zánět v rameni bursitida


08.11.2021 - 16:05
(Panna) klariska
zánět v rameni bursitida
Mám diagnostikovanou bursitidu - zánět tíhového váčku v rameni.Zhruba měsíc co ji mám, ortoped nasadil prozatím léky protizánětlivé Biofenac, Reparil , ale nepomáhají mi, ani slabší od bolesti NAALGESIN, v noci nemůžu bolestí spát a obtěžuje mne to i přes den v klidu. Mám nařízený klidový režim, ruku nezatěžovat, ovšem jsem prodavačka vyučená a těžko se mi povede najít práci jinou kde nebudu muset fyzicky pracovat.Z práce současné jsem odešla, takže na podpoře se nedá být dlouho. Co čtu injekce nepomáhají až operace, jenže na ni se nedostanu hned, léčba je prý zdlouhavá.Máte nějaké zkušenosti o které byste se tu podělili?

Příspěvky: Všechny | Najdise.cz

Řazení:
22.04.2022 - 13:35 | Filtr
(Panna) klariska » :):):)
Děkuji m za radu.No mě to už zamrzlo, neboli to v klidum ale hybnost dost omezená. zřejmě zkrácené šlachy svaly..nevim co v tom kloubu přesně je.Nemohla jsem se s rukou za hlavou pohnout kam chtěli na RTG sotva jsem ji tam nějak dala s obtížemi a velkou bolesti.To jsem byla začátkem ledna, ted je ta hybnost ještě horší .Takze mam rentgen jen částečně. Na MR mě ortoped neposlal. ani cvičit a ted uz by bylo asi pozdě. Začátkem května jdu na Ask operaci a redres.Sama jsem si to zaridila na soukrome klinice jednodenni chirurgii..Doktor mě poslal až pri další kontrole do nemocnice.což jsem netušila. když o tom nechtěl slyšet zatim .Už je to jedno.nějak dopadnu.hlavne at už jsem dobrá. Od října s tim marodim a nevim z čeho budu žít. Zkouším cvičit sama.ale dost to boli. neda se dlouho vydržet. vsak budu muset i po ooperaci hned.Jake bereš leky na bolest?Mě obyčejně nepomohly Nalgesin, Paralen. a Dhs continus je silny opijat po něm jsem zvracela. Ale po operaci a cviceni to bez léků nedám.
11.11.2021 - 16:55 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Lupi
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele :):):), který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
No :61:, už ho na 3% naředěný kupuju. Taky kdysi 9% na vlasy, na melír, ještě ho mám, ale pusu s ním tedy nevyplachuju...
11.11.2021 - 11:09 | Filtr
(Blíženci) Lupi » :):):)
Doufám, že tím "neředěným" myslíš 3% neředěný? Protože takový 33% například by ti ty zuby nejpíš urychleně rozpustil. :97:
Používala ho naše tábornická zdravotnice - na zuby, zanícené uši, na všechno možný. Fungovalo to hezky. Ten 3%, pochopitelně :4:
11.11.2021 - 00:01 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » tajga
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele :):):), který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Na zuby doporučují kysličník neředěný a několikrát denně zadržet v puse. Musím říct, že na bolest zubů to vyzkoušené nemám, ale když si to dám do pusy, zuby mě začnou bolet :4:.Co jsem četla, vyléčili tím i kaz, asi menší... Je to dobré na dásně.
08.11.2021 - 17:16 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele :):):), který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Samozřejmě netvrdím a nevím, že to tak je i v tvém případě, ale já si toto vyrobila v rameni z jednostranného přetížení a i jsem si samozřejmě zkrátila svaly...
Taky asi měsíc, možná i déle, jsem se v noci ani pohnout nemohla. Jsem měla i něco s tou manžetou. Šla jsem přes bolest do protahování. A zevně mazala nějakým prohřívacími a otupujícími mastmi, dále i dmso, nahřívala dečkou( vím, že na záněty má být spíše chlad, ale u mě intuitivně tam ne).Doktor mně nepomohl, sama jsem hledala.
Už i při vypadlých ploténkách se mně osvědčilo protahovat. Asi to nejde v akutní fázi, kdy to vypadne, ale za pár dnů.

Rameno bývá dlouhodobá záležitost. Ještě ho po třech letech vnímám, ale je to asi flákáním cvičení.

Dračí krev taky občasně užívám. I třeba zeolit nebo borax.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »