Autizmus, demencia...psychicke ochorenia


09.11.2022 - 23:46
(Panna) zelenooccka
Autizmus, demencia...psychicke ochorenia
Dobry vecer, aku kvadraturu mam hladat? Dakujem za odpovede.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
10.11.2022 - 10:31 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Zaměřila bych se na postavení a aspektaci Merkura, asi hlavně v kombinaci s Neptunem, ale může to být i něco jiného. Jinak hlavně 12. dům, ale i 6., 8., záleží prostě na celku.
10.11.2022 - 11:22 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Autismus a demence budou mít asi odlišné původce. Demence je degenerativní onemocnění, u autismu se stále ještě neshodli na příčině (vypadá, že pro různé typy mohou být i značně různé příčiny).

Autismus: Asi bych se zaměřil na vazby k Uranu (je to přeci jen jinakost a svým způsobem originalita. Jelikož se zjistilo, že zde působí vlivy dědičnosti, genetika, že již v prenatálu dochází k vývoji tímto směrem, hledal bych v Luně a 4. domu (vládce 4. domu), právě třeba ty vazby k Uranu.
A samozřejmě Merkur, který poukazuje na komunikaci, přenos informací třeba i v neuronech. Přemýšlel jsem ještě o vlivu 12. domu, ale tady si nejsem jist.

Demence: Zde bych hledal vazby k Neptunu a 12. domu celkově. I vliv znamení Ryb bych v kontextu celku zvažoval. A jelikož jde o rozklad intelektu a osobnosti, tak by to bylo ve spojení s Merkurem.
Také Lunu bych ve spojení s Neptunem zkoumal, už z toho důvodu, že Luna je aktivní na začátku života (prenatál, kojenecký věk až cca do 3 let, což by korespondovalo s obdobím vývoje autismu), tak na sklonku života.

Je to spíše taková dedukce, nikoli prověřený návod, dávám do plénu k diskuzi.
10.11.2022 - 11:46 | Filtr
(Rak) aktigram » Sosna zvlčelý
Niekde som zachytila že demencia môže mať niečo spoločné aj s narcistickou zložkou u jedinca.
10.11.2022 - 11:54 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Sosna zvlčelý
Jen takovou poznámku k výše napsanému:
Hledat jednu konkrétní kvadraturu by bylo velmi riskantní. V astrologii by vždy mělo platit, že jeden aspekt = žádný aspekt. Vždy to musí být potvrzeno z více zdrojů. A VŽDY by to mělo vycházet ze zkušeností a pozorování, tedy nikoliv jen a pouze z astrologie. Obecně pokud "astrolog" má osobní kontakt a komunikaci se zkoumaným subjektem (nositelem daného radixu), může dojít k přesnějším výsledkům, než když se někdo ptá na někoho. Ještě se lze dobrat výsledku, když jde o blízký příbuzenský vztah, kde tazatel je v blízkém kontaktu s nositelem zkoumaného radixu. Ale už je to subjektivnější (ovlivněno tím, kdo se ptá). Už značně nepřesné bude, když se někdo ptá na někoho, koho zná jen povrchně, navíc jím předkládané informace bývají značně subjektivní, z jeho úhlu pohledu (např. někdo nechce ani znát "diagnózu nesnesitelného" kolegy v práci, ve skutečnosti chce potvrdit sebou stanovenou "diagnózu", vlivem čehož předkládá možná vědomě, možná nevědomky, informace již tak ovlivněné, aby jeho "diagnóza" byla potvrzena. Vůbec si nepřipustí, že ve skutečnosti tím nesnesitelným v pracovním vztahu je on sám.
Také si myslím, že toto je již docela náročný úkon, kde by astrolog neměl být jen astrologem. Ideální by bylo, kdyby astrologem byl sám diagnostik - lékař. Jenže ti astrologii zpravidla se svojí prací nespojují.
Já bych zde astrologii volil pouze jako možnost nějakého podezření, ale diagnózu by měl stanovit skutečný lékař.
10.11.2022 - 11:58 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » aktigram
Nevím, nikdy jsem o tom neslyšel. Ale to jsem neslyšel o tolika věcech, jež jsou platné... :3:
Takové tvrzení by muselo být doloženo dostatečným vzorkem pozorování. Zde bych trval na tom, že podobné spojení je nutno dokázat, nikoli aby dotyčný řekl: "Zkuste to vyvrátit!" :3:
10.11.2022 - 18:50 | Filtr
(Rak) aktigram » Sosna zvlčelý
no asi tak, ale? človek nikdy nevie :3:
10.11.2022 - 20:20 | Filtr
(Kozoroh) ES » aktigram
som s fachu,ale toto skôr vylučujem ,narcistickou poruchou sa dosť intenzívne zaoberám posledný rok....demenciou posledných 10 rokov v profesijnom živote
10.11.2022 - 20:59 | Filtr
(Rak) aktigram » ES
Tak potom máš pravdu, ja som písala že som to niekde čítala a neviem o tom viac.
10.11.2022 - 21:55 | Filtr
(Blíženci) cimi
Mohu potvrdit, že se svou tečkovou kvadraturou, 8. domem a merkurem okousaným od neptunu saturnu a pluta si dost často připadám jako dementní a dřív i dost autistická...a tak :-D
11.11.2022 - 13:10 | Filtr
(Ryby) MG34
Mám letos oficiálně diagnostikovaný autismus (aspergerův syndrom) - mám ho od narození, takže je možné se podívat na můj radix - co se tam dá vyčíst.

Vždycky jsem věděl, že su jiný, ale netušil jsem, co se mnou je. Nicméně pár lidí (i odsud) mi ten autismus tipovalo - to jsem ještě nevěřil, že mám autismus. Uvěřil jsem až po nehodě, kdy jsem byl připravený, že se mnou něco asi bude - a odtud byl už jen krůček k přijetí dovětku "ale tohle mi bylo už před nehodou".

Jen ten můj autismus není úplně typický - poruch autistického spektra je hodně a ta moje se zkombinovala asi s tím, že se mi v ranném dětství matka vůbec nevěnovala. Takže jsem si vypěstoval potřebu hledat ukotvení kolem sebe - a ne u své matky. Takže na autistu su až moc společenský.
11.11.2022 - 19:29 | Filtr
(Blíženci) kopretina4 » MG34
Co píšeš ve svém profilu... Obliba v dávných dobách, pravěk atd, sniš o těch dobách? Lidé s autismem jsou úžasní poslové z minulosti. Sdílej prosím.
12.11.2022 - 19:26 | Filtr
(Ryby) MG34 » kopretina4
"Sdílej"

tohle mi dost nesedí - jednak je to proti mé autistické přirozenosti, zvlášť u lidí, které dobře neznám

...a totéž se dá říct o dovětku "prosím" - buď něco udělám nebo ne a takový dovětek to vůbec neovlivní, maximálně mne úplně odradí - jako autista tyhle společenské hrátky (možná se ti nechce, ale udělej to pro mne, PROSÍM) vnímám dost negativně.
13.11.2022 - 12:43 | Filtr
(Rak) Zemra » Sosna zvlčelý
Ohledně toho autismu, to je krásné téma, kterým se teď zabývám mimo astrologii, a chtělo by to velký počet vzorků lidí a třeba by se tam dalo vyčíst více, ale když vidíme i tu šílenou škálu obsáhlosti lidí s PAS, tak potom to bude i tak obsáhlé z toho vyčtení v astrologii a ta škála bude také velká, jsem matka takového dítěte a něco by se našlo i v mém horoskopu, nějaké aspekty a i v solárním tranzity, mám třeba takové, že se budu více starat o blízkého člověka, jde to vyčíst z různých stran.
13.11.2022 - 16:21 | Filtr
(Ryby) MG34
Díval jsem se na horoskopy sebe a dvou dalších autistů (mých příbuzných) - a nevidím tam žádnou spojitost..

Snad jedině blíže nespecifikovaný (a u všech různý) vliv znamení vodnáře.

Neochota podřizovat se jakékoliv "lidské autoritě" je pro autismus charakteristická.
13.11.2022 - 16:54 | Filtr
(Blíženci) kopretina4 » MG34
To mi vůbec nevadí, delej si co chceš :1:
13.11.2022 - 22:31 | Filtr
(Ryby) MG34 » kopretina4
Kdo chce kam, pomozme mu tam.
22.02.2023 - 11:14 | Filtr
(Lev) Gryphon
Kdysi jsem na jednom americkém diskusním fóru narazil na zajímavou myšlenku, kterou si postupně ověřuju. Totiž že velkou část mentálních onemocnění způsobuje tragicky aspektovaná Ceres. Podle jedné teorie je Ceres vládkyní Panny a vládne analytickému myšlení, vyhodnocování a zpracování ("trávení") informací, na rozdíl od Blíženců, kteří jsou s informacemi v kontaktu, ale dále s nimi nepracují, a když je někde Ceres špatně aspektovaná, pak je velká pravděpodobnost, že ono posuzování informací je nějakým způsobem narušeno.
Kamarád astrolog taky v tomto směru přísahá na specifické stálice, případně mlhoviny, ale v hlavě bohužel nemám už, jaké by to měly být.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »