trestní rejstřík) mnohem méně společensky nebezpečná než neodsouzení někoho, kdo je skutečně vinnen - to by byla opravdu vážná chyba.

A to je přesně naopak, než to staví film a celý anglosaský právní systém.
16.07.2018 - 17:27

MG34 » Najdise.cz
Připojuju se ke změnám.

Nemají to být změny běžné, neškodné (změna účesu, cesty do práce, atd.), ale naopak změny zásadní - kvůli kterým se musíš třeba přestěhovat, změnit práci a zájmy, změnit partnera/okruh známých. A na to se musíš pořádně nadechnout a pak do toho prostě bez přemýšlení po hlavě vletět.

Usuzuju dle sebe a Uranu na ascendentu, který mi tu občas někdo předhazuje.
16.07.2018 - 16:49

MG34 » player
No, mně neodpovídej - odpověz autorovi :5:

Já jsem se zajímal pouze o znění zadání a nepochopení, které se tu kolem zadání rozvinulo. Neomylně jsem vycítil, že budu asi jediný, kdo to pochopil správně, takže jsem bral jako svoji morální povinnost :4: nemlčet a uvést to na pravou míru. I když do takových diskuzí běžně nepřispívám.

Dál mne to vpodstatě ani nezajímá - ostatně jako jakákoliv jiná zjednodušující paušalizace ve značně individuálních disciplínách. :3:
15.07.2018 - 12:45
Výklad snů: Tsunami

MG34 » Najdise.cz
No víš to, je to přece tvůj sen...

To co píšeš může být klidně "to ono" s tím, že teď si to už sedlo a smířila ses s tím takto, když předtím úplně nevědělas jak dál. Nebrat doslovně. Prostě něco v tom smyslu. City (rozhodně ne jen partnerské), nějaké duchovní postoje, atd.
15.07.2018 - 11:57

MG34 » Nabi*
Myslím, že chápu význam, ve kterém uvádí slovo *povrchní*.

V reálu si žena (sice povrchně, ale to je jiná, hlubší, povrchnost) zjišťuje u muže majetek, atd. Ale na internetu si *povrchně* dokonce ani ten majetek nezjistí.
15.07.2018 - 11:43

MG34 » player
Otázka nezní jestli jsou ženy na internetu jiné než ostatní ženy, ale jestli jsou jiné než ony samy v reálu.

Tzn. jestli se na internetu chovají stejně "jinak" jako muži (autor dotazu předpokládá, že muži se chovají na internetu jinak než v reálu a ptá se, jestli se to dá paušalizovat i na ženy).
15.07.2018 - 11:34
Výklad snů: Tsunami

MG34 » Najdise.cz
Tyhle symboly jsou tak razantní, že výklad musíš stoprocentně vědět sama, aniž by ti někdo radil - co asitak se ti teď v posledních dnech honí v hlavě (ohledně vztahů, citů, atd.)?
12.07.2018 - 17:15
Láska a vztahy: věrnost? pasé

MG34 » Wermolinka
Napíšu trochu něco jiného než ostatní, protože ti asi rozumím - osamělost tohoto druhu je pro tebe prostě celkem deprimující a není v tom nic postranního, jak se ti mnozí snaží podsouvat.

Je to otázka konkrétní morálky a tebe trápí to, že je málo vyznavačů té dané morálky, co vyznáváš ty (a která je tu vlastně i dost tradiční, takže by ji měli víceméně vyznávat všichni - to je asi nejvíc deprimující - měli by všichni, ale v okolí třeba nikoho takového ani moc neznáš). Je to morálka, kterou nám vštěpovali a která je tímpádem v nás zakořeněná ať chceme nebo ne. Někdo se přes to přenesl (nebo si to alespoň myslí a namlouvají - těch je právě hodně), někdo ne a drží se toho a snaží se v tom nemít rozpor - takových vás je spíše málo.

Ale není to tak, že je to jediná správná morálka/pohled na svět. Třeba když první objevitelé přijeli na lodích k některým ostrovům s domorodci v Tichém oceánu, ti domorodci vůbec neznali soukromé vlastnictví (nebylo to součástí jejich morálky) a brali si cokoliv, co leželo na lodi. Není prostě nikde předem dané, jak věci jsou. Jsme jen my a naše tradice, která nás tlačí, ale nemusí být správná z absolutního pohledu.

Za sebe můžu říct, že bych asi neměl problém tu morálku porušit ani to u ostatních nějak neodsuzuji, ale tak nějak pragmaticky (z důvodů, abych si nepocuchal ty kořeny a nebyl v rozporu s částí sebe) tu morálku raději dodržuju ...když to jde :4: A když jsou ve hře děti, tak je to rozhodně dobře, když se ta morálka dodržuje a děti vyrůstají v takto "bezpečném" prostředí.

Konkrétně tady na webu je celkem zákonité, že nepotkáš "ty svoje" - jednak takoví většinou spíše mlčí, takže i když tu jsou, neprojeví se. A jednak "tradiční hodnoty" jsou spíše v rozporu s astropsychologií nebo přesněji řečeno jsou před ní jako nahé - takže tak.
09.07.2018 - 15:18
Akce a srazy: Cesta kolem světa

MG34 » player
No, takže ty Jižní Čechy a Olomoucko asi budou víceméně normální - nebudou tam ty stressující faktory - a tímpádem to na tebe působí příjemně, protože na ten normál nebudeš zvyklý.

Jinak on ten sever... kdo z "místních" je skutečně místní? Asi málokdo tam má skutečně kořeny (ještě z doby před válkou). Takže něco jako USA (v tom vysídleneckém slova smyslu).
08.07.2018 - 19:16
Akce a srazy: Cesta kolem světa

MG34 » player
A jak se pak cítíš, když přijedeš do skutečně normálního kraje, kde se nic z toho neděje? Abych nepropagoval vlastní region, tak třeba někam do jižních nebo západních Čech, dostatečně daleko od hranic a Prahy?
07.07.2018 - 18:42
Akce a srazy: Cesta kolem světa

MG34 » MG34
Sever Čech proběhl (a bude se opakovat ještě asi za měsíc), ale nikdo mne nepřipravil na to, že tam stále přetrvává takový ten existenciální zmar, co se s tím táhne od devadesátých let a udržuje místní obyvatele v bludných kruzích.

Kdo viděl film Poupata, tak ten to celkem věrně vystihuje. Není to vidět na první pohled ale prostě to tam pod pokličkou probublává.

Hospody v pohraničí obsazené Němci a ceny jako v Brně. V Německu hospody naopak prázdné a Němci úplně vykulení, když si tam Čech dá k obědu dokonce i jídlo. Přitom by to měla být samozřejmost se takto přes hranici vyrovnaně pohybovat. Kromě mne tam v té německé hospodě seděli už jen tři borci na pívu a ti byli "pro změnu" někde od Olomouca.

Našel jsem na naší straně hranice ztracený mobil a vracel ho matce majitele (byla v adresáři takže prostě jsem jí zavolal) - nedokázala uvěřit tomu, že někdo něco takového nezištně udělá, přitom by to měla být samozřejmost.

Všichni furt v takovém zvláštním střehu. Dokonce i policie mi tam přišla jakási jiná než normálně.

I ta zvláštní integrace všudypřítomných vietnamských obchodníků do tohoto zmaru zvláštně zapadala. Jakoby takoví mrchožrouti nebo funebráci, kteří to zpečeťují.

Ovšem jako zkušenost dost cenné.
29.06.2018 - 23:17

MG34 » TomVysehrad
Astrologie není věda, protože je to folklór.

Přesto se dá i tak brát vážně (ostatně jako se třeba v Kyjově bere smrtelně vážně ten jejich folklórní Krůžek).

Vědou by to mohlo být, kdyby mezi "experty" panovala shoda a interpretace horoskopů by byla prokazatelně funkční (ani jedno ale zdaleka neplatí).

Zbytek nevím a ani neřeším, protože je to ten folklór.
26.06.2018 - 07:17
Láska a vztahy: Jak zapomenout?

MG34 » Najdise.cz
Ano, myslím i ty - mají to vyloženě v "popisu práce" a jejich ženy jsou na to zvyklé.

Ale ženy z našeho kulturního prostředí prostě neumí "dělit čtyřma", takže počítají se špatnými čísly a pak se diví.
25.06.2018 - 14:24
Láska a vztahy: Jak zapomenout?

MG34 » Najdise.cz
wow, bezskrupulózní pohádkář a rozmazlená růžovobrýlka (v konečné fázi s dotčeným egem, že naletěla) - to je klasická dvojka :4:

jak to říkají politici? "nikdo vám nedá tolik, kolika já vám můžu slíbit"

to mne vede k nějaké archetypální paušalizaci - obecně se dá říct, že pohádkáři jsou asi spíše arabáči, jugoši a takoví podobní
25.06.2018 - 07:11
Mezi nebem a zemí: život - životy?

MG34 » player
Všechny ty regrese jsou právěže přesně to. Uměle složené něco. Jinak poskládané střípky z minulosti, fantazie a někdy dokonce vůle "terapeuta".

Pokud vím, nikdy (a že těch pokusů bylo) se nepovedl prokazatelný "úspěch" (spojení s reálným historickým pozadím bez jeho předchozí znalosti). To je celkem silné vodítko.
21.06.2018 - 11:24
Akce a srazy: Cesta kolem světa

MG34 » MG34
Začínají krystalizovat první štace. 3.7. ráno vyrážím směr Mikulášovice, beru to asi přes Brno, Prahu. Teoreticky můžu někoho (grátis) nabrat ssebou, jenom podmínka, že za jízdy nebude zbytečně kecat a na místě se odpojí nebo alespoň nebude zavazet. :5:

Asi 4.7. nebo 5.7. se přesouvám do Jablonce nad Nisou, mám tam domluvenou místní průvodkyni, ale je možné se setkat s jinými místními někde na komentované procházce městem a v nějaké restauraci případně. Uživatel player - přidáš se?

Tam budu den až dva a pak se uvidí - buď to Brumovsko nebo už domů přes Hradec Králové nebo co to tam po cestě je.

10.7. až 12.7. Čeladná, tam na cestu nikoho nepřibírám, mám plno, ale na místě bude rovněž průvodkyně a je možné se domluvit na nějaký hromadnější výlet. Jedna z možností je Hukvaldy.

Dál zatím datumy nevím.
19.06.2018 - 16:05
Mezi nebem a zemí: život - životy?

MG34 » Najdise.cz
Ale jo, není od věci si něco takhle vytyčit a žít podle toho, i když to bude nejspíše blbost.

I nesmyslná motivace je lepší než žádná - i já to tak dělám. Jenom si na tom nezakládám - vím, jak by to bylo pošetilé.
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2025
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »