Koho bolí záda?


27.04.2010 - 11:49
(Panna) masér Jan kohout
Koho bolí záda?

Řazení:
27.04.2010 - 11:53 | Filtr
(Panna) masér Jan kohout
Zdravotní opatření při práci na počítači :41: :75: :30:

Svalové spasmy (z řeckého spasmos křeč od spao stahovat) v oblasti krční páteře vznikají při trvalém statickém napětí svalů zajišťujících držení a postavení hlavy. Horní krční páteř představuje klíčové místo v regulaci pohybů celého osového orgánu, který se orientuje podle polohy hlavy. Práce v sedě je spojena s upřeným pozorováním stránek textu, monitoru počítače s malým zorným úhlem. Naše hlava se při této práci většinou nachází v předsunuté poloze, která způsobuje vznik ohybového napětí v oblasti krční páteře (tzn. že zatížení dané hmotností hlavy nepůsobí v ose krčních obratlů). Tato poloha přispívá ke zkracování šíjových svalů (především horní sestupné části svalu trapézového a intersegmentálních svalů šíjových) a k ochabování hlubokých ohýbačů krku. Potíže zde vzniklé bývají spojeny s vnucenou polohou hlavy a trupu při sledování obrazovky; a souvisí také s postavením a pohyby horních končetin při ovládání klávesnice, myši, trackballu či jiného zařízení. Tyto potíže, projevující se většinou bolestmi krční páteře a hlavy, mohou souviset i se zrakovými potížemi (nevhodné umístění předlohy, počínající nebo pokročilá dalekozrakost). Při sledování obrazovky a písemností, popř. i klávesnice dochází zpravidla k předklonu hlavy a krku v úhlu 15-45 stupňů, a to mnohdy s torzí krční páteře. Neúměrně a jednostranně jsou zatěžovány šíjové svaly, které aby udržely hlavu v této poloze, musí vyvinout značnou sílu. Aktivita šíjových svalů dosahuje při předklonu hlavy 50-70% svých maximálních schopností. :22:
27.04.2010 - 14:36 | Filtr
(Ryby) Aristoni
Tak přijeď,mě bolí hrozně.Ale to je z práce na zahrádce.Buď mi pomůžeš na zahrádce nebo namasíruješ,můžeš si vybrat. :4: :4: :4: :61: :61: :61: :61: :61: :63: :63:
27.04.2010 - 14:58 | Filtr
(Panna) masér Jan kohout » Aristoni
Nejlépe obojí :12: :74:
27.04.2010 - 17:31 | Filtr
(Lev) růžička
Pro nemocnou páteř:Přímá výživa

50 kusů ořechů a 50kusů mandlí-rozemlít do půl kila medu a přidat ovesné vločky :15:

Také byste si měli dělat čaj z vřesu, dobré mysli,meduńky a mateřídoušky, vařit ho šest minut a pít na noc slazený.

:15:


27.04.2010 - 18:42 | Filtr
(Ryby) Aristoni
Holky,super rady,ale já radší toho maséra :61: :61:
27.04.2010 - 20:03 | Filtr
(Panna) masér Jan kohout » růžička
:62: :74:
28.04.2010 - 00:46 | Filtr
(Kozoroh) Ježíšek
Jsem týden po bouračce :24:...mám záda v háji,hlavně krční páteř.Lítám po doktorech a jelikož mám alergie na různý léky-trpím.Budu chodit na elektroléčby.Je něco ,co by mě opravdu pomohlo? :17:
28.04.2010 - 08:10 | Filtr
(Lev) růžička » masér Jan kohout
:4:, to mne těší :3:!
Kdypak máš chvilenku jen pro mne :3: :4:?
28.04.2010 - 15:22 | Filtr
(Panna) masér Jan kohout » Ježíšek
Bohužel, je to čas. :68:
28.04.2010 - 19:23 | Filtr
(Kozoroh) Ježíšek » masér Jan kohout
Prý mám totálně stažený svaly,pěkně to bolí.Dostala jsem Mydocalm.Hodně jezdím autem,nebude mě to omezovat při pozornosti? :32: :17:
28.04.2010 - 19:41 | Filtr
(Panna) masér Jan kohout » Ježíšek
Každý lék má příbalový leták. Mydocalm zásahem v centrální nervové soustavě snižuje napětí až bolestivé stažení nebo ztuhnutí kosterních svalů. Mimoto rozšiřuje cévy a zlepšuje prokrvení při zúžení cév. Účinky Mydocalmu a účinky jiných současně užívaných léků by se mohly vzájemně ovlivňovat. Některé léky na uvolnění svalového napětí, na spaní nebo na uklidnění (např. benzodiazepiny) zesilují účinek Mydocalmu. Na druhé straně zase Mydocalm zesiluje účinky některých léků proti bolesti. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něho. Jestli Vám další lékař bude předepisovat nebo doporučovat nějaký další lék, informujte ho, že již užíváte Mydocalm. Než začnete současně s užíváním přípravku Mydocalm užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.
Mydocalm se dobře snáší a výskyt nežádoucích účinků je nižší než 2%. Zřídka se objeví mírné zažívací obtíže (pocit na zvracení), dále ojediněle závratě, svalová slabost, únava a snížení krevního tlaku. Tyto nežádoucí účinky bývají mírné a obvykle mizí po snížení dávky. Případný výskyt nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí oznamte ošetřujícímu lékaři. Vzácně se mohou vyskytnout projevy přecitlivělosti (svědění, zčervenání kůže, vyrážka, dušnost). V tomto případě přerušte ihned užívání Mydocalmu a vyhledejte lékaře.
28.04.2010 - 19:57 | Filtr
(Býk) gastina
Myslel jsem že tu budou nacpaní všeci...tedy neznám nikoho koho by nebolely záda...tedy alespoň občas...jak by taky né když naše pokřivené charaktery právě bolestí zad a nemožností se narovnat nám dávají na jevo že nejsme hodni stát vzpříma...koho bolí záda ...at nehledá kompromisy a postaví se k jakékoli situaci vzpříma a podívá se jí do očí...před nikým se nehrbte jestliže cítíte že v srdci lže ...tot má rada :3: :17:
28.04.2010 - 19:58 | Filtr
(Kozoroh) Ježíšek » masér Jan kohout
Děkuji za vyčerpávající odpověd :30: :15: :17:
30.04.2010 - 15:38 | Filtr
(Panna) masér Jan kohout » masér Jan kohout
Bolí vás nebo vaše blízké někdy klouby? :9: A slyšeli jste již o neuvěřitelných účincích zázvorového obkladu? Ne? Tak v tom případě si nenechte ujít tento článek, je zde mnoho informací, které by měli lidi běžně znát. Můžou se jim totiž občas hodit.

Obklady a náplasti :25:

Obklad je ošetření na povrchu těla. Používá se kus přírodní tkaniny, které se máčí do speciální tekutiny, vyždímá se a přiloží. Může být horká nebo studený, horký má blízko k zábalu. Náplast neboli „placka“ je ošetření na povrchu těla měkkou, vlhkou kašovitou směsí. Buď se aplikuje přímo na pokožku nebo se dává do gázy (tkaniny).

*

Zázvorový obklad – utěrku namáčíme v snesitelně horkém zázvorovém výluhu (výluh: povařit vodu, vypnout hořák, vylouhovat nastrouhaný čerstvý zázvor, scedit), vyždímejte a přiložte na určené místo a přikryjte ručníkem (ne igelitem!). nechte působit 3-10minut, pak vyměnit. Obklady se dávají tak dlouho až pokožka zrudne (obyčejně to trvá 20-30minut). Účinek obkladu: povzbuzení krevního oběhu, tekutin a energie ve stagnujících oblastech. Rozpouští hlen, tuk a usazeniny (nebo je alespoň změkčí), rozpouští krystaly usazených minerálů. Současně tkáň prokrví a ta je regenerována.
Použití:na odstranění mnoho druhů chronických a akutních bolestí – revmatické, artritické, bolesti zad, zubů, křeče střev, menstruační křeče, ledvinové koliky, strnulý krk, kameny, cysty, nezhoubné tumory, uvolnění natažených svalů, při astmatickém záchvatu, zlepšení některých zánětlivých stavů (nikdy slepé střevo!).
Kontraindikace: (horký zázvorový obklad je velmi jang, proto jej nepoužíváme na jangové oblasti těla nebo problémy způsobené jangem): nikdy ne na partie mozku, nikdy kojencům ani velmi starým lidem, nikdy břicho těhotné ženy, nikdy na zánět slepého střeva a zápal plic, nikdy při vysoké horečce, při rakovinném nádoru nikdy déle než 5 minut (při rakovině nutná spolupráce s odborníkem).


http://www.prirodnivyziva.cz/lecive…


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »