zánět v rameni bursitida


08.11.2021 - 16:05
(Panna) klariska
zánět v rameni bursitida
Mám diagnostikovanou bursitidu - zánět tíhového váčku v rameni.Zhruba měsíc co ji mám, ortoped nasadil prozatím léky protizánětlivé Biofenac, Reparil , ale nepomáhají mi, ani slabší od bolesti NAALGESIN, v noci nemůžu bolestí spát a obtěžuje mne to i přes den v klidu. Mám nařízený klidový režim, ruku nezatěžovat, ovšem jsem prodavačka vyučená a těžko se mi povede najít práci jinou kde nebudu muset fyzicky pracovat.Z práce současné jsem odešla, takže na podpoře se nedá být dlouho. Co čtu injekce nepomáhají až operace, jenže na ni se nedostanu hned, léčba je prý zdlouhavá.Máte nějaké zkušenosti o které byste se tu podělili?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
23.04.2022 - 15:43 | Filtr
(Blíženci) Lupi
A které rameno? Schválně si zkus večer před spaním představit, že NEDĚLÁŠ prodavačku. Že děláš něco zábavného a ještě dobře placeného, žes dědila a nemusíš dělat vůbec nic......
22.04.2022 - 18:38 | Filtr
(Panna) klariska » cimi
No ja doufam. že zachrání, budou mi dělat i redres, to je uvolnění kloubu nějak mi budou tou rukou různé motat kam to půjde. Viděla jsem to na videu, vypada to hrozně. Normálně by to bolelo, ale budu mit narkozu.Potom budu muaet chodit taky cvičit. ale mockrát se nedostanu.pry 8 krát to mam a ještě k tomu zamluvene zatim jen 2.Nevi od kdy budu moct začít, to by mi měli rict po operaci.dojror napsal co nejdřív ale to znamena od kdy?Od kdy jsi cvičila ty?Jinak děkuji. Nerozumim proč to nechtějí psát. Copak je davaji ze sveho?Je to bordel. No na bolest asi budu muset jist ty opijaty nakonec.
22.04.2022 - 14:17 | Filtr
(Blíženci) cimi » klariska
Jen chci napsat, že ta operace tě od toho zamrznutí nezachrání. Tam ti nejspíš udělají odstranění bursy, jestli tam ještě je. Ale zamrznutí se pak dá procvičit jen cvičením a to ze začátku fakt bolí. Rehabilitace jsem si platila poté co mi je už nechtěla doktorka psát sama. Kdybych dala na ně tak se z toho nejspíš ještě hlavu. Vrazila jsem do toho spoustu peněz. Rameno je opravdu na dlouho jak už tu bylo psáno. Je to jeden z nejčastěji používaných kloubů.
Každopádně moc držím palce :74:
22.04.2022 - 13:35 | Filtr
(Panna) klariska » :):):)
Děkuji m za radu.No mě to už zamrzlo, neboli to v klidum ale hybnost dost omezená. zřejmě zkrácené šlachy svaly..nevim co v tom kloubu přesně je.Nemohla jsem se s rukou za hlavou pohnout kam chtěli na RTG sotva jsem ji tam nějak dala s obtížemi a velkou bolesti.To jsem byla začátkem ledna, ted je ta hybnost ještě horší .Takze mam rentgen jen částečně. Na MR mě ortoped neposlal. ani cvičit a ted uz by bylo asi pozdě. Začátkem května jdu na Ask operaci a redres.Sama jsem si to zaridila na soukrome klinice jednodenni chirurgii..Doktor mě poslal až pri další kontrole do nemocnice.což jsem netušila. když o tom nechtěl slyšet zatim .Už je to jedno.nějak dopadnu.hlavne at už jsem dobrá. Od října s tim marodim a nevim z čeho budu žít. Zkouším cvičit sama.ale dost to boli. neda se dlouho vydržet. vsak budu muset i po ooperaci hned.Jake bereš leky na bolest?Mě obyčejně nepomohly Nalgesin, Paralen. a Dhs continus je silny opijat po něm jsem zvracela. Ale po operaci a cviceni to bez léků nedám.
21.04.2022 - 07:54 | Filtr
(Panna) klariska » cimi
No jdu na operaci, možná bych to časem rozcvičila. ale doktor mě zavčas neposlal na rehabilitace a do operace mam jen 2 cvičení. vdude mají dlluho dopředu obsazeno.zkouším cvicit sama podle videí.moc to ale nejde. nedam ruku prakticky kam ji dají oni v tom videu.rameno mi zamrzlo. Sice už bolest ustoupila. ale citim.že to ztuhlo a mam zkrácené šlachy svaly. Snad ta operace pomůže a redres.po ni mam hned cvičit. aby mi zas nezamrzlo.No potřebuji byt co nejdřív dobrá. proto podstoupím operaci a uvidim. Když mi nepomůže. jediné řešení vidím zažádat o ID, z něčeho žít musím a mohla bych potom někam na vrátnici. Mám to zřejmě z přetížení dělala jsem fyzicky zvedala i těžší bedny.psychicky to bylo také náročné o rychlosti a stres z nadřízené. která mne buzerovala.nočni směny..mlela jsem z posledniho.Nyni sice nepracuji, ale moc se venevyspim, mam obavu co se mnou bude.. celkove okoli misto aby se mě snažili povzbudit dělají opak a to opravdu nepomůže.No holt musim doufat.že budu v pořádku.
17.04.2022 - 22:16 | Filtr
(Blíženci) cimi » klariska
Ahoj,
s ramenem mám zkušenost takovou, že jsem si vykloubila rameno a u toho poškodila hlavici kloubu a natrhla manžetu cca 4 roky zpět. Není to to stejné ale podobné. Z pohotovosti me pustili jen s šátkem na závěs. Bolest úporná, zvýšená teplota. Jsem klavíristka takže jsem měla dost nahnáno, že přijdu o svůj “nástroj” tak hned druhý den jsem naklusala k doktorovi a pak k ortopežce, ta se taky divila že mě poslali jen tak s šátkem a nic víc mi nedoporučili. Dostala jsem fixaci na měsíc - tím ruka dokonale zatvrdla (přesně jak píšeš) a pak jsem začala postupně rozcvičovat na rehabilitaci, což byla taky parádní bolest x) doted si ruce tímhle jedním směrem nespojím za zády ačkoli předtímjsě byla v tomhle směru hypermobilní. A vůbec trvalo to fakt docela dlouho než jsem tu ruku mohla používat víc normálně, současně mi nikdo omezení neuznal a moc se nestaral...
Co mi opravdu pomohlo bylo posilování přidružených svalových skupin a vůbec celkově...asi nejvíc tzv EMS trénink...je to drahé ale to mi fakt zpevnilo postupně celé tělo...
A to se každopádně doporučuje i u bursitidy...operace fakt až jako poslední řešení...
Člověk se musí holt zajímat o své tělo podstatně víc než současné zdravotnictví nabízí ; )
17.04.2022 - 13:49 | Filtr
(Panna) klariska » Lupi
Děkuji všem za odpovědi, už msm domluvenou operaci na soukromé klinice a poté mne poslal doktor si dopředu zsmluvit rehabilitace.Musim hned po ni cvičit. ale nevim zda ny mo nepomohlo jen cvičení.Tsm se dost divili.pdoc mě neposlali dřív , pry se nejdřív cvičí a operace je až posledním řešením. Mě uz ted bolest ustoupila. ale rameno totálně zamrzlo, mam hybnost dost omezenou a zkrácené svaly.Mam plánovanou Ask s redres.
Bohužel jsem začala nějak kašlat, rymu nemam ale kašel dráždivý a ten tsk rychle nevylecim.tak je operace v ohrožení.
Ja uz predtim měla covid zápal plic a pak to rameno.Ale nevim presne z čeho
za me je to z přetížení , po covidu jsem šla hjed na 3 směny do práce a zvedala těžké bedny taky.Tak hlavně abych byla vůbec někdy dobrá. Už jsem to chtela mit vyřešené tou operací a musim zas onrmocnět.
11.11.2021 - 16:55 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Lupi
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele :):):), který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No :61:, už ho na 3% naředěný kupuju. Taky kdysi 9% na vlasy, na melír, ještě ho mám, ale pusu s ním tedy nevyplachuju...
11.11.2021 - 11:14 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Na záněty je skvělý Audiron, má jen jednu vadu - musíš se trefit přesně na ložisko. Ale dá se to, prostě matláš tak dlouho kolem, až zjistíš, kde nastala největší úleva a tam se pak soustředíš.
Z hlediska psýchy bojuješ nějaký boj (=zánět) jestli "to ještě uneseš, nebo už ne". Co máš unést, na to musíš přijít sama, ale zdá se, že tělo by potřebovalo pauzu, úlevu, ale ty ho přepínáš - tohle ještě musím, tohle ještě utáhnu, zvládnu.
11.11.2021 - 11:09 | Filtr
(Blíženci) Lupi » :):):)
Doufám, že tím "neředěným" myslíš 3% neředěný? Protože takový 33% například by ti ty zuby nejpíš urychleně rozpustil. :97:
Používala ho naše tábornická zdravotnice - na zuby, zanícené uši, na všechno možný. Fungovalo to hezky. Ten 3%, pochopitelně :4:
11.11.2021 - 10:50 | Filtr
(Ryby) thééé » tajga
čtu si účinky atak..zaujímavé..to vyzkouším
ale co mě zaujaloo, že je to silné přírodní rozpouštědlo :4:
11.11.2021 - 00:01 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » tajga
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele :):):), který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Na zuby doporučují kysličník neředěný a několikrát denně zadržet v puse. Musím říct, že na bolest zubů to vyzkoušené nemám, ale když si to dám do pusy, zuby mě začnou bolet :4:.Co jsem četla, vyléčili tím i kaz, asi menší... Je to dobré na dásně.
09.11.2021 - 08:42 | Filtr
(Blíženci) tajga » thééé
Ono je tekuté. Ředila jsem podle doporučení s hořčíkovým olejem, aby tolik nestékalo. Jinak moc zkušenosti nemám, tohle byl takový první experiment a zapůsobilo to až zázračně. Potom jsem ještě zkoušela na zánět zubu, ale to ani nemělo šanci zabrat, bolest mě donutila jít hned k zubaři.
09.11.2021 - 05:34 | Filtr
(Ryby) thééé » tajga
Taky se chci zeptat na DMSO, našlo mi to něco tekutého
08.11.2021 - 21:57 | Filtr
(Rak) aktigram
No ono to je u každého inak. Ja som mala ruku v hroznom stave aj MR ukazalo že sú tam nálezy a treba operovať, no sama lekárka povedala že mi nikto nezaručí že mi to pomôže a tak sme sa dohodli že to skúsime inak, dostala som do ramena 2x injekciu a dostala som bandaž na rameno - nakoľko ja som mala pocit že mám ruku v ramene odrezanú do polovice a ona mi uteká na chrbát - takže bandaž bola taká aby mi ju držala pri tele a myslím že to bolo najlepšie. Vlastne od vtedy som už nikdy tie hrozné bolesti ramená nemala.
08.11.2021 - 18:23 | Filtr
(Blíženci) tajga
Mám dobrou zkušenost s DMSO. Muž měl zánět z PC myši v rameni. V noci ho bolest budila, přes den to bylo taky nepříjemné. Hned první noc po večerním namazání se normálně vyspal bez probuzení, několik dní v tom pokračoval a opravdu to pomohlo výrazně.
Práce prodavačky se snad dá sehnat i méně náročná, kdysi jsem prodávala v knihkupectví a moc jsem se tam nepředřela :D. Hlavně držím palce k uzdravení.
Teď koukám, že Jupii o DMSO už taky píše přede mnou, takže potvrzuji :)
08.11.2021 - 17:16 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele :):):), který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Samozřejmě netvrdím a nevím, že to tak je i v tvém případě, ale já si toto vyrobila v rameni z jednostranného přetížení a i jsem si samozřejmě zkrátila svaly...
Taky asi měsíc, možná i déle, jsem se v noci ani pohnout nemohla. Jsem měla i něco s tou manžetou. Šla jsem přes bolest do protahování. A zevně mazala nějakým prohřívacími a otupujícími mastmi, dále i dmso, nahřívala dečkou( vím, že na záněty má být spíše chlad, ale u mě intuitivně tam ne).Doktor mně nepomohl, sama jsem hledala.
Už i při vypadlých ploténkách se mně osvědčilo protahovat. Asi to nejde v akutní fázi, kdy to vypadne, ale za pár dnů.

Rameno bývá dlouhodobá záležitost. Ještě ho po třech letech vnímám, ale je to asi flákáním cvičení.

Dračí krev taky občasně užívám. I třeba zeolit nebo borax.
08.11.2021 - 16:15 | Filtr
(Ryby) thééé
Mám za sebou pár let chronických zánětů v těle, kloubech, velké bolesti ve dne v noci. Různě se mi to stěhovalo.
Pomohla psychosomatika, a potom Joalis - vyšetření přístrojem a léčba detoxikací . Známá mi doporučila známou - poradce Joalis, a opravdu do měsíce obrovská úleva. I dceři to pomohlo od dlouhodobých nemocí.
(doktoři mi nepomohli vůbec, lítala jsem od jednoho odborníka k druhému, nenašli příčinu, neřešili léčbu).
No a taky jsem si našla přípravky proti zánětům, které na mě reagovaly - Dračí krev, kmínový olej, C-éčko, šalvěj..


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »