Pokec - vlákno o všem možném.


25.03.2022 - 20:25
(Blíženci) Lupi
Pokec - vlákno o všem možném.
Milé děti, zakládám nové vlákno.
Kláboste si tu o čem chcete, klidně se hádejte, ale! Svou zášť budete držet na uzdě.
Ne-li, mažu.
Žádné dehonestace, žádné ofuky, prosím.
specielně upozorňuju Znovču a Registrovanou a taky Boše. Vy tři dokážete brilantně rozesrat jakoukoli diskuzi a udělat z ní nechutný prejt - ale třeba mě příjemně překvapíte.
Všichni ostatní jsou vřele vítáni.
Sice si musím u každého přihlášení žádat o nové heslo, ale nebudu lenit. Hysterie a jedu je dost a dost tam venku.

Příspěvky: Všechny | cimi

Řazení:
26.03.2022 - 08:41 | Filtr
(Blíženci) cimi
Hele tak jestli můžu...mám na srdci víc témat, že bych potřebovala spíš nějakou hospůdku nebo tak něco, a pobýt zase po dlouhé době se spřízněnýma dušema...

Haló Morti...co dát zase sraz v Praze? :5:

Tak jak tu píšete o tom jak si někde někdo chrání soukromí a jinde zase skrz telefon veřejně sdílí...tak to asi ale často nebude ten samý člověk :4: Já si chráním soukromí tak nějak přirozeně...jsem prostě tak nějak rezervovaná od přírody a taky někdy skoupá na slovo...však už jsem to tu psala, že mě to někdy i spíš štve na mě, že pak vzniká takový to dusno mlčení a co já s tím, když zrovna nemám co říct :16:

No ale s čím se poslední dobou popasovávám je takový to DOLOVAT Z DRUHÝCH SKUTEČNOU PRAVDU...
jako nevím, jestli to má být nějakej můj úkol nebo co...ale většinou cítím, že někdo lže, nebo že mi neříká celou pravdu, že něco tají...no ale jako to mám každýho přemlouvat, aby kápl božskou?? :39: :4:
Ty motivy proč to lidi tají jsou většinou "nechci ublížit"
ehhh :115:
Takže jako já jsem asi nějaký křehký tvor, který má na konci toho klamavého období druhému poděkovat, že směl žít ve lži :32:
Ne :4: většinou je to tak, že ten dotyčný nechce ublížit sobě :61: jelikož se neumí potýkat s následky a představuje si je hlavně asi jako boží soud, kde ho budu pak napichovat na kůly nebo co :75:
No takže moje téma posledních dní...jak to vydržet a s laskavostí se stále jako gramofonová deska ptát...a netajíš mi náhodou něco?
Kdy se tohle překulí??? :63:
26.03.2022 - 08:51 | Filtr
(Blíženci) cimi » cimi
No a druhé téma...

okusili jsme včera poprvé rapéčko...váhala jsem zda nezaložit samostatné vlákno...

Nevím jak by to působilo jinak...za poslední roky mám dost nameditováno a celé jsme pojali jako rituál...tzn oheň, vykuřovadla, záměr, zvoneček...musím říct, že mě tím můj přítel provedl bezvadně...
No a i přestože mám fakt respekt k podobným bylinám a aplikacím bo třeba marihuana je moje jistá smrt...tak z tohodle jsem fakt nadšená...žádné psychedelikum, člověk prý může mít i vize, ale spíš jako vedlejší produkt toho, že se pročistí "kanály"...a člověk je pak schopen vnímat sebe a vše tak nějak čistěji...no a že mám se svou povahou co čistit x))
Takže za mě...něco mi zasvítilo, že toto by pro tuhle mou šílenou dobu mohl být ventil a průvodce pro mou potřebu extrémů a smrti...bo svým způsobem to prožívání je tomu fakt blízko...a současně probuzení...nebo alespoň já jsem to tak vnímala...
:74:
27.03.2022 - 19:35 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti » cimi
Sraz dame az bude teplo :32:...chci si dat cigaretu na zahradce :61:

...hele...a proc z druhejch tu pravdu dolujes? At si lzou kdyz chtej :28:

Me teda lhani taky vadi ale spis se snazim nedolovat. Jenze u me je horsi, ze lhanim se v mejch ocich dotycnej hrozne degraduje.... :40:
28.03.2022 - 08:55 | Filtr
(Blíženci) cimi » Hustokrutě obscénní Morti
Nj jasně : ) až bude teplo...

Já ji doluju, protože mi na nich záleží...jedná se o rodinu, blízké - třeba syn x) zkouší...když někdo potřebuje lhát, tak je to v tomhle případě spíš handicap, něčeho se bojí...tak prostě asi chci ukázat, že není čeho se bát a jen houšť v tom ukázat se...nebo tak :32:
28.03.2022 - 11:25 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » cimi
Jasně, to známe určitě všichni :4:.

Občas jsem netaktní a to mlžení přeruším něčím ve smyslu "hele, nejdřív se rozmysli jestli o tom chceš mluvit nebo ne". A pak už většinou plky poslouchat nemusíš, páč je buď ticho nebo se mluví na rovinu :5:
28.03.2022 - 11:52 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » cimi
Já myslím, že na to jdeš dobře. Tedy u syna. Ukázat, že není důvod se bát. U dospělých nevím, jestli má cenu je vychovávat.

Je spousta rodičů, kteří jsou sami příčinou lhaní svých dětí. Nebo partnerů, kteří na jedné straně nesnáší lhaní partnera, ale přitom ho svým chováním k tomu až nutí. Když někoho pro pravdu terorizujeme, tak se nedivme, že nám druzí lžou.


A jak jsi psala výše, s tím také souhlasím. Milosrdná lež je milosrdná pro toho, kdo lže. Protože on nevychází reálně z předpokladu, že nechce druhému ublížit, ale že kdyby ON SÁM byl na místě druhého, tak BY PRAVDU ZNÁT NECHTĚL. Tak upře druhému možnost se rozhodnout sám jako svobodný člověk.
29.03.2022 - 05:28 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti » cimi
Tak u syna to chapu - to je i tak nejak soucasti vychovy...ale na ostatni bych se vykaslala :61:
07.04.2022 - 09:47 | Filtr
(Blíženci) cimi » aktigram
Vidím to podobně. A včera když jsem viděla jak se už objevuje to téma úplně všude tak mě přesně tato myšlenka napadla. Bože jak bych to smazala úplně všechno :14:
Já už jsem na to omílání aktuálních témat začala být alergická. Dospěla jsem do bodu, kdy už jsem se na ty lidi dívala skoro jak na křečky ve svých kolečkách.
Ale brala jsem to i tak, že někde můžu zajít pro informace a mohla jsem třeba přihodit taky nějaký tip atd... Ta o válce byla vždycky o hovně, ale v covidové byly i info.
Jsem ráda, že vylezly i jiný témata. A ještě bych byla radši kdyby lidi začali zase trochu žít...myslím, že to bude potřeba :74:
07.04.2022 - 10:07 | Filtr
(Štír) Nalani » cimi
Jo, tak to je popis toho jak to cítím :15:

Tesám: A ještě bych byla radši kdyby lidi začali zase trochu žít...myslím, že to bude potřeba :74:

A ještě z příspěvku pro Mili: Jenže Mili, je rozdíl mezi tím něco ventilovat (nejlepší forma je vědomá katarze) anebo permanentně sjíždět lajnu :4:

Vtipné, jasné, výstižné. Pod tohle bych se bezevšeho podespala :74:
12.04.2022 - 17:08 | Filtr
(Blíženci) cimi » aktigram
Ano a nejenže její příspěvky, ale i všech kdo na ni kdy reagovali.
Přiznám se, že z tohoto je mi vskutku na blití a vždycky bylo. Ale vzhledem k tomu, že když jsem si posledně nechala všechny názory a emoce necenzurovaně odejít na špacír, tak odešlo i celé najdise do kytek, tak si dám radši pauzu někde jinde a nějak jinak a uvidíme co mi z toho zbyde ; ) :74:
20.04.2022 - 10:55 | Filtr
(Blíženci) cimi
Potkali jste někdy břízu která přetékala?
Stalo se nám náhodou před měsícem...tak jsme si nachytali trochu březové vody...
22.04.2022 - 08:21 | Filtr
(Blíženci) cimi » diké
Děkuji za krásné psaní. Já kočky miluju, vždycky je rozpovídám : )
a také mám s nimi zajímavé příběhy...v něčem podobné...
Jakoby si to ten kočičí svět pamatoval, reaguje velice citlivě na všechno, co s ním mám společného...
Je to tak 7 let co jsem musela dát pryč dvě své kočky. Teď mi to přijde, že tenkrát to bylo rozhodnutí, které nevycházelo úplně ze mě, přizpůsobovala jsem se okolnostem, které mi nebyly blízké, zradila jsem sama sebe i ty kočičky. Dala jsem je v dobré víře, že se jim bude dařit líp k rodinnému domku a bohužel to dopadlo špatně. Ten kocourek asi ještě žije, ale kočička, která na mě byla docela fixovaná umřela nejspíš hned tu zimu.
Hodně mě to mrzelo. Před čtyřmi lety jsme změnili bydlení a postupně jsem začala zvažovat, že si nějaké koťátko vezmem. Stalo se tak nakonec když do mě urputně dula moje žačka, že jejich koťátka si nikdo vzít nechce a že budou mít doma snad 6 koček x) Tak jsem šla pro jedno koťátko a donesla si nakonec dvě. Jedno jsem chtěla já, a druhé chtělo mě x)) Jsou to sestřičky, holčičky a trvalo jim opravdu veeelice dlouho než si zvykly a než se začaly mazlit a nechat pochovat...často mě u toho napadalo, nj to bude asi tím, že ty předchozí jsem tak opustila... :74:
Ale teď už jsou to velcí mazlíci a ta jedna je neuvěřitelně upovídaná x))

Vzpomínám taky na doby, kdy jsem si hodně vykládala tarot...tohle co popisuješ je vlastně dobrý způsob jak se tarot naučit, protože prožitek dá většinou nejvíc...
Hodně jsem to tak praktikovala v době kdy jsem měla nějaké významné události a když jsem se dívala na ty výklady zpětně, učila jsem se z toho...
Viselce vnímám jako strnulost, která vyžaduje uvolnění i do nepříjemné situace a hledání jiného pohledu na věc...
Blázen je i karta o intuici/důvěře, která někdy směřuje i nelogickým směrem...blázen otevírá tarot, nebojí se vykročit i tam kde to nikdo nezná...

Díky za připomenutí... :15: :74:
22.04.2022 - 09:26 | Filtr
(Rak) diké » cimi
Ďakujem za reakciu cimi :1: :68:
Ja som nikdy mačku nechcela, ani som ich nejak zvlášť nemala rada. Vždy som mala len psa a nespomínam si, či by sme vôbec niekedy počas môjho detstva mačku mali.
Alebo to bolo možno tým, že ma láske k mačke rodičia neviedli.
Bála som sa , čo na to povie môj dospelý syn, keď sa tu zrazu objavili tie dve klbká chlpov a spočiatku to aj negatívne komentoval, ale zamiloval sa do nich .
Chvíľu nato som ho pristihla, ako sa s nimi rozpráva a hrá a zdrobneniny z jeho úst zneli tak smiešne :61:
Som rada že moju mačičku ľúbi aj on.
Dcéra mojej kolegyne z práce, ktorá má roky mačku tvrdí, že na lásku k mačke musí dorásť duša.
Osobne som vďačná za to, že sa mi to stalo :79:
24.04.2022 - 15:16 | Filtr
(Blíženci) cimi » diké
A jaké má bílé chloupky na náprsence parádilka : ))

Ale jinak je ten její pohled docela přívětivý :4:
21.06.2022 - 08:21 | Filtr
(Blíženci) cimi » verka96
Když jsem víc zkoumala ten měsíc - duši...(jelikož z různých zdrojů vycházely jiné informace)...tak jsem přišla na to, že správně by se měly měsíční znamení počítat od začátku čínského roku, tedy je to pokaždé trochu jinak...u mně tedy např vychází lunárně had nikoli kůň...
Tak avízuji jelikož bych si v tom ráda udělala pořádek : )
23.06.2022 - 10:27 | Filtr
(Střelec) verka96 » cimi
Ahoj Cimi,
přikládám kopii ze zdroje z knihy Čínský horoskop od Theodory a Laury Lau - zde jsou jednotlivá měsíční znamení přiřazena ke Slunečním znamením včetně hodin během dne.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
23.06.2022 - 15:31 | Filtr
(Blíženci) cimi » verka96
Ano tu knihu mám, ale pídila jsem se hlouběji a nesedí mi to...
Tady mám jiné rozdělení podle zlaté želvy...
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
23.06.2022 - 15:35 | Filtr
(Blíženci) cimi » cimi
Tato kniha:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
23.06.2022 - 16:23 | Filtr
(Střelec) verka96 » cimi
Nemám s tímto ještě moc zkušeností, ale vidím tvoje knížka Tibetsko-čínská astro, jestli tady nebude ten rozdíl nebo i spíš nějaký jiný zdroj, na základě kterého se to zákládá. Přece jen Tibet - může být v něčem odlišný.
Jestli také není něco více napsáno v úvodu... :25:

Také podle sebe, jestli s tebou (duší) souzní Had nebo Kůň??? :27:
Cituju základní charakteristiky:
"Had - Moje je moudrost věků, držím klíč k tajemství života, rozsévám sémě do úrodné půdy, vyživuji ji stále a uvědoměle. Má pozornost je stálá. Můj pohled se nemění. Jsem odhodlaný, neúprosný a hluboký. Sunu se vpřed, soustavně, soustředěně, s pevnou zemí pod sebou.

Kůň - Jsem kaleidoskop mysli, přínáším světlo, barvu a stálý pohyb. Myslím a vidím, jiskřím a srším. Stálý pouze ve své nestálosti, nespoutaný světskými državami, neomezený pevnými závaznými cíli. Uháním nezkrotně po neprobádaných stezkách. Můj duch je nepokořený - a má duše navždy svobodná..."

Je to hezky napsáno a na 1. pohled jasné rozdíly, kůň je více divočejší, pohyblivější a "duše navždy svobodná"... (tady mi přijde opravdu jako Blíženec) to se mi líbí :27: :27:
23.06.2022 - 17:30 | Filtr
(Blíženci) cimi » verka96
A tady je další možná tabulka.
Asi mi je tady to složitější myšlení v tomto případě bližší než pojetí Theodory Lau, která přijde trochu jako typické New age...

Posílám ještě jednu tabulku kde je to zas ještě trochu jinak..

Ps: jinak upřímně řečeno nevím jestli na mě sedí i ten had i ten kůň a dokonce ani opice ..x))...od každého něco, nicméně extrovert rozhodně nejsem...
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
25.06.2022 - 08:03 | Filtr
(Blíženci) cimi » MIKULAS
Omlouvám se a děkuji za trpělivost :62: :74: vím že by stačilo prostě uvěřit, ale já mám holt tu povahu takovou, že si to musím proskenovat skrz naskrz než řeknu ano x)
Takový trochu nevěřící Tomáš :74:
14.09.2022 - 08:15 | Filtr
(Blíženci) cimi » MIKULAS
Je velmi naivní povzdechnutí - snad neodcházíte? :74:
15.09.2022 - 08:32 | Filtr
(Blíženci) cimi » MIKULAS
Ano...já budu mít zcela určitě uklízecí minimálně podzim...po letech... :74:
15.09.2022 - 08:54 | Filtr
(Blíženci) cimi » aktigram
Proč bys neměla být vítanou osobou? :74:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »