žlučník


13.01.2009 - 08:16
(Kozoroh) primářka
žlučník
Ahoj všichni...Odhodlala jsem se,že si nechám odstranit balvan ze žlučníku.Jdu na věc 25.2. Máte s tím někdo zkušenost? Provádí to laparoskopicky.Nu,uvidíme.Ale hlavně...věřím,že bude lépe. :29:

Řazení:
13.01.2009 - 08:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ničeho se neboj,byla na tom moje kamarádka a říkala,že to nic není a ještě se jí fakt ulevilo,měla tak bolestivé záchvaty a teď je úplně v pohodě. :27:
13.01.2009 - 08:34 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ladislava*eL, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:15:Držím pěsti!Se žlučníkem jsem sice nikdy nebyla,ale s laparoskopickou operací zkušenosti mám.Je to skvělá věc.Minimální jizvy,já jich mám 5 asi 1cm-2cm.Měla jsem operaci 3in 1. :4: Ty jich budeš mít míň.Těch jizev. :3:A hlavně téměř žádné pooperační bolesti.
Takže se neboj a směle do toho! :27: :17: :29:
13.01.2009 - 08:55 | Filtr
(Lev) růžička
Žlučníkové potíže a kameny

Žlučníkové potíže a kameny · Žlučníkové choroby ... Odstraněni kamenů operací rozdrcením nebo medikamenty neodstraňuje příčinu. ..

Vařené tuky a pečené potraviny jsou nejčastější příčinou poruchy funkce žlučníku
Žlučníkové kameny a písek jsou však nahromaděný anorganický vápník a jiné anorganické substance ve žlučníku, protože je tělo nemohlo zužitkovat. Všechny škroby, chleba a výrobky z obilí jsou plny anorganického vápníku. Jíme-li mnoho takových potravin, může to vést k tvorbě kamenů.

Šťáva z jednoho citronu (ve sklenici teplé vody vícekrát denně), doplněná sklenicí šťávové směsi z karotky, červené řepy a okurek (třikrát až čtyřikrát denně), osvobodila již velmi mnoho trpících od písků a kamenů během několika dnů nebo týdnů.

Směs šťáv z karotky, červené řepy a okurek se osvědčila jako nejlepší čisticí prostředek žlučníku, jater, ledvin a prostaty, stejně jako pohlavních žláz.



Žlučník je pro správnou funkci jater nepostradatelný. Naše těl o patří ale nám samým, a když jsme se z neznalosti jeho funkcí rozhodli k operaci, pak není nikdo jiný, mimo nás, koho bychom mohli žalovat.


Žlučníkové kameny, ledvinové kameny a písek ve žlučníku a ledvinách jsou následky nedokonalého vylučování anorganických vápníkových usazenin, které se tvoří po jídle koncentrovaných škrobů a výrobků z cukru.



Žlučník je cévami a žlučovodem přímo spojen s játry a krevním oběhem. Všechna strava, kterou sníme, se v zažívacím ústrojí "rozloží" a její živiny jsou krví dopraveny k dalšímu zpracování a analýze do jater. Koncentrované obilné a moučné výrobky nemohou být správně použity k regeneraci buněk a tkání, především tehdy ne, jestliže byly denaturovány horkem. Minerálie však musí játry projít. Mezi nimi je také vápník. Molekuly škrobu jsou ve vodě nerozpustné.



Tělo potřebuje vápník sice naléhavě, ale organický, ve vodě rozpustný, který dostane jen konzumací salátů, zeleniny, ovoce a jejich syrových šťáv. V této formě je vápník tělem beze zbytku přijat a použit ke stavbě buněk a tkání.



Ve všech koncentrovaných škrobových a cukrových výrobcích, které byly zpracovány vysokou teplotou, se stane vápník anorganickým a ztratí rozpustnost ve vodě. Je to cizí těleso v organizmu, a jako takové je krví a lymfatickým systémem při nejbližší příležitosti transportováno k vylučovacím orgánům. První odkládací plocha je žlučovod a ten dopraví vápník do žlučníku. Dalším vhodným místem, které můžeme označit jako "slepou uličku" krevního řečiště, je buď podbřišek, což může vést k nádorům, nebo konečník, což může vést k tvorbě hemoroidů. Vápníkové molekuly, které tomuto uniknou, končí obyčejně v ledvinách.



Několik vápníkových anorganických molekul ve žlučníku nebo v ledvinách by jistě nezpůsobilo mnoho škody. Jestliže však jíme dál chleba, obiloviny, zákusky a jiné moučné výrobky, hromadí se usazeniny stále více a vedou k tvorbě kamenů v těchto orgánech.

Něco jiného, na co musíte myslet, jestliže jíte maso, je tvorba nadměrného množství kyseliny močové v těle, které zřejmě ledviny vždy beze zbytku nemohou vyloučit a která pro ně znamená zátěž. Tím trpí celý organizmus. Protože šťávová směs pomáhá organizmus čistit, má neocenitelnou hodnotu. Současně by bylo rozumné vzdát se úplně, aspoň na nějakou dobu, koncentrovaných škrobových a cukrových produktů, stejně jako výrobků z masa, a dát tělu příležitost k normalizaci. Jakmile se zdraví tělu vrátí, měli byste vědět, že přejete-li si zase onemocnět, stačí začít znovu jíst denaturované potraviny. Vyplatí se ponechat si zdraví, sílu, energii a vitalitu a zříci se potravin, které jsou sice chutné, ale ne výživné.










13.01.2009 - 13:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele moonula, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
ahojky,ja na teto operaci byla asi mesic po porodu.Dnes je to uz 15 let.A citim se stale skvele.Zadne jizvy nic.Vsechno se krasne zahojilo a neni ani znamka ze jsem podstoupila nejakou operaci.Navic po operaci jsem za 2 hodky chodila.Sice s kapackou,ale v poho.Co me jen vadilo,strasne me po tom zakroku bolely ramena.Museli mi davat tisici leky.Ale bylo mi receno,ze je to normalni stav.Nahromadeny vzduch v brichu po zakroku stoupl na horu a drzel se v ramenou.Tim padem ta bolest.Ale i to za cirka 3 dny prestalo.Navic po zakroku se jde za 2 dny domu.Jen me mrzelo ze se nemohlo jist.Mela jsem hlad jak vlk a dostala jsem prevarenou ryži bez chuti...Jinak hodne stesti a nic to neni. :27:
13.01.2009 - 18:55 | Filtr
(Ryby) Naďule
Neboj , moje známá na to byla v listopadu , balvan měla veliký a vzala si ho na památku :1: . Před zákrokem trpěla a teď je v pohodě :15: :29:
14.01.2009 - 07:55 | Filtr
(Kozoroh) primářka
Díky za rady a povzbudivá slova! :17:Jednu operaci laparoskopicky mám za sebou,ale bylo to v roce 1997,tak jsem z toho vypadla.Přiznám se,že se trochu bojím...ani nevím čeho...Díky!Krásné dny!!!! :6: :15:
14.01.2009 - 07:57 | Filtr
(Kozoroh) primářka » růžička
Tedy Růžičko...ani lékař by mi to neosvětlil lépe! Díky! :29:
14.01.2009 - 08:32 | Filtr
(Střelec) Piháček
Romi?
pak Ti pofoukám pupíček a jizvičky...bude dobře,uvidíš :35: :34: :45:
14.01.2009 - 08:35 | Filtr
(Lev) růžička » primářka
Rozhodnutí je jen na Tobě. Jes-li mohu doporučit, máš ještě čas vyzkoušet Ty štávy a předejít operaci.Hodně štěstí!!!
14.01.2009 - 10:05 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Anad 2, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Byla jsem asi před devíti lety taky se šutříkem, laparoskopie proběhla v pohodě, ale měla jsem pak několik dnů, možná týden strašnou bolest v rameni a pod žebry, že jsem nemohla spát, pořádně se nadechnout ani hýbat. Doktor říkal , že se někdy stane, že v tobě přetrvává zbytek jakéhosi plynu, kterým tě nafukují při operaci a ten než se vstřebá, může někde vytvořit jako takovou bublinku, která tak nemožně tlačí. Pak se to vstřebalo. ale mám známou internistku a ta říkala, ža by si laparoskopicky nenechala udělat nic, jenom řezat...tak nevím. ale každopádně se neboj, budu držet palce a ozvi se jak se pak budeš cítit a jestli jsi ok. Jo a to co se odstraňuje z těla pryč, by se mělo odstraňovat když měsíc couvá... :17:
15.01.2009 - 20:47 | Filtr
(Panna) Charis
neodstrániš príčinu , ale následok a preto sa ti to môže vrátiť, je to na zamyslenie
16.01.2009 - 18:32 | Filtr
(Váhy) certan
No být Vámi,tak bych to nejdřív zkusil přírodní cestou.
Recept:
Je nutné si udělat 3 dny volno a věnovat tento čas sebeléčbě.

1. den
Ráno v 5 hod. vstát a vzít 3 kávové lžičky karlovarské soli ve 1/4 l studené vody a udržovat tělesný pohyb. Ke snídani kávu, mléko nebo čaj a staré rohlíky. V poledne ve 12 hod. 3 kávové lžičky karlovarské soli, pak totéž co ke snídani, nebo kaši z hrubé krupice - nemastnou, neslanou a ve větším množství. Odpoledne ve 13.45 hod. ulehnout do tepla a ve 14 hod. dát první obklad z heřmánkových květů pomocí dvou řídkých sáčků, naplněných tímto květem. Střídání obkladů po 10 minutách - sáčky se ohřívají na pařáku. Jsou velikosti 20 x 50 cm a přikládají se na pravou stranu do krajiny jaterní tak, aby zasáhly pod pravým bokem i část zad. Obklady se přikládají celkem asi 2 hod.

2. den
Ráno vstát v 5 hod. a opakovat program prvního dne. Před 12. hod. opět větší množství kaše z hrubé krupice - nemastit, nesolit, nesladit (kaše uvolní kaménky a škodlivé usazeniny i ze slinivky). Odpoledne ve 13.45 hod. opět ulehnout do tepla a ve 14 hod. začít dávat obklady z kaše lněného semene rozemletého na makovém strojku a uvařeného v mléce. Stejná hustota kaše se udržuje přiléváním mléka. Silně přehřátá se přidává do sáčků, v nichž se ohřívá na pařáku. Obklady se střídají po 20 minutách a přikládají se zepředu proti slinivce a žlučníku a nemocný stále leží na pravém boku.
V 17 hod., kdy končí obklady (3hodiny), nemocný vypije 1/3 připraveného olivového oleje (z lékárny) a zůstává ležet v klidu na pravém boku bez nejmenšího pohybu a bez mluvení. Další 1/3 oleje se vypije v 17.30 hod. a poslední třetina v 18 hod. Olej je možno mírně ohřát a nakapat do něho citronovou nebo pomerančovou šťávu. Tak se zabrání zvracení. Po vypití poslední třetiny oleje se nemocnému vezme podhlavník a polštář a dají se pod nohy tak, aby hlava byla níže než nohy. Pacient musí stále ležet na pravém boku alespoň jednu hodinu, a to bez mluvení, protože kaménky, různé zplodiny a usazeniny v této době odcházejí bezbolestně do střev. Nesmí se nic jíst ani pít a musí být snaha usnout. Tím léčba končí.

3. den
Ráno vstát v 5 hod. - déle neležet - vzít tři kávové lžičky karlovarské soli. Kaménky a všechny škodlivé hleny vyjdou mezi 5. - 6. hodinou ranní, nejdéle po 8. - 9. hodině. Jsou měkké, barvy zelené, potažené slabou blankou. Mezi léčbou nevycházet ven, používat kbelík s vodou, aby stolice mohla být oddělena od kaménků mícháním. Kaménky a šlemy ze slinivky plavou na povrchu, protože jsou nasáklé olejem po rozpaření. Když se stolice nedostaví, musí se dát klystýr. Po vyjití kaménků a zplodin lze všechno jíst a pít bez obav. Po správném provedení kúry je výsledek jistý a každému pomůže. Vyjde i písek, který dělá nemocnému nejvíce potíží.

Pro kúru je třeba: 200g olivového oleje, 1/4 kg heřmánk. květu, 1/2 kg lněného semene a 3 l mléka.

Osobně to mám vyzkoušené a pěkný svinstvo ze mě vyšlo. :28:
Od té doby si tuto kůru dělám každé jaroa jsem v pohodě. :15:
19.01.2009 - 14:27 | Filtr
(Panna) mamina cali
Čauky,přečetla jsem všechny reakce a taky chci reagovat jestli to neva.Žlučník je četník ,který hlídá dodávky žluči.Sníme li maso musí pustit víc žluči naopak sníme li zeleninu pustí žluči míň.Po vyjmutí žlučníku nám už nebude z ničeho špatně ,ale musíme vyřadit z jídelníčku vše co silně zatěžuje trávení.Žlučník vyjadřuje naši spokojenost se životem,jsme li plni hořkosti plníme si žlučovody a žlučník pískem a kameny.Můj názor je že žlučník má velikou úlohu v těle a bez něj bude nastartován zhoubný proces pro zažívací trakt a ledviny.Teď je na Vás jak se rozhodnete.Přeji hodně štěstí. :27:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »