Veganství


11.01.2020 - 03:08
(Beran) Zlatohlávek
Veganství
Ahoj,

rád bych se zeptal jestli jsou tu mezi vámi nějací vegani/vegetariáni :32: :68:

Případně jaký máte na veganství pohled/názor :1:

:29:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5 6
Řazení:
03.02.2020 - 11:17 | Filtr
(Střelec) verka96
Ahoj, sice nejsem 100% vegetarián ani vegan, ale řekla bych 80% vegetarián... Myslím, že je to hodně individuální věc. Maso mi moc nejede od dětství a když už, tak libové, měkoučké, zejména v zimním období.
Ale jinak ryby neomezuju, i když moje spotřeba ryb za rok není moc velká.
Pro mě osobně to má spoustu benefitů, není to jen o chuti. :29:
03.02.2020 - 12:41 | Filtr
(Rak) AL8EX
Jasně...můj pohled je v tomto článku..

http://umenibyti.cz/prispevek/…
03.02.2020 - 13:36 | Filtr
(Střelec) verka96 » AL8EX
Nevím, jestli je to chyba u mě nebo ne, ale odkaz mi nic nezobrazuje... :5:
03.02.2020 - 13:40 | Filtr
(Rak) AL8EX » verka96
nejspíše u tebe :3:..ale je to hned první článek na www. Umenibyti.cz :74:
03.02.2020 - 15:51 | Filtr
(Býk) player
Žádnej.

Pokud maso někomu nechutná , tak ať ho nejí. Ale jinak - příroda je zkonstruována tak , že všechno živé je potrava pro nějaký jiný druh. Všechno. I my. Nás taky žerou. Krokodýli , hyeny , leopardi , červi a nadřízení.

Takhle je zkrátka vesmír postaven.

TAdy bychom se ale dostali do hluboký filosofie, co je vlastně smrt. A to nerozlousknem.
03.02.2020 - 23:26 | Filtr
(Beran) Zlatohlávek » player
Jedna věc je jíst maso a druhá jíst maso v dnešní době. Zvířata jsou také cítící bytosti jako my, my jsme vlastně také zvířata.

Ale koukni se třeba na tyhle záběry, člověka to přivádí k zamyšlení jestli to všechno je správné vůči nim. Já s tímhle prostě nesouzním, tak to podporovat nebudu :3:

https://youtu.be/LnpsEAHAEnY

Připomíná mi to koncentráky za 2.sv. války. A to bylo pěkný zlo. Život člověka podle mě ale nemá větší cenu, než život zvířete.

Já samozřejmě nechci ani stavět život zvířete nad život rostlin. Ale rostliny vážně takové peklo nezažívají. Nemám pocit že by potřebovali náš soucit, nebo něco takového.
04.02.2020 - 00:03 | Filtr
(Býk) player » Zlatohlávek
My žijem v dnešní době. Mimochodem , pokud by se všichni měli živit rostlinama , tak nás bude muset třetina ubýt.

A dál - kdyby se zakázala tělu škodící bílá mouka , tak další třetina.

Fazolema zeměkouli neosázíš.
04.02.2020 - 03:18 | Filtr
(Beran) Zlatohlávek » player
A to máš odkud tyhle informace ?

Pravda je ta že díky krmení právě těchto zvířat je na světě méně jídla než by mohlo být pro lidi. Jen kvůli zhýčkanosti masem + je chov hodně náročný i na pitnou vodu.

Je spočítané že zátěž na zem kterou má vegan je mnohem menší než průměrný člověk co se stravuje masem. Tak vážně nevím odkud máš své informace.

Fazole nejsou jediná plodina. Ano je fakt, že nějaká místa nejsou vhodná k pěstování, ale i tak se to stále vyplatí.

Kdyby bylo víc veganů, tak právě je i víc jídla pro lidi. Vegan sice musí sníst jídla více, ale pořád je to výhodnější.

Není to jen etičtější styl života, ale i ekologičtější a udržitelnější a měla by to být cesta do budoucna, pokud chceme na planetě přežít se stoupající spotřebou.
04.02.2020 - 06:53 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio
Nejsem ani jedno ani druhé, ale zhruba od 15ti let do 25 jsem nejedla žádné maso ani výrobky z něj, krom ryb. A to jen velmi občasně, možná jednou dvakrát ročně. Pak jsem kvůli fyzické práci začala jíst drůběž a dost mi to tehdy pomohlo. Obecně mám radši lehčí stravu, vařenou zeleninu, polívky.
Mléčné výrobky prakticky nejím jelikož mi to nedělá dobře, občas plátek tvrdého sýra, kousek nivy, tvarůžky, ale zbytek nejím vůbec.
Osobně bych do veganství nešla, protože mám fakt ráda vajíčka :4: a mám ráda mořské věci. Samozřejmě strava je celkově téma, kterému by se mělo dát více prostoru, už z toho důvodu, že my lidé máme tu tendenci jíst velice "nebarevně" a to se pak promítá do zdraví. Jsem zastáncem toho, že člověk by měl jíst podle toho, co cítí, že s ním rezonuje, nicméně do stravy je nutné zahrnout všechno, včetně bílkovin. V jaké formě se člověk rozhodne to doplňovat, to už je na něm (živočišné, rostlinné). Já třeba nemůžu dlouhodobě zrní (makrobiotiku), to moje střeva fakt nechtějí. Taky si myslím, že je fajn resektovat období a přes zimu nejíst jen syrovou zeleninu (ochlazuje), pokud teda zrovna není člověk horkokrevný typ a vyloženě nepotřebuje zchladit. Mě se například osvědčilo respektovat můj ajurvédský typ (jsem smíšený Vata-Pitta, takže tam je to složitější) a když jsem striktně dodržovala zákaz jakýchkoliv mražených a chladných jídel a nápojů, tak se mi na podzim fungovalo mnohem líp, opravdu to bylo na mé termoregulaci poznat)
Delší dobu cítím, že do budoucna to maso zase velice omezím, možná vynechám...
Takže hodně štěstí při poznávání toho, co konkrétně tvoje tělo ptořebuje a zda ladí s veganstvím anebo zůstaneš třeba u toho vege :3:
04.02.2020 - 06:58 | Filtr
(Blíženci) fanik » Zlatohlávek
A chutná? Chlap má od přírody skoro dvoumetrový střevo o průměru 7cm a docela pořádný zuby a proč teda? No můžeš zkusit jíst trávu a uvidíš za pár let, kolik jsi planetě pomohl a kolik sobě. Já si jdu udělat aspon 5 vajec pořádnou omeletku a večír si dám asi králíčka :2:
04.02.2020 - 07:04 | Filtr
(Ryby) thééé » AL8EX
Úžasné stránky Alexi :68: :15:
04.02.2020 - 07:07 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » player
Ty Plájo, ale to už je hodně známé, že kdybychom nežrali tolik masa, tak by bylo více plochy k pěstování rostlinné stravy a bylo by víc jídla.

Proč by proboha měla vymřít třetina lidstva kvůli omezení jezení bílé mouky :4: No co, tak by jedli žitnou, špaldovku anebo celozrnou, ta je beztak více sytá.

Ty fakt někdy zníš, že máš patent na všechno. Svádíš pak na zcestí ty kterýmž guru jsi :2: :4: Nedá mi to nenapsat. Později možná smažu. :92:

Přesně jak říká Zlatohlávek (to už je část příspěvku i pro něj), je to udržitelnější styl života. Tolik masa nepotřebujeme. Kdysi (a to ještě když bylo dobře), tak měli lidi jednou týdně maso (většinou v neděli), jinak brambory, brambory, brambory (na různé způsoby). Plus ještě měli pohyb, takže všehovšudy zdravější životní styl (o vzduchu se vyjadřovat nebudu, to je příběh sám o sobě).

Dokonce si i myslím, že vegan toho ani nemusí sníst více, protože postupem času si organismus zvyká na méně jídla, zvlášť pokud mu jsou přiváděný hodnotné živiny, což rostlinnou formou zcela určitě lze.

Trochu střídmosti (a to ve všem) by nám všem vůbec neuškodilo. Co mi nejvíce vadí na dnešním světě (pokud mluvíme o jídle) je nekvalita (ať už chemie, nezralé plodiny, špatně uskladňované, odpad) a rozežranost. Už někdy ani ty "bio" produkty nemají tu kvalitu, kterou hlásají. Půda je zamořená už všude, takže o skutečné bio se vlastní ani jednat nemůže. Jediné co člověk ještě může udělat, pěstovat si po svém sám, pokud může, nebo odebírat od někoho o kom ví, že se o plodiny (případně zvářata) stará s láskou a bez chemie.
04.02.2020 - 07:09 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » thééé
Vidíš, včera jsem na tebe vzpomínala, jak jsi nás hezky vegetariánsky pohostila :62: Fakt si užívám, když se o mě někdo tak hezky postará a ještě si dá záležet na zdravé stravě :75: :35: :35: :35:
04.02.2020 - 07:17 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » AL8EX
Ale vzdyt neni zadny vodnarsky vek.
Vodnarsky vek je mytus.
04.02.2020 - 07:18 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » fanik
Zuby mas na to abys pochroupel a pozvykal mekev.
Proto mas rezaky a stolicky.
04.02.2020 - 07:25 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » player
Vegani jsou skudci. Likviduji potravu moji potravy.
04.02.2020 - 07:27 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani Makaio
:62: to já ráda..
a s odchodem domů a "domů" přecházím na veganství..jen u dětí si to nelajznu, nechám je, ať si vyberou samy.
04.02.2020 - 07:31 | Filtr
(Střelec) verka96 » Nalani Makaio
Ne, nic nemaž. Napsala jsi to velmi dobře. :27: Každý si může najít svuj vlastni druh stravy podle toho, co kazdy potrebujeme. Strava zalozena jen na mase, knedlikach, syrech apod. neni ani ze zdravotniho hlediska prospěšná.
A dnes trh nabízí tolik možností že je z ceho vybirat, neni to jen o fazolich...
Neberu v uvahu treba eskymaky, lidi zijici kolem Himalaji, ale oni zase neprovozuji slepičí koncentraky...
04.02.2020 - 07:32 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » thééé
:62: :12: :30:
04.02.2020 - 07:37 | Filtr
(Štír) Nalani Makaio » verka96
Tak díky :6:

Přesně, máme tolik toho na výběr, že si dneska člověk může vybrat. Což ale zase koresponduje s tím tématem kvality. Tam mám určitěé pochybnosti a člověk musí dobře vybírat (Ačkoliv se někdy zdá, že není moc z čeho).
Každopádně moje Pannenska dvojka chce prostě říct, že střídmost je pro lidstvo možná cesta k záchraně :20: :4:
04.02.2020 - 07:52 | Filtr
(Blíženci) Pomeranc1
Ahoj, mam maly obchod s potravinami na vesnici a mimo jine prodavam i maso. Ze vsech potravin,ktere nabizim je prave maso maso nejvetsi vopruz. Hygiena,skladovani, likvidace prebytku. Lide na vesnici jsou jako hyeny a paka. Nejradsi by prisli do obchodu a prehrabovali se v tom mase aby si urvali nejpepsi kus. Takovy ideal, kterymluvi za vse je otazka jesrli mam nejaky libovy bucek. Nekdy to vypada jakoze bez masa se ani nenazerou. Pro me jako obchodnika je nabidka volneho masa nesmirna zatez a proto nabidku masa stale vic omezuji. Idealni je maso vakuovane ci mrazene, protoze s tim nemam praci. Narovinu se mi hnusi se v tom mase hrabat. A narovinu se mi zveda zaludek kdyz si ctu fakturu za maso, potoze je to umrtni list. Kvuli zbytkum chovam psy a co nesezerou regulerne pohrbivam. Kulturu masa nechapu, sam se stravuji vegetariansky a take si snazim hodne veci sam vypestovat. Udelal jsem zkusenost, ze je radikalni rozdil mezi telesnou kondici vegetariana a masozrouta. Urcitou dobu jsem jedl zbyty uzenin a masa a brzy jsem zacal pocitovat zmeny traveni a dokonce nastaly problemy s vyprazdnovanim a tlustym strevem. Navrat k potravě s vysokym obsahem vlakniny mne ale rychle techto potizi zbavil. Maso odmitam konzumovat i ryze z nanozenskych důvodu, coz je asi moje nejslinejsi motivace.
04.02.2020 - 09:43 | Filtr
(Rak) AL8EX » thééé
:27: :74: :74:
04.02.2020 - 09:47 | Filtr
(Rak) AL8EX » Bosch
Mýtus? ..jde o precesi - pohyb zemské osy - která je právě na přechodu z Ryb(období Býka) a jde do Vodnáře...ryze astronomická záležitost pro některé, pro jiné zase změna vědomí a přechod od víry k niternému vědění.. :5:

..a pro někoho jen mýtus :4:
04.02.2020 - 11:46 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » AL8EX
To zalezi na tom od ktereho pocatku zacnes pocitat.
V tomto ohledu existuji mezi autoritami rozdily v radu i 3000 let.
Zadny takovy pocatek veku vodnare neni obhajitelny.
Je to na bludny balvan.
04.02.2020 - 11:51 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Nalani Makaio
Na vyber je toho dnes praveze malo.
Z puvodnich ca 250 druhu plodin ktere bezne pojidal lovec sberac, zustalo po erach pastevec, zemedelec..pouhych ca 14.
To znamena znacne omezeni co do rozmanitosti zivin.
Defacto svet ji z drtive vetsiny jen nekolik zakladnich plodin.
Biodiverzita id dob sberacu temer zanikla.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-142
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »