Solar 2021/2022


02.08.2021 - 08:37
(Štír) Nabi*
Solar 2021/2022
Zdravím všechny, koho ještě trochu zajímá astrologie :4:
Pokud by se vám chtělo trochu zahloubat a případně předat nějaké moudro ohledně mého Solaru, který naběhne v říjnu, byla bych moc ráda.
Dost zajímavý je samostatný solar, který přiložím níže.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
02.08.2021 - 08:38 | Filtr
(Štír) Nabi*
Solar samostatně.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
02.08.2021 - 09:09 | Filtr
(Štír) Nabi*
Zajímavé (všimla jsem si až když jsem dala radix vně a solar uvnitř) jak je Neptun na ASC a druhý Neptun na MC.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
02.08.2021 - 09:59 | Filtr
(Střelec) locin12
Ahoj. Mně se dost líbí ta věta "koho ještě trochu zajímá astrologie".
Už nějakou dobu totiž pozoruji, že se původní smysl těchto stránek zcela vytrácí. A je mi smutno to pozorovat. Pomalu mě to vede k tomu, že odtud odejdu. A mrzí mě to.

Přeji tedy nějakou astrologickou odpověď. :1: Řekla bych, že Micí je jistota.
02.08.2021 - 10:03 | Filtr
(Štír) Nabi* » locin12
Jj s Micinkou jsem to prodiskutovala ve vzkazech :-) :17:

EDIT: A přidávám se k Mici, nikam nechoď :3:
02.08.2021 - 10:03 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » locin12
Nikam nechoď, my to tady samy neutáhnem :4: :17:
02.08.2021 - 11:22 | Filtr
(Blíženci) cimi
Já myslím, že pokud je ještě třetina témat na hlavní straně astrologických, tak není pochyb o zájmu...problém je, že ta diskuze se následně většinou vůbec nerozvíjí x)

Jinak k tvému solaru...podobný solar měla loni moje kamarádka štírka...trochu jsem jí tenkrát rozmlouvala její nadšení z neptunu na ascendentu...nicméně mi dala za pravdu až po třičtvrtě roce, když se "ukázalo" co je to vlastně zač...

Ten neptun jak jsi dobře vycítila bude hlavním tématem a teď je otázka co ti to přinese...myslím, že jsi někde psala, že neptunské transity jsou pro tebe neuchopitelné? Ano...neptun je o rozpouštění všeho...nemít tvar ani základy se těžko ustává...ale asi to s tebou má nějaký záměr...těžko by se člověk dokázal změnit, pokud by se nebyl schopen vzdát současné verze sama sebe ; )
Tedy slovy kamarádky: jejími slovy vnímala ten asc v rybách a neptun an ascendentu jako ukončování, dokončování...že ztrácela hodně věcí i lidí kolem sebe...a vnímala to hodně jako čistku...

Já tam jinak ještě silně vnímám tu lunu, která se v podstatě vrací na své místo a podpoří ji černá luna, která ti navíc nějakou dobu bude procházet 7.domem...myslím, že to může znamenat tlak na přemístění a změu úhlu pohledu k tomu jak vnímat "my"...jak se vztahovat ke druhým...a to vše hodně založeno na komunikaci a na tom jak vnímáme co druhý říká a jak sami vyjadřujeme sami sebe...myslím, že ta lilith tě moc nenechá v tom být polovičatá...(navíc Jupiter spadá na nativní lilith...možná nějaké povznesení smyslu, pochopení lilith v tobě směrem k růstu...)
Descendent také spadá téměř na tvůj nativní mars a venuši...připadá mi, jakoby se chtělo zviditelnit to, co nejvíce vnášíš do vztahů...
A poslední čeho jsem si všimla je venuše v solaru v prvním domě na dračím ocase...je v opozici na tu solární lunu, která je zase prozměnu na dračí hlavě...možná směřovat sama sebe od venušanské vrtošivosti k vyzrálejší podobě ženství v sobě...i když v blížencích ta vyzrálejší podoba může mít v sobě i spoustu lehkosti a radosti...

Nahozeno velmi narychlo :6:
02.08.2021 - 12:07 | Filtr
(Štír) Nabi* » cimi
Ahoj a děkuju :62:

Narozdíl od tvé kamarádky jsem všechno jen nadšená, protože Neptun na hrotě jakéhokoliv domu, natož rohového, nevěští nic moc super, minimálně nic jednoduchého.

Jak píšeš: ....myslím, že ta lilith tě moc nenechá v tom být polovičatá...
Zrovna včera jsem šla s tématem do přírody. Potřebovala jsem si vyčistit hlavu i celkově pocity. Došla jsem na kraj jednoho lesíku ke kříži a tam byla básnička. Celou si jí nepamatuju, ale velmi se mě dotkly tyhle 2 věty:

...Jsem tak nějak poloviční...
...Srdce jsem svlékla...

A s nimi jsem pak šla celou cestu domu, přičemž mi vyvstala v nitru otázka: "Jak být celistvá, jak to mám udělat?"
A zjistila jsem, že nevím jak a že vlastně asi vážně v ničem nejsem celá. Což je pro mě dost nepříjemné zjištění. Ale já to prostě neviděla.

Když píšeš: ...Descendent také spadá téměř na tvůj nativní mars a venuši...připadá mi, jakoby se chtělo zviditelnit to, co nejvíce vnášíš do vztahů...

V prvním okamžiku mě napadlo hned něco negativního. Je vidět, jak jsem poznamenaná vším, co se děje okolo. A tak doufám, že poznám a uvidím i to dobré.

A s tou Venuší, Lunou a Uzly, mě taky napadla ta vyzrálejší podoba ženství.

Krásně jsi to popsala, díky a myslím, že se k tomu tématu my dvě ještě vrátíme :17:
02.08.2021 - 12:23 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » cimi
No, ale pokud se zájem redukuje na otázku "kdo mi vyloží radix", tak je to dost jednostranná záležitost. Mně chybí hlubší diskuze o astrologických tématech, ze kterých bych si taky něco odnesla :17:

EDIT: Aby nedošlo k mýlce, Nalani, tak tím myslím úplně náhodné kolemjdoucí, tvůj solár už je jinde :16:
05.08.2021 - 08:19 | Filtr
(Štír) Nabi* » cimi
Ještě přemýšlím... k té čistce a ukončování. Přijde mi, že už dlouho čistím a ukončuju. O vzdávání sebeobrazu ani nemluvím. Očividně to není ještě dost :)
V souvislosti s tím vším, co tu už bylo napsáno, vnímám dost silně i Pluta, který se blíží do kvadrátu na Merkur v konjunkcí s Plutem v radixu. Pluto/Merkur se mi dařilo v životě jakžtakž kočírovat. Zřejmě díky tomu, že je to ve Váhách (čímž vznikl dojem, že jsem "poněkud uvědoměla" - rozuměj opravdu ne v dobrém :D). Bohužel, čím blíž je Pluto (na Merkur už tam byl celkem přesně než se otočil), tím těžší je pro mě udržet si pro sebe vše, co cítím. Mnohdy je to super, protože prostě lidem řeknu jasně, co si myslím. Někdy to schytají ale lidi, kteří si to dle mě nezaslouží, kdy hodím na ně svou projekci a nejsem schopná vůbec logického uvažování a než si to uvědomím, tak je pozdě. Takže v souvislosti s tímhle si myslím, že ty lidi nějak asi budu ztrácet. Jak ty, co v životě nechci a vůči, kterým se zdravě vymezím, tak ty, kterým nějak třeba ublížím na základě vlastního vidění světa, které s nima nemusí mít nic společného. Čímž si to nechci omlouvat, ale je dost blbé sledovat sama sebe a svoje jako by nekontrolovatelné reakce. Ale vždycky jsem chtěla se naučit, jak reagovat bez těch diplomatických merkurických kliček :D tak to teď asi nějak mám, což vyhodnocuju z jedné strany jako fajn a z druhé jako ne už tak fajn :4:

Ještě mi přijde zajímavé, kolik je tam konjunkcí s body jako je Lilith, Uzly, Chiron.
Jupiter právě byl už tranzitně na Lilith, ale za tu krátkou dobu úplně nešlo z toho vytěžit maximum, takže jsem zvědavá. Každopádně jsem to vnímala ( i když to mohlo být dost spojené s Venuší a Marsem v 8d :6:)

Vlastně jsem si uvědomila, že v solaru, který mi teď dobíhá, jsem měla kvadraturu Saturnu na Merkura, plus solární Merkur byl na Saturnu a ještě retro. Zajímalo mě, jak budu vnímat tu retrograditu a zdá se mi, že se to projevovalo tím, že jsem měla pocit, že přece mluvíme všichni o tom samém, ale že si prostě nerozumíme. Jakou roli v tom sehrál Saturn je poměrně jasný.

EDIT: Zajímavé by bylo porovnat můj radix s radixem tvé kamarádky. Já se bojím toho Neptuna, protože si nějak furt myslím, že nejsem neptunická a že prostě nevím, co s těma energiema. Mici si myslí, že jsem dost :34: a že je to vlastně nejsilnější planeta v radixu. S tím prvním mám problém stále (i když, co se vyjadřování týče, tak to někdy může působit nejasně a abstraktně), s tím druhým bych souhlasila. Možná, že fakt mi až ten Neptun ukáže kudy jít, právě tím, že pustím kontrolu. Ve spojení s těmi dalšími tranzity z toho může vzejít dost zajímavá kombinace :14: :4:
Celkem by se mi šiklo víc žít a míň řešit, bo jsem už uřešená!
05.08.2021 - 12:05 | Filtr
(Blíženci) cimi » Nabi*
Myslím, že ten merkur jsi trefila velice dobře. Je to vlastně vládce tvé luny, marse i venuše a navíc je v konj se sluncem a plutem...to fakt není málo x)
Ta kombinace slunce merkur pluto nevím no...mně tam první naskakuje silné ego zachycené z velké většiny v hlavě. To silné ego nemusí nutně znamenat že by měl být člověk nějaký nabubřelý, může se to týkat čehokoliv čemu člověk dává přílišnou hodnotu protože mu to buď někdy pomohlo něco získat nebo mu to pomohlo přežít...něco na čem příliš lpíme...a podobně...
A merkur pluto je jak píšeš hodně i o těch projekcích...
Ale každá energie má různé projevy a tato kombinace zase má obrovský potenciál...většinou je tam nejméně pochopené a zvědomené ta energie pluta...je to obrovská energie se kterou jakoby člověk neví co dělat, je jí příliš a je to energie transformace ale i boje - většinou každý přirozeně reaguje tak že tu energii “vystřílí ven”...takže pozor na to co tě startuje - to je většinou tato energie...a tobě toto exploduje v hlavě( merkur) a srdci (slunce)....a na té instinktivní rovině to může být vnímáno že “jsem neustále pod tlakem/bod útokem” a to je možná tvůj pocit - “jsem uřešená” ...na té rovině transformativní je to podle mě o neustálém zvědomování si vlastního prostoru, zvědomování si vlastní síly a důvěry v sebe sama a život bez zapojování kohokoliv jiného do tohoto procesu...ta důvěra je tam hlavní pointou...nekompromisně před sebe stavit život a pravdu jako jedinou autoritu (což je vlastně to pluto a nějak mě ještě k tomu napadá Kálí - nekompromisní transformativní energie)...a také schopnost nechat odumřít vše co ti bere sílu...
Je to vlastně krásný dar :15: dává možnost hlubokého vhledu a svobody v té nejryzejší podobě :64:
To je tak co mě ještě napadlo když si tady tak dumám o tom...

Solar kamarádky pošlu do zprávy : )

Nj neptun máš v prvním domě...ale nepřijde mi že bych tě úplně vnímala jako neptunickou, ale to může být tím, že já jsem neptunická až příliš x)) ale jedno vím jistě, neptun mlží o to víc čím víc se člověk vyhýbá pravdě : ) a pravda dokáže královsky odstřihnout jakékoliv iluze a přebytečnosti i když teda fest to bolí x)) a Neptuna tak ten má zase schopnost to bolavé léčit, skrze slzy, všeobjímající lásku atd... : )

No...je to alchymie všechno x)) :74:
10.08.2021 - 07:48 | Filtr
(Štír) Nabi* » cimi
Ad. Slunce/Merkur/Pluto v souvislosti s lpěním nanějakém sebeobrazu, klidně i v rámci toho, že má člověk nějaký negativní sebeobraz. Díky za tuhle poznámku, je to rozhodně něco, co zarezonovalo. :15:

Energie Pluta... ten obraz exploze v hlavě a v srdci, to je fakt zajímavý a celé jsi to popsala naprosto trefně, včetně důvěry v sebe sama a stavění života a pravdy jako stěžejní bod.

K té pravdě ještě. Před pár dny mi došlo, že jediné jak můžu poznat svou pravdu je vyjadřovat pravdivě co je TEĎ a TADY. Jak to mám teď, co teď cítím. Tohle vnímám teď jako svůj úkol, naučit se vyjadřovat skutečné SVOJE pocity. A došlo mi, že uřešená jsem proto, protože donekonečna chápu druhé. Jak to druzí mají, co cítí atd. Takže jsem možná víc "uchápaná"a proto jsem "uřešená", protože řeším, co druzí a neřeším co JÁ.

Díky :17: :62:
10.08.2021 - 08:01 | Filtr
(Blíženci) cimi » Nabi*
Ano ano přesně : ) “protože řeším, co druzi a neřeším co JÁ”
To je takový povahový rys většiny lidí ale u toho pluta je ta tendence jít spíš než do sebe, do těch druhých ještě trochu taková nutkavější...
Jinak se tvým výrokem “donekonečna chápu druhé” se naprosto ztotožňuji x)) :74:
Rádo se děje :62: :74:
13.08.2021 - 11:36 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Ahoj Nali,
jak víš, solarům zrovna se moc nevěnuji. Ale třeba mne zaujala ta Luna na Luně u DSC nat. Motá se to na dračí hlavě (nat.) s ČL (sol.). A dispozitor toho všeho (sol. Merkur) na to dohlíží (trigon), celý tento blok mi přijde důležitý.
Opravdu neřeknu, co čekat. Ale asi bych nehledal stabilitu v partnerství v té době. Je to spíše o volnosti, osvobození. Co svazuje, to ať nevzniká, netrvá. Potřebuje to čerstvý vzduch, vyvětrat. Nabrat vítr do plachet. Jo! Plachetnice na oceánu, nebo alespoň na jezeře, vlny, překonání bouří :75:, sem tam mořská nemoc :28:, svoboda :15:.

Venuše je trošku kazišuk. No to ne, ona k tomu šuku spíše svádí, ale ve skutečnosti za to moc nenabízí. Flundra je to, tak! :61: Některým právě takto může Venuše vyhovovat, zas to nesmím brát podle sebe. :16: Já bych takovouhle radši kopnul mezi :71:.
13.08.2021 - 11:41 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Nabi*
Být uchápaný jde? :43: Já myslel, že toto je jedno z nejsvobodnějších rozhodnutí, že k tomu nikdo nikoho nenutí :20:

Jo být uřešený, to je jiná, to máš recht.
Kolik je ale také na světě lidí (to nevztahuji na Tebe, napadli mě jiní, zcela konkrétní), kteří ne že neustále řeší jiné a PROTO jim nezbývá čas na vlastní problémy, ale oni řeší druhé, ABY jim nezbyl čas řešit sami sebe! :41: :23:
16.08.2021 - 08:41 | Filtr
(Štír) Nabi* » Sosna zvlčelý
No už jsem si říkala kde jsi :4:

K té Venuši. Ty prosím tě, můžeš mi říct jak dlouho mě znáš? Už vidím zas ty vzkazy ve vzkazníku, které budou jasně říkat: "Tu diskuzi jsem pochopil po svém, tak zkusmež" :2: :23:

Jinak být divoká a svobodná nemusí být flundra, že jo :4: Nicméně to je pro většinu chlapů podle mě ohrožující a my ženy se toho vlastně taky bojíme...

A ano být uchápaný fakt jde... Pomohla mi otázka jak dalece neustále chápu jak to má druhý a jak moc právě kvůli tomu nejsem schopná dělat, to co je PRO MĚ dobré a co už není dobré pro něj (nebo respektive to tak vnímá). To je podle mě zrádnost empatie a vciťování se. Dostala jsem se do bodu, kdy fakt vidím jasně, že neustálá empatie a vciťování se mi BRÁNÍ být pravdivá a autentická, v tom jaká skutečně jsem. A to není jenom kec, je to něco, o čem jsem vůbec nevěděla. Vůbec jsem to neviděla a jak jsem to uviděla, tak jsem byla v menším šoku. Ta hranice je tady velice křehká a zrádná.
Jde o to, že mentálně je mi to "všechno" jasný :D Dokážu se vcítit, dokážu pochopit... ale CO SKUTEČNĚ CÍTÍM TEĎ A TADY? Co to PRO MĚ znamená? Skutečně je pro mě dobré přejít to tím, že TO CHÁPU i když moje nitro říká neee, (a i když hlava to chápe) a uvnitř je dopor? (nebo případně jiná protiřečící emoce)
Chápat a rozumět, jakkoliv by se to zdálo správné a logické, neznamená, že to je pro mě dobré, ani že je to MOJE pravda.
Podle mě jsem to měla i spojené s tím, že chápat je DOBRÉ, že je to lidské a správné a že to ze mě dělá lepšího člověka. Jenže jsem životem byla postavená před otázku: "Chceš být dobrá a správná anebo chceš žít šťastný život?" - Hele, tohle je moje poznání v tuto chvíli a s tím jdu. Kam dojdu, to nevím (a je zde skoro 100% pravděpodobnost, že se to ještě ixkrát změní), ale dosavadní situace a to jak jsem fungovala v životě, mi ničím nepřispívá, takže je nasnadě to začít dělat alespoň trochu jinak. A není to ze vzdoru, ani z pomsty, ani z hněvu, ale prostě z toho, že začínám stavět sebe na první místo. Vychází to z toho, že si uvědomuju, že tím, kam jsem dovedla svůj život, ničemu a nikomu nepřispívám a nejmíň sobě.
Pokud totiž něco dlouhodobě nefunguje, je fajn to přehodnotit. Přehodit vyhýbku a kouknout se taky jiným směrem.
24.08.2022 - 13:24 | Filtr
(Štír) Nabi*
Projížděla jsem si tuhle diskuzi a jen jsem čuměla, jak se mi zmiňovaná témata promítla fakt do toho života!!! Boží :4: A Neptun byl náhodou v pohodě tentokrát, rok považuju za fakt úspěšný až na to, že jsem polovinu času byla nemocná. To jsem opravdu ještě nezažila. Furt horečky, furt nachlazení, a krevní testy ukázkové :4: (ale hádám, že přesně tohle může být i ten Neptun).
Děkuji všem, co jste mi přispěli tady nebo do vzkazů. A já jdu zakládat aktuální na další rok :61: :35: :35: :35:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »