Cesta dovnitř


13.04.2020 - 12:52
(Blíženci) eau
Cesta dovnitř
Přijde mi, že poslední dobou kam pohlédnu, témata jak myšlenková tak emoční směřují jen velmi omezeným směrem :-D tak jsem se rozhodla založit diskuzi na téma :

"Jak se vám vlastně daří?"

...jak se vám daří být sami se sebou? : ) Na co jste v poslední době přišli v souvislosti se sebou? Změnili jste se teď nějak? Jaký je ve vás pocit, když odmyslíte ten zbytek světa?


PS: Kdysi jsem tvořila jednu práci, kterou jsem začínala myšlenkou, že těch podnětů zvenčí je tolik, že člověk skoro neslyší/nevidí sám sebe. Zajímalo by mě, jak moc je takové zvnitřňování a sebereflexe, objevování prostoru a třecích ploch uvnitř sebe atd. pro vás přirozené a příjemné...třeba i v závislosti na reakcích okolí a k okolí...já sama se to učím už docela dlouho :74:

Mějte pěkný den! :27: :99: :74:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
13.04.2020 - 14:26 | Filtr
(Ryby) Maek
Mě se daří dobře, pro mě to zas tak velká změna není a ano teď to hodně dává prostor se podívat do sebe - je to tím směrem více otevřené.
Na co jsem v sobě přišel? Tak to bych asi nechtěl ventilovat veřejně :63:
Taky měj pěkný den :3:
13.04.2020 - 17:25 | Filtr
(Blíženci) eau » Maek
:15: :4: :29:
13.04.2020 - 18:45 | Filtr
(Ryby) MG34
Jako přirozený introvert/ignorant si nemusím odmýšlet zbytek světa, protože je to mod, ve kterém normálně existuju. Už dávno jsem se naučil vnějšek celkem filtrovat a když se něco ke mně přesto nějak dostane, tak to většinou vnímám jako příležitost.

Aktuálně se mi daří docela dost - hodně věcí mi hraje do karet (asi proto, že si je vždycky vyložím po svém), sklízím plody své dlouholeté práce a na co sáhnu, se mi většinou daří. Nespěchám a počkám si vždycky až všechno nějak zapadne. Když to drhne, zavčasu to většinou poznám a sundám nohu z plynu.
13.04.2020 - 19:04 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
V aktuální situaci se pro mě nezměnilo vůbec nic, sama se sebou jsem pořád a zbytku světa v tomto směru nevěnuji skoro žádnou pozornost. V poslední době mám akorát mnohem větší drive a spousta věcí mi jde bez větší námahy, všechny kurzy, vzdělávání, práce, děti... Přijde mi, že tento stav ale trvá už delší dobu. :63: A ze znuděných lidí v karanténě de facto pracovně "těžím". Já bych nic neměnila, no. :4:
13.04.2020 - 22:36 | Filtr
(Blíženci) eau » MG34
Děkuji za sdílení.
Ad nechat věci zapadnout - mně právě častokrát chybí trpělivost, ale tím kolikrát jsem tím sama sebe natrápila, jsem pokaždé o trochu poučenější.. a pak tomu říkám, nechávám pracovat čas : )
Moje kamarádka mi jednou doporučila knihu Synchronicita, píše se tam o tom stejném, nechat věci zapadnout. Kde to drhne, není třeba tlačit...
13.04.2020 - 22:39 | Filtr
(Blíženci) eau » Khalia Zvlčelá
: ) :74:

Já mám ještě víc práce než normálně mi přijde : ) tak bych ještě potřebovala zamakat na efektivním využití času...to je pro mě velká výzva x)
14.04.2020 - 09:56 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » eau
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jj, je toho víc. Tý práce.

S využitím času asi neporadím, mě to naučil syn, smrsknout osm hodin práce do jedné hodiny. Prostě když musíš, tak musíš. :4: Teda... mám taková nepsaná pravidla, abych teď měla co nejefektivnější pracovní morálku, ale jestli je to aplikovatelný na všechny, to fakt netuším. Na rodičáku má koneckonců člověk tolik času, jako už v životě nebude mít. :)
14.04.2020 - 11:47 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Je to cim dal tim horsi. Starsi, blbejsi, seschlejsi..
A tak se mi stale lepe a lepe dari odpoutavat se od pomijivych veci.
Je to takove stridani strazi.
Jak postupne ubyva v tele faktor nesmrtelnosi tedy lymfa, produkty brzliku a s tim spojene pocity vecnosti a tedy i netecnosti k pomijivemu, jsou postupne nahrazovany zrikanim se povrchnich banalit.
Napriklad lpeni na forme a tvaru, biologickych atributech druhopohlavniho pritahovani.
Tudiz do popredi se dostava vice duse na ukor tela.
Hósaná
Ale boj jako princip prolinani zivlu v jejich vsech podobach nekonci. Jen se presouva na jine pole.
14.04.2020 - 12:23 | Filtr
(Býk) Jyotis
Ahoj, jsi to Ty, že? Já jsem tu dlouho nebyla.
Já jsem si právě z tohoto důvodu natáčet bez přípravy videa (hodí se mi to opět v práci, být schopná online mluvit bez přípravy).

a právě si testuji i funkčnost afirmace podle Murphyho :-)

pa

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
14.04.2020 - 13:09 | Filtr
(Štír) Nalani
Hezké téma :62: :17:

Já to mám dost nahorů a dolů, vzhledem k záležitostem, které teď dlouhodobě řeším.
Pravdou je, že v březnu jsem to světové dění vnímala hodně. Teď jsem se poslední 2 týdny prostě odsekla a čtu jen výjimečně, vždycky proto, abych se dostala k "aktuálnímu" dění. Záměrně to slovo píšu v závorkách, jelikož mám poslední dobou fakt pocit, že to, co je vidět je jen poloviční pravda (nebo možná ani to ne).
Pro mě se teď změnila zásadní věc, ale tak že mi to konečně vyhovuje. A tou je práce! Jsem totiž na Home office a to, co bych jinak dělala v práci, dělám prostě z domu. Vstávám později, cvičím, dobře jím... Zjistila jsem jak moc je pro mě důležitá ta ranní doba kolem 5h ranní, max 6h, protože se mi zrovna v té době zdají ty nejdůležitější a nejsymboličtější sny, které vnímám jako veledůležité vzkazy. Jenže s tím, jak v stávám 5 dnů v týdnu po 4h, tak tam ten prostor pro to přirozené snění, které je u mě zrovna nejdříve kolem 5h, tam není... A tím jak jsem teď byla dlouhodobě vyčerpaná z nynější osobní situace a stresu + ještě nedostatečného vyspání, tak jsem neměla vůbec vnitřní prostor a energii si ani číst skutečně zajímavé knihy a už vůbec ne meditovat, cvičit a podobně.
Denně přemýšlím, jak bych to mohla udělat, abych mohla mít volnější pracovní dobu, ale samozřejmě s přijmem, kteý potřebuju. Mě prostě vyhovuje víc práce z domu, zvlášť když vím, že to vůbec není překážka ve fungování naší divize. Svou práci si dělám, nic nedokládám na poslední chvíli (až na malé výjimky, které nezasahují do běžného fungování a už vůbec ne do práce druhých lidí). Víc na mě teď doléhá to v jakém stavu jsou oblasti mého života, protože mám na to prostor. Takže to je méně příjemná stránka vnitřního prostoru, ale zase konečně vidím spoustu malých detailů a dokážu rozpoznat určité věci více do hloubky...
Do třetice musím říct, že se mi víc vytříbilo vnímání přírody a zvířat a tohle si užívám a velice mě to uklidňuje a vyživuje :79:
14.04.2020 - 16:14 | Filtr
(Ryby) MG34 » Jyotis
Aniž bych hodnotil obsah (tím neříkám ani ano ani ne) tak musím říct, že ty videa mají dobrý spád a jsou "formulačně" velmi dobře zvládnutá (zvlášť pokud je to bez přípravy). Je to dost rozdíl oproti většině toho, co se teď všude kolem vyskytuje.
14.04.2020 - 17:21 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Jyotis
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Co takhle vlastní vlákno pro svá videa? Bylo by to praktické, byl by přehled o nových plus ta možnost diskuze. :74:
14.04.2020 - 19:32 | Filtr
(Býk) Jyotis » Argyll
Ahoj :-) Jak se vede?

Já si jen tak "předu" (vlákno), tedy zkouším na vlastním kanále youtube a FB...
Zatím jsem vždycky "kecala" jen na vysloveně profesní témata, tak teď jsem zkusila trochu vedle.. a je to docela něco jiného. Když má člověk mluvit v kuse bez překecu delší dobu, bez přípravy, bez střihu. Takové cvičení do této doby. A ty kratší formáty jsou fajn (ZEN), člověk může navázat vždycky dalším nápadem, který vyplyne...
15.04.2020 - 11:17 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Jyotis
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Dík za optání, tak vzhledem k okolnostem vůbec ne zle :)

Youtuberství dneska skoro patří k bontonu, ale zase ne každý hovoří plynule, příjemně a k věci, takže "thumbsup" :) Já jsem tě začal registrovat až od "manter", tak mě jen napadlo, že tohle by se tady na NS nemuselo ztratit...

EDIT
K videu jako takovému - mám pozitivní zkušenost s přístupem, který označuješ za dálnovýchodní. Jeho úskalím je ale pokušení stát se pasivním činitelem a nechat se tím "bezejmenným" polknout. Pamatuji si na jeden jungovský rozbor mýtu o Perseovi a jeho boji s Medůzou od pana Rudolfa Starého. Slovo/pojmenování bere jako symbolické zrcadlo, které odráží paralýzu způsobenou dopadem "holé skutečnosti" nevědomí (zkameňující pohled) reprezentované monstrem. V tomto je rozdíl mezi západním a východním přístupem. Východní více staví na bezprostřední a zcela bezpodmínečné důvěře k bytí. Západní štěpí realitu na únosné fragmenty.
18.04.2020 - 00:28 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
Až na nošení roušky mi to celkem vyhovuje :5:.
Myslím Bosch sem někam dával vtípek s textem "tohle je to, na co jsme se my introverti celý život připravovali" :4:.
Zajímavé věci se dají pozorovat okolo. Např. na první pohled pohodoví manželé si začínají lézt na nervy (ubyl prostor na navyklé aktivity mimo dům a musí trávit víc času společně). Tuším že to zdaleka nebude ojedinělé :4:. A kamarádka nadhodila další téma: že by chtěla vědět, jak to budou řešit ti, co mají paralelní vztahy :25: - dobrá otázka :46:. No, myslím, že změna vyvolá další změny a těžko dohlédnout, kde jim bude konec :3: ... takové výraznější období jang/jin/jang transformace.
konec sobotní úvahy :14: :20:
18.04.2020 - 00:30 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Korzárka
Ano, příznivci Duška mohou hrát oblíbenou hru "Vyděržaj pijaněr" případně její "nedělněobědové" modifikace :4:
18.04.2020 - 01:53 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Vlastně žádná změna.Pochopila jsem,že jsem se svým nitrem stále.Změna nastala v souvislosti s rodinou,jelikož všichni jsou zvyklí někam odcházet a dělat si to své a mé povinnosti v souvislosti s nemocným členem ani nijak nevnímali a teď nastal ten zlom,kdy mají možnost vnímat,co všechno dělám.Jsou překvapeni mírou toho,co všechno to obnáší a ačkoliv jsem je nechala,ať to jen tak běží a leží,tak mě dojalo,že si toho všimli a mnohem víc se automaticky zapojují a dokonce kladou otázky,jestli je mi dobře,jestli něco nepotřebuji a nechávají mě vyspat a ráno se postarají,když teď nikam nemusí.Tak mě je třeba teď někdy úplně nejkrásněji sama se sebou,když vidím,jak manžel ráno vstane a absolvuje těch mnoho úkonů s postiženým synkem,abych si ačkoliv vzhůru jen tak pohověla v posteli,protože ví,že až se vrátí do práce,tak budu spát zase asi tak v průměru dvě hodiny denně.Jsou milí a vážím si jich všech. :1:
18.04.2020 - 09:59 | Filtr
(Blíženci) eau » bubobubo
Tyjo to je krásný :18: úplně mě to dojalo :62:
18.04.2020 - 10:07 | Filtr
(Blíženci) eau » Jyotis
Zdravím :30: :74:
Líbí se mi tvůj stále svěží duch : )
18.04.2020 - 10:10 | Filtr
(Blíženci) eau
Všem děkuji za vaše zastavení tu a za sdílení...ráda vás čtu : ) :74:
26.04.2020 - 23:47 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti
U me dobry :75:
Vsimla sem si, ze ses ted min vytizena a castejs te nekde "potkavam" :61:
Jestli sem se zmenila nevim ale co je u me novy...vypilovala sem ignoraci pocitu "ze mi neco utece" k dokonalosti :2: Driv sem postupne tohle odbouravala a za tyhle situace to jde mnohem jednodusejc a stav "je mi to fuk" setrvava :2: :61:
26.04.2020 - 23:50 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti » Buddha/2
...este k tomu pripocitej, ze pro ty, kterejm nevyhovuje bejt v tesnym fyzickym kontaktu s ostatnima taky nastal cas blahobytu...a to sme se na to ani nikdo nepripravoval :61:
28.04.2020 - 14:32 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Hustokrutě obscénní Morti
Já si fakt nemůžu stěžovat. Včera jsem byl v Praze a na Václaváku sem se nemusel prodírat skrz tůristy z kdejakých :71: :4:. Dokonce jsem asi půl cesty měl privátní kupé ve vlaku :5:.
Ať si říká kdo chce co chce, největší přínos z hlediska ekologie vidím právě v eliminaci turistického průmyslu. A to nemusím ani bydlet v Benátkách :4:
28.04.2020 - 15:18 | Filtr
(Blíženci) eau » Hustokrutě obscénní Morti
hehe : )) nene...ze mě se pouze stala "kancelářská krysa" x)) jinými slovy učím distančně, tudíž jsem půlku dne na PC :23:
Tohle by se mi fakt líbilo :74: "ignorovat pocit, že mi něco uteče"...ale plně v praxi asi až v příštím životě x))...obávám se, že s tím mým téčkem na mars v osmičce (astrologicky) to asi ani jinak nepůjde...v čem jsem se posunula a co jsem si začala pochvalovat je to, že nemám pracovní dobu od do, ale můžu si to uzpůsobit a dokonce mít i volné odpoledne :22: a mít čas konečně i na svého syna (on z toho takovou radost nemá :61: ) Toho se mi bude těžce vzdávat. Odvrácená část je, že jak mám doma toho voprsklýho puberťáka, který má všechno na háku (ten se ten stav nemusí vůbec učit :61: ) tak vlastně funguju jako učitelka dozorce matka i jako učitelka učitelka :11: a tady by se ten stav "ignorovat, že mi něco uteče" fakt hodil aspoň trošičku : ) protože zatím je to u mě velký a hlavně vnitřní boj a zkouška, jak to zvládneme oba ustát...
No...každopádně...11.5. se vracím do starých kolejí se štítem a mečem :61: :94:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »