dotaz - levá a pravá strana


05.11.2008 - 23:06
(Vodnář) Raja
dotaz - levá a pravá strana
Ahoj lidičky, napište mi prosím , jaký je po duchovní stránce význam pravé a levé strany, nemoc jsem si našla, ale stranu ne, děkuji všem :-)

Řazení:
06.11.2008 - 16:51 | Filtr
(Váhy) Kunas
Sahadža jóga
Čistící metody a duchovní růst


Základní informaceHome Subtilní systém ►Subtilní systémMúládháraSvádhišthánaNábhíVoidAnáhataVišuddhiÁdžňáSahasráraKundaliníÁtmaPrůvodce ► Úvod do průvodce začátkem SJPrvní krůčkySubtilní systémSeberealizaceČistící metody a duchovní růstInspirativní meditaceElementyOtázky a odpovědi...KolektivMeditace O Šrí MátadžíŽivotopisNaplněníPřednáškaPřednáška o kundaliníNabízímeHudbaLiteratura ►Životopisy Světců ►Džňánadéva (1275 - 1297 n.l.)Námdév (1270 — 1350)Bába Faríd (1175 n.l.)Šejch Nizámuddín Aulijá (1244 — 1325)Amír Chusrau (1253 — 1325)Kabír (1440 — 1518)Éknáth (1533 — 1599)Metamoderní ÉraKurzy a školeníKontaktyKurzy v ČRKontaktní formulářVe světě
4.1 Čistící metody
4.2 Proč se čistit opakovaně?
4.3 Čištění pomocí rukou
4.4 Vyvažování stran
4.5 Bandhan - ochrana energetického systému


4.1 Čistící metody
Pomocí čistících metod se zbavujeme nežádoucích energií, které jsou "přilepené" na čakrách nebo kanálech. Pokud se zbavíme těchto nežádoucích energií, jemné principy v čakrách a kanálech začnou spontánně zářit. Čištěním čaker tak zbavujeme tělo a duši od různých nemocí a nežádoucích psychických stavů. Vnitřní radost a jemné poznání se tak začínají probouzet.

4.2 Proč se čistit opakovaně?
Nejdříve musíme pochopit že jemný energetický systém v nás je živoucí a je úzce spojen s našim fyzickým a psychickým stavem. Při používání čistících metod se tento stav zlepšuje, ale mnohdy se v každodenních činnostech dostáváme např. do stresu, apatie nebo mnoha jiných nerovnovážných stavů. Tyto nerovnovážné stavy způsobují že spojení s všepronikajicí silou je oslabené nebo přerušené. Čakry a kanály nejsou chráněné a jsou opět napadány a poškozovány. Poškozování čaker si také působujeme sami, pokud překračujeme jisté hranice, které jsou pro lidské bytosti stanoveny (dharma) např. vedením nemorálního života, sobeckost, pití, kouření atd...

Při opakovaném čištění si postupně uvědomujeme které věci, postoje nebo činnosti způsobují že se čakry "blokují" znovu a znovu. V tomto procesu si postupně rozvíjíme své mistrovství a sami tak poznáváme co je pro nás konstruktivní a co destruktivní.

4.3 Čištění pomocí rukou
Je možné pracovat na vyčištění blokád ve svých čakrách, jak nás o jednotlivých blokádách informuje náš vlastní nervový systém. Po průchodu Kundaliní sahasrárou se informace o stavu čaker stává přístupnou našemu vědomí. Funkce sympatického nervového systému se obohacuje o schopnost dekódování jejich stavu. Podle vjemů tepla, chvění nebo brnění v konečcích prstů poté, co zaměříme pozornost na svůj vnitřní systém, poznáme, že s některou čakrou není něco v pořádku. Když například ucítíte brnění v levém malíčku, budete vědět, že levá srdeční čakra není úplně čistá (viz obrázek čaker na další straně). Vezmete tedy pravou ruku - většina technik sahadža jógy užívá pravou ruku, která je projevem pravé aktivní strany, zatímco levá vyjadřuje stranu přání - a opisujete kroužky ve směru hodinových ručiček kolem srdeční čakry na levé straně těla. Otáček můžete udělat sedm nebo dvacet jedna nebo až ucítíte nějaké zlepšení. Většinou ucítíte, že se zlepší vibrace v místě příslušné čakry, ale nestarejte se, jestli neucítíte nic zvláštního, funguje to v každém případě. Důležitý je přitom náš postoj k mateřské energii Kundaliní, která ve skutečnosti udělá celou práci. Měli bychom ji vždy ze srdce požádat, aby v daném místě vyčistila to, co je třeba.

4.4 Vyvažování stran
Dáme-li své ruce na kolena dlaněmi vzhůru směrem k obrázku Šrí Mátadží, po chvíli v dlaních ucítíme jemné vibrace. Je možné, že vjem v levé i pravé ruce bude odlišný. To ukazuje na nevyrovnanost naší levé a pravé strany, subtilní nevyrovnanost našeho nitra. K vyrovnání používáme jednoduchých technik.


- slabá levá strana
Natáhněte levou ruku dlaní vzhůru směrem k obrázku Šří Mátadží. Pravou ruku svěste podél těla, dlaň otočte k zemi.
- slabá pravá strana
Natáhněte pravou ruku dlaní vzhůru. Levou ruku vztáhněte směrem nahoru s dlaní natočenou dozadu.
Rukou otočenou k obrázku přijímáme vibrace, dlaní otočenou k zemi nebo do vzduchu odchází negativní energie.
4.5 Bandhan - ochrana energetického systému

V této moderní době dosáhl evoluční proces stavu lidského vědomí. Naše čakry, subtilní energetická centra kolem sebe vytvářejí pole energie. Ochrana našeho subtilního systému je důležitá, abychom byli chráněni proti vnějším vlivům a chránili svoji vnitřní čistotu. Používáme k tomu techniku nazývanou bandhan (tj. ochrana).

Je to naše energie Kundaliní stoupající páteří, která uvádí naši pozornost do stavu bez myšlenek. Toto cvičení pomáhá upevnit a ustálit naši pozornost v nejvyšším centru, v sahasráře čakře. Je dobré dělat bandhan na začátku a na konci každé meditace. Nebo kdykoliv cítíme, že na nás působí negativní energie, nebo musíme vstoupit do negativního prostředí.

Skládá se ze dvou částí. Nejprve zvedáme Kundaliní a pak děláme vlastní bandhan.


Zvedání Kundaliní
Začneme levou rukou kterou umístíme kousek před tělo do spodní části břicha (na úrovni křížové kosti - sídla Kundaliní) s dlaní otočenou k tělu. Zvedáme ji pomalu až nad hlavu, přičemž ji obkružujeme dlaní pravé ruky. Kroužky pravou rukou začneme dělat tak, že pravou ruku umístíme dlaní k tělu za levou ruku a kroužek vedeme nejprve dolů pod dlaň levé ruky a pak před tělem nad dlaň levé ruky a za ni. Vždy nejméně jeden kroužek na úrovni každé čakry. Přitom pozornost je v té čakře na jejíž úrovni kroužek děláme. Nahoře uděláme oběma rukama pomyslný uzel. To uděláme třikrát. Podruhé se dvěma uzli, potřetí se třemi uzli. Uzly symbolizují naše přání, aby Kundaliní zůstala nahoře.


Bandhan
Položte levou ruku s dlaní vzhůru směrem k fotografii Šrí Mátadží(Jde to kdekoliv i bez fotografie, ale účinnější s fotografií jejíž vibrace nám pomáhají). Pravou dlaní opisujeme oblouk začínající od dlaně levé ruky jdoucí k pravému boku dolů a znovu přes hlavu nazpátek k levé dlani. Tento pohyb uděláme sedmkrát. Tedy nejméně jednou pro každou čakru. Když cítíme potřebu udělat více oblouků pro jednu čakru - můžeme. pozornost je v té čakře, pro kterou děláme oblouk.


:27: :15:
06.11.2008 - 17:02 | Filtr
(Váhy) Kunas
Sestava Yang Taiji Quan 24
Úvodem k sestavě “24″:

Je vhodné začínat a končit sestavu na stejném místě. Není to obtížné, protože většina sestav je tak koncipována. Na tomto místě se vytváří pozitivní zóna o průměru asi jeden metr. Doba trvání této zóny závisí na koncentraci při cvičení a na přesnosti pohybů. Lečivě působívá asi dvacet minut. Je vhodné do ní umístit například nemocné nepohyblivé lidi, kteří si sami nemohou zacvičit, nebo v ní provádět zdravotně cílené cviky nebo masáže.

Občas se při cvičení může stát, že se nedostaví příjemné pocity, ale naopak stavy slabého tlaku. To způsobují překážky v proudění čchi. Není třeba se ničeho obávat. Energie si sama najde cestu a zároveň bude na poškozené nebo ztuhlé místo léčivě působit. Pokud by potíže přetrvávaly, je vhodné je konzultovat.

Způsoby cvičení - skladba sestav , výběr cviků, jejich návaznost i způsob provedení - to vše bylo čínskými mistry uspořádáno z určitých, zcela přesných důvodů.

To platí jak pro sestavy vzniklé v dávnověku, tak i pro sestavy vytvořené v našem století. U sestav, které potvrdily svoji účinnost dlouhodobou existencí, není proto vhodné cokoliv měnit. K takovýmto sestavám již lze zařadit i relativně mladou “dvacetčtyřku”. Pokud někomu určitá sestava z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje, může si vybrat jinou.

Nekvalifikované zásahy do složení sestav nebo způsobu jejich provádění mohou omezit jejich pozitivní působení, případně vyvolat působení opačné.


Přehled názvů jednotlivých cviků:

1. Zahajovací póza
2. Prohrábnutí hřívy divokého koně
3. Bílý jeřáb rozpíná křídla

Energetické působení:

Stoupající energie se kumuluje v té části zad, kde jsou problémy, případně na místech kloubních nebo svalových změn a projevuje se intenzivním teplem. Dochází k dráždění bodů na špičkách prstů levé ruky, posilování dráhy plic ( a tím zlepšení zdravotního stavu loketního kloubu) a uvolnění energetických spojek levé a pravé části zad, které se tak posilují.

Důsledky opačného provedení cviku:

Dochází k podráždění drah perikardu, srdce a žlučníku, což se projevuje arytmií, nevolností a následnou slabostí (poklesem krevního tlaku)

4. Oprášení kolene

Energetické působení:

Energie proudí nohama do těla drahami žaludku, jater a ledvin vlivem tlaku energie ruky. Vytvořením podtlaku pod oprašující rukou síla nejen stoupá, ale i její přebytek čistí dráhy svým únikem. Ovlivňuje páteř a svalstvo s ní spolupůsobící, a tak jak bylo již řečeno většinu drah.
Rovněž posiluje dantian. Důležité je také přelévaní energie zleva doprava a hlavně zepředu dozadu. Stranový pohyb energie zároveň vyvolává vyrovnání množství energie v párových drahách.

5. Brnknutí na loutnu

Energetické působení:

Nejvíce ovlivňuje orgány pohybového ústrojí. Při “dupnutí” prochází čchi páteří až do vrcholu hlavy.

Důsledky opačného provedení cviku:

Vyvolává stahy v hrudníku. Dochází k přejangování v srdeční krajině, což může mít druhotně za následek klesnutí tlaku při vyrovnávání jinu a jangu.

6. Couvání a odstrčení s nápřahem paží vzad

Energetické působení:

Při pohybu ruky směrem dolů a dozadu uvolňuje jinová čchi srdce, hrudní čakru a celou tuto oblast. Zároveň ji čistí od škodlivých energií a přejinování.
Při dokončení pohybu ruky vzad (dokončení oblouku) dojde k proniknutí energie do hlavy v důsledku vzestupu čchi z nohou a dantianu.
Zadní ruka při pohybu vpřed - energie jí prostupuje dlaní a působí na citlivé body na vnitřním předloktí mající vliv na krevní oběh, tlak, ale hlavně neurovegetativní systém.
Rukou, která jde dopředu, je čchi odsouvána a druhou přitahována. V případě nedostatku energie v dráze tří ohňů můžeme takto získavat jang a tak si vyrovnat energetickou bilanci.
Při tomto cviku dochází k dokonalému vyrovnání energie v celém těle jak stranově, tak výškově. Vyrovnává se i vztah všech položek energie.

7. Pohlazení pavího chvostu - na levé straně

Energetické působení:

Vyrovnávají se a naplňují důležité body na všech stranách rukou, ale hlavně srdce, plic a perikardu. Největší účinek je opět na dráhy ovlivňující krevní oběh. Je aktivován dantian. Cvik ovlivňuje i všechny dráhy nohou a hlavně játra, ledviny, žaludek. Při otočce pohyb nohou drážděním paty a uvolněním prstů umožňuje uvolňování přebytečné jinové síly z drah ledvin a její odchod dolů do země. Současné uvolnění v předních drahách má význam na celkové prokrvení kolen, které stoupá až do pohlavních orgánů. To velice pomáhá při revmatických a artrotických změnách hlavně v koleni a okolních svalech.
Pozitivně působí i na dráhu slinivky a snižuje celkové napětí.

8. Pohlazení pavího chvostu - na pravé straně

9. Prásknutí bičem

Energetické působení:

Levá ruka je ovlivněna jangovou energií dopadající na vnější část paže, nejvíc na dráhu plic, což má pozitivní význam na případné revmatické a artritické změny v tomto kloubu. Dále působí na prokrvení spodní části trávicí trubice. Při přesunutí těřiště je ovlivněno koleno i celé pohybové ústrojí následkem masáže chodidla a druhotně i kolena, kde jsou důležité dráhové, ale i mimodráhové body ovlivňující celý organizmus. Dodává sílu hrudní čakře , odkud se čchi rozlévá všude tam, kde je jí nedostatek. Tak dochází k zvýšení jangu hlavně ve svalech hrudníku a k jeho fyzickému zpevnění.
Pravá ruka s prsty spojenými do pařátu a ohnutá v zápěstí k zemi působí protiepilepticky, dokonce může zastavit začínající záchvat.
Pohyb levé ruky umožňuje pronikání energie přes hrudník po vnitřním lokti do ruky pravé a vzápětí vytvoření zpětné vlny. Ovlivňuje hlavně perikard, tři ohně a zprostředkovaně srdce a slinivku.

Důsledky opačného provedení cviku:

Dochází k podráždění dráhy srdce, které se projevuje ve zvýšení krevního tlaku.

10. Plující oblaka

Energetické působení:

Při zvednutí levé nohy nastává nasávání jinu do jejího chodidla a tak se uvolní a otevře průnik čchi do obou kolen a do pravé ledviny. Pomáhá vytvářet rovnováhu tělesnou i duševní. Dorovnává rovnováhu levé a pravé strany.
Urovnává auru a zneškodňuje negativní energie z vnějšího prostředí.

11. Prásknutí bičem

12. Sáhnutí na koně

Energetické působení:

Vyrovnává poměr jin a jang. Energie stoupá do drah tlustého střeva, tenkého střeva a tří ohňů, tedy drah ovlivňujících metabolismus. Při pohybu rukama vzniká proudění čchi jak horizontální, tak i vertikální, do kterého jsou zapojeny okolí i cvičenec.

Důsledky opačného provedení cviku:

Při sáhnutí na koně levou rukou je drážděn žlučník.

13. Kop pravou nohou

Energetické působení:

Při kopu se uvolňují a jinizují bříška druhých článků prstů na rukou a následně i na nohou, přičemž jsou energeticky propojeny stejné prsty na nohou i na rukou ( oboustranné spojení - zpětná vazba). Energie stoupá z kopající nohy do ledvin, zlepšuje jejich prokrvení a vymývání škodlivých látek.

14. Úder oběma pěstmi na protivníkovy uši

Energetické působení:

Změnou těžiště při došlapu se energie přeleje do pravé ledviny a tak se vyrovnávají energetické nerovnováhy v oblasti druhé čakry. Při krytu začíná energie proudit po malíkové hraně obou rukou přes loket, kde léčivě zasahuje dolů do břicha, kde se projevuje teplem. Současně uvolňuje vnitřní orgány v této oblasti a zároveň plní dantian nebeským jangem. To vše má vliv na lepší funkci dráhy plic a tak na zlepšení a uvolnění dýchání i různých neurotických potíží.

15. Obrat těla a kop levou nohou

Energetické působení:

Způsobuje nabíjení jinových drah, zatímco jangové nadbytek energie uvolňují.

16. Nízká pozice (pubu) a stoj na levé noze

Energetické působení:

Při došlapu levou nohou začne intenzivně proudit čchi ze země do levé ruky přes jednotlivé čakry. Pozitivně ovlivňuje pohlavní orgány, ledviny ( hlavně na pravé straně), zádové svaly, a stoupá přes lopatky. Jedna větev čchi z ledvin ovlivňuje i dantian.
Při zvedání nohy zůstává napojena stojná noha k zemi a energie, kterou vytahuje, působí přes celé tělo po její straně do boku přes záda až do ucha. Má též význam po ramenní kloub. Tím se aktivuje dráha tří ohňů a celý neurovegetativní systém. V tomto pohybu jsou zapojeny všechny jinové dráhy nohy. Při stoupání nastává proudění nebeské čchi přes hlavu podél páteře do jednotlivých čaker. Při došlapu opět dochází k propojení nohy se zemí, odkud síla stoupá ze země a pak léčivě uvolňuje kolena, záda a přes lopatky stoupá po vnitřní straně ruky do prstů a odtud drahami tlustého střeva , tenkého střeva a dráhou tří ohňů do hlavy. Dojde pak k propojení jang-jin, nebe-země v našem těle.

17. Nízká pozice (pubu) a stoj na pravé noze

18. Prohození tkalcovského člunku

Energetické působení:

Vyrovnává čchi v obou polovinách těla. Rovněž působí energetickou vlnou přes chodidla vzhůru středem nohy, ale i po přední straně přes kolena, kde jsou “oživovány” akupunkturní body.
Při stažení rukou do držení míče přechází čchi přes obličej, hlavu, temeno na zadní část krku, po zádech dolů a znovu do dantian.

19. Bodnutí jehly do mořského dna

Energetické působení:

Člověk se zbavuje jangové energie, která mu způsobuje ztuhlost a napětí. Rovněž doplňuje čchi do dantian.
Poetický název přesně popisuje, co se děje v organizmu po energetické stránce. Pravá ruka (jehla) rozbouří hladinu energie, která nejvíc tlačí na střed dlaně druhé ruky. Při vztyčení opět jehla vytahuje čchi ze země a soustřeďuje ji v lopatkách, posiluje hrudní čakru.

Důsledky opačného provedení cviku:

Obrácené provedení může mít rozporné důsledky, neboť největší vzrušení prochází přes srdce a může působit negativně, ale i pozitivně v závislosti na zdravotním stavu cvičícího.

20. Blýsknutí paží

Energetické působení:

Stejné jako u prohození člunku.

Důsledky opačného provedení cviku:

Dráždí činnost nervu vagu a přes psychické působení ovlivňuje činnost srdce, což by mohlo mít negativní vliv na lidi trpící neurózami.

21. Obrat těla, obrana a úder

Energetické působení:

Ovlivňuje dráhu tří ohňů a dráhu plic, úder hřbetem ruky pomáhá stranovým přesunům čchi a zároveň zásobuje dantian.

Důsledky opačného provedení cviku:

Při opačné otočce nabíráme velké množství jangové energie, což má za následek ztrátu citlivosti a zvyšování krevního tlaku. Úder levou pěstí zde, díky tomu, že energie jde přes srdce opačně (opět ovlivní nervu vagu), způsobuje zvýšení krevního tlaku, nervozity a napětí.
22. Odstrčení protivníka

23. Zkřížení rukou

Energetické působení:

Propojení nohou s rukama. Aktivace bodů kolena s následným vstřebáváním čchi a léčením poruch hybnosti. Vliv i na ledviny a páteř a zprostředkovaně na všechny vnitřní orgány. Dochází k výraznému proenergetizování nejen vlastního těla, ale i aury.
Energeticky se vyrovnává levá a pravá strana těla.
Energetické působení je opačné než na začátku sestavy. Čchi se vrací do země a vyvolává vlnu, která umožňuje masáž a stoupání podráždění i energie vzhůru. Zároveň dochází k uvolnění přebytečné čchi a jejímu rovnoměrnému rozdělení.

Důsledky opačného provedení cviku:

Jsou silnější než u ostatních cviků. Je zde značný vliv na srdce, který se promítá přes velké arytmie do snížení krevního tlaku.

24. Závěrečná póza

Energetické působení:

Dochází k energetickému vyrovnání při uvolnění přebytečné energie, která by rozvoji organizmu spíše bránila.

Pozdrav rukama:

Energetické působení:

Je velmi příznivé, neboť sjednocuje a harmonizuje jinové a jangové síly, napojuje ruce (a tedy i tělo) na kosmos a zároveň i na zemi a způsobuje rovnoměrné působení energie v obou rukou. Energeticky propojuje všechny dráhy.

Důsledky opačného provedení cviku:

Energie vstupuje do těla přes pravou ruku a paži, kterou nabíjí a cirkuluje přes tělo vlevo, což způsobuje arytmie a následné snížení krevního tlaku.

použitá literatura:
Taijiquan a jeho tajemství - autoři Jan Turneber a Petr Svoboda

více zajímavostí i hudbu k sestavě najdete na
http://www.taiji.de/
Hledat:


Stránky
Klub Tai Chi Chuan
Dovolená s tai chi 2008
Kontakt
O umění Tai Chi
Čchi-kung
Sestava Yang Taiji Quan 24
Tai-chi
Kde cvičíme
Co cvičíme
Fotogalerie
Rubriky
Čínská kuchařka (14)
Akce (3)
Domácí rady (5)
Moudrosti (11)
Nealko drinky (10)
Z tisku (3)
Zeleninové saláty (28)
Odkazy
Aikido dojo Suchdol n.O
Garant našeho klubu
Horoskopy
Penzion u Holubů
Tai chi Šumperk

Správa systému
Přihlásit se
Archiv
Srpen 2008
Červenec 2008
Červen 2008
Květen 2008
Listopad 2007
Říjen 2007
Září 2007
Červenec 2007
Dubein 2007
Březen 2007 ána.
Únor 2007



o nemoci nepíši, protože jseš o tom již informována :17: :15:
06.11.2008 - 17:17 | Filtr
(Váhy) Kunas
KBS/JUD - Judaismus Tóra - veškerá nauka judaismu (celé učení), nebo pět knih Mojžíšových
• psaná Tóra – kanonizovaná část učení judaismu, Tenach – hebrejská bible
• ústní Tóra – ústní tradice, rabínské komentáře k psané Tóře (Šest dílů Mišny + Gemara = Talmud)
rané typy kabaly – maase berešit (dílo stvoření) – mystické úvahy a meditace o stvoření světa, spekulace o pořadí a hierarchii stvořených věcí, význam člověka jeho zařazení do kosmu, maase merkava (dílo vozu) – dynamičtější, péče, duše mystika může už za jeho života v extázi opustit tělo a cestovat nebesy, Ezechielova vize nebeského vozu, hechalot – paláce, které duše navštěvuje, pokud je čistá může se dostat až k božímu trůnu, Boha není možné popsat lidskými měřítky
- kabale se může člověk věnovat až od určitého věku a vzdělání, přirovnání k žebříku – jednotlivé stupně vědění, na vyšší příčky jsou nutné ty nižší, Maimonides – Mišna tóra – postupně, nevstupovat dál, dokud není člověk nasycen tím tradičním


• čtyři duchovní vesmíry – každý má deset sefirot, ta nejnižší je nejvyšší následujícího světa, člověk je obrazem všech čtyř světů, je zobrazením kosmu – mikrokosmos, 1. acilut (vyzáření) – emanace, září z Boha, člověku nedostupný svět, nižší světy jsou jeho otiskem, 2. beria (tvořivá práce) – svět Božího trůnu, odtud pochází nejvyšší složky lidské duše (nesmrtelné – ruach, nešamá), 3. jecira (formování) – tvoření jednotlivých idejí, sídlo andělů, v keteru sídlí nejvyšší z nich – Metatron, nanebevzatý Henoch, 4. asijja – tvoření jednotlivých duší, duchovní archetyp našeho hmotného světa
• sefíry – nejsou izolované, komunikují mezi sebou, vyměňují si vlastnosti pomocí duchovního světla – každá má v sobě všechny, nelze pojmout smysly – nutná meditace, modlitby, extázi možné navodit tancem, pro existenci světa je nutná rovnováha milosrdenství a soudu (strom života), člověk musí svým chováním svět harmonizovat, staré světy zanikly – zbytky zaniklých špatných světů jen zlo
• strom života: první tři sefíry – keter, chochma, bina – úzce souvisí s Bohem, zajišťují jeho inteligenci, keter (koruna) – pro člověka nepoznatelná, od Boha se liší jen tím, že je jeho účinkem, chochma (moudrost) – nejvyšší řád, první projeven bytí, bina (rozum, porozumění) – vznik jednotlivých jevů, další tři sefíry – chesed (milost, láska) – bílá, voda a stříbro, Abrahám, gevura (síla, soud - dín) – červená, oheň a zlato, Jicchak, tiferet (syntéza dvou předešlých) – žlutozelená, vzduch a železo, Jákob, všechny tři určují povahu našeho světa, nutná rovnováha, další tři sefíry – necach (věčnost) – světle fialová a měď, Mojžíš, hod (vznešenost) – tmavorůžová a cín, Áron, jesod (základ) – oranžová a rtuť, Josef, všechny tři jsou nositelkami spravedlnosti, která bere ohled na lidi, mimo triády sefíra malchot (království) – specifická, od všech přijímá duchovní vlivy, nejbližší našemu světu, duchovní síly se dostávají na náš svět přes ni, modrá, ženské rysy (šechina), harmonie všech duchovních světů, jedenáctá neviditelná sefíra – daat (poznání), propast při duchovním putování, krize, odvrácená strana duchovní cesty, filtr mezi vyššími a nižšími sefírami,
• musí být alespoň 36 spravedlivých (cadik, nemusí být vzdělaní a zbožní) pro existenci světa, tikun – náprava, navrácení poškozených sefír, návrat do harmonie k Bohu, člověk působí svým životem, je kosmologickým činitelem, vše se odráží na kosmu, nic se neztrácí a není zapomenuto, gilgul – převtělování duší, dokud nenaplní své mravní povinnosti, duše, které se rodí ve vyšším sefiritickém světě nejsou jednotlivé – dělí se, ale pamatují si svůj společný původ, kořen (šoreš), silné společné pouto, z toho důvodu kabalisté proti nuceným sňatkům, nutné zamilování se – oddělené duše se musejí spojit, iš šolem – celý člověk, manželství je obrazem budoucího sjednocení Boha se světem, přátelství velmi ceněno – spřátelením se rodí anděl, nezemře pokud se přátelé alespoň jednou za rok sejdou, cadikové cítím po smrti sounáležitost, navštěvují své bližní a pomáhají jim, ibuz – přistoupení duše cadika, aby pomohla, pak duši opět opustí,
• adam kadmon – androgynní bytost, levá strana (soud) – žena, pravá strana (milosrdenství
:27: :32: :29:
15.11.2008 - 19:21 | Filtr
(Kozoroh) Twiggina » Kunas
Ahoj Kunas,
promiň ale musím na tebe reagovat
Ty zde mícháš jabka, brambory a hrušky dohromady.
Radit někomu z Jógy jak probudit hadí sílu(kundaliní) aniž víš jestli se jógou zabývá, je trochu nezodpovědné.
Jóga není jen cvičení! V prvé řadě je to filozofie a hluboké zamyšlení nad sebou samým, pak následuje práce s dechem a meditace, teprve potom jsou Ásany jejich spojování do sestav a práce s kundaliní je až po tomto všem.
Probudit hadí sílu a pak nevědět co s tím, není vůbec bezpečné pro lidskou psychiku.

Hned vzápětí sem přetiskneš postup sestavy s Tai-čchi a završíš to Tórou.

To když si přečte člověk, který se těmito věcmi běžně nezabývá, tak mu akorát přivodíš v hlavě neuvěřitelný zmatek a v nejlepším případě ho odradíš od jakéhokoliv dalšího případného studia esoterních a jiných duchovních věd.
Zauvažuj v klidu o tom, co jsem ti zde napsala.
Nemám v úmyslu tě nikterak urazit!
Měj se hezky Rů :17:

PS: Daleko jednodušší a logičtější by bylo, kdyby si sem dala pouze odkaz na dotyčné směry, místo pracného kopírování nic neříkajících fragmentů, a ať si každý vybere co mu bude nejvíc vyhovovat. :3:
17.11.2008 - 13:23 | Filtr
(Střelec) Piháček
před rokem jsem cvičila s gumami-dodržovala jsem základní postoj-stažení hýžďových svalů s nádechem a vytažením páteře vzhůru....soustavným cvičením jsem si nevědomky probudila hadí sílu-kundalíní....to byl fičák...nikomu to nepřeji...nevěděla jsem co se to se mnou děje a musela jsem vyhledat pomoc léčitele....souhlasím s Twigginkou
17.11.2008 - 13:23 | Filtr
(Střelec) Piháček » Twiggina
:17: :17: :15:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »