Kvalitní chlapi a kvalitní ženský-JSOU MÝTUS?


15.01.2020 - 18:21
(Panna) Mici Angóra
Kvalitní chlapi a kvalitní ženský-JSOU MÝTUS?
Na základě diskuze o čekání na prince zakládám nové vlákno. Říká se, že kvalitní chlapi nejsou (a vyšlo najevo, že možná ani kvalitní ženský). Co si představujete pod pojmem (ne)kvalitní partner(ka)? Je (ne)kvalitní jen proto, že je s námi v danou chvíli (ne)kompatibilní, (ne)zamilujeme se do něj/do ní...? Nebo ti nekvalitní mají třeba nějaké patologické rysy? :63: :17:

EDIT: Polopatě pro ty, co nečetli nebo nepochopili souvislost s diskuzí o čekání na prince-myslí se kvalitní chlap/ženská PRO PARTNERSTVÍ :4:

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 14 

Řazení:
15.01.2020 - 18:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Já budu strašně klišoidní a řeknu, že kvalitní chlap(ženská) je pro mě ten, který na sobě pracuje. :4:
Takže vlastně ani nemusí být kvalitní, ono stačí, když pěkně voní, má podobné názory na život a chce se konstantně zlepšovat v tom, co dělá a vzdělávat v oblastech, které má rád.

Nekvalita v rámci konkrétních rysů je pro mě asi ta klasika jako alkoholici apod., agresoři, závislosti v rozličných formách, které už z člověka udělaly (nebo udělají) spíš takovou chaotickou šedou šmodrchanici.
Do nekvalit bych možná dala i přílišnou pasivitu, původně jsem napsala zženštilost, ale to mi nepřijde jako správný pojem. Takový ten postoj "mouchy sežerte si mě". :14:


Přílišná introverze... to není nekvalita, ale pro mě u protějšku nemyslitelné. Toto je asi jediná oblast, kde potřebuju relativní protiklad. :4:


EDIT: Jinak kvalitní chlapi jsou, i ženské. Dost z nich zadaných, ale za sebe můžu říct, že si mohu vybírat. :63: Tak nevím, jestli to fakt není v každém jednotlivci, co vidí, anebo co chce...
15.01.2020 - 18:55 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Khalia Zvlčelá
Díky za příspěvek, podobně to vidím i já. Akorát jsem tak nějak implicitně předpokládala, že se bavíme o nezadaných jedincích :14: To, že je někdo kvalitním partnerem někoho jiného není moc sexy a pro mě nemůže být kvalitním partnerem už proto, že je partnerem někoho jiného :4:
15.01.2020 - 19:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mici Angóra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Aha, tak to já teda vnímám kvalitu lidí bez ohledu na to, zda jsou pro mě jakože dostupní nebo ne. :4: Ale z vlastní zkušenosti, on ten "princ" se při nalezení "princezny" často zdostupní sám, to je zákon přírody... :4:
15.01.2020 - 19:30 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Khalia Zvlčelá
Tady se myslí kvalitní pro partnerství :4:
15.01.2020 - 19:39 | Filtr
(Střelec) locin12
Já si stojím za tím, co jsem psala v tom svém vláknu. A ještě bych teda doplnila, že ty kvality, které jsou důležité pro mě, samozřejmě nemusí být důležité pro někoho jiného. :1:
15.01.2020 - 19:57 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » locin12
Já myslím, že ta nespolehlivost vadí asi hodně lidem (ženám i mužům). :17:
15.01.2020 - 21:37 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Tak kvalitní....to je pro každého přece jinak. Já jsem se časem dobrala k tomu, že chci, aby mi (s kýmkoli) bylo dobře - to je tak moje měřítko kvality.
15.01.2020 - 21:51 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Mám-li říct pravdu, mě se při spojení „kvalitní člověk“ ježí chlupy. Brrr
Kalibrační měřáky bych na lidi nepoužívala. Jedinec, o kterého bych pohledem třeba nezavadila, může být pro někoho jiného vysněný ideál. A obráceně.
15.01.2020 - 22:10 | Filtr
(Ryby) MG34 » Mici Angóra
Nespolehlivost je celkem v pohodě (když ji nějak vyváží následná tolerance). Horší je, když se vyskytne v kombinaci s netolerancí/nesoudností (jaktože čekals jenom 55 minut? vždyť stačilo počkat už jenom 15 a já bych tam byla...).

Problém je v kombinaci špatné vlastnosti a absence nějaké její kompenzace - většinou obecně soudnosti, sebereflexe anebo nějaké "vyvažující píle/talentu".

Třeba má nepříjemné sklony často velet/organizovat - a ještě při tom většinou velí špatně (ale zkušené dobré velení by se dalo ocenit).
Neumí vydělat peníze - a k tomu má velké materiální nároky (ale skromnost by to vyvážila).
atd.
16.01.2020 - 07:21 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » MG34
Jo, to je dobrý, souhlas :15:
16.01.2020 - 08:12 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio
To slovo kvalitní necítím tak to vyjádřím jinak.
Čeho já si skutečně vážím je to, když je chlap dostatečně vnímavý, ale zároveň se umí ovládat. Když něco po***e, tak má koule na to, nést si břemeno sám, bez vynucování si odpuštění a pochopení. Když se mu nedaří, tak na sobě zamaká. Když chce být se ženou kterou miluje, tak pro to taky něco udělá a jde přes vlastní zónu komfortu.
Asi bych toho našla víc, i možná v rámci něžnějšího vyjádření, ale tahle část je pro mě teď dost aktuální, takže to vypichuju z toho množství slov a myšlenek, které bych chtěla napsat.
16.01.2020 - 09:25 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Mici Angóra
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No však, já to tak taky myslím. :63: Se asi půjdeme s retro merkurem zahrabat :61:
16.01.2020 - 11:28 | Filtr
(Beran) nutelina
A jak hodnotit kvalitu? Podle sebe? Tak to je spíš taková iluze že jsi lepší než ostatní ne?
16.01.2020 - 12:01 | Filtr
(Lev) registrovaná » MG34
"jaktože čekals jenom 55 minut? vždyť stačilo počkat už jenom 15 a já bych tam byla...)"

...takúto vetu niekto fakt aj môže vysloviť? To ma pobavilo :)

By bola jeho posledná voči mne.
16.01.2020 - 12:25 | Filtr
(Blíženci) movvin
Zrovna jsem si říkala … a co to je kvalitní?!

Kdo určuje kvalitu člověka?
Jiný člověk? Když z pohledu dalšího on určitě není kvalitní?
Podle mně je tento termín, nebo větní spojení "kvalitní muž/žena, potažmo člověk" blbost. Však každý jsme stvořeni tou geniální mocí života, že jsme všichni kvalitní právě svou jedinečností a nesmírnou variabilností. Joo něco jiného je když mi někdo nesedí... no a co?! Tak je tu xy dalších jedinců, kteří sedí.
16.01.2020 - 13:39 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Koukám, že to slovo "kvalitní" asi hodně lidí dráždí, tak si to přeložte jako VHODNÝ pro partnerství, je to to samé :4:
16.01.2020 - 14:00 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ok, čas na příklady. Myslím, že tento muž je jednoznačně vhodný a kvalitní pro partnerství. :4:
Protože kreativita, mít nápady (a v tomto případě i dost trpělivosti), to je vlastnost, které si fakt cením. :12: https://www.youtube.com/watch/… To je sen. :18:
YouTube
16.01.2020 - 14:22 | Filtr
(Beran) Al*
"nekvalita" je možná i nezralost? člověk chytrý a hodný, ale na svůj věk nezralý ve vztazích, možná i trošku sobecký a zabržděný něco riskovat. Nezralost nemyslím tu zastydlou pánskou pubertu.
16.01.2020 - 14:31 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Al*
Tou nezralostí jsi to asi celkem trefila.
A zastydlá pánská puberta je co teda dle tebe? :4:
16.01.2020 - 14:32 | Filtr
(Beran) Al* » Nalani Makaio
to je taková ta hravost :1:
16.01.2020 - 14:39 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » Al*
Aha, tak fajn, máme ujasněné pojmy :4:
16.01.2020 - 17:13 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Al*
Určitě :15:
16.01.2020 - 17:14 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Al*
Kdo si hraje nezlobí :3:
16.01.2020 - 17:23 | Filtr
(Býk) Korzárka
Nebudu tu suše klasifikovat, prosdílím vzpomínku.

Jmenoval se Viktor, byl to sluneční Beran a potkali jsme se, když mi bylo 13. Zrovna jsem se vrátila z nemocnice a fakt to bylo těžký. Ani jsem netušila, že máme nového podnájemníka. Prostě tam stál, podívali jsme se na sebe (já chromá, on tehdy slepý) a okamžitě uzavřeli pakt přátelství. Pravda, měl poněkud pohyblivou váhu, takže se s ním nedalo dělat všechno (na kolo bych ho nedostala), ale jako společník mých probdělých nocí byl okouzlující.
Dva roky na to jsem odešla. Nekomunikovali jsme. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se nahodile vrátila a on u nás seděl a čekal. A tak to bylo vždycky. Věděl, kdy se vrátím a byl tam.
Jednoho dne zmizel, neviděla jsem ho několik měsíců. Dost na to, abych uvěřila, že se mu muselo něco stát. A on si pak k nám přišel jako by nic. Vynadala jsem mu do kekénů, urazil se a několik měsíců jsme spolu nemluvili.
Zmizel pak ještě jednou, aby se vrátil a přivedl s sebou nejen svou ženu, ale i děti, o jejichž existenci jsme neměli ponětí. Dojal mě tím, jak na ně dohlížel. A fascinovala mě jeho důvěra. Vůbec nepochyboval, že je přijmeme všechny.
Neměl rád naši babičku a dával jí to citelně najevo. Mého exmanžela taky nemusel. Když byl u nás prvně, podíval se na něj, pak na mě s výrazem: "Máš tohle zapotřebí?" a odešel. Někdy v té době začal být hodně nemocný.
Když jsem o pár let později přivedla svého budoucího partnera, byla jsem zvědavá, jak na sebe budou reagovat, protože před tím to trefil. Překvapil mě. Podíval se na něj a já poprvé za 12 let viděla, že někoho bezvýhradně přijal. Bylo v tom: "Je to hodný člověk, můžeš mu důvěřovat."
Viktor se nespletl.
I když jsem tulácká mrcha a rozhodně většinově nespadám do kolonky "vhodná partnerka", ten člověk tu pořád je a pořád mě má, i přes všechny nedostatky, rád.

Takže tam někam nahoru, do kočičího nebe: Děkuju, Kíko. Žes pro mě byl, a žes mě předal nejlepšímu chlapovi, co znám.

:37:
16.01.2020 - 17:33 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Korzárka
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To je dost dobrý. :15:
Já mám takovou partnerku, taky už v nebi, lidi dokázala odhadnout neuvěřitelně. Kdo nebyl dostatečně pevná osobnost, na toho prskala. A to byla většina lidí. U mamčinýho bývalýho vydržela prskat 10 let, teprve tehdy to mamce došlo... :4:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »