Pluto kvadratura Merkur, Pluto, Slunce, Saturn


25.07.2022 - 07:19
(Štír) Nabi*
Pluto kvadratura Merkur, Pluto, Slunce, Saturn
Ahoj lidi,

po dlouhé době jdu s astrodiskuzí.
Komu by se chtělo podívat se na moje tranzity a z celkového kontextu by vás něco napadlo, tak klidně. Jinak mi jde hlavně o vaše zkušenosti, životní události, jak jste tyhle aspekty prožívali.

Kvadrát na Merkura samozřejmě cítím. Každopádně to není žádná diplomatická konstelace. Což je pro mě z jedné strany dost tlaková záležitost. Rozumějte Merkur ve Váhách, který se nerad hádá a má tendenci vždy a za všech okolností diplomaticky řešit situace. Z druhé strany je to úleva. Klasické "depkoidní" stavy jsou tu taky, což je ale učebnicový význam téhle konstelace. Moje tykadla na manipulátory jsou taky ve zvýšeném modu.
Víc kolem toho nebudu psát. Pro mě je to dlouhý tranzit a vlastně jsem na začátku, takže dělám malý průzkum.

Předem díky za pohledy na věc :74:

PS. Ty tranzity jsem tu hodila dnešní, kdyžtak si potočte kolečkem ;)

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
25.07.2022 - 09:18 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Celkově jistě půjde o hodně transformační tranzit, ať už jen vnitřně nebo se to projeví i v hmotě. Pro tuto chvíli bych brala v úvahu jen ten Merkur a Pluto, ty druhé dva jsou ještě relativně daleko (hlavně Saturn, to je skoro až za 5 let). Jak píšeš, Merkur ve Vahách je sice diplomatický, ale tu nativní konjunkci s Plutem nelze pominout a ten tranzit od Pluta podle mě nyní chce, abys řešila hlavně ty plutonské aspekty. Merkur vládne 7. a 9. domu, téma je tedy (i nucené) přehodnocení vztahů s lidmi ve tvém okolí (včetně "obchodních" partnerů) a také celkového životního směřování. Pluto přináší např. téma převzetí kontroly nad vlastním životem, nenechat se ovládat jinými. Při tranzitu ze 2. domu jde navíc o téma sebehodnoty. Nelze pominout ani ostatní tranzity-Uran v 5. v trigonu na Venuši a Mars do 9. (zvýšená kreativita, nové zážitky a známosti), Jupiter blížící se k IC (pozitivní změna v domově), Saturn na Lilith otevírá podobná témata jako to Pluto. Je zde velká příležitost překopat svůj život od základu, může to bolet, ale ve výsledku je to vždy změna k lepšímu. Vzhledem ke střeleckému ASC bude plodnější část života ve věku 45+, což by odpovídalo době, kdy tranzit od Pluta ke stéliu skončí. :17:
28.07.2022 - 14:53 | Filtr
(Štír) Nabi* » Mici Angóra
Děkuji :17:

Já to vnímám, že s tím Plutem přišla úplně JINÁ síla! Pocitově zcela jiný level.
28.07.2022 - 21:59 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Nabi*
:12:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
29.07.2022 - 16:38 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Bohužel vlastní prožitky Ti moc nenabídnu.
Pl/Sa - bylo mi 23 let a nevzpomínám si moc na události, které bych mohl přiřadit. Snad jen do tohoto tranzitu zapadá dlouhodobější útlum v astrologii (ale jak říkám, byla to doba nezbytná pro pochopení a zrání).
Pl/Pl - to bylo ve znamení velkého záhulu. Tam bylo důležité, že jsem musel. A když musíš, tak musíš a nesmíš...


U tebe by mě tak napadlo, že Pluto tvoří kvadrát na planety v 10. domu, kromě toho Slunce i Saturn je možno vzít za signifikátory otce, jichž je Pluto dispozitorem (jsou ve Štíru). Takže by to mohlo mít nějaký vztah k otci. V podobě jakých událostí si netroufám predikovat, to asi sama můžeš předem odhadnout dle vývoje.

Nahodila jsi tranzity, ale ze zvědavosti jsem si pustil i progrese. Přes zmíněné nativní planety Ti poleze posléze také Venuše (prog.). Takhle ten příští rok (od druhé půle), nechtěla vona by se s Merkurem taky nějak domluvit?


Pak se Ti taky potká Slunce a Luna (prog.) na Jupiteru (nat). To nesouvisí přímo s předchozími konfiguracemi, ale oblasti se časově překrývají, takže to může být propojené (skrze Tebe určitě). Tím bude aktivována figura polokříže z nativu. Jupiter je v nejsilnějším postavení z této figury a bude v konjunkci se světly, takže by se to mohlo řešit "jupitersky".
01.08.2022 - 11:39 | Filtr
(Štír) Nabi* » Sosna zvlčelý
Pl/Sa - to teprve přijde, ale útlum vnímám už teď. Mě teď napadla věta: "Život je za zdmi našich přesvědčení" To teda ani nevím odkud jsem to teď vzala :4:

Pl/Pl - další muset? No to potěš.

No tak tak poznámka o otci je, tak jak to píšeš, dost jednoznačná.

No tak Venuše by jistě chtěla, ale nevím co na to Pluto. Myslím, že mi jen prospěje, když se naučím nedělat všude a s každým kompromisy, protože bohužel to je na úkor mě samotné. Momentálně jsem v rozpoložení, ne příliš jemném. A jen to pozoruju a ve valné většině se s tím přijímám, protože jsem přesvědčená, že mi to přinese hodně dobrého. Myslím, že lidé, kteří byli zvyklí na soucitnou a chápající Natali, to bude bolet, ale prostě už nemůžu. Závoreň si myslím, že ve většině případů odhadnu tu správnou míru, i když ze 100% to nebude, to vím už teď (na zkušenostech), ALE NEOČEKÁVÁM ZÁZRAKY sama od sebe a rozhodně je čas si to všechno dovolit.
Na ty progrese jsem zvědavá... i když zas to aktivované Téčko. Už by mi s těmi aspekty mohli dát pokoj :32:, kdo má furt procházet nějakýma napěťovýma situacema :2:
Tak uvidíme, co bude s tím Jupiterem...

Díky za pohled na věc :62:
01.08.2022 - 14:21 | Filtr
(Blíženci) cimi
Já měla pluto slunce merkur v opozici ale můj horoskop to má v kombu s neptunem a saturnem a to druhý s lunou a marsem...takže to je takový nesrovnatelný mix...
A co se týče saturnu tam už mám i trigon za sebou...a pak mě čeká opět slunce luna tentokrát sextil trigon...takže vlastně furt nějaké pluto (a neptun a uran x)) a saturn....)
Jako jediný co mě k tomu napadá - cesta je cíl ^^
A já ti nevím no...řekla bych, že ideální je když člověk pochopí vůbec tak nějak ten princip pluta a pak už jsou ty témata samy o sobě víc průchozí...a u tebe je to ještě významnější, protože to oslovuje tvou nativní konstelaci...
Tedy vždycky je u těch transitů dobrý se podívat kde je pluto nativní a z toho vycházet a to už tu bylo psáno také.
Takže vlastně bych řekla, že tím transitem se nepotkáváš s ničím co by bylo nové, ale s něčím co je ryze tvoje, jen to vykopáváš z usazenin...
Konj slunce/merkur/pluto v 10.domě...
Nějak mi k tomu přišlo...naučit se tuto energii koncentrovat hlavně k napřímení své životní cesty, k hloubání o ryzosti a pravdivosti vlastních záměrů a taky k přehodnocování svého ega, nelpět na tom jaká si myslíš že jsi.
Teď zrovna čtu v knize: “odpor je první základní průvodní mechanismus toho čemu říkáme ego.” (v souvislosti s tím, co člověku přináší utrpení) Tak nějak mi přišlo, že to mám napsat. A propo jen dodatek - odpor se nerovná vymezení se....

Tak přeji šťastné rozpoznávání se :16: :74:
02.08.2022 - 07:47 | Filtr
(Štír) Nabi* » cimi
S tím mixem zcela chápu. Tohle mám v rámci T-kv. kde mám zahrnutých taky ix planet, takže nejmňamoznější přechody jsou vždycky přes ASC a pak přechod Rybama, Tím, že všechny pomalé planety okolo ASC, tak se mi nedostanou aspoň na DSC, tedy doufám, že tak dlouho žít nebudu. ASC a 3. dům zcela stačí.

Vzpomínám Pluto trigon Venuše/Mars a to vůbec nebylo hezký období. Nicméně přijde mi, že mě Pluto dostává do stavu mé vlastní síly, ale taky si myslím, že je to proto, protože si zvědomuju spoustu věcí. Takže jo, jak píšeš, jsou víc průchozí. A víš co, mě přijde, že jsem teď celou dobu řešila Téčko a přitom teď mi dochází, že sílu mám možná právě v tom slunečním stéliu. Dost mi to přijde jako VYCHÁZENÍ Z OBĚTI a přijmutí, že sílu, cokoliv změnit, mám JÁ. - Samozřejmě důvěra ve Vyšší síly, které mě vedou je nedílnou součástí celého mého procesu. To jen na okraj, protože je to pro mě tak přirozená věc, že jí nikde nezmiňuju, ale přitom je to záležitost, bez které bych se těžko pohla.

A krásně píšeš: ... tím transitem se nepotkáváš s ničím co by bylo nové, ale s něčím co je ryze tvoje, jen to vykopáváš z usazenin... :62: :79: - ANO! To je PŘESNĚ to jak to cítím.

Tohle taky sedí: ...naučit se tuto energii koncentrovat hlavně k napřímení své životní cesty, k hloubání o ryzosti a pravdivosti vlastních záměrů a taky k přehodnocování svého ega, nelpět na tom jaká si myslíš že jsi... - Napřímení životní cesty a nelpět na tom, jaká si myslím, že jsem :17:

K tomu odporu. Tohle je téma, které by si zasloužilo minimálně jeden dlouhý příspěvek. Tady napíšu jen to, že záleží v jaké životní etapě jsi a jaká lekce se za odporem skrývá. Má nynější je v tom, že jsem odpor začala vítat. Hele, ať už to zní jakkoliv. Pro mě to bylo součástí otevření se potlačeným emocím, o kterých mě někteří lidé přesvědčovali, že je nemám nebo že je nemám mít. Přitom je to tak úžasný indikátor toxicity a manipulace, že to ani vyjádřit nemůžu. Jde o to, co mi moje tělo chce sdělit a co s tím udělám. A žádný pocit tady není jen tak a někdy plní roli ryze informativní. Já nyní zažívám jiné poselství této emoce než téma ega, ale moc díky žes to zmínila. :17:
06.08.2022 - 16:53 | Filtr
(Štír) faraym
Roboty ako na kostole. Nezávidím.
08.08.2022 - 11:09 | Filtr
(Štír) Nabi* » faraym
Omluvte mou nechápavost, ale nějak jsem nepochopila přidanou hodnotu tohoto příspěvku.
08.08.2022 - 16:08 | Filtr
(Beran) nutelina
Změna je to jako Mars ale hloubka tam je. Takže bude se to týkat těch oblastí. Je to hlavně nepříjemné když ty změny nechceš ale jsou a jdou jako na očištěnou a jako pes nechceš vždycky umýt že jo.. ale my si myslíme že to je nutné a tak máš takový boj se zvířetem protože Pluto je tak daleko že je jeho vliv asi subtilní.

Prý se dějou věci tam daleko i tak že se máme na co těšit. Kdo sleduje astronomie ví.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »