movvin
» monoram
Jejda... to je otázek Fyzická podoba tak to už vážně nevím, bylo nám těch osm let... jedině, že bychom zašly na hřbitov... je zvláštní, že vím jak vypadala, ale teď si nedokážu vybavit její tvář. Ani bych neřekla, že se chce s nimi setkat z nějaké nostalgie, nebo pro to, že prostě chce. Je to spíš z hlediska našich úkolů zde, které se máme naučit a odžít si je. A k tomu potřebujeme kolem sebe další lidi ať to jsou příbuzní (ti k nám mají nejblíž, tudíž jsou naši největší učitelé a také tam vznikají nejbolestivější a nejniternější zranění na duších, které pokud správně nepřijmeme, tak si je zopáknem v tom dalším životě, ale třebas z opačné strany)), známí, nebo kolegové, nebo jen "náhodný" kolemjdoucí
monoram
» movvin
To je zajímavé movinn, je u dcery i fyzická podoba se sestřenicí? Pocity důvěrně známého mě občas překvapují. V příspěvcích výše se uvádí něco ve smyslu "přijímání energie" a "emoční dědičnosti (např. děda zažil hrůzy války = psychická zátěž na potomky). I tato témata jsou velmi zajímavá. Pokud je tedy možnost přenosu duše mezi členy rodiny, pak se chce dotyčný setkat s členy své předchozí rodiny (vlastních předků)?
movvin
» monoram
Řekla bych, že ano. Moje dcera třeba ví jak to vypadalo v baráku, kde bydlela moje babička... no na tom by nebylo až tak něco zvláštního... když jsem si pak uvědomila, že ten barák se uzavřel dávno před tím něž se moje dcera narodila. A opravdu mi přesně popsala jak to tam vypadá a že si tam hrála. A já si vzpomněla na sestřenku, s kterou jsme si tam u babičky společně hrály, a která v osmi letech zemřela - porazilo jí auto. Tak si myslím jestli to není ta samá duše...... kdo ví...
Najdise.cz
» monoramSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
o tom, ze existuji, celkem nepochybuji, nemam s tim zadne osobni zkusenosti indicie ano naposledy me tak trochu rozsekal pripad Barbro (Anne Frank)
monoram
» apologen
O minulé životy se zajímám jen jako laik, ale vnesu do diskuse jeden skromný dotaz. Může být minulý život v rámci členů rodiny? Zemřelý pradědeček se převtělí do pravnuka apod. Setkal jsem se situací, kdy mi bylo řečeno, že s lidmi které vidím poprvé v životě již z minulých životů znám a že máme něco nedořešené, proto jsme se znovu setkali. Na závěr dodám, že ono setkání bylo hrozně zvláštní, příjemné a cítil jsem se na návštěvě jako doma, lépe řečeno příjemněji než doma.
Crumb
» THX1138
To, co píšeš je jistě pravda. Nauka o reinkarnaci je obsažena v mnoha kulturách. Existují pro ni různé názvy atd., ale základní princip je všude stejný. Jde hlavně o vysvobození z koloběhu znovuzrozování. Naši předci se nových životů spíše obávali. Jak napsal Platón, "kdyby byla smrt jen bezesným spánkem, byl by to úžasný zisk" (snad jsem to citoval přesně).
THX1138
» Crumb
Snad to nezní, jako bych se vůči tomu vymezoval. Ale když tu teď řešíme reinkarnaci z pohledu buddhismu, tak bych se držel čistého odkazu. Je dobré rozlišovat, co je co. V hinduismu je určitě hodně podobných prvků, a i v jiných náboženství se najdou podobné myšlenky. Jenže když se to začne prolínat dohromady, tak z toho bude pravděpodobně víc zmatku než pochopení, protože úplně identické to zase není, ty systémy nemají různé názvy jen tak. Také jsem slyšel, že si tam Buddhu zakomponovali. On je v tom hinduismus velmi flexibilní, dokáží absorbovat snad všechna náboženství. Mají tam i Ježíše Krista :)
Crumb
» THX1138
Raný buddhismus výrazně ovlivnil indické myšlení a některé z jeho základních principů přešly do pozdějšího hinduismu a jsou jeho součástí dodnes. Buddha je dokonce pokládán za jeden z avatárů boha Višnua. Buddha sám se ale za boha neoznačoval. Označoval se toliko za ukazovatele zapomenuté cesty. Obnovoval staré indické tradice. Prohlašoval, že nepřináší nic nového, že jenom připomíná dobře zapomenuté staré. Pálijský kánon mám rád proto, že má nejblíže k původnímu buddhismu. Vadžrajánu znám. Také se mi líbí. Rád čtu knihy o tibetském buddhismu. Knihu kterou napsal Sogjal Rinpočhe (Tibetská kniha o životě a smrti) jsem četl už několikrát. Je skvělá. Také Tibetská kniha mrtvých ve výborném Kolmašově překladu je výborná a už jsem ji také párkrát četl. Díky za typ na další knihy - ty ještě neznám.
THX1138
» Crumb
V kontextu buddhismu bych vynechal indickou tradici i cokoliv jiného. I když budou používána podobná slova, význam může být naprosto rozdílný. Buď to, nebo ono, ale raději nemíchat. Nevzpomínám si, kde všude jsem to četl, byl jsem i na několika přednáškách, ale nikdy jsem nezaregistroval jiný údaj. Osobně čerpám z Vadžrajány, pálijský kánon mě trochu míjí. Zkus třeba:
Sogjal Rinpočhe - Tibetská kniha o životě a smrti Tibetská kniha mrtvých Lama Ole Nydahl – O smrti a znovuzrození Kalu Rinpočhe – Tajný buddhismus
Tibetská kniha mrtvých je učení, které předal Guru Rinpočhe. Popisuje stavy, které mohou být v posmrtném stavu prožívány. Ale je zapotřebí mít iniciaci, aby to fungovalo tak, jak je popsáno. Bez ní může být člověk příliš zmatený než aby to registroval. Pro nás je to spíše taková zajímavá "beletrie". Vyšlo to v překladu přímo z Tibetštiny od Kolmaše. Což je skvělé, máme tu díky němu více věcí, ale z nějakého záhadného důvodu píše v podtitulu o bozích… Proto jsem zmiňoval kvalitní překlad, protože tohle je trochu zavádějící. Nejpodrobnější popisy najdeš v knížce od Lamy Ole Nydahla. Nic dalšího si teď nevybavuji, ale určitě toho vyšlo na českém trhu více.
movvin
» Crumb
OK tohle všechno vím a z části i znám z vlastních prožitků. Ale nedokážu tvrdit, že je to všeobecně platná norma pro všechny. Stejně tak netvrdím, že prožitky ostatních lidí nejsou pravdivé. Podle mě je XY různých prožitků právě proto, že je taky XY různých možností světů, dimenzí..........
Crumb
» movvin
Údajně k tomu dospěli tak, že si dokázali navodit při meditacích stavy, při nichž jejich duše opouštěly na čas jejich těla pohybovaly se v oblastech, kde dlí duše zemřelých, kde probíhají přípravy na další vtělení atd. Znalosti takto získané pak byly zprostředkovány lidem. Takové praktiky dočasného "vymisťování" duše z těla prý existovaly už u starých šamanů, praktikovaly je téměř všechny starověké kultury. Zkušenosti z těchto putování se u všech kultur v základních rysech shodují. Shodují se i s některými prvky moderních fenoménů NDE a OBE, které byly známé už ve starověku, takže na tom asi něco bude. Jistotu ovšem bude každý z nás mít teprve po vlastním prožitku, bude-li jaký. Je ovšem také možné, že jsme jen dočasné elektrochemické procesy, které smrtí definitivně zhasnout a žádný prožitek nebo nové vtělení mít nebudeme.
movvin
» Crumb
Stejnak by mě zajímalo, kde to oni sebrali. Však ta duše si to nepamatuje... je to tak schválně zařízené. Proto je rozdíl v názorech jak dlouho se duše fláká mimo tělo, protože stejně prd vědí s jistotou. Páč by to mělo být pro všechny duše stejné.
Crumb
» THX1138
Čerpal jsem z buddhistické tradice, z pálijského kánonu atd., a také z klasických indických filozofických systémů, a to z kvalitních překladů, z odborné české i německé literatury. Nikde jsem ale nenarazil na zmínku o sedmi týdnech. Kde bych to mohl najít? Rád bych si o tom něco přečetl.
THX1138
» Crumb
To jsi čerpal z buddhistického učení, nebo z indické tradice? Osobně jsem vždy slyšel pouze o sedmi týdnech a nikdy ani den navíc (může to být ovšem kratší). Mají k tomu i detailní popisy, co se v průběhu té doby děje :) Ale indická tradice může podávat úplně jiné informace než dharma. A také záleží na překladu, nemusí být korektní.
Crumb
Přečetl jsem toho o buddhismu hodně, ale dosud jsem nenarazil na nějaké výpočty nebo vzorce pro převtělování. Asi to bude nějaká novinka. O intervalech mezi novými zrozeními jsem se dozvěděl pouze to, že podle starých buddhistických a jiných indických tradic je prý okamžik znovuzrození odvislý od karmy daného jedince. Znovuzrození může být okamžité (kšanikam), což znamená, že duše proletí hned po smrti do nového života jako hovno potrubím, aniž si uvědomí, co se s ní vlastně děje. Jiné duše se mohou znovuzrodit za deset, sto nebo i tisíc let. Má to být zcela individuální.
Ortodoxní buddhismus nedoporučuje ztrácet čas podobnými spekulacemi. Ti, kdo se nacházejí v planoucím ohni, si nemají vyměňovat názory o ohni, nýbrž mají se z něj snažit uniknout. Mentálními spekulacemi je prakticky nemožné tyto věci rozlousknout. Lze je prý ale nazírat přímo ve stavu probuzení, ke kterému se ovšem musí každý dopracovat sám. Podle tvrzení starých buddhistů se tomu, kdo dosáhne osvícení, zjeví všechny jeho minulé životy.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - belore v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Crumb (* 23.2.1959) Muž
Ortodoxní buddhismus nedoporučuje ztrácet čas podobnými spekulacemi. Ti, kdo se nacházejí v planoucím ohni, si nemají vyměňovat názory o ohni, nýbrž mají se z něj snažit uniknout. Mentálními spekulacemi je prakticky nemožné tyto věci rozlousknout. Lze je prý ale nazírat přímo ve stavu probuzení, ke kterému se ovšem musí každý dopracovat sám. Podle tvrzení starých buddhistů se tomu, kdo dosáhne osvícení, zjeví všechny jeho minulé životy.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - belore v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Belore (* 24.10.1956) Muž
Co se týče nedostatku nebo nadbytku duší vlivem nerovnoměrnosti úmrtí a početí, krátkodobé kolísání může způsobit změnu doby mezi úmrtím a znovuzrozením o několik dnů, proti tomu kolísání délky těhotenství je mnohem větší. Důležitější ale je, že podle buddhismu nejsou duše izolované, jsou spíše jako vlny na moři jakéhosi univerzálního vědomí. Podle mě se docela dobře může jedna vlna rozdělit na dvě nebo naopak se mohou dvě vlny spojit do jedné. Jako každé přirovnání i tohle určitě trochu kulhá, chci tím říci, že duše asi mají jiné vlastnosti než jsme zvyklí. Jednoduché počty tu dost možná nestačí.
Ale i kdyby buddhistické teorie o převtělování nebo o podstatě vědomí byly mylné, neměl bych z toho těžkou hlavu. Praktické uplatňování Buddhova učení dost obohatilo můj život a i lidem kolem mě se prý teď se mnou žije lépe, a to mi stačí, to je pro mě dostatečná hodnota
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - mg34 v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Belore (* 24.10.1956) Muž
Co se týče fungování našich těl včetně mozku, tak to je moc dobrá námitka. Meditující by teoreticky mohli být podobně postiženými psychicky narušenými lidmi a proto by měli podobné halucinace. Dal jsem si tu práci a vygooglil jsem si studie na toto téma. Ano, popsaný mechanismus může platit u příslušníků sekt a radikálních hnutí, jako jsou Haré Kršna, Svědkové Jehovovi a další podobní. Nejsem v tomto směru odborníkem a proto se možná nevyjadřuji přesně, a proto také věřím odborníkům, kteří se vzácně shodují, že buddhismus není sekta a nepřitahuje psychicky narušené lidi. Samozřejmě i blázen se může stát buddhistou, ale není jich tam vyšší procento než v běžné populaci. Já sám si myslím, že jsem na vymývání mozku docela choulostivý, a zatím jsem se mezi buddhisty s ničím takovým nesetkal
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - mg34 v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - crumb v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Crumb (* 23.2.1959) Muž
Přečetl jsem toho o buddhismu hodně, ale dosud jsem nenarazil na nějaké výpočty nebo vzorce pro převtělování. Asi to bude nějaká novinka. O intervalech mezi novými zrozeními jsem se dozvěděl pouze to, že podle starých buddhistických a jiných indických tradic je prý okamžik znovuzrození odvislý od karmy daného jedince. Znovuzrození může být okamžité (kšanikam), což znamená, že duše proletí hned po smrti do nového života jako hovno potrubím, aniž si uvědomí, co se s ní vlastně děje. Jiné duše se mohou znovuzrodit za deset, sto nebo i tisíc let. Má to být zcela individuální.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - belore v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Crumb (* 23.2.1959) Muž
Přečetl jsem toho o buddhismu hodně, ale dosud jsem nenarazil na nějaké výpočty nebo vzorce pro převtělování. Asi to bude nějaká novinka. O intervalech mezi novými zrozeními jsem se dozvěděl pouze to, že podle starých buddhistických a jiných indických tradic je prý okamžik znovuzrození odvislý od karmy daného jedince. Znovuzrození může být okamžité (kšanikam), což znamená, že duše proletí hned po smrti do nového života jako hovno potrubím, aniž si uvědomí, co se s ní vlastně děje. Jiné duše se mohou znovuzrodit za deset, sto nebo i tisíc let. Má to být zcela individuální.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - thx1138 v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
THX1138 (* 1.2.1987) Muž
To jsi čerpal z buddhistického učení, nebo z indické tradice? Osobně jsem vždy slyšel pouze o sedmi týdnech a nikdy ani den navíc (může to být ovšem kratší). Mají k tomu i detailní popisy, co se v průběhu té doby děje :) Ale indická tradice může podávat úplně jiné informace než dharma. A také záleží na překladu, nemusí být korektní.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - crumb v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Crumb (* 23.2.1959) Muž
Čerpal jsem z buddhistické tradice, z pálijského kánonu atd., a také z klasických indických filozofických systémů, a to z kvalitních překladů, z odborné české i německé literatury. Nikde jsem ale nenarazil na zmínku o sedmi týdnech. Kde bych to mohl najít? Rád bych si o tom něco přečetl.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - movvin v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
movvin (* 13.6.1967) Žena
Stejnak by mě zajímalo, kde to oni sebrali. Však ta duše si to nepamatuje... je to tak schválně zařízené. Proto je rozdíl v názorech jak dlouho se duše fláká mimo tělo, protože stejně prd vědí s jistotou. Páč by to mělo být pro všechny duše stejné.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - crumb v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Crumb (* 23.2.1959) Muž
Údajně k tomu dospěli tak, že si dokázali navodit při meditacích stavy, při nichž jejich duše opouštěly na čas jejich těla pohybovaly se v oblastech, kde dlí duše zemřelých, kde probíhají přípravy na další vtělení atd. Znalosti takto získané pak byly zprostředkovány lidem. Takové praktiky dočasného "vymisťování" duše z těla prý existovaly už u starých šamanů, praktikovaly je téměř všechny starověké kultury. Zkušenosti z těchto putování se u všech kultur v základních rysech shodují. Shodují se i s některými prvky moderních fenoménů NDE a OBE, které byly známé už ve starověku, takže na tom asi něco bude. Jistotu ovšem bude každý z nás mít teprve po vlastním prožitku, bude-li jaký. Je ovšem také možné, že jsme jen dočasné elektrochemické procesy, které smrtí definitivně zhasnout a žádný prožitek nebo nové vtělení mít nebudeme.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - movvin v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
MG34 (* 4.3.1973) Muž
"A on smysl má. ... Tak to je. Není to jinak. ... Dokládá to... Dosvědčenou mnoha znalými lidmi. ..."
Na dnešním světě je krásné, že jak je tu Internet, tak se všechno někde vyřčené dál lavinovitě šíří, na to se nabaluje další a další a jak už je to těžko dohledatelný odkaz přes X předchozích odkazů, tak je to "důkaz". 100x opakovaná lež se stává pravdou - jistý pán, co na konci druhé světové spáchal sebevraždu se svojí manželkou, když předtím otrávili svých 6 dětí, by se tu dnes cítil jako ryba ve vodě.
Já na životě miluju ty okamžiky, kdy se "pravda", co vznikla jako 100x opakovaná lež, rozsype jako domeček z karet. To mne naprosto fascinuje.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - mg34 v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Crumb (* 23.2.1959) Muž
Čerpal jsem z buddhistické tradice, z pálijského kánonu atd., a také z klasických indických filozofických systémů, a to z kvalitních překladů, z odborné české i německé literatury. Nikde jsem ale nenarazil na zmínku o sedmi týdnech. Kde bych to mohl najít? Rád bych si o tom něco přečetl.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - thx1138 v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
THX1138 (* 1.2.1987) Muž
V kontextu buddhismu bych vynechal indickou tradici i cokoliv jiného. I když budou používána podobná slova, význam může být naprosto rozdílný. Buď to, nebo ono, ale raději nemíchat. Nevzpomínám si, kde všude jsem to četl, byl jsem i na několika přednáškách, ale nikdy jsem nezaregistroval jiný údaj. Osobně čerpám z Vadžrajány, pálijský kánon mě trochu míjí. Zkus třeba:
Sogjal Rinpočhe - Tibetská kniha o životě a smrti Tibetská kniha mrtvých Lama Ole Nydahl – O smrti a znovuzrození Kalu Rinpočhe – Tajný buddhismus
Tibetská kniha mrtvých je učení, které předal Guru Rinpočhe. Popisuje stavy, které mohou být v posmrtném stavu prožívány. Ale je zapotřebí mít iniciaci, aby to fungovalo tak, jak je popsáno. Bez ní může být člověk příliš zmatený než aby to registroval. Pro nás je to spíše taková zajímavá "beletrie". Vyšlo to v překladu přímo z Tibetštiny od Kolmaše. Což je skvělé, máme tu díky němu více věcí, ale z nějakého záhadného důvodu píše v podtitulu o bozích… Proto jsem zmiňoval kvalitní překlad, protože tohle je trochu zavádějící. Nejpodrobnější popisy najdeš v knížce od Lamy Ole Nydahla. Nic dalšího si teď nevybavuji, ale určitě toho vyšlo na českém trhu více.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - crumb v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Crumb (* 23.2.1959) Muž
Raný buddhismus výrazně ovlivnil indické myšlení a některé z jeho základních principů přešly do pozdějšího hinduismu a jsou jeho součástí dodnes. Buddha je dokonce pokládán za jeden z avatárů boha Višnua. Buddha sám se ale za boha neoznačoval. Označoval se toliko za ukazovatele zapomenuté cesty. Obnovoval staré indické tradice. Prohlašoval, že nepřináší nic nového, že jenom připomíná dobře zapomenuté staré. Pálijský kánon mám rád proto, že má nejblíže k původnímu buddhismu. Vadžrajánu znám. Také se mi líbí. Rád čtu knihy o tibetském buddhismu. Knihu kterou napsal Sogjal Rinpočhe (Tibetská kniha o životě a smrti) jsem četl už několikrát. Je skvělá. Také Tibetská kniha mrtvých ve výborném Kolmašově překladu je výborná a už jsem ji také párkrát četl. Díky za typ na další knihy - ty ještě neznám.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - thx1138 v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
THX1138 (* 1.2.1987) Muž
Snad to nezní, jako bych se vůči tomu vymezoval. Ale když tu teď řešíme reinkarnaci z pohledu buddhismu, tak bych se držel čistého odkazu. Je dobré rozlišovat, co je co. V hinduismu je určitě hodně podobných prvků, a i v jiných náboženství se najdou podobné myšlenky. Jenže když se to začne prolínat dohromady, tak z toho bude pravděpodobně víc zmatku než pochopení, protože úplně identické to zase není, ty systémy nemají různé názvy jen tak. Také jsem slyšel, že si tam Buddhu zakomponovali. On je v tom hinduismus velmi flexibilní, dokáží absorbovat snad všechna náboženství. Mají tam i Ježíše Krista :)
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - crumb v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
apologen (* 22.8.1973) Muž
Minulé životy pochopitelně a logicky existují. Jinak by život bytostí neměl žádný smysl. A on smysl má. Vyvíjíme se během života. Každý má jinou startovní pozici. Každý na jiné pozici končí. Tato výseč jednoho života by byla zcela nesmyslná, kdyby jí nic nepředcházelo a nic po ní nepokračovalo. Mnoho po sobě následujících životů, jimiž každá bytost prochází, je tedy realitou. Dosvědčenou mnoha znalými lidmi. Dokládá to i mnoho jinak těžko vysvětlitelných vzpomínek. Potkáme někoho a víme, že jej známe již strašně dlouho, aniž bychom se v tomto životě před tím setkali. Navštívíme nějaké místo a máme pocit, že to tam známe. Vidíme či slyšíme projev kultury, typické pro nějakou zemi (Čína, Itálie, Afrika, Mexiko atd.) a máme pocit, že je nám to blízké. Vidíme obrázek cizí krajiny a vnímáme jí jako krajinu „domácí“. Vzpomněl jsem si takto již na 17 životů. Dalším vodítkem je, že tyto životy logicky navazují jeden na druhý. Např. Zhýralý šlechtic se narodí poté jako otrok, aby poznal, co činil druhým. V dalším životě je umělcem beroucím se za práva těch nejchudších, aby ukázal, že i největší ubožík má duši. Utiskovaný vesničan se narodí jako Císař, aby ukázal světu, jak má vypadat spravedlivá vláda. Po té se narodí jako svobodomyslný umělec, protože funkce císaře je řehole, v níž člověk nesmí dělat nic podle sebe, jít kam chce a kdy chce, mluvit jak chce, oblékat se jak chce... a tak dále. Úkolem člověka je v každém životě se vyvinout mravně co nejlépe, podle toho co mu nejvíc chybí pak zvolí život následující. Zrozování končí, až je bytost dokonalá. Tak to je. Není to jinak.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - monoram v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
monoram (* 27.3.1980) Muž
O minulé životy se zajímám jen jako laik, ale vnesu do diskuse jeden skromný dotaz. Může být minulý život v rámci členů rodiny? Zemřelý pradědeček se převtělí do pravnuka apod. Setkal jsem se situací, kdy mi bylo řečeno, že s lidmi které vidím poprvé v životě již z minulých životů znám a že máme něco nedořešené, proto jsme se znovu setkali. Na závěr dodám, že ono setkání bylo hrozně zvláštní, příjemné a cítil jsem se na návštěvě jako doma, lépe řečeno příjemněji než doma.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
monoram (* 27.3.1980) Muž
O minulé životy se zajímám jen jako laik, ale vnesu do diskuse jeden skromný dotaz. Může být minulý život v rámci členů rodiny? Zemřelý pradědeček se převtělí do pravnuka apod. Setkal jsem se situací, kdy mi bylo řečeno, že s lidmi které vidím poprvé v životě již z minulých životů znám a že máme něco nedořešené, proto jsme se znovu setkali. Na závěr dodám, že ono setkání bylo hrozně zvláštní, příjemné a cítil jsem se na návštěvě jako doma, lépe řečeno příjemněji než doma.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - movvin v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
movvin (* 13.6.1967) Žena
Řekla bych, že ano. Moje dcera třeba ví jak to vypadalo v baráku, kde bydlela moje babička... no na tom by nebylo až tak něco zvláštního... když jsem si pak uvědomila, že ten barák se uzavřel dávno před tím něž se moje dcera narodila. A opravdu mi přesně popsala jak to tam vypadá a že si tam hrála. A já si vzpomněla na sestřenku, s kterou jsme si tam u babičky společně hrály, a která v osmi letech zemřela - porazilo jí auto. Tak si myslím jestli to není ta samá duše...... kdo ví...
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - monoram v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - bosch v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Najdise.cz (Systémová zpráva)
- Příspěvek byl smazán -
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - bosch v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Crumb (* 23.2.1959) Muž
Přečetl jsem toho o buddhismu hodně, ale dosud jsem nenarazil na nějaké výpočty nebo vzorce pro převtělování. Asi to bude nějaká novinka. O intervalech mezi novými zrozeními jsem se dozvěděl pouze to, že podle starých buddhistických a jiných indických tradic je prý okamžik znovuzrození odvislý od karmy daného jedince. Znovuzrození může být okamžité (kšanikam), což znamená, že duše proletí hned po smrti do nového života jako hovno potrubím, aniž si uvědomí, co se s ní vlastně děje. Jiné duše se mohou znovuzrodit za deset, sto nebo i tisíc let. Má to být zcela individuální.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - loreena-mckennitt- v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Najdise.cz (Systémová zpráva)
- Příspěvek byl smazán -
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - bosch v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
monoram (* 27.3.1980) Muž
To je zajímavé movinn, je u dcery i fyzická podoba se sestřenicí? Pocity důvěrně známého mě občas překvapují. V příspěvcích výše se uvádí něco ve smyslu "přijímání energie" a "emoční dědičnosti (např. děda zažil hrůzy války = psychická zátěž na potomky). I tato témata jsou velmi zajímavá. Pokud je tedy možnost přenosu duše mezi členy rodiny, pak se chce dotyčný setkat s členy své předchozí rodiny (vlastních předků)?
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - movvin v této diskuzi