Láska, a přeci něco jiného. Když z vás někdo udělá lepšího člověka


19.02.2018 - 09:14
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Láska, a přeci něco jiného. Když z vás někdo udělá lepšího člověka
Je to poprvé, co to sdílím takhle "veřejně". A dělám to proto, že si moc nevím rady a že tu pár moudrých lidí, kteří třeba v tom mém příběhu spatří něco, NĚCO, cokoliv, čeho bych se měla chytit.

Před pěti lety jsem se zamilovala do muže. Byl jiný, než všechny ty, které jsem do té doby a i doteď potkala. Byl svůj, věděl co chce, měl odvahu, byl inteligentní, fascinující, vtipný a pro mě opravdový chlap. Ne chlap ve smyslu tvrďáka, vůbec ne, spíš takový ten chlap, který ví, že tvrdostí toho moc nezmůže.
Rozumněli jsme si opravdu hodně, sedli jsme si i jako lidé. Moc mi pomohl, i když by se to kvůli jeho pozici dalo očekávat, ale věděla jsem, že některé věci by dělat nemusel.

Když jsem se dozvěděla, že má přítelkyni, stáhla jsem se. Nerada se pletu do takových věcí. Vyhýbala jsem se potom místu, kde pracoval, snažila jsem se žít svůj život a byla jsem vděčná, že jsem potkala někoho, jako je on. Strašně špatně se to vysvěltuje, prožila jsem si x zamilování, ale tohle bylo jiné, nebyl v tom žádný chtíč, ani růžové brýle, spíš jenom silná pozitivní energie.
V době, kdy jsem ho poznala a vídala ho (byl mým učitelem), jsem měla prorocké sny, které se opravdu vyplnily. Byla jsem "vibračně" snad na svém životním maximu, dokonce jsem chvílema viděla svoji auru. Byla jsem naprosto šťastná, zářila jsem, ale nebylo to jen nějakou zamilovaností (prvních pár měsíců mi vůbec nedošlo, že jsem se zamilovala), byl to tím, že on ve mně nějakým způsobem tohle světlo rozsvěcel. Když jsme si povídali, tak to bylo, jako když kolem mě svítí tisíc sluncí. Připadala jsem si, jak když je nade mnou trvale nějaká záře a ta trvala týdny po tom, co jsem ho někde viděla.

Pak jsem potkala bývalého, byl to hrozný vztah a skoro mě zničil (+ já se skoro zničila). Nejhorší chvíle jsem vydržela díky tomu, že jsem myslela na toho muže. Řekla jsem si, že nebudu s jiným, než s takovým, který ve mně probudí to, co on. to jsem neměla dělat, protože jsem potkala takového, který se ZDÁL, že je podobný, ale ukázalo se, že je všechno jinak.

Před rokem a něco jsme se viděli znovu a bylo to tu opět - záře, slunce. On ze mně jakoby tahá to nejlepší, co ve mně je. S žádným jiným člověkem se necítím tak přirozeně. Nejde tam o žádné vzrušení, pobláznění atp. Je to vyloženě svatý klid a plynutí.

Stačí, když teď vidím jeho fotku/video a cítím, jak se ve mně všechny ty šrámy rovnají. On ze mě tenkrát udělal lepšího člověka, jenom tím, že byl. Já jsem za to vděčná, ale zároveň se od té doby, co z mého života odešel, hrozně plácám, včetně vztahů. Chci se vrátit na tu rovinu, na tu vibraci, na které jsem byla, když jsem ho vídala. Ale místo toho potkávám zvláštní individua, které ze mě sají, jsou jeho pravým opakem a já jsem nějak mimo.

Nevím, co mi je. Nechávám si líbit věci, které bych si dřív líbit nenechala. Nevím ani, proč to dělám. Rezignace, protože nemůžu být. s člověkem, se kterým mi bylo ze všech nejlíp? Co se tenkrát stalo a co se děje teď? Jsem trochu (víc) ztracená....

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4
Řazení:
19.02.2018 - 10:12 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Chápu Tvé pocity. Život je zvláštní.

Jen jiný pohled, nemusíš na mě reagovat - třeba nejde o to, aby sis našla někoho, díky komu budeš svítit. Třeba jsi toho člověka potkala proto, abys poznala, jaké to je, a dál se naučila svítit sama za sebe? Víš, jakože Ti ukázal tu možnost žít jinak. Jen ukázal cestu, po které můžeš jít.

Já vím, že je to už asi klišé, ale když se člověk naučí mít takové pocity bez přičinění kohokoliv dalšího, je to výhra. A nemusí to znamenat zcela bez přičinění vnějších vlivů - rozzářit Tě může třeba pohled na zapadající slunce, pěkný sen nebo chvíle, kterou máš jen sama pro sebe.

Pokud bolí srdce, pomůže čas a klid. :62:

Taky kolem sebe mívám mlhu a tápu, člověk může jít dál, ale když si na chvíli sedne a odpočine a nic v hlavě neřeší, i to je pokrok. A mlha se dřív nebo později rozplyne :1:
19.02.2018 - 10:46 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Kiyoko, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Já myslím, že to, co z Tebe zářilo, těch tisíc sluncí, ta vibrace - to je prostě důsledek probuzené vnitřní lásky. Podle mě si to u vás energeticky sedlo a Tobě to umožnilo tu vnitřní lásku uvolnit (nemám na mysli hormonální šílení) - proto všechny ty euforické pocity. Možná, tam dosedl i archetyp muže.

Nepíšeš, jak to vnímal on - jen zmiňuješ, že jsi cítila, že některé věci by dělat nemusel - dělal je navíc. Nabízí se, že on to vnímal víc racionálně. Což je možná něco, co dotváří onen klid, ve kterém je Ti dobře. Má vlastnosti, které toužíš, aby měl Tvůj muž.
Proto nyní mohl dolehnout smutek - co když on byl ten jediný a pravý...Podle mě ale nebyl. Kdyby byl, jste spolu. Samozřejmě to zní ultimativně. Ale podle mě se věci - i na poli lásky - prostě takhle skládají. Harmonie vytváří harmonii.

Spíš to vnímám tak, že by sis měla pojmenovat to fascinující, co Tě vnitřně rozechvívá, co obdivuješ, co Tě v komunikaci s ním naplňovalo. To je i něco Tvého, něco, co podvědomě hledáš u druhých a zatím nenacházíš. U toho bych osobně začala. Možná máš ten klid nejprve objevit v sobě a on Ti ukázal, že jsi toho schopná. Proto ses cítila v jeho blízkosti bezpečně a celistvá. On doplnil, co Ti schází - ale Ty to v sobě máš. Už to víš. On Ti jen nastavil zrcadlo. :17:
19.02.2018 - 11:13 | Filtr
(Rak) dan162
pardon, co jsem napsal, nemůže sedět, mažu - datum narození není pravé :-D
19.02.2018 - 12:18 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
"Když z vás někdo udělá lepšího člověka"
Ne! Tady nedokážu souhlasit. Někdo nám něco může ukázat, ale nikdo z nás nedělá lepšího člověka, pokud k tomu nemáme potenciál a vůli sami v sobě! My ze sebe můžeme udělat lepšího (i horšího) člověka (ač je to velmi filozofické, co je lepší a co horší a zda v životě někdy to horší není tím, co máme být a máme mít a bla bla bla).
Že něco vypluje na povrch v přítomnosti někoho, ještě neznamená, že to je jeho zásluha. Možná jen my v tu chvíli otevřeme dveře uvnitř sebe, které jinak bůhvíproč tak úzkostlivě (třebas nevědomě) střežíme. Vyplulo to v nás! Je to naše! To jsme my! Přesněji i to jsme my. Nemusíme hned to dobré přisuzovat druhému, v jehož přítomnosti se tak děje. A právě tak nemusíme zavírat tomu krásnému dveře, když dotyčný odchází. Naopak mu děkujme, že nám umožnil je otevřít, ale nedávejme mu zásluhy za to, co za nimi sami jsme měli.

Jednomu mně blízkému člověku se v životě stala věc, že také nemohl být s dotyčným spřízněným člověkem. Šlo o ženu, která potkala muže a mezi nimi to neskutečně zajiskřilo. Naprosté souznění, které jeden před druhým asi dva roky tajili, přitom to bylo oboustranné.
Rozhodli se, že v žádném případě kvůli tomu nebudou rozbíjet své rodiny, oba byli v manželství a měli děti. Udrželi to ve vztahu přátelském, sdíleli koníčky, sex z toho vynechali. Byli šťastní za to, že mají příležitost alespoň takto spolu být. A klapalo to asi 10 let, než mužova manželka pojala nějaké podezření a začala tropit scény. Nedokázala si z toho vzít to, že její manžel zůstal s ní a dětmi, i když srdce ho táhlo jinam. Protože i tak ji měl stále rád. Donutila ho, aby to ukončil a dále se s dotyčnou nestýkal. A protože nechtěl rodinu rozbít, podvolil se.
Dnes je z něho starý morous (přestože věkem zase až tak starý není), otrávený životem, bez koníčků a radosti ze života. Jestli je jeho žena šťastná s tím, co v něm nyní doma má, nevím. Ale s tím, že si jej jako své vlastnictví uhájila, je spokojena velmi, protože jeho štěstí nikdy neporozuměla.
19.02.2018 - 12:22 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » dan162
Z toho si nic nedělej, já taky začal o T-kříži v padajících znameních, retrográdním Merkuru a Venuši atd. :4: Naštěstí jsem koukl na profil, zjistil, že někdo je někdo a něco není něco... Ale deformace je deformace, tak nás ty radixy někdy zajímají více, než je třeba. A přitom ne ve hvězdách, ale v sobě nosíme spoustu odpovědí a příběhů. Neříkám, že správných odpovědí. I tak mohou dát někdy více, než jakýkoliv astrorozbor. :3:
19.02.2018 - 12:37 | Filtr
(Rak) dan162 » Sosna zvlčelý
dík :-)

Mne v tom fiktivním horoskopu zaujala neaspektovaná dvojice Neptun - Pluto, mám totiž před očima jednu takovou.
19.02.2018 - 12:40 | Filtr
(Rak) dan162 » Sosna zvlčelý
Ten scénář, který jsi popsal, je velmi častý - tam, kde lidé jsou v závislém vztahu. Ne tragicky závislém, ale přeci jen ano. Nemusí pak být morous, jen je zdeformovaný, smutný, zlomený...
19.02.2018 - 12:42 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Kiyoko, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Vynechali z toho sex? To si vůbec nedokážu představit, jak to 10 let ustáli? Leda, že by byli od sebe vzdáleni. Tohle je sen ve snu. Pokud to neskutečně jiskřilo, pak sex je přirozená součást jiskření ve vztahu dvou lidí. Zdravý muž a zdravá žena - nevazmožno!
Takhle racionalizovat emoci umí pouze humanoid, impotent, člověk s nějakým handicapem ...a ještě někdo tady, naštěstí jen teoreticky (nebudu jmenovat :5:)
19.02.2018 - 12:45 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » dan162
Já jsem si zace říkala, že ten výlev je takový dost neptunovský a odpovídá Marsu v Rybách a spol. Je to už poněkolikáté, co je datum fiktivní a mému kvadrátu Mars-Pluto to vadí (i když nejsme v sekci astrologie) a na témata těchto tazatelů už reagovat nebudu. :44:
19.02.2018 - 12:47 | Filtr
(Rak) Loen
Chmmm,

víš, osobně sdílet s vibračně vyšším člověkem je vždycky příjemné... (Sosna píše, že se to nemá brát jako jeho zásluha, že to všechno je v tobě - to je i není pravda) - připadá mi to, že ti ten člověk zvedal energie nahoru - otevřel ti jisté brány a ukázal tvůj potenciál... a je snadné se do takového člověka "zamilovat"

Ale jeho role mohla být prostě jen taková, ti nějak pomoc - on by se asi musel rozhodnout pro vztah s tebou a tím ti pomoct na svou vibrační úroveň - pokud teď potkáváš podivná individua - potkáváš energeticky více méně sobě rovné :4:

Ale ta práce je na tobě - znáš na vlastní kůži svůj potenciál (nebo spíš určitou jeho "rovinu") a nic (kromě tebe samé) ti nebrání v tom ji naplnit... a potom se promění i lidi které přitahuješ
19.02.2018 - 12:59 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loen
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
zvláštní je, že já pak bývalého, který se ukázal jako pěkný hajzl, potkala v době, kdy jsem ještě zářila, takže vibračně jsme ve shodě být nemohli. asi jsem přes tu zář neviděla, jaký je :D
19.02.2018 - 13:00 | Filtr
(Rak) dan162 » Kiyoko
Ale možno. Je to sebemrzačení, ale jde to. Nesmí ani jeden dát ani malíček přes čáru.
19.02.2018 - 13:03 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Kiyoko
A Ty znáš pouze sexuální jiskření? Nic víc? :32:
19.02.2018 - 13:05 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Kiyoko, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No tak jistě že ne, ale prostě nedokážu si představit, že by se to racionalizovalo jen do formy, viz rád se Tě dotknu na lokti, přítelko moje :4:

Ještě doplním: Prostě to postrádá přirozenost, a co postrádá přirozenost, je racionalizováno a co je racionalizováno, to postrádá jiskření - teď myslím dlouhodobě. Možná to sexuální chvění modifikovali do milostné korespondence. 10 let...hmm...měl by ses zeptat znovu, jak to bylo doopravdy. Myslím, že někdo z nich nemluvil úplnou pravdu :3:
19.02.2018 - 13:06 | Filtr
(Rak) dan162 » Kiyoko
...kolenem
19.02.2018 - 13:12 | Filtr
(Rak) Loen » Daisybunch
Tak potkat můžeš kohokoli :61: ale už se s ním asi nezapleteš že? A třeba si ho potkala jako zkoušku :4:
většinou když se člověk někam posune, něco pochopí, tak je pak konfrontován tím "starým" ...

To je asi fuk... tady půjdespíš o to, že sama na sobě můžeš změnit svůj stav a vyzařování (jako jasně je super, když tě někdo táhne...případně učí...posouvá - ale neřekla bych že to je láska - láska by asi byla kdyby se on rozhodl, že s tebou přes všechny překážky bude)

Rada zní, začnit praktikovat nějaká energetická/ "duchovní" cvičení... meidtace, jogu... ideálně ve skupině, protože jak si jistě poznala když se propojí energie vícero lidí + lidí, co jsou na tom vibračně lépe, tak to prostě jde snáze... no a pak uvidíš... můžeš zářit sama za sebe a přitáhnout si partnera dle toho...
19.02.2018 - 13:17 | Filtr
(Rak) Loen » Kiyoko
Hele já si myslím, že to bez sexu de...ne každej primárně frčí na spodních čakrách :61: ... jako to ,že je sex přirozenej jasně... ale ony ty energie sou poslat aj vejš (respektive sem si vzpomněla jak sem toto žešila s kamarádkou, co je nymfomanka a posílala sem ji na kundalini jogu :61:)

takhle, za sebe si to taky nedovedu představit...ale to neznamená, že to nejde přirozeně i bez toho... ale otázka je jak to ti lidi zpracujou...pokud jen potlačí sex.složku tak je to naprd...
19.02.2018 - 13:24 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Kiyoko
Rozumím. Ale oproti Tobě mám jednu výhodu v tom, že je znám (tedy komunikuji již jen s jedním, druhého pravidelně nepotkávám). A že toto mi stran toho jednoho bylo celkem jednoznačně popsáno. I s důvody. Pravda, měl jsem sice mírnější, avšak podobnou reakci té Tvojí. Jenže znát toho člověka stojí za to. :15: A myslím, že smyslu jeho sdělení jsem celkem porozuměl, ačkoli osobní prožitek je nepřenosný.

Ale máš pravdu, toto skutečně není pro každého. Přesněji málokdo (zdravý a další Tvá označení, co jsi psala) by to dokázal. Ale shazovat by to neměl. Ne proto, že sám to tak nemá. Co je výjimečného na tom, že patříme k většině? :4:
19.02.2018 - 13:26 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Loen
Potlačení je na prd, to vybouchne jako ucpaný papiňák. :11: TRANSFORMACE! :15:
19.02.2018 - 13:31 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loen
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Kiyoko, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Bez sexu to samozřejmě jde - ale není pak možné mluvit o harmonii splynutí. Spojení je prostě nedílná mystická součást na všech úrovních.
A pokud to oba potlačí, pak jde o racionalizaci - a právě přetlačení do jiných rovin - viz ona korespondence.


Buď je to Sosnovo to vidění, kdy si to tak na základě výkladu jednoho z účastníků tak vysvětlil.
Nebo na druhý straně vznikla morální blamage - by se nikdo nedozvěděl a rodiny nebyly rozbity. A nebo to byla pouhá idealizace - a to už je zase jiná liga. Tam jiskření sice může být - jak píše zakladatelka, ale pak je to spíš výpověď o každém z nich, co jim ve v jejich vztahu schází, nikoli o vztahu jako takovém.

Nic bych zato nedala, že jde o druhou možnost - teda pokud by to naplňovalo ono jiskření a desetiletý vztah propojený koníčky a vidinou možnosti naplněného vztahu.
19.02.2018 - 13:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Kiyoko, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jaképak shazování - já jen vnímám lidskou podstatu v rámci souznění:)
Jak vypadá mírnější reakce, kterou jsi mohl mít? Zvednutí obočí? Já to obočí tady v tom prostoru musím popsat - a to se snažím být jako vánek :5:

ad: Jenže znát toho člověka stojí za to...
to máš pravdu, ale nikdy ho nemáš možnost poznat víc, než on sám Ti dovolí. Ale věřit můžeš, s tím souhlasím. Ale pokud to tak bylo i v rámci intenzity - pak je na místě spousta otázek. Nediv se, že se ptám :20:
19.02.2018 - 14:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loen
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To sedí. Od té doby jsem konfrontována s tím starým opravdu na husto.

dává to smysl...je to ve mně, asi mi ukázal, že teď je na čase takhle zářit sama :1:
19.02.2018 - 14:22 | Filtr
(Rak) dan162 » Daisybunch
Mne nepřijde, že konfrontace je s tím starým, když jsem už o patro jinde. Spíš s tím, kde trčím v bahně a nemohu to v nějaké části sebe překonat, konfrontace pak jako pomocná ruka se něco naučit. Nějaké chybné zažité jednání, přístup k sobě, kteří druzí odrážejí.

Samozřejmě, zářit sama je nejlepší odpověď.

19.02.2018 - 14:22 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Kiyoko
Doupřesním, protože zde používáš více toho, co jsi si přečetla, než toho, co jsem napsal, což bude asi způsobeno mojí slabou vypovídací schopností (přesněji používáš i věcí, kterých jsem si ani po opakovaném přečtení nikde nevšiml, že bych napsal) :3::
O jejich vztahu jsem věděl od nich obou v době, kdy vztah probíhal. Jde o osoby blízké (i přes odstup muže, který se stáhl, jej považuji za blízkého člověka). Popis znám z obou stran a je ve shodě.
Že jsem nyní v kontaktu jen s jedním z nich (s druhým se občas vidím, pozdravíme se, prohodíme pár slov, ale není to již takové, jaké bylo) je způsobeno právě tím, jak vztah skončil (dotyčný se izoloval, zatrpkl). Zprávy o konci mám tedy jednostranné, z mužova pohledu neznám jeho pohled na konec vztahu. Z pohledu ženy to znám celé, proto jsem ji více zmínil.
Já to psal pro Daisybunch a ne pro Tebe, příklad toho, jak to taky může vypadat v ojedinělých případech. Jestli to je/není normální, nebo nám to tak ne-/připadá, chceme-li si tam vkládat něco navíc (třeba milostnou korespondenci), je pro mne jinde. Slov jako harmonie splynutí jsem také nikde nepoužil. Nemluvě o tom, že každý stejně vidí jako normu sám sebe. Třeba máš pravdu a vidím to jinak, než byla realita. Třeba ne. Já to jen popsal tak, jak umím. A více vzhledem k svému vztahu k dotyčným, které mám rád, to nehodlám pitvat. Věř si, čemu chceš a vzhledem k veřejné diskuzi o tom pochopitelně diskutuj. Pokud to bude mít smysl pro mne, rád zareaguji.
19.02.2018 - 14:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Daisybunch, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Hmm, asi rozumím.
Já jen pořád nemůžu pochopit, proč jsem v době, kdy jsem se měla hrozně fajn, potkala chlapa, zekteérho se vyklubal manipulátor a já to tenkrát vůbec nepoznala. vztah s ním mě dovedl do deprese. když jsem se s ním rozešla, dávala jsem se dokupy, zase se mi začalo dařit, a pak bum, potkala jsem člověka, který se opět jevil jiný, než je. nebo já v něm někoho jiného viděla :63: nevím.
vlastně to bylo jako pád z nebeských výšin rovnou do bahnité rokle. jak když mi život říká: podívej, jak úžasný může existovat chlap! a pak: podívej, co ti můžu nabídnout teď, to je rozdíl, co? :4:

takže něco v přístupu k sobě, jak píšeš, mám blbě. zatím mi ale není na 100% jasné, co jsem se měla naučit. vidím souvislosti, ale ještě jsem nedošla k jádru věci.
hloupé je, že se po tom všem začínám uzavírat hodně do sebe, jsem nevrlá, taková morousovatá, a to nejsem já. to mně vadí. hledám, jak zase najít to světlo v sobě, jak začít věřit.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-85
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Úplněk v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »