Nevědomé příčiny samoty


05.09.2021 - 09:55
(Ryby) Maek
Nevědomé příčiny samoty
Někteří lidé si samotu vybírají zcela vědomě, jiní by chtěli vztah, ale nedaří se jim a tady bych asi hledal někde hluboko.
Osobně jsem o holku nemohl “zakopnout” do nějakých devatenácti, pak bylo pár románků a cca od 22ti jsem žil s jednou slečnou cca 17let. Bylo to ale z mé strany hodně o samotě.
Za těch posledních pár let je to většinou tak, že když se líbí mě, tak se nelíbím jí a naopak. Takže možnosti na vztah jsou, ale nechci být s nějakou ženou jenom proto, abych nebyl sám.
Jak, nebo čím, si bráním k láskyplnému vztahu?

26.2.1978 02:15 Počátky okres Pelhřimov/ Jindřichův Hradec

Děkuji za odpovědi k tématu :68:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
05.09.2021 - 12:23 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Nevím, jak ty; já jsem například na stará kolena "objevila", že jsem si jako dítě říkala "proboha, nechte mě všichni na pokoji, ať si mě nikdo nevšímá! :42:" No a pak jsem se celý život divila a řešila. Jenže to bylo sakramentsky zasutý.
Ono je taky pozornost a pozornost, o tu, která se v hojné míře dostávala mně jako děcku, bys doopravdy nestál.
Já bych zkusila takovou hezkou afirmačku - žiju s holkou, se kterou je mi dobře po všech stránkách.
A poslouchala bych, co se mi uvnitř vyvrbí (takhle jsem mmch vydolovala z nevědomí i to moje)
05.09.2021 - 12:57 | Filtr
(Vodnář) mili111
Tak než odpadnu po o a dospím....hvězdně ti neporadím....mě by taky zajímalo :4:..resp. to co říká nade(nebo pode) mnou moudrá žena Lupi je dobrá rada....dle mne...začít si to představovat a hned ti lezou tvoje "překážky"...tato první částmi přijde jednoduchá...co pak s tím :63:...na to jsem dosud nepřišla :61:..tedy u části :61:

PS: od věci...škoda žes nejel....tam byly tak hezký místa :20: :61:...třeba bys narazil na nějakou Francouzskou krásku :3:

sory...to mi nedalo :61:...ale je to i pro mě :61: https://scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net/…
06.09.2021 - 06:38 | Filtr
(Střelec) verka96
Mě přijde, že to tvé Venuši trochu komplikuje Neptun, který je takový snílek, je hodně nereálný a způsobuje nejasnosti. Zase ale obě planety jsou postaveny v příznivem znamení, navic dá se říct že bys mohl mít v tomto směru štěstí právě na cestách třeba za poznáním nebo jen tak kdybys chtěl nebo potřeboval a dal se do řeči, tak bys mohl někoho najít... ? Jak ti psala Mili... :27:
Trochu to mám podobné s tím Neptunem, on je hroznej romantik, pak se to rozplyne jako pára nad hrncem... :95: a nevíš proč... Taky v tom může zatapet Pluto, co dává těžkosti, nebo projít si něčím náročnějším, ale tam to nemám tolik prozkoumane,je tam dost temnoty..
06.09.2021 - 08:11 | Filtr
(Blíženci) cimi
17 let s jednou slečnou? A ze tvé strany o samotě? Proč? Komunikovali jste to nějak? Už spolu nejste? Proč?
Asi bych zabíhala do příliš osobních detailů, ale tam se většinou skrývá nejvíc odpovědí.

Ačkoli máš descendent v blížencích, lunu ve vahách, plný třetí dům, tak vidím ve tvém horoskopu mnoho introvertních rysů...až takových, že si můžeš domnívat velmi subjektivně, že si každý domyslí, každý vycítí atd...to není úplně pro soužití, to je spíš o žití vedle sebe a o té samotě o které píšeš...(merkur ryby, luna pluto, mars rak 8.dům neptun asc)
Dost možná se taky může tvůj život odehrávat spíš někde jinde než ve vztahu...to by mohl být ten 3.dům a 10.dům...
Ty plutonské prvky - luna pluto, mars 8. dům a ještě navíc saturn 8. dům můžou mít docela strach z těsných vztahů (paradoxně)...takže je to pak o unikání pryč (ryby, neptun) ať už myšlenkově nebo fyzicky...ten saturn to ale většinou drží pohromadě dokud to neodsekne něco/někdo jiný...

Já bych se asi podívala nejdřív na vztah k matce...anebo na to jaký vztah měli rodiče a tam bych hledala nějaké odpovědi...pak v tom dlouholetém vztahu a pak teprve začala uvažovat o nějakém vztahu novém...takhle tam vnímám příliš nevědomých obsahů, ke kterým nevím jestli se ti vlastně chce...

Takové moje zamyšlení k tématu... :74:
06.09.2021 - 14:41 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Ahoj,
když hledím do Tvého kolečka, napadá mě tolik věcí. Nevím, jestli až tak moc k tématu, nápady jsou různé, tak zkusím pár myšlenek zaznamenat a vyber si.
Tvá otázka je položena, ale málo nastíněno. Mě by třeba zajímalo, co znamená ta věta, že to bylo z Tvé strany ve vztahu hodně o samotě? Dere se mi tam na mysl dosti představ. Že jsi dělal ústupky a tím jsi se pak cítil odcizen? Že jsi měl vztah, ale nikdy jste spolu nebydleli trvale? Že...?

Když se kouknu na vládce 5. domu (zjednodušeně láska, vzplanutí) a 7. domu (vztahy, partnerství), tedy Venuše (5) a Merkur (7), jsou oba v Rybách. Zde nějaká samota, odloučení, nebo třeba i bolest a smutek jsou možné. Samozřejmě tu samou situaci každý člověk může vnímat jinak.
Že Merkur i Venuše jsou v Rybách, může na první pohled působit, že jsou v souladu. Jdou jedním směrem. Ale Venuše je zde v exaltaci, Merkur v exilu i pádu současně. Venuše tu dává hluboké propojení v lásce, ale Merkur jako vládce vztahu se tu cítí nedobře. Možná je to tím, že záležitosti citu a důvěry řeší rozumem. Místo aby si užil lásku, přemýšlí. Proč vlastně miluje? A proč druhý miluje? Atd. Pak může lásku rozložit u jednoho z partnerů, nebo u obou.

7. dům v Blížencích – dvojakost ve vztazích, není to pozice pevného základu. Je tu sice Jupiter, planeta expanze, růstu, ale je v exilu. Na jeho plamen je tu příliš větrno. A nevím, zda ve smyslu, že plamen sfoukne, nebo zda není na místě obava, že plamen bude rozfoukán a vzplane i to, co nemá? Je tu sice příslib podpory od Saturna (těsný sextil v oboustranné aplikaci), ale jelikož i Saturn je v exilu, tak bych vážně uvažoval, nakolik je příslib naplňován? Jestli opravdu stabilizuje, nebo se tak jen tváří? Je to Saturn, takže ten má na konání čas, jeho vliv asi teprve přijde, ale já bych na něj nečekal. Teď je to spíš jen ten dědek, který místo moudré rady k Tobě jen utrousí: „Tys tomu zase dal na :71:!“


A stejně mě to zase vrátí zpět k těm Rybám. Možná je zde nesoulad v ideálech. Jak Tobě je vlastně blízká většinová představa partnerství, manželství? Ono to opravdu nemusí být podle jednoho mustru a člověk má právo být šťastný, aniž by se zodpovídal komukoliv jinému. A když to štěstí není v rozporu s partnerem, ale naopak je v souladu s ním, tak co je komukoliv jinému po tom?
Přijde mi, že je to tu o vědomí hodnot. Vytváření vlastních hodnot. A nenechat si podsouvat cizí hodnoty, ať již společností, rodinou, nebo partnerkou. Když i oni budou respektovat a bude to respekt vzájemný bez snahy někoho měnit, přizpůsobovat, pak vše může klapat. Ale to jsem asi nenapsal nic až tak odlišného, než lze říct komukoliv, ne? :3:
06.09.2021 - 16:22 | Filtr
(Ryby) Maek » Sosna zvlčelý
Ahoj, to že to z mé strany bylo dosti o samotě ... tak kupříkladu jsem v pracoval dlouhodobě sám a tak jsem přes den neměl s nikým kontakt a malinko mi to vadilo, tedy spíše to, že přes den, když byla ona pryč, tak jsem pro ni neexistoval, napsala, nebo se nějak ozvala tak jednou do měsíce (a to možná ještě přidávám).
S ostatními celkem zřejmě komunikovala (jednou jsem tady měl na pomoc bratrance a tomu právě něco o obědě psala na Whatsapp a to mne dost zarazilo, protože jsem ani nevěděl, že tuto aplikaci má).
Ten vztah jsem budoval asi jen sám, nebo alespoň to byl můj pocit.
Ano, bydleli jsme spolu, téměř od začátku.
Nějaké ústupky jsem dělal určitě - nejsem generál :1:

Možná už bych nechal to co bylo a posunul se dál a zkusil najít cestu dopředu a proto jsem tu. Klidně se ptej na to co bylo, když to pomůže ne cestě vpřed.

Nevím jak prožívá partnerství a manželství většina, ale mě se líbí, když to někomu dlouhodobě klape, váží si jeden druhého a naopak a je tam vzájemná úcta a opora. Mám dojem, že to není bohužel většinový model, ale znám takové partnerství. Většina asi předvádí trochu něco jiného a to mi sympatické není, ale to je jejich věc.

Děkuji Ti :3:
06.09.2021 - 17:14 | Filtr
(Ryby) Maek » cimi
Z mé strany o samotě ... tak těch důvodů k tomuto pocitu bylo více a možná by Ti napověděli data slečny, ale tu sem tahat nechci, to už je pryč. Věřím, že v detailech se skrývají odpovědi, ale takhle veřejně se mi moc nechce ... snad jen v bodech
Snažil jsem se to komunikovat.
Nejsme spolu.
Manželka známého mi zavolala, že ten její a ta moje ...
Chtěla se mnou být nadále, ale nechtěla nic měnit.

Ano jsem z větší části introvertní a ona byla z ještě větší části extrovertní, ale komunikaci a vlastně to celé jsem táhl spíše já.

... strach z těsných vztahů ... abych mohl "spát" s nějakou ženou, tak k ní musím něco cítit a musí se mi líbit.

Vztahy v rodině nic moc a vlastně i já jsem chtěný jen na půl. Příchod na svět trochu dramatický a bez vzduchu a pak na mě nikdy moc času nebylo - naši stavěli dům.

To co bylo nechme být a raději prosím o možné nasměrování kudy dál.

Děkuji Ti :68:
06.09.2021 - 19:44 | Filtr
(Ryby) Maek » verka96
No já v cizím prostředí nejsem zrovna hovorný, nebo takhle, když jsem se dříve trochu opil, tak mi to dost jazyk rozvazovalo milým způsobem. Ale alkohol mi nedělá dobře a tak tudy cesta nevede :41:
Na cestách ... budu o tom přemítat :3:
Když jedu na kole, tak se snažím tudy, kde nikdo nejezdí ... do auta si ke mě jentak nikdo nepřisedne, navíc ta uzavřenost v cizím prostředí a tak to je těžký :14:
06.09.2021 - 19:49 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
O nevědomých příčinách ti asi nic neřeknu, ale můžu posloužit astro náhledem. Jednak jsi Ryba s ascendentem ve Střelci, to jsou dvě podvojná znamení a ještě máš v 7. domě Jupitera, což odsouvá nalezení "té pravé" fakt až do zralého věku. Věk 45-60 by měla být ta lepší polovina života. Zcela ti chybí zemský živel, takže můžeš mít trochu problém stát nohama pevně na zemi (možná partnerka s těmito rysy by tě "správně" doplnila). Těch neptunovských vlivů je tam fakt hodně, napadá mě něco o hledání ideálu, který snad ani neexistuje. No ale když se tak dlouho nic neděje, tak už jen čistě statisticky by brzy mělo něco přijít. Uranovská opozice z 5. do 11. domu ti může přinést do života něco nebo někoho nečekaného. Například můžeš zahořet k někomu, koho už dlouho znáš. Ten Uran současně aktivuje vládce 5. domu Venuši ve 3. Je možno navázat vztah na dálku, prostřednictvím korespondence, online atd., případně v souvislosti s cestováním, vzděláváním, sourozenci a dalšími tématy 3. domu. Zkusila bych tomu jít trochu naproti, doma ti nikdo stropem nepropadne ... no i když, s touhle konstelací je možné všechno :4: Od začátku příštího roku jsou tam samé pěkné věci, jak půjde Jupiter Rybama přes toho Merkura a Venuši, možná se staneš i přirozeně komunikativnějším. Na jaře progresivní Luna dorazí na descendent a Jupiter dále pokračuje 4. a následně 5. domem. Neženila bych se než Jupiter dorazí na descendent (nebo ještě lépe než proběhne jeho návrat) cca v polovině 2025. To už budeš mít za sebou Saturnův test a Uran bude pryč z 5. domu a dá se něco budovat a vybudované stabilizovat. Držím palce! :92: :17:
06.09.2021 - 19:59 | Filtr
(Ryby) Maek » mili111
No ještě teď chodím o berlích a tu dálku bych si řídit netroufl, takže ...

Francie mi je nějak vnitřně sympatická, ale když jsem tam dvakrát projížděl, tak jsem sympatického člověka nepotkal ... dost se mračili ... vlastně jsem tam jel ještě jednou, to jsem se zatoulal do nějakých vesniček v pohraničí a to byla nádhera, ale to zase nebyl čas zastavit. Francouzky se mi většinou líbí, ale protože neumím francouzsky ani zívnout, tak víš asi jak by to dopadlo :4:

Kdybych si prosím mohl vybrat, tak raději psycholožku :61:
06.09.2021 - 20:06 | Filtr
(Ryby) Maek » Lupi
No moc vzpomínek na dětství nemám, ale vím, že do čtvrté třídy jsem se těšil jen na jednu spolužačku, jinak bych do školy snad ani nešel :4:
Z té jsem byl hotovej hodně dlouho (možná do sedmnácti), i když nikdy nic nebylo :63:

Já znám tuhle: Je při mě Žena co se ke mě hodí a jsme spolu nekonečně šťastní :6:
06.09.2021 - 20:22 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Maek
Oni uměj Anglinu občas i Nj...to bys dal....na rozdíl ode mne...a i tak jsem tam měla ctitele a kámošku.....pointa
...ctitelovi bylo asi 70+ a měl alzhaimera jak prase.....takže mi to opakoval pokaždý, když mě potkal...ten uměl AJ i NJ
kámošce k 80 a rozhodla se, že mě spřátelí s kolektivem....špicová...tahala mě úplně všude a musela jsem jí naučit rajskou pol..... a ta uměla jen F...takže dorozumívání bylo boží...ale obě jsme se dobře bavily :61:
Nevěš hlavu brouku...jsi ještě mlád...to dáš :3: :4: :29:
06.09.2021 - 20:25 | Filtr
(Ryby) Maek » Mici Angóra
Tak už mi asi hrká, protože jsem četl ascendent v Blížencích a teď tam je ve střelci a v tom jsem taky dosud žil :41: raději to nebudu rozvádět, jinak by opravdu mohl někdo přijet a asi by se mi nelíbilo kam by mne odvezli :61:
No trochu zemského živlu by to opravdu chtělo :3: už kvůli tomu ideálu.
... čistě statisticky by brzy ... tohle zní hezky :1:
Prosím Tě jaká další jsou témata 3. domu? nebo kde bych se to dočetl?
Skoro se bojím zeptat na to, co to je Saturnův test :39:
Děkuji :68:
06.09.2021 - 20:40 | Filtr
(Střelec) verka96 » Maek
No, já zrovna alkohol opravdu nemám na mysli, spíš jsem měla na mysli témata 3. domu, které se spojuje s komunikací, cestami všeho druhu, nemyslím ani plánovaně, spíš naopak... :27:
Spíš bych si na ten alkohol dala v tvém případě opravdu pozor.
Další téma tohoto domu je škola - jak jsi psal, žes rád chodil do školy kvůli jedné slečně... :3: Tak to je ono. :15: A nemusí to být škola v tom klasickém pojetí, může to být nějaký kurz, nebo jen nějaké setkávání nebo setkání více lidí, kde se něco nového dozvídáte, diskutujete apod. Nic upjatě, ale neočekávaně, neplánovaně...
Vy Ryby nad vším moc přemítáte, přemýšlíte, co by bylo kdyby, což je dost psycho, to prosím ne... :81: A taky se chcete rozplynout v tom druhém, obětovat se apod., což je pro Venuši hezké. Ale myslím, že je tam toho moc.
07.09.2021 - 08:26 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Maek
Jo, to jsem se spletla, koukala jsem na descendent a Jupiter v Blížencích a přepsala se :3: Odkaz na oranžové stránky už jsi dostal výše. Co se Saturnova testu týče, tak řekněme, že Jupiter tranzitující přes vládce 5. a 7. domu může přinést expanzi v osobním životě, zatímco Saturn, který tudy půjde po něm má opačný vliv. Otestuje, zda je vybudované skutečně pevné, pokud ano, tak to posílí, pokud ne, tak to může zbořit. :3:
07.09.2021 - 14:44 | Filtr
(Býk) player » Mici Angóra
Jsi mě přiměla k zamyšlení. Když to vezmu , já bych to posunul na 35-50. V zásadě od padesáti dál by to bylo taky super , ale už některé součástky na těla korodují a korodují.
07.09.2021 - 19:11 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » player
Jupiterovský věk je 45-60
08.09.2021 - 10:14 | Filtr
(Panna) Žihadlo
"Jak, nebo čím, si bráním k láskyplnému vztahu?"
Obávám se, že na to Ti nemůžeme odpovědět my. Máme každý jen svoji vlastní zkušenost. Někdo možná podobnou, někdo vzdálenější. Ale tvá je jedinečná.
Píšeš: "...ale nechci být s nějakou ženou jenom proto, abych nebyl sám."
Super. Ale nakolik jsi s tím v souladu i ve svém nitru? V touze po vztahu? V představě nějakého ideálu?
Někdy totiž lidi navenek se ovládají, netlačí na pilu. Ale je v nich vnitřní napětí, protože ta touha je tak silná, že tlačí (touha) na tebe. A přestože ten tlak, který si nemusí uvědomit, je jen uvnitř, není ventilován ven, neznamená to, že něco nevycítí protějšek. Bude tím zmatenější, že budeš působit nejasně. Rozporuplně, rozpolceně. Budeš mluvit klidně a ona odněkud vytuší napětí. Zmate ji to. A odežene.
To už je někdy lepší ten, kdo tlačí na pilu okatě, to hned víš, na čem jsi a můžeš zaujmout jasný postoj. Nemusíš se udržovat v obezřetnosti. Nevyčerpává tě to.

Jenže to je jen co mi tak přišlo na mysl. Jestli ti to k něčemu bude dobré, netuším. Jenom nápad, kde možná může být něco skrytého. Něco, co je dobré prozkoumat a třeba odložit. Vždyť to může být i nějaký naučený přejatý vzorec, který ani není původně tvůj. Těch každý máme, z dětství, ze společnosti...

P.S.
Vím, že takhle na dálku a jen přes písmenka o tobě nevím nic. Ale napíšu to, co jsem z tvého psaní vždy cítila: Jeden z nemnoha chlapů tady na Najdise, který na mě působil vždy úplně normálně, přirozeně a příjemně. Tak ti přeji, ať najdeš spokojenost.
08.09.2021 - 10:16 | Filtr
(Panna) Žihadlo » player
A nejlepším se odlomí a odpadnou. :21:
08.09.2021 - 17:05 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann
Verim ze to funguje tak, ze se nesmi tlacit na pilu. Cim vic si pritelkyni prejes a vyhledavas ji, tim je mensi sance ze nakou najdes. Chce to tomu proste dat volny prubeh.

Co se dlouhodobeho vztahu tyce, tak jsem to taky tak casto driv citil. Kdyz chce ona me, tak nechci ja ji, nebo naopak.
Az kdyz jsem to prestal resit, a rozhodl se ze zadnou stalou partnerku nechci a nepotrebuju, tak jsem okamzite potkal nejvetsi lasku sveho zivota, a nasla si me sama, a zamilovala se do me driv, nez jsem se stihl rozkoukat, a to v dobe kdyz sem o zadne pritelkyni ani neuvazoval a nechodil do spolecnosti za ucelem vetsi sance nakou potkat.
Par krat se mi taky stalo, ze jsem nejaky cas o zadnou slusnou holku nezakopl, a pak se zcista jasna objevili hned dve najednou, a ja mel dilema, pro kterou se rozhodnout :41:

"Kazdopadne to funguje tak, ze cim je clovek stastnejsi sam se sebou, tim je vetsi sance na nekoho narazit..."
09.09.2021 - 07:37 | Filtr
(Ryby) Maek » verka96
Nevím jestli to existuje, ale já mám možná na alkohol alergii, protože po nějakém bílém mám rýmu jak :40: tvrdej, tak to se třesu už když ho vidím a jednou jsem sundaval nátěr ze staré komody ze sakristie v kostele a to šlo jen technickým lihem, jak mi z toho byl blbě, to se ani nedá vyprávět :23:
Takže alkohol nějaký velký kámoš není, ale respektuji jeho existenci a věřím, že někde může i pomoci :1:

Ano napětí, očekávání, plánování a následné zklamání ... to není ten správný přístup :43:

My ryby, to není psycho, to jsme my Ryby :4: třeba si to taky někdy vyzkoušíš :3:

Děkuju :17:
09.09.2021 - 07:44 | Filtr
(Ryby) Maek » Mici Angóra
jo tak to jsem to viděl příliš brzy a Ty jsi to pak .....
Děkuji, Ty to píšeš hezky, že tomu i rozumím
Díky :17:
09.09.2021 - 09:41 | Filtr
(Ryby) Maek » Žihadlo
No ano, to je dobrá otázka nakolik jsem s tím v souladu ve svém nitru. Mám dojem, že do jaké úrovně dosáhnu, do té v souladu jsem, ale jak to je hlouběji?
Další otázky jsou taky velmi dobré a nutí mne to k jejich .....
Ostatní máš taky hezky napsáno a bude mi to k něčemu dobré a děkuji za to :17:

P.S.
Ano takhle na dálku je to ošemetné, někdy je to ošemetné i na blízko :1:
Já třeba takhle na dálku mám dojem, že Tvá přezdívka a obrázek se s Tebou dost míjejí, protože podle nich bych očekával nějakou bodavou lehce jedovatou osobu a ono to je dosti vzdálené skutečnosti, která je podle toho co tak občas čtu milá, v pohodě a trefná (tady tedy možná to žihadlo) :3:
Ještě jednou díky a přeji ať jsi šťastná :17:
09.09.2021 - 09:50 | Filtr
(Ryby) Maek » Tuatha Dé Danann
Asi ano, ale kde je ta hranice mezi volný průběh a mouchy snězte si mě?
Nebo to je ta hranice mezi tlačení na pilu a mouchy snězte si mě :4:

ten můj dlouhý vztah, tak to byl taky výběr ze dvou :63:

Díky :3:
Příspěvky: 1-25 26-38
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »