Do šeda! Aneb cítím se dobře.


24.11.2021 - 13:43
(Štír) Nalani
Do šeda! Aneb cítím se dobře.
Trochu odlehčíme vážný prostor :37:

Všechny příspěvky na téma CÍTÍM SE DOBŘE jsou vítány.

Jakékoliv příspěvky na C-téma sem nepatří a na najdise si každý, kdo chce na toto téma diskutovat, může vybrat z několika různých diskuzí.

Na jaře minulého roku jsem se rozhodla, že se přestanu barvit. Získalo to nakonec zcela jiný rozměr a s šedinami se cítím skvěle. Jednak se mi to fakt líbí, jednak se cítím sama sebou a za třetí mám melír zcela zdarma (tedy za cenu vydržení toho odrostu, že :4:)

Diskuze není jen o stříbrných vlasech, ale celkově o tom, co vás těší, co vám dělá radost, povzbuzuje a tak. Inspirujte :79:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | Nalani

Stránka: 1 2 3
Řazení:
24.11.2021 - 17:42 | Filtr
(Rak) Urania
Super.
Moje začiatky do šeda boli zdlhavé 2x som to vzdala, lebo ten prechod je dlhý ale potom som išla cez melír a konečne som mala svoje vlasy a cítila som sa s nimi super - čo som dosť dobre ani nechápala.
Najviac to vadilo mojej mladšej dcére ale potom ako sme boli na svadbe a tam boli belgičania a tie ženy nemali vôbec farbené vlasy, vraj v ich oblasti sa to už berie ako prežitok a farbenia patria skôr do skupiny puberťakov.

Toľko rokov som sa trápila a dávala do toho peniaze a trávila jedmi svoje telo, ale som rada že som sa nakoniec prebudila. :3:
24.11.2021 - 18:30 | Filtr
(Blíženci) tajga
Jsi v tom prozářená, máš štěstí, že ti to opravdu sluší. Znám ženy, co v šedivých vlasech vypadají pochmurně a spíš jim krásu ubírají. Asi je potřeba se k nim trochu líčit, mít šmrnc, což ty máš.
Mně byly doma šedivé vlasy "zakázány", kdyby ne, asi bych zkusila, jak budu vypadat. Takže stále setrvávám u henny, která dělá ty červené odlesky, což neni úplně to pravé....snad jednou k přirozenosti taky dojdu.

Já zase odbourala make-up. Nic světoborného to není, ale pro mě jo, protože jsem si nedovedla ještě loni představit, že jdu bez něj kamkoliv. Ne, že bych se teď vůbec nemalovala, ale krycí make-up jsem zrušila a je to mnohem lepší. Prkotina, ze které mám dobrý pocit, jako bych tím zase o něco víc přijala sebe.
24.11.2021 - 18:50 | Filtr
(Střelec) verka96
Perfekt :15:
No já ještě s barvením nezačala, občas si to přeleju výluhem z heřmánku, trochu šedivých se pak ztratí...
Ještě mám koupenou henu, ale zatím se mi do toho nechce.. :5: Nezkoušela jsi? Tam se dá "barvit" přírodně, i přidat bylinky. Jednou jsem si na vlasy naplácala avokádo (prý je to na vlas perfekt), pak jsem byla trochu jako vodník.. :4:
24.11.2021 - 19:01 | Filtr
(Blíženci) il*ča
Moc hezké!

Já jsem se zase loni rozhodla, že skončím s chemii a přešla jsem na hennu. Zvažovala jsem, že se přestanu barvit úplně, ale mně ty šediny nesedí a necítím se v nich dobře. Kdysi dávno jsem zkoušela melír a vydržel mi asi 14 dní , pak jsem ho musela přebarvit,měla jsem pocit, že to nejsem já a podobně to mám že šedinami. Původní barva vlasů je hnědočerná, s hennou je mám cervenokastanové( asi, ten odstín se pořád mění).

Takže jsem ráda, že si teď můžu barvit vlasy dle libosti( používám Khadi,nikde žádný chemický smrad.
Jo - taky jsem se rozhodla pro zkrácení, nejdřív že pasu do půli zad a v září na podkovu. Zatím jsem spokojená ?.

A znovu jsem se pustila do pletení , úplně jsem žasla, když jsem zjistila, jaké luxusní vlny jsou teď na trhu...dokonce šetrné k přírodě i k ovcím. A upletený vlněný svetr už neváží kilo, ale je lehký jak obláček.
Ještě bych chtěla pokořit háčkování, to jsem taky kdysi uměla. Říká se, že tyhle věci se nezapomínají, ale musela jsem pořádně promazat mozkové závity, než jsem pochopila třeba schéma k pletení šátku :4:
Ale ta radost, když šátek odpadl od jehlic!

Zde to vypadá, že je ta henna hnědá a tmavá, ale stačí kousek slunka a svítí skoro rubínově
:4:

K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
24.11.2021 - 19:45 | Filtr
(Beran) nutelina
Beru enzymy proti kvasinkám a je mi super :4:
24.11.2021 - 21:01 | Filtr
(Blíženci) cimi
Dnes bych ti asi nic pěkného nenapsala x) ale přišel z práce můj muž, lehl si vedle mě a asi 10 minut mě hladil ve vlasech...no blaho :12:
Téma vlasy zůstalo x)) jen trochu jinak...mějme se rádi :74:
24.11.2021 - 22:23 | Filtr
(Lev) nelahee
Pěkné :1:

U mě to jsou také vlasy, jinak bych snad ani nereagovala.
Akorát, ze jsem před pár dny vzala strojek a mám to na dva centimetry. A je mi asi nejlépe v účesu kdy bylo. :29:
25.11.2021 - 07:22 | Filtr
(Štír) Nalani » Urania
Jj já to vzdala jednou. V roce 2018 (Půl hlavy odrostlé a já to nabarvím :41: :4:) kdy jsem se nechala zviklat okolím. V březnu 2020 jsem definitivně defintivně věděla, že tenhle proces dokončím a že mě nezviklá už nic. Prostě jsem měla jasno, že je teď ta správná doba. A zvláštní je, že se mi změnila energie, cítím jako by proudila líp, jako by se ke mě dostávalo to, co se skrz umělou (byť hezkou) barvu nedostalo. A tohle říká více žen.
:75:
25.11.2021 - 07:39 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Díky.
Ono, člověk neví jak bude skutečně vypadat dokud si ty vlasy nenechá odrůst. Já si myslela, že mi to slušet asi nebude, ale jelikož jsem to vyloženě bytostně cítila, že to chci, tak jsem do toho šla. Zaujalo mě totiž, že vždycky když jsem měla větší odrost, tak jsem cítila nějakou jinou energii (viz jak píšu výše Uranii) a zajímalo mě jaké to bude až budu mít jenom SVÉ (nejde o šediny jako takové). Momentálně mám na koncích ještě barvu, ale počítám, že do jara to fiknu.

:15: Make up nenosím dlouhé roky. Ačkoliv jsem měla vždycky ne zrovna bezchybnou pleť, tak make-up nebo pudr mi vadí. Ale taky jsem měla dost problém s tím vyjít nenamalovaná, ale podařilo se mi to odbourat a dokážu se cítit i tak dobře.
Podle mě to nejsou prkotiny. Naopak, to může být pro leckterou ženu dost velká věc. Některé ženy (znám reálně) třeba zatím nedokážou jít nenamalované ani pod stan nebo k ohni. Je to proces.

Mimochodem, ty vlasy taky vypadají jinak když je léto (to se mi víc líbí) a pere mi na ně slunko a teďkom, kdy mi hodně zase ztmavly. Taky to jinak vypadá když je mám rozpuštěné anebo když si vyčešu vlasy (na skráních je mám bílé)
25.11.2021 - 07:50 | Filtr
(Štír) Nalani » verka96
To je paráda, že ses nikdy nebarvila. V tom je fakt výhoda. Ty výluhy jsou dobrý způsob jak ozvláštnit barvu a natonovat. Přitom se vyhnout odrůstání.

Jasný, hennou jsem se barvila roky. Nejdříve jsem přešla právě z chemické barvy na tmavou hennu. Postupně jsem si dávala světlejší a světlejší, až jsem to nechala odrůst. Ještě jsem to stáhla trochu vitamínem C, což se povedlo a nebyl tam tak markantní ten zrzavý odlesk.
Aha, tak s tím avokádem, to by mě fakt nikdy nenapadlo, že to může barvit. To tedy díky za varování :4:
A jinak moc krásný věnce. Já si taky vyrábím :30: Doma mám lepší fotku, ale teď dávám co mám po ruce :D Podzimní věnec.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
25.11.2021 - 07:55 | Filtr
(Štír) Nalani » il*ča
Díky.
Jsem si vzpomněla na kamarádku, taky měla svoje přirozené vlasy hnědočerné a nevěřila, že jí budou slušet šediny. Stálé má hodně černých. Je takový sůl a pepř. Teď už má skoro půlku hlavy odrostlé a nedávno mi říká: ?Ty jo Naty, já se cítím jako totální sexy šamanka. Nechápu jak je to možný :4:". A já na to: "Já tot aky nechápu, ale funguje to tak" :75:

A jinak Khadi je výborná a podkova ti moc sluší. Já jsem právě podkovu nosila roky a je to můj nejoblíbenější účes. Teď mám období, že potřebuju dlouhé vlasy, ale věřím, že je asi zase střihnu.

To pletení závidím. Mě tyhle věci zoufale nebaví (ne,ž e by mi nešly), ale hrozně se u toho nudím :6:
25.11.2021 - 07:56 | Filtr
(Štír) Nalani » nutelina
No tak super :4: hoď sem tip :3:
25.11.2021 - 08:07 | Filtr
(Blíženci) il*ča » Nalani
Pletení učí trpělivosti - a to já potřebuji jako sůl. :4:
Pletla jsem hodně v mládí, v té době v obchodech nic moc hezkého nebylo. Pak ještě na děcka, kdyz byly menší. Vrátila jsem se k tomu po dvaceti letech.

Ty zas umíš hezké věnečky. :15:
25.11.2021 - 08:50 | Filtr
(Štír) Nalani » cimi
:12: :62: :79:
25.11.2021 - 08:59 | Filtr
(Štír) Nalani » nelahee
To je husté :4:

Napadlo mě, že bych se střihla na ježka, když jsem nechávala odrůstat, ale tohle vím, že bych dobrovolně nedala a že bych sev tom necítila.
25.11.2021 - 15:24 | Filtr
(Rak) Urania » Nalani
Presne tak, cítila som sa nejak lepšie, silnejšie.
No ja som skúsila aj henu a veru ani ta nebola pre mňa dobrá.
Zrejme všetky tie farby urobili niečo ako pancier nad hlavou ktorý som nakoniec zhodila. Veľmi rýchlo sa moje vlasy zregenerovali a odrazu som znovu vlasy mala zdravé.
25.11.2021 - 16:14 | Filtr
(Blíženci) fanik
Hm hezká paní, Tvoje maminka?
26.11.2021 - 05:43 | Filtr
(Štír) Nalani » fanik
Kéž by. Moje máma je bohužel přes 30 let mrtvá.
Odstraníš tento komentář sám a dobrovolně nebo ti mám pomoct? Můžeš si vybrat :1:
26.11.2021 - 07:57 | Filtr
(Blíženci) fanik » Nalani
Aha, to jsem netušil, moje už tu není přesně 40 :76: :79:
Já jen, že je tak šedivá, ale šedá je teď i dcera, asi to bude moderní :3:
smažu, nebo ty
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
26.11.2021 - 13:07 | Filtr
(Střelec) verka96 » Nalani
Díky... :27:
Pěkný šípkový věnec. Šípky já sbírám na čaj na zimu, na věneček jsem už nestihla, už se nedaly použít. Hezký je taky hloh na podzim, teď už ne...

Vyrábíte někdo vánoční ozdoby? Třeba vločky, atd.? :88: :56:
26.11.2021 - 13:09 | Filtr
(Štír) Nalani » verka96
:15:

Já ne, páč na to nemám trpělivost. Ale mám od blízké kamarádky a tchýně háčkované vločky a nedám na ně dopustit. Zkusím někde nalézti fotku :4:
26.11.2021 - 13:15 | Filtr
(Štír) Nalani » Nalani
Tak jsem našla, můj první živý vánoční stromeček v r. 2016 v nedodělaném baráku. Teď už zdobím jinak, ale ty vločky (megavločky :4:) tam jsou vidět.
Pokud si vzpomenu doma, tak pohledám lepší fotky :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
26.11.2021 - 13:18 | Filtr
(Štír) Nalani » Nalani
Tak jsem našla. Vivat facebook :61:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
26.11.2021 - 13:35 | Filtr
(Střelec) verka96 » Nalani
Tak ty jsou mega velké... :88:
26.11.2021 - 13:37 | Filtr
(Střelec) verka96 » Nalani
Jsem si stáhla z netu, něco takového by nebylo těžké...
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
Příspěvky: 1-25 26-50 51-67
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Úplněk ve Lev Lvu
ukázat kalendář »