Hlavní strana > Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích

Filtr:

Crumb - Poslední příspěvky (Archiv)


  
 
 
 
07.06.2016 - 13:08
Výklad snů: Hitler

Crumb » Alazir
Tvůj zájem o poklady, které někde ukryli nacisté před koncem války, možná vygeneroval sen o milence Adolfa Hitlera. Možná ti někdy probleskla myšlenka, že jako Hitlerova milenka by ses o těchto pokladech mohla něco dozvědět, což pak mohlo vytvořit zmíněný sen. Jinak samotný sen o hledání pokladu má znamenat marnou námahu, marnou snahu v nějaké oblasti. Pokud jde o sen, v němž jsi byla Hitlerovou přítelkyní, tak dříve se věřilo, že když se ti zdá, že se staneš něčí milenkou, tak prý se ve skutečnosti milenkou dotyčného nestaneš. Takže bys neměla mít obavy: Milenkou Adolfa Hitlera se nejspíš nestaneš a o nacistických pokladech se tudíž od něj asi nic nedozvíš. Třeba byl ten sen, který je ti tak protivný, jenom výrazem tvého odporu ke zlu, které Hitler pro většinu lidí představuje. Nedělal bych si s tím až takové starosti (ale mít takový sen bych rozhodně nechtěl!).
20.05.2016 - 02:07
Mezi nebem a zemí: minule zivoty

Crumb » THX1138
To, co píšeš je jistě pravda. Nauka o reinkarnaci je obsažena v mnoha kulturách. Existují pro ni různé názvy atd., ale základní princip je všude stejný. Jde hlavně o vysvobození z koloběhu znovuzrozování. Naši předci se nových životů spíše obávali. Jak napsal Platón, "kdyby byla smrt jen bezesným spánkem, byl by to úžasný zisk" (snad jsem to citoval přesně).
19.05.2016 - 16:58
Mezi nebem a zemí: minule zivoty

Crumb » THX1138
Raný buddhismus výrazně ovlivnil indické myšlení a některé z jeho základních principů přešly do pozdějšího hinduismu a jsou jeho součástí dodnes. Buddha je dokonce pokládán za jeden z avatárů boha Višnua. Buddha sám se ale za boha neoznačoval. Označoval se toliko za ukazovatele zapomenuté cesty. Obnovoval staré indické tradice. Prohlašoval, že nepřináší nic nového, že jenom připomíná dobře zapomenuté staré. Pálijský kánon mám rád proto, že má nejblíže k původnímu buddhismu. Vadžrajánu znám. Také se mi líbí. Rád čtu knihy o tibetském buddhismu. Knihu kterou napsal Sogjal Rinpočhe (Tibetská kniha o životě a smrti) jsem četl už několikrát. Je skvělá. Také Tibetská kniha mrtvých ve výborném Kolmašově překladu je výborná a už jsem ji také párkrát četl. Díky za typ na další knihy - ty ještě neznám.
17.05.2016 - 12:25
Mezi nebem a zemí: minule zivoty

Crumb » movvin
Údajně k tomu dospěli tak, že si dokázali navodit při meditacích stavy, při nichž jejich duše opouštěly na čas jejich těla
pohybovaly se v oblastech, kde dlí duše zemřelých, kde probíhají přípravy na další vtělení atd. Znalosti takto získané pak byly zprostředkovány lidem. Takové praktiky dočasného "vymisťování" duše z těla prý existovaly už u starých šamanů, praktikovaly je téměř všechny starověké kultury. Zkušenosti z těchto putování se u všech kultur v základních rysech shodují. Shodují se i s některými prvky moderních fenoménů NDE a OBE, které byly známé už ve starověku, takže na tom asi něco bude. Jistotu ovšem bude každý z nás mít teprve po vlastním prožitku, bude-li jaký. Je ovšem také možné, že jsme jen dočasné elektrochemické procesy, které smrtí definitivně zhasnout a žádný prožitek nebo nové vtělení mít nebudeme.
17.05.2016 - 11:27
Mezi nebem a zemí: minule zivoty

Crumb » THX1138
Čerpal jsem z buddhistické tradice, z pálijského kánonu atd., a také z klasických indických filozofických systémů, a to z kvalitních překladů, z odborné české i německé literatury. Nikde jsem ale nenarazil na zmínku o sedmi týdnech. Kde bych to mohl najít? Rád bych si o tom něco přečetl.
16.05.2016 - 22:43

Crumb » ysis
První karta představuje základ Vaší otázky, klíčový, výchozí bod. Rytíř mečů oznamuje, že se v současnosti nacházíte v situaci boje a zápasu, panují špatné vztahy, je kolem Vás atmosféra přetvářky a chladu, objevují se pocity ohrožení, nutnost obrany před zákeřnými a lstivými útoky, potřeba boje za vlastní prosazení. Druhá karta ukazuje, jak se bude daná situace dále vyvíjet. Desítka mečů naznačuje, že situace může dospět k hodně dramatickému vyústění. Každopádně záležitost, která Vás sužuje, bude ukončena. Třetí karta vypovídá o tom, jak vše dopadne a odkazuje na Vaše vyhlídky. Sedmička mincí naznačuje, že nastane čas příhodný pro plánování nějakého nového projektu, bude to však vyžadovat trpělivost a připravenost překonávat překážky. Tato karta slibuje pokrok, ale doporučuje zároveň trpělivost. Její poselství lze vyjádřit slovy "trpělivost přináší růže".
16.05.2016 - 20:54

Crumb » ysis
Zajímalo by mě, zda jste pro výklad použila pouze karet Velkých arkán. Pokud ano, pak to vypadá, že karty, které jste vybrala, zobrazují spíše současnou situaci, která vypovídá o problémech (Velekněžka) týkajících autority (Císař), nutnosti volby (Zamilovaní) v situaci podřízenosti (Ďábel), v situaci vyžadující opatrnost (Poustevník), odvahu k činům (Mág) a také dobrou radu (Velekněz). Na Vaši otázku by možná lépe odpověděly karty Malých arkán. Zkuste nejprve jednoduchý výklad na tři karty podle Malých arkán.
15.05.2016 - 00:13
Mezi nebem a zemí: minule zivoty

Crumb » fubond
Přečetl jsem toho o buddhismu hodně, ale dosud jsem nenarazil na nějaké výpočty nebo vzorce pro převtělování. Asi to bude nějaká novinka. O intervalech mezi novými zrozeními jsem se dozvěděl pouze to, že podle starých buddhistických a jiných indických tradic je prý okamžik znovuzrození odvislý od karmy daného jedince. Znovuzrození může být okamžité (kšanikam), což znamená, že duše proletí hned po smrti do nového života jako hovno potrubím, aniž si uvědomí, co se s ní vlastně děje. Jiné duše se mohou znovuzrodit za deset, sto nebo i tisíc let. Má to být zcela individuální.
13.05.2016 - 23:53
Mezi nebem a zemí: minule zivoty

Crumb » Belore
Ortodoxní buddhismus nedoporučuje ztrácet čas podobnými spekulacemi. Ti, kdo se nacházejí v planoucím ohni, si nemají vyměňovat názory o ohni, nýbrž mají se z něj snažit uniknout. Mentálními spekulacemi je prakticky nemožné tyto věci rozlousknout. Lze je prý ale nazírat přímo ve stavu probuzení, ke kterému se ovšem musí každý dopracovat sám. Podle tvrzení starých buddhistů se tomu, kdo dosáhne osvícení, zjeví všechny jeho minulé životy.
12.05.2016 - 23:15

Crumb » Bosch
Neuvedl jsem názor, že "peníze nejsou pro zdraví podstatné". Nevím, kde jsi k tomu přišel. Naopak jsem napsal, že "bohatství se může příznivě odrazit i na zdravotním stavu dotyčného jedince (např. financováním nadstandartní zdravotní péče)". Jako jogín žijící v nějakém ášramu nebo někde v lesích můžeš mít dobré zdraví i bez peněz, ale také nemusíš. Peníze jsou pro zdraví důležité, což jsem zmínil v předchozím komentáři. Co se týče jogínů, zdá se, že kladeš rovnítko mezi jogíny a duchovní vůdce. Ne každý duchovní vůdce ovšem praktikuje nějakou jógu a ne každý jogín je duchovním vůdcem. Nevím, proč jsi uchvácen zrovna Krišnamurtím. Nepřinesl nic nového, jenom připomněl staré, ale připomněl to pěkně. Toho chudáka si vybrali Evropané, členové Theosofické společnosti, kteří pátrali v Indii po Mesiáši, aby ho vychovali jako svého Světového učitele. Theosofové mu pomotali hlavu svým pojetím východních filozofií a mesianismem, takže není divu, že jim s tím nakonec seknul a začal hlásat své vlastní názory o osobní svobodě atd. a že začal odmítat filozofické a náboženské systémy. Podle Krišnamurtího je předpokladem opravdového pochopení podstaty bytí uvolnění intuitivní činnosti ukryté v hlubině mysli, což plně koresponduje například s ortodoxním učením Buddhy, který učil, že pouze intuitivním poznáním, dosaženým skrze meditace (např. skrze tzv. osmistupňovou jógu) lze nahlédnout pravou skutečnost. Také Buddha, a nejen on, odmítal bezduchý ritualismus, formalismus a slepou víru. Pro ty, kteří nedokáží intuici rozvinout (každý k tomu ještě nedozrál), jsou určeny jiné jógové praktiky. Všechny ale mají nakonec vést ke stejnému cíli. Krišnamurtí tedy navázal na hodně staré tradice. Jeho filozofie vychází také z tradic buddhismu a z učení raných Upanišad, ze kterých zase vycházel raný buddhismus. Doufám, že se mu podařilo zrealizovat hluboké pravdy, které hájil.
12.05.2016 - 19:42

Crumb » Bosch
Hodně lidí u nás klade rovnítko mezi slova "jogín" = "žebrák, bezdomovec, povaleč, lehkoživka, darmojed, darmochleb" atd. Možná by to chtělo nastudovat si něco o józe, o jógových systémech, o smyslu jógy. Jógu praktikuje např. i Dalajlama, praktikoval a učil ji Buddha a další. Pokud považuješ jogíny a ty, kdo nemají povědomost o tvé pozoruhodné informaci, že mezi "hmotným a duchovním nevede hranice", za hlupáky, měl bys všem těm "domnělým mudrcům" poslat světlo poznání, aby nadále nesetrvávali ve svých bludech a koukali mazat někam do práce. Škoda, že tvá moudra neznali Mahávíra, Buddha, Patandžali a další. Byli by je bývali určitě ocenili i "mudrci" Západu. Škoda! Kolik zbloudilých duší jsi mohl zachránit! Nevím, jak souvisí zmínka o jogínech se slumy na předměstích Bangkoku nebo Dillí. Tam, pokud vím, se jogíni nevyskytují.
12.05.2016 - 11:41

Crumb » Bosch
Myslím, že jogíni by zase nestrčili ruku do ohně za naše štěstí, nebo spíš za naše pojetí štěstí. Oni vlastně nehledají štěstí v našem slova smyslu, tedy pozemské, hmotné štěstí. Podle nich je takové štěstí jako "přelud pouště, který neošálí moudrého". Otázka ale zněla, co si za peníze nekoupíme. Za peníze si můžeme například dopřát nadstandartní lékařkou péči, pokud na to máme, ale nemůžeme jít do nějakého obchodu a koupit si tam úhledně zabalené zdraví. Tak je asi otázka myšlena.
11.05.2016 - 21:26

Crumb » faraym
Bez peněz to jde také, samozřejmě, viz např. indičtí jogíni, kteří nemají žádný majetek ani žádné peníze a jsou v naprosté pohodě. V našem převážně hmotně orientovaném prostředí bývají ale tyto hodnoty často vázány právě jen na peníze. Peníze ovšem mohou vygenerovat i pravý opak zmíněných hodnot, mohou člověka i zničit. Proto se asi také říká, že peníze moudrému slouží, ale hloupému vládnou.
11.05.2016 - 20:07

Crumb » faraym
Uvedené hodnoty nelze jistě nikde koupit, ale peníze je mohou tak nějak vygenerovat. Dejme tomu, že člověk sužovaný chudobou, nezájmem opačného pohlaví a navíc ještě zdravotními problémy, což jsou situace, za nimiž často stojí právě nedostatek peněz, získá nějakým způsobem (například formou dědictví, výhry apod.) x miliónů korun. Zbaven nutnosti pracovat může takový jedinec získat více času pro své zájmy (7), má-li ovšem jaké; může si získat respekt alespoň části svého okolí (6), ale i závist; může mu stoupnout sebevědomí a pocit vlastní hodnoty (5), což ale může vést i k pýše atd.; může mu to vytvořit pokoj v duši (4), alespoň pokud jde o finanční starosti (odstranění strachu z chudoby apod.), a může se tak dostavit vnitřní rovnováha (3); bohatství se může příznivě odrazit i na zdravotním stavu dotyčného jedince (např. financováním nadstandartní zdravotní péče), a na jeho interiéru i exteriéru (výživové poradenství, plastická chirurgie apod.), což může vést k dalšímu bodu, k získání něčí náklonnosti (2) nebo i lásky (1). Nezapomeňme také, že peníze jsou pro mnohé silným afrodiziakem. A také si připomeňme známé rčení, které praví, že "peníze jsou pány světa".
08.05.2016 - 18:36
Ostatní: Mimozemšťani

Crumb » Bosch
Ano. A protože bychom byli technologicky vyspělejší, měli by to nejspíš obyvatelé "Gemě" spočítaný dřív než se řekne "Země".
08.05.2016 - 15:20
Ostatní: Mimozemšťani

Crumb » Hustokrutě obscénní Morti
Existují-li mimozemšťané (a většina vědců se dnes kloní k tomu, že ano), pak mají někde svou domovskou planetu. Představme si například mimozemšťany, kteří svou planetu nazývají třeba "Gemě", jsou nám celkem podobní, ale jsou dosud na nízkém stupni technického vývoje, takže se ze své Gemě ještě nikam nedostali. Možná také přemýšlejí o existenci inteligentních bytostí v kosmu. Představme si, že bychom to byli právě my, kdo by k nim doletěl jako první. Pro "pogemšťany" bychom byli z jejich úhlu pohledu "mimogemšťané". Oni by pro nás byli samozřejmě mimozemšťané. Zajímalo by mě, jak by asi kontakt technicky vyspělejších pozemšťanů s méně vyspělými pogemšťany dopadl.
08.05.2016 - 12:59
Ostatní: Mimozemšťani

Crumb » Hustokrutě obscénní Morti
Možná je dobře, že jsme jim ukradený. Horší by bylo, kdyby nám chtěli něco ukrást.
08.05.2016 - 18:13

Crumb » Najdise.cz
To je zajímavé. Doufám, že na svých schopnostech nějak pracuješ a rozvíjíš je. Možná bys mi mohla pomoci s jedním archetypem, a sice s archetypem domu. V orientální symbolice zastupuje dům lidské tělo, ale nejsem si jist, co znamená ve snech. Opakovaně se mi zdává o velkých a krásných domech se spoustou místností a věcí. Nevím, co to znamená, ale nějak cítím, že to asi nebude nic dobrého, i když sny to bývají celkem příjemné - jsem majitelem těch domů a věcí v nich, cítím se v těch domech dobře atd.
08.05.2016 - 16:25

Crumb » Najdise.cz
Tak to bude asi jako u mě. Mně se plní reverzní významy snů. Je to jako s tou zmíněnou stuhou ve vlasech. Barevná stuha podle snářů má obecně signalizovat dobré vyhlídky pro budoucnost a řízení kočáru má zase slibovat uskutečnění plánů. Takže se ti asi plní obrácené významy snů.
08.05.2016 - 15:48

Crumb » kocour_mivik
Nevěsta nebo svatební šaty. To může podle staré symboliky znamenat uskutečnění nadějí a plánů. Svobodné osobě to může také signalizovat milostnou romanci, nabídku k sňatku, uzavření manželství, vdané či ženaté osobě to může oznamovat podobné události v jejím okolí, například mezi přáteli. Ve snech bývá ale často symbolika obrácená, reverzní. To, co se nám ve snu zjevuje, oznamuje často pravý opak. Věří se např. že když se někomu zdá o lásce k určité osobě, o kterou má zájem, tak se tato láska nikdy nenaplní, nebo se milostný vztah nevydaří.
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »