Who for president?


12.11.2019 - 22:04
(Kozoroh) Bosch
Who for president?
Myslim si ze pokud budou chtit uchlacholit ty co se domnivaji ze chteji pravici, kavarna, disent, of..zvoli za pristiho prezidenta Dlouheho. Staci jeste trochu demonstrovat proti soucasnemu paktu.
Pavel by mohl byt pro cechy problem jelikoz cesi neradi bojuji. I kdyz jinak by se tam asi nejvice hodil.
Zastava hodnoty.
Stredula by bylo prilis socialisticke reseni.
A Babis to by nebyla dobra volba. Priklon k cloveku s ryze materialnimi zajmy muze vyhovovat mase. A to neni dobre.
Pak je tady ve hre kdokoli jiny koho nezname ale musel by byt prekvapenim jako caputova.
V to moc neverim v nasich podminkach.
Vychazi mi tedy Dlouhy. Volit pujdu ale asi Pavla.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5 6
Řazení:
13.11.2019 - 07:55 | Filtr
(Střelec) verka96
Nevim nevim, koho si dnes predstavit jako budouciho prezidenta. Zeman je pro mě predstavitel takoveho zkostnateleho, stareho a pritom materiálně zalozeneho systému, kteremu moc nealezi na naší spolecnosti jako celku, ale spis na zajmech nekterych ´nadrazenych´... Predstavu mam takovou: mladší nebo duchem mlady člověk, který dokáže nabidnout vizi pro mlade lidi zalozenou na respektu, toleranci, dodrzovani moralky a zakonu včetně Ústavy, aby spojoval jak starší tak i mladsi generaci... :25: :15:
13.11.2019 - 08:48 | Filtr
(Rak) AL8EX
sorry jako, ale komanče nevolím

Petr Pavel o vstupu do KSČ:
"V tom prostředí jsem se narodil, byl vychován a nepoznal jsem žádnou alternativu"


..já jsem v tom prostředí také vyrostl a byl vychován, ale alternativu jsem znal, stejně jako každý, kdo ji chtěl znát.. soudruh Pavel tedy neznal jinou alternativu nežli svůj karierní růst a "charakterní" vstup do KSČ.....a tak jako bohužel zatím vždy, budu volit tu lepší ze špatných alternativ...základem pro mne bude schopnost "vybalancovat" vliv socialistickodemagogické EU s vlivem Ruska...ač nerad, tak musím konstatovat., že demagogie EU už mnohonásobně překračuje Rusko :22:
13.11.2019 - 09:17 | Filtr
(Vodnář) mili111
Jo on se volí prezident?
A to jsi vyjmenoval celou nabídku? (Budu se muset kouknout)
Jinak pro mě je Babiš a Pavel téměř stejná hmota :4:
To ostatní jmenované...hmmmm
nevím...asi nikoho...není koho...a nebo se dostaví pocit, že mám někoho (i když ze zoufalství), že se tím předejde něčemu.
Ale zatím neřeším. :29:
13.11.2019 - 09:20 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » AL8EX
Bez ohledu na sympatie k Pavlovi-30 let po revoluci řešit, kdo byl a nebyl ve straně, je podle mě přežitek. Těch, co sice nebyli komunisti, ale měli i bez toho problémy s charakterem, je celá řada, například někteří tzv. "disidenti", ze kterých by člověk zvracinkal :28:

A zvýhodňovat ty, kteří nebyli komunisti jen proto, že už to nestihli nebo na to byli moc mladí a jen proto by měli být v pohodě-fakt ne, díky :1:
13.11.2019 - 09:22 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Dlouhý je kdo, Vladimír nebo náš kníže z Hluboké? Někde jsem četla, že bude kandidovat i Pavel Novotný, to by mohla být legrace :14: :28: :23: :4:

Středula je opravdu, ale opravdu strašnej debil. Nebo třeba Dominik Hašek, ten nemá do čeho píchnout, tak proč nekandidovat, v hlavě sice vygumováno a neumí nic jiného než hokej, ale proč ne ... :4:
13.11.2019 - 09:31 | Filtr
(Rak) AL8EX » Mici Angóra
vnímám to prostě jinak...prezident má být především charakterní člověk..soudruh Pavel svoji účast v KSČ navíc argumentuje zcela nepřijatelným způsobem...stejně tak nepřijatelná pro mne byla jeho účast v NATO...

převlíkače kabátů a karieristy nevolím :29:
13.11.2019 - 09:34 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » AL8EX
Já to respektuju, akorát by mě zajímalo, kdo jiný může kandidovat na prezidenta než ctižádostivý kariérista :14:
13.11.2019 - 09:37 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » verka96
Hisler?
13.11.2019 - 09:40 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Bosch
To je překlep Hitler nebo Hilšer? :2:
13.11.2019 - 09:48 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Mici Angóra
s tím Pavlem a odpovědí Alexe....no...vnímám to tak, že jde víc jak o komouše o odpověď typu....bylo to všude a já za nic nemohu...nic jsem neviděl a nepoznal :61:....já to čtu jako: jsem prostoduchej poslušnej deb.... a pojedu to, co mi řeknou :61:...tak sorrrrýýýý...ale to asi spíš ten voják než president :61:
13.11.2019 - 09:51 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » mili111
Já jenom říkám, že se neodvažuju hodnotit něčí rozhodnutí v kontextu doby, kterou jsem víceméně nezažila, protože nevím, jak bych se zachovala sama. Takže tohle neřeším ani u Zemana (u toho je ostatně jeho členství v KSČ asi ten nejmenší problém :2:) ani u jiných. Pavel stejně nemá šanci být zvolen, takže je možno klidně spát nadále :3:
13.11.2019 - 09:58 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » AL8EX
No vidis ja v tom prostredi nebyl vychovan a presto mi nevadi ze pavel byl v ksc i kdyz jsem vzdy ksc nesnasel a nemam je rad ani dneska a lampasaky asi jeste vice.
Jenze dnes je jina situace varsavska smlouva uz davno neexistuje.
Pavel svoji praci i nazory je pro mne ok. To jsou mnohe jine entity co v ksc nebyli a charakter nula. Je ok kdyz nekdo orevrene prizna chyby. Treba calfa stranik byl prijatelny a udelal pro vec mozna vice nez kdejaky disident v rozhodne chvili.
Spolecnost nechtela a ani nechce demokracii a kapitalismus. Musi se ji to stale nutit. :-) Asi jsi z demagogie nic moc nezazil. Ja zazil poulicni duverniky bonzaky kteri rozhodovali o tom jestli se dostanes na prumyslovku nebo pujdes k lopate. Politicka skoleni, nemoznost vycestovat..a to co dneska nekteri vidi jako diktaturu bruselu jsou davne snahy nacionalistu ktere vzdy rozbijely spolecne svazky ve kterych se meli dobre, jako napr rakousko uhersko.
No a kde byli tito lide, antievropane za sociku? Karali rusa za diktat?
Myslim ze tenkrat hrde nosili pionyrske satky. :3: Pokud se nezmenili jako pavel. Tak ten mi dneska fakt nevadi. Demagogie na treti je uz trikolora.
13.11.2019 - 10:08 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Mici Angóra
Fakt hokejista hasek? Tak to je svejkovina. Meli by se stavet fakt jen vazni kandidati a nemelnit spektrum do tolika osob.
Vzdy nekdo kdo jasne vyjadruje dane postoje. No myslim si ze v nasi kotline je mainstream pul na pul. Starsi coz jsou ti ovarovi odchazeji takze lze cekat priznivou zmenu od levice k pravici. Tedy spise snad od ovaru pryc.
Dlouhy vladimir, ano. Prognostik. Ten bude asi na vsechny strany prijatelny, jeho vyjadreni jsou vzdy diplomaticka zatim nikoho moc nenastval.
Mne se nelibi ze zeman uz vnucuje lidem svoje lidi za sebe.
To je naprosto nepripustne aby se vyjadroval. Jenze on je opravdovy politicky odpad. No uz to nejak vydrzime.. :-)
13.11.2019 - 10:10 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Mici Angóra
Hilser, hasler, .. ten lekar.
13.11.2019 - 10:18 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Bosch
Od ovaru pryč :61:
Tak Zeman asi cítí potřebu se vyjádřit, dokud je toho ještě fyzicky schopen a někdo ho poslouchá.
13.11.2019 - 10:19 | Filtr
(Střelec) verka96 » Bosch
Marek je mi sympatický, akorát trochu mi na něm "něco" chybí... Možná, až se více otrká, bude více aktivnější atd. Petr Pavel je voják od kosti, toho možná.. kdyby hrozil nějaký vojenský konflikt. Vojáky vnímám jako takovou specifickou sortu lidí, ale ne v negativním slova smyslu. Jen ten systém každého časem zdeformuje, obzvlášť ten armádní.
Zatím nejsou jisté kandidatury nebo jsou mi neznámé :25: jen se o nich uvažuje. KDyž to vezmu mimo ČR, tak Iveta Radičová nebo býv. slovenský prezident Kiska.
13.11.2019 - 11:01 | Filtr
(Rak) AL8EX » Bosch
Pavel otevřeně přiznal svojí bezcharakternost...osobně u nás (i na základce) byla STB jak doma..moje rodina pomáhala a skrývala "nepohodlné a rozvraceče režimu" pod který se Pavel pro svoji karieru upsal..

sorry, Pavel za mne jedno velké NE :49:
13.11.2019 - 11:05 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Mici Angóra
Nj ale vezmi si ze kdyby byly volby dnes asi by zemak opet vyhral i pres "vychlastane nohy" jak rika kalousek i kdyz nohy nejsou zdaleka tim hlavnim co ma vychlastane.
Protoze lidi budou uvazovat..pavel je vojak, doktor je mlady, tamten ma nezity a henten mel dedecka s plochyma nohama.
Koho zname? Zemana. Proste nam zustal. Je to ten "nas" a ma rad tlacenku take je to jasny. :75: :4:
13.11.2019 - 11:09 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » verka96
Zase to muze byt jen trucvolba, protoze asi budeme vybirat toho ktery zajisti ze nebude zvolen kandidat protistrany.
Ja bych primou volbu zrusil. Jenom tim rozciluji narod. A hazi odpovednost na nej zatimco sami rozkradaji skrze dotace stat.
13.11.2019 - 11:10 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » AL8EX
No ale ja ti ho nevnucuju. :4:
13.11.2019 - 11:36 | Filtr
(Střelec) verka96 » Bosch
Zeman neměl tolik silného kandidáta. Já to nepovažuju za "trucvolbu"...
Co se týká přímé volby prezidenta, naše ústava k tomu není "přizpůsobená" nebo spíš naopak - prosadila se přímá volba,která nezapadá do našeho ústavního pořádku (našeho parlamentního systému). A pokud máme přímou volbu, nikdo se k tomu nemá, aby se udělaly změny v ústavě. Pak si tu Zeman dělá, co chce a považuje svoje chování za legitimní a myslí si, že má více "pravomocí" než kdyby byl zvolený nepřímo.. KDyž nebyla přímá volba, prezident byl přímo odpovědný Parlamentu ČR.. Nyní je teoreticky odpovědný nám občanům (podle Zemanova mínění), ale jak to "zrealizovat"???
Nejradši bych zavedla takový testovací systém pro voliče, ať prokáží svoji oprávněnost k přímé volbě - zodpovědět několik testových otázek ve smyslu znalosti ústavy, prezidentských pravomocí, dala bych tam nějaké historické mezníky atd. Pak by se eliminovali takoví "voliči", co skočí na to, že prezident jim zvýší důchody nebo jsou sotva gramotní apod. :5: Tak o tom mluvil i bývalý ombudsman Varvařovský, měl v tomto pravdu..
13.11.2019 - 11:42 | Filtr
(Rak) AL8EX » verka96
to pak ale znamená, že občané jsou debilové, co by raději měli nechat ostatní za ně rozhodovat... :63: (stačí se podívat, co si ti naši politici po volbách dovolí a nenapadá mě důvod, proč a o co je to jako lepší jim dát další a další pravomoce)

já jsem rozhodně pro přímou volbu (i odvolatelnost) ..u zásadních funkcí je to podle mne na místě..
13.11.2019 - 11:58 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Hele, Boši, tady máš náčelníka! https://www.novinky.cz/domaci/… :61:
13.11.2019 - 12:05 | Filtr
(Střelec) verka96 » AL8EX
Debilové jsem nenapsala, jde o to, že kdo může volit politiky, měl by mít určité znalosti a alespoň nějaký přehled o tom, co politika je a co prezident může nebo nemůže... Pak jsou zvoleni takoví, kteří manipulují, protože je zvolili zmanipulovaní...
Já nemluvím o tom, že by někdo (prezident nebo jakýkoliv jiný politik) měl větší pravomoci než nyní má. Jen jsem popsala, co nyní dělá současný prezident, který má dojem, že když byl zvolen v přímé volbě, která není tak dobře kompatibilní s parlamentním systémem (nemáme prezidentský systém jako např. v USA), má více pravomocí než prezident zvolený v nepřímé volbě.
A když někdo o něčem rozhoduje, měl o tom něco vědět... Toť základní myšlenka, ač se může zdát diskriminační.
13.11.2019 - 12:07 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
:15: :15: :15: :4:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-147
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »