věrnost? pasé


11.07.2018 - 01:02
(Váhy) Wermolinka
věrnost? pasé
Zdravím všechny,které tohle téma zajímá.
Nevím co si mám  myslet. ..ze všech stran opravdu ze všech stran  vidím  jen podvody intriky a lži. .to jsou všichni takový?  to jsem fakt tak divná? Je normální aby holka spala  se svým  kámošem,  když má kluka a on má holku. ..jenom tak? Asi ano. .protože  tohle  je to co vidím, kam se podívám..co mám dělat. .nadávat?  vztekat se, nebo být  smutná? 
Asi mi zbývá jen věřit, věřit že i lidi  s kapkou účty a důstojnosti stále jsou..lidi, kteří  opravdu milují.
Vlastně mě i celkem zaráží, že i na téhle stránce potkat někoho (jak to jen říct :D ) "úctyhodného" je těžké.

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 11 

Řazení:
11.07.2018 - 06:20 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ked som mala 17 som si dala takú istú otázku, bola som nešťastná ako mi jednoducho prebrala akože kamaratka priateľa - nie nemusím byť taká istá a ani som nebola a verím že je takých viac, nerobím to čo nechcem aby robili mne. 17 rokov som mala v roku 1971.
11.07.2018 - 08:17 | Filtr
(Beran) Háňa*
vidím jen podvody intriky a lži. .to jsou všichni takový?

Ne, kdepak, všichni ne, to ty jsi taková. Jen se stavíš do jiného světla, protože máš dojem, že je to tak správné, slušné, ...
Každý vidí nejvýrazněji to své.

Pokud marně hledáš někoho úctyhodného a nikde nic, buď jím ty sama - budeš ho mít ve své společnosti napořád, a máš vyřešeno :3:.
Ono je to obecně lidem prostě jedno, jestli jsou HODNI tvé úcty, žijí si prostě svoje životy :1:
11.07.2018 - 09:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nevíš, co si máš myslet? Tak si nic nemysli... a buď taková, jaká být chceš. Pohnutky druhých prostě nech na nich.

Lidi, kteří opravdu milují, jsou ti, kteří milují i sebe. A když sebe rádi nemají, těm nemá cenu nadávat nebo něco vytýkat, akorát je to srazí níž, i když se tváří jako mistři světa. Ženy mají tendence muže měnit k lepšímu, ale bez vůle chlapa to nikdy nefunguje. Prostě jim udělej pápá. :4: A dál neřeš...
Každý má ten svůj vnitřní boj. Tys to ventilovala zde, někdo to ventiluje skrze zadní vrátka vztahu.

Jsem slyšela v jedný písničce - "keď vidiš svet ako zlé miesto, vymeň optiku." :1: A asi to sama líp říct ani neumím.

Ale neboj, já tenhle povzdech chápu. Někdy je toho na člověka moc. :62:
11.07.2018 - 10:40 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele silentium, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Kdysi jsem psal, že život dělíme na tři díly, dětství - pohoda, sobectví, rozvoj, užívání, prostě náš čas. Pak je rodičovství - tady "obětujeme" cca 25 let potomstvu bez nároku na svůj čas, pro tento čas hledáme partnera, který to má stejně, láska je fajn, ale v tomto čase jsou děti naše všechno. A pak je třetí část života - zrání - ten je opět celý náš a je jen na nás, co s tímto časem provedeme, a s kým ho prožijeme, či v lásce, či ve zvyku, či jinak, či nijak.
V mém mládí dětství končilo nástupem do práce a bylo "správné" najít si partnera a "vychovat" děti, dnes se dětství protahuje do (?), pak člověk jako Ty, co cítí, že životu je třeba i něco málo vrátit, nenachází pochopení a to ani na ezo stránkách, protože i na této stránce jsou jen lidé...a budou Ti vnucovat své životní výmluvy.
Nenech se odradit od směru své cesty, lidé jako Ty jsou ostatním potřeba, a ano, věř, že lidi s kapkou důstojnosti a úcty stále jsou, budeš je potkávat a je jich hodně, neboj. :27:
11.07.2018 - 12:09 | Filtr
(Býk) player
To máš tak. Někdo má rád romantiku a někdo erotiku. A pak - než po někom sáhneš na dýl , potřebuješ srovnávat , porovnávat , vážit. Dnes to není jen tak. Aby ses vyhnula budoucím stresům a frustracím.

Věrnost je krásná věc , ale kdyby nebyla nevěra stejně zajímavá , neexistovala by. Lidstvo dělá to , co podvědomně cítí , že je správné a bohulibé pro něj. A hlavně - co ti dnes přijde jako úžasná věc , zejtra můžeš roztrhat a hodit do koše , protože nic není tak , jak to na první (ani druhý ani třetí) pohled vypadá.

Vše , co se kolem tebe děje je tu defacto pro tebe. Ponoříš se do věrnosti , za pár let zjistíš , že žiješ sice pro pana faráře na jedničku , ale jedeš v permanentní frustraci a závidíš kolem. Ponoříš se do erotiky , zase ti začne scházet (pokud nejsi polyamor) sdílení na větší těsnost. Nevybereš si. Dnešní doba je tak od všeho trochu.

Erotika dostala po mnoha tisíciletích zelenou , tak vzkvétá. Na druhou stranu aktivních postupně ubývá, protože , protože virtuální realita je sanžší a ničím nezavazující.

Prostě - žij , jak se ti líbí a chceš li věrnýho , tak hledej někde mezi křesťany asi...

Ale je blbý bejt smutná , když se druzí ve vášnivém objetí veselí a oslavují živočišnost. :4:
11.07.2018 - 13:49 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » player
"... než po někom sáhneš na dýl , potřebuješ srovnávat , porovnávat , vážit."
Ale co to je za srovnání, když srovnáváš jen "oťukávání" s něčím "na dýl"? A když pak najdeš člověka po třicítce (i výrazně více), co nikdy neměl vztah ani rok, tak ač zkušeností nabral spoustu, tam bych se já obával, že něco asi není dobře pro vztah "na dýl". Asi bych nechtěl být tím pokusným králíčkem, zda už dozrál. Jsem štědrý, dopřeji jiným. :15:
Já oťukával vždy rovnou "na dýl". Sem tam si "prcnout" jako "se vysmrknout", bez nějaké citové vazby, to pro mne nebylo. Prostě jsem si řekl, že "zkusíme, uvidíme". A viděl jsem všelicos... Nelituji. Bez takových zkušeností bych nebyl, kým jsem. A zase kamarádi, kteří jeli na divoké klisničce, jež často je vyhodila ze sedla a oni jeli zase na jiné, by také nebyli tací, jaké je mám rád. Nic není zcela dobře a zcela špatně. Jen ne vždy je vše po konkrétního člověka.


Hele, ti věrní mezi křesťany... E-e! Já si jejich věrností nejsem jist! Co to je za věrnost, když ji podřídíš nějaké autoritě (Kristovi, Bibli, faráři, guruovi...)? Je to vůbec jejich myšlenka? To není ze sebe! To není věrnost, jen podřízení se čemusi. V podstatě i podvod na sobě.
Neříkám, že tací jsou všichni ti křesťané, ale většina ano. Neberu jim to, jejich volba. Ale v takovém případě si nějak neumím jejich věrnosti vážit. To není jejich vlastní svět, jejich myšlenka. Vlastně si nejsem jist, zda to někdy skutečně sami za sebe cítili, bez Bible, bez Ježíše, bez autorit. A pak nemáš možnost poznat je. Dají Ti poznat Ježíše, ale sebe ne. Co s tím, když mne zajímají oni? Věnovat čas někomu, kdo se poznat dá.


"Erotika dostala po mnoha tisíciletích zelenou , tak vzkvétá."
Jj, super! :15: Až na to, že mnozí to neuchopili jako erotiku. Z jednoho extrému (tabuizace sexuality) vletěli do extrému opačného. Následek předchozího období. Jako dětičky, co jsou doma rodiči drženi zkrátka, kterým na víkend rodiče odjeli pryč. Zkrátka lidstvo je v pubertě a tak je to asi normální vývoj. :4: Tedy doufám, že je to puberta. Také by to mohla být demence, kdy lidi už neví, že to vše už tady bylo. :61:
11.07.2018 - 14:19 | Filtr
(Býk) player » Sosna zvlčelý
No - protože na dýl krom tvorby nadčasových hodnot neexistuje. Vůbec , odejmněme čas , teda takto. Dejme si to všechno do kasičky chaosu. Co chce člověk prožít ve svém životě ? Romantické líbánky s jednou , kterou budem stejně vroucně líbat i v odsmdesáti? Nebo chceme naopak , aby se před námi všechno krásno světa svlíklo?Ale bez lží do vlastní kapsy. Na férovku , ať si každej řekne uvnitř sebe , jak to chce.

Já ani jedno ani druhý. Co si přeju? Co si přeju to si nakonec přitáhnu. Nějak. Nevím , jak to funguje , jenom vím , že mi to nepřitáhne Jupiter ani Venuše. Vlastní tvorba reality? Možná. Práce můz? Možná. Síla hormonů? Možna. Síla mé vůle? Možná. Nebo bůh? Aby mi třeba nakonec nasral do xichtu? Nebo požehnal? Nevím. Čuchám čuchám člověčinu a místo toho cítím vesmír.

Jinak - ke křesťanům...nevím , zda ti sebe poznat nedají. Prostřednictvím lásky k bohu dají. Je to možná ale jenom poktrytectví. Ale je tam takové hřejivé podnebí.
Chci hřejivé podnebí? Wermolinka chce hřejivé podnebí. Já chci kouty. Tu modrej , tu oranžovej , jako Alenka v říši divů. Prohlížet a ohmatávat , galerie koutů. A smích. Někdy až se za břicho popadat. To bych ti přál u mě vidět. Vlezu do kouta xy a pak ležím na podlaze a svíjím se v záchvatu smíchu třeba půl hodiny. Ichtyl.

A nebo je správná askeze? Jako Gautháma Budha , kterej měl od otce tisíc dívek , než zjistil , že spojení muže a ženy nemá hodnotu zlámaný grešle , zrovna tak jako člověk a jeho počínání? Že planeta bez lidí by byla fakt lepší?

Nebo divadlo? Je to naše holografické divadlo , kde si jenom vyberem , zda máme kladnou či zápornou roli , nebo jenom statickej kompars?

Všechno o věcech pohlavna , smyslu žití , ale koneckonců i tvorbě krásna je věc pro filosofy. Tak se o to snažím. Filosof samouk.

:83: Doporučená literatura: Roger Zelazny - Tajemný Amber. :61: Emanuelle Arsanová - Emanuela a S.Sheldon - Hvězdy svítí z výšky.
11.07.2018 - 14:42 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
"U vás lidé pěstují pět tisíc růží v jedné zahradě, a přece nenalézají to, co hledají. A přesto by mohli najít to, co hledají, ..."

:62: :17:
11.07.2018 - 14:50 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Psychologicky se tvůj problém nazývá externalizace.
Proces objevování rozdílu mezi „já“ a okolním světem.
To se obyčejně vyřeší samo.
11.07.2018 - 16:48 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
Ona spí s kámošem, kámošova holka zas s jeho kámošem ... vztahy jsou složitý :4:

Hele, tohle nevyřešíš. Najdi si někoho, komu věříš (a pak se mu radši nedívej do telefonu :4:)
11.07.2018 - 18:45 | Filtr
(Býk) Bé át
Bylo nebylo a neni. Krestani do nas tuhle myslenku vernosti namlatili tak moc.. Ma dusicka nekde na dne tajne doufa, ze to existuje (pac se to zdá hezky), jenze neexistuje.
11.07.2018 - 20:13 | Filtr
(Beran) Háňa* » Buddha/2
Proč vlastně lidé tolik lpí na té věrnosti ? Až tak, že ještě ani s nikým v páru nejsou a už řeší, jestli jim bude věrný ?
Záleží to na tom, co se bude v tom vztahu dít, jak k sobě padnou, jestli si budou vyhovovat a budou spolu šťastni. A to přece nikdo dopředu neví.

Kdybych někomu nevyhovovala, má jako se mnou ztratit celý život jen proto, aby mi byl věrný ? Chci to takhle vůbec ? Je to láska, když ho chci věznit ?
Pokud jsou schopni komunikovat, mohou si to přece normálně říct: "nejsem s tebou šťastný, tak odcházím". Není to žádná zrada, opuštění, odkopnutí, ... jen čestné konstatování, že zdání klamalo, počáteční okouzlení vyprchalo a to, co zbylo, prostě k naplnění nestačí.
Ale ono to s mnoha lidmi dost dobře nejde, komunikovt narovinu. Tak proto asi dochází k tomu, že je ten nespokojený "nucen" je podvádět.

Jde taky o ten protějšek. Někdo třeba ví, že za hajzla bude v obou případech - když poctivě řekne, jak se věci mají nebo když bude podvádět - akorát, že v tom druhém případě nebude muset poslouchat scény (alespoň dokud se na to nepřijde). Tak se rozhodně to raději odložit až na pak a zatím si užívat života.

Takže sečteno a podtrženo, těm, co se jim stává, že je někdo podvádí, bych doporučila v první řadě sebereflexi: "Jsem člověk, který unese pravdu, aniž by dělal humbuk kvůli tomu, že není pro někoho ten pravý a ten nechce ztrávit celý život v jeho zajetí ?". Umím druhého nepřivazovat za nohu, nebrat mu svobodu ?
Nebo jsem ten, komu nikdo raději nic narovinu neřekne, protože není zvědavý na hysterický tyátr, obviňování, urážení a neúctu k jeho rozhodnutí ?
S tím bych při řešení začala. Pokud už lidi hodnotit, vždycky začít sebou.
11.07.2018 - 22:35 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Háňa*
Proč vlastně lidé tolik lpí na té věrnosti ?

Třeba proto že nejsme křečci?
11.07.2018 - 23:21 | Filtr
(Rak) Áta22
Není důvod se vztekat a zlobit; sex, erotika není to stejné, jako věrnost a romantická láska; jsme různorodá směs zvířátek – mi lidé, takže všichni máme možnost najít si ekvivalentního partnera; nezoufej a věř, že do něj narazíš někde na ulici a neřeš ostatní; Háňa to popsala docela trefně - nejsme majetkem někoho na celý život.
12.07.2018 - 00:02 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Chce to zkušenosti.Ono není všechno tak černobílé.Když budeš s někým čtrnáct dní a on se vyspí s někým jiným,tak to budeš brát asi jinak,než když s ním budeš dvacet let a máte lecos za sebou.Také hraje roli temperament,výchova,vliv okolí jako takového,co ten člověk aktuálně řeší v sobě.
Jestli on bere ten vztah jako vztah,nebo tomu jen tak říká.
Neunáhluj se. :1:
12.07.2018 - 08:06 | Filtr
(Blíženci) kopretina4
Ahoj Wermolinko,
dívala jsem se na tvůj profil, abych trošku pochopila kdo jsi...ve tvém věku můžeš být už velice dospělá a zkušená a znát svůj směr a mít úctu, zejména sama k sobě, pak tě určitě nebude trápit otázka věrnosti. Nebo můžeš být ještě skoro dítě, které potřebuje ochranu a pocit, že je středem světa pro lidi kolem sebe, potom tě otázka věrnosti zasáhla brzo.
Odpověď najdeš jen sama v sobě, až k tomu dozraješ.

Věř, že ve vztahu jsou mnohem horší věci než je nevěra, třeba nedůvěra, neustálá kontrola,ignorace,lhaní,ponižování...

Můžeš najít "milujícího člověka s kapkou úcty a důstojnosti" a pak od stejného člověka zažiješ trápení a bolest.

Ptáš se co máš dělat...neřeš to u jiných, ale u sebe. Jen u sebe můžeš dělat změny, ne u partnera. Buď šťastná sama se sebou a nikdy nečekej, že tě někdo šťastnou udělá. Pokud s ním budeš šťastná je to jen třešnička na dortu :62:
Vztah by pro tebe neměl být jedinou náplní života(dortu). I bez třešničky může být dort moc dobrý :27: :27: :27:
12.07.2018 - 12:46 | Filtr
(Býk) player » kopretina4
Do kamene tesat !
12.07.2018 - 12:47 | Filtr
(Býk) player » Háňa*
No - když 60% lidí dnes přizná aspoň jednu nevěru , tak na věrnosti zase tak civilizace nelpí. Akorát Vatikán či Mekka , strašiči peklem.
12.07.2018 - 12:55 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » kopretina4
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Parádně napsáno, souhlas! :15:
12.07.2018 - 13:04 | Filtr
(Blíženci) kopretina4 » .
ani nevíte, lidičky...+player, jakou radost mám z vaší reakce, do diskuzí moc nepíšu, protože si netroufám svoje myšlenky zveřejňovat

je zvláštní, že člověk si leccos uvědomí právě když chce někomu jinému poradit...mě konečně došlo jak špatně jsem dosud žila, neuměla jsem si představit dort bez třešničky,sice v mém věku bych už měla žít podle toho co píšu/mám v hlavě, ale až při setkání s tvrdou realitou života vím, že můj dort bude mít tak úžasnou náplň, že mi nějaká třešeň může být u p....e :65: :37: :61:
12.07.2018 - 13:15 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » kopretina4
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Anebo to vyřešit kýblem plným samotnejch třešní. Je to zdravý. :4:

Ne, prostě jsi to vystihla. Nikdo druhej nám nikdy nepřinese štěstí. :68:

Ale je to složité. Ženy hledají zázemí, bezpečí, úkryt. Co neměly v dětství, hlavně od táty, pak hledají v podobě přístřeší jinde.

Souhlasím s tím, že ve vztahu jsou i horší věci, viděla jsem u maminky - alkohol, psychický teror, ponižování, sprostý urážky, domácí vězení. Pak byla 10 let s nevěrníkem. Ano, bylo to nedospělý prase, ale od toho předtím to byla cesta vzhůru. Ano, jsou horší, mnohem horší věci ve vztahu a na světě.

Když je člověk šťastný se sebou, takový, jaký je, není čeho se bát. A nějaké postoje druhých nás tolik neovlivňují. Minimálně se pro ně netrápíme. A nezdravé vztahy opouštíme. :62:


***

"Ve svých písních Blouznivec říká, že štěstí chodí po horách
Nešťastným lidem na postrach bývá, co mají o svou duši strach
Hej, Blouznivče na stráni ve skalách, řekni jim, hloupí jsou
Hej, Blouznivče na stráni ve skalách, ty cítíš s přírodou..."
:17:
12.07.2018 - 13:18 | Filtr
(Býk) player » .
Ženy potřebují bezpečné hnízdo. Ale když se na to podívám optikou reality dneška , měla by si žena vybudovat hnízdo a samečky pak přibírat a zase metličkou zahánět. A to nejsem feminista , ale takhle by to asi mělo bejt. Možná , že matriarchát byl lepší.
12.07.2018 - 13:20 | Filtr
(Býk) player » kopretina4
Protože tys jí poslala nepřenosnou vlastní zkušenost. Ta holčina by si s tebou měla 5 hodin u čaje povídat o tvých pocitech napříč celým životem a dostala by data , která jsou v podstatě k nezaplacení. V tý chvíli by si vztah přestala idealizovat , šla by si užít sexu a našla zájmy.

A tam , kde jsou zájmy může bejt i ten opravdu zajímavej parťák na dýl.

Jde o to , co 17 letá dívka chce slyšet a jak dalece je ochotná to přijmout a zanalyzovat.
12.07.2018 - 13:30 | Filtr
(Blíženci) kopretina4 » .
mít ve tvém věku tak srovnané myšlenky ...polovinu života jsem asi prošu.... :61:chápejte správně...polsky :61:

snad se zasmějete :3:

Za trochu lásky šel bych světa kraj
šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý
šel v ledu - ale v duši věčný máj,
šel vichřicí - však slyšel zpívat kosy,
šel pouští - a měl v srdci perly rosy.
Za trochu lásky šel bych světa kraj,
jak ten, kdo zpívá u dveří a prosí.
.
.
.
.
když dojdeš k posledním dveřím
a slzy tečou
když prosíš a sama sebe klameš
a perly tě tíží
odhodíš touhu a uvěříš sobě
jdeš po špičkách a tajně spřádáš plán
jak sama sebe ctít a svůj život žít
12.07.2018 - 13:40 | Filtr
(Blíženci) kopretina4 » player
ráda tě tu čtu a tak trošku vím jak vztahy chápeš a asi i žiješ, to je totiž v mém podání rozdíl, leccos chápu jinak než žiju, teda snad je to už minulost...

Povídat si se mnou 5 hodin??! Chtěl bys jí přivodit doživotní trauma :61: :61: :75:
Můj život je můj a jak píšeš zkušenost je nepřenosná. Mě bohužel trvalo hodně dlouho než jsem pochopila, že ŽÍT vyžaduje odvahu a ne jen dýchání, byť z úst do úst je to někdy fajn...
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Úplněk ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »