Nedotknutelnost občanů (?)


10.11.2020 - 10:02
(Lev) Tuvalu
Nedotknutelnost občanů (?)
Co byste vy zavedli do ústavy?

Jaké pravomoce byste odebrali politikům/institucím? (např.celníci škola atd.)

Jde mi o to, že mnoho lidí nechce, vědomě nebo nevědomě,
existovat s rizikama (fyzické/psychické/finanční atd.)
které nám přináší náš život.

Nařízení, zákony versus vlastní odpovědnost.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
10.11.2020 - 10:35 | Filtr
(Blíženci) eau
To je slovo do pranice x)
A teda není to otázka, na kterou by se dalo odpovědět tak lehce, jelikož nevím jak ostatní, ale nejsem tak informovaná ani vzdělaná, abych to dokázala objektivně posoudit. Ale asi bych pouvažovala, co by se dalo odebrat politikům a mediím včetně sociálních sítí, v určitém rozsahu i sociálním odborům, bankovnictví....ale je to všechno dvojaké....beztak veškerý úpadek začíná v charakteru jednotlivců....
Vlastní odpovědnost je top, pokud se chápe ten pojem správně, stejně jako dobré zákony a nařízení. Nejde to oddělit.
10.11.2020 - 11:01 | Filtr
(Lev) Tuvalu » eau
V tom co tu od tebe čtu, bych to zařadil do skupiny co potřebuje hodně nařízení, je to tak? :27:

Tak třeba aby
mně a komukoliv druhému nějaký
Skaut setrkal špejle do nos jen proto že je “pandemie”to nesmí být od nikoho nařízeno,NIKDY A NIKOMU.

Starší pán nám vyprávěl co zažil na celníci v čssr asi 1978, to nechci ani psát.
10.11.2020 - 11:14 | Filtr
(Blíženci) eau » Tuvalu
Nějak nechápu tvoji reakci?
Možná jsi měl úvodní příspěvek upřesnit. Podle toho co píšeš jsem nejspíš odpovídala úplně na něco jiného než v současné době žiješ konkrétně ty.
10.11.2020 - 12:27 | Filtr
(Střelec) verka96
Je to velmi složitá otázka, neboť náš právní systém je velmi složitý. Na to by mohl odpovědět fundovaný právník nebo člověk, který právně studoval a má zkušenosti. Z mé praxe na úřadě a v kontaktu s lidmi mohu říct, že hodně lidí nemá právní povědomí, bohužel. Proto se pak nechají zmást různými dezinformacemi (spoléhají na TV, noviny, internet, jedna paní povídala atd.). Měla jsem takovou zkušenost, že vlastníci nemovitosti podepsali prázdný papír, s tím že jistý soukromník, kterému naletěli (a uvěřili, že vše za ně zajistí), jim bez jejich vědomí prodal střechu nad hlavou a oni se stali bezdomovci - neměli ani nemovitost ani peníze.
Bohužel byl to velmi smutný případ, ale na druhou stranu, je krajně tristní podepsat prázdný papír... To bych řekla, že častější bylo u starších lidí, mladší jsou už více "v obraze".
Co bych asi obecně viděla jako takové řešení: snažit se vše si vyřešit sám, vzdělávat se, ptát, ptát se několikrát lidí, kteří jsou z oboru, pokud něčemu nerozumím (i když se můžu cítit jako "blbec"), poté když jde o nějaký problém, vždycky je možnost obrany - ať už "obyčejné" odvolání, stížnost, krajně pokud se to vyplatí i soud, nebo prostě jenom dobře prořízlá huba... :5:
10.11.2020 - 12:29 | Filtr
(Lev) Tuvalu » eau
Nevím jak jinak to napsat.

Já přemýšlím o tom jak musím zasalhnout do voleb aby
politici neměli možnost zasahovat do mojeho
Zdraví do mojí duše atd. aby se nikdy neopakovalo
To co běží teť s c19.

A školství má být dobrovolné. Není podstatné na tom kde žiješ, prostě zákony / ústava v tom se morálně denideně.
10.11.2020 - 12:58 | Filtr
(Lev) Tuvalu » verka96
To jen tak vypadá že otázka je složitá.
Hlavně né právníka prosím tě.

Ale přece říkáš co lidé nevědí, tak důležite věci, a to je pro druhé důležité vědět, z toho vyjde, že základní vzdělání je k ničemu, proste se tam učí jenom opakovat a hlavně nepřemýšlel, a hlavně ne se vyznat v dnešní společnosti to
Naši politici nechtějí, školství se zavedlo do slova a do písmene na této větě: nebojte výsosti (Marie Teresie) učit se mohou, ale přemýšlet je učit nebudeme
Podle mě je takové školství na nic!

Já jsem stejně za to aby byla škola dobrovolná. Sice mám těch škol dost, ale dneska bych tam moje děti neposlal.
10.11.2020 - 12:58 | Filtr
(Vodnář) mili111
Já myslím, že ústava není tak špatná...jen by neměla být porušována....a to nezajistíš tím, co dáš do ústavy...když tě místo vyřízení stížnosti skrouhnou :61:
Nevím, jestli jsou lidi už tak daleko, že kdyby bylo vše dobrovolné....bude to ku prospěchu všech.
A taky je to dáno tím, co předcházelo.
Jinak tě na zrušení např. sociálních jistot bude reagovat někdo, komu je 20 a chystá se žít a nemá pocit, že by mohl potřebovat nějakou pomoc....a pokud ano, tak se do té doby zařídí.............no a jinak někdo kolem 60+-..kdo celou dobu pracoval....má jen důchod a jinak žádný velký hmotný a spol. statky...a majlant už si asi nevydělá.
Jinak matka samoživitelka, který plách chlap za mladou ...nebo hůř...zadlužil jí a děti na 20 let než si toho všimli.
Jinak je to v zemích, kde minimální mzda je 4x vyšší než tady a za pár let práce, si můžeš na něco našetřit.
A jinak to budou mít lidé, kteří nemohou dělat práce, které sice vydělávají zlatý peníz, ale jsou proti lidem nebo přírodě a pod.
Za mě by to bylo skoro vše dobrovolně...komplít...ale ...ale...jak jsem psala...nejsem si jistá, zda by to nepřineslo zas kupu problémků :61:
:29:
10.11.2020 - 13:10 | Filtr
(Lev) Tuvalu » mili111
No dobře když je ústava tak dobrá

tak je to protiřečeni, když hned napíšeš že tě skrouhnou když si stežuješ.
Tedy něco nesedí, a od toho bodu by bylo dobré přemýšlet proč a jak to změnit.
Otázka: co podnikneš když politické vedení zneužije zákon?
Každý zákon musí harmonizovat s ústavou.
Jedno v které zemi žijeme.
10.11.2020 - 13:44 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Tuvalu
Tak jo...podle tvých reakcí nechceš slyšet....máš nějakej "názor" a ten chceš kvitovat....tak to já na to :71: :95: :7:..tak to vymysli a pak nám to sděl :61:

PS: jen náš rod zažil několik porušení a bylo úplně jedno, jaká je ústava....nikdy ani nedošlo k tomu, že by ji člověk mohl použít...ale třeba máš jiné zkušenosti
10.11.2020 - 14:50 | Filtr
(Blíženci) eau » Tuvalu
Aha...rozumím přibližně...no já to vnímám jako dost komplikované pro nějaké paušální nastavení. Nikdy nebude společnost jednotná. Proto existuje možnost svobodné volby, aby když ti něco nevyhovuje, tak ses mohl rozhodnout po svém. Opravdu takovou totalitu nemáme, nebo alespoň v mém okolí ne.
Příklad: před 14 lety tu moc nebylo časté, že by někdo nenechal své dítě očkovat, přesto tu byli tací kteří si dokázali najít cestu a ustát svoje pokud to cítili jinak. Bylo a je mnoho takových i mezi mými přáteli a u mého syna jsme to poodkládali a omezili jen na nutné. Stejně tak mám mezi přáteli mnoho žen, které rodily doma a spousta těch, co to cítila jinak a chtěla rodit přirozeně. Takže není potřeba si brát sílu tím, že se budu považovat za oběť. Vždycky je nějaká cesta a záleží na lidech. Ale současně v okamžiku, kdy se člověk pro tu “netradiční cestu” rozhodne, tak musí počítat s následky. Proto souhlasím s tím, že mnohdy si lidi nedokážou ustát svou odpovědnost a tlaky okolí.
Další vrstva je, že společnost nejsi jen ty. Lidé vnímají tyhle věci různě. A tam je kámen úrazu. Takže myslím že největší téma je nějaký respekt k jinakosti, individualitě, úcta jeden ke druhému.
A já si myslím že toto začíná dole, v tom jak se šíří myšlenky životní postoje, spokojenost, umění žít, mezi obyčejnými lidmi.
Nedokážu si představit nastolit do tohoto stavu společnosti anarchii, nebylo by to podle mě prospěšné celku, protože podle mého té úcty a respektu jeden ke druhému moc není :-/ Ale současně si myslím, že ty změny se průběžně dějí, i když velmi pomalu...a doufejme, že to vědomí, bdělost také....
A teď mluvím víc v širších obzorech, ta situace která je teď považuji opravdu spíš za výjimečný stav a zase bude podle mě záviset na tom, jaký postoj si vytváříme v sobě, jestli ze sebe chceme dělat oběť, nebo si jsme vědomí své síly...
Toť můj názor....
10.11.2020 - 14:52 | Filtr
(Lev) Tuvalu » mili111
No vidíš jak to pěkně umíš popsat,

Tečkytečkysmajlíci,tečky tečky

Moje názory VŽDY ZASTÁVÁM A ZASTÁVAT BUDU, do te doby než je změním.
10.11.2020 - 15:17 | Filtr
(Lev) Tuvalu » eau
Ty jednotlivé příklady těm rozumím, tak to má taky být
Žena si má rozhodnout sama jak přivede díté na svět,

Proto si myslim že když budeme o sobě rozhodovat bez cizího, politického zásahu do soukromí jako teť s c19,
Tak nemůže nastat anarchie kterou zmiňuješ a něco paušálního to už nechci vůbec, to mám teť, roušku a basta.


Politik jedno kde, je v našich službách, a podle toho musí jednat

Jinak anarchie je dobrý pojem pro takovou lupu přes kterou se da dobře podívat třeba na volby v USA nebo
Plošné testování na Slovensku, nějak jsem tohle slovo zapoměl
10.11.2020 - 16:43 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Tuvalu
Aha...tak třeba...dám tvrdou :47:
....jsou mezi náma pedofilové.....jsou naprosto pevně přesvědčeni, že na to mají nárok....tak si tedy mohou rozhodnout....všichni všechno :3:

a měkčí....jsou mezi námi lidé, kteří považují za nezbytnost kyselinama a jinejma fujtajblama vyčištěný záchody....bez toho ani ránu....domácnost není čistá, pokud není vysterilizovaná...mají na to nárok....vpouštět do společného odpadu taky
....nebo....jsou mezi námi rodiny, kde mají dvě a víc aut....a každé dva-tři roky je obměňují....a taky chtějí mít celý byt řízený ze satelitu a rychlejší internet....mají na to právo....
...už mě to neba...čekám na to řešení ústavou...co tam ještě není :3:
10.11.2020 - 18:59 | Filtr
(Štír) Svá štírka » Tuvalu
No já bych pro sebe ráda, aby legalizovali eutanázii, protože já bych ji jednou ráda podepsala. Zneužití se nebojím, nic moc nevlastním a věřím, že synové mě mají rádi a o to :93: co po mně zbyde, se nebudou hádat. :4:
Ostatní nechci komentovat, protože každý snese jinou hranici a to, co je pro mne ještě přijatelné, pro druhého už nemusí být. Hodně záleží na důvodu, z kterého ono nařízení chce uplatnit. :63:
Jsem pro "zlatou střední cestu". A nějakou tu kontrolu na státních hranicích za socialismu mám taky za sebou. Nebylo to zrovna příjemné, ale přežili jsme to a hlavně jsme měli čisté svědomí i zavazadla, takže se nám nedělo nic až tak dramatického. Jen jednou nám ve vlaku v kupé všechny věci od všech cestujících vysypali do uličky, prohrabali a my jsme je pak všichni vybírali z Děčína až do Prahy :47: Na blbce lze ale narazit v každém režimu. :4:
10.11.2020 - 19:48 | Filtr
(Střelec) verka96 » Svá štírka
Také bych ráda, kdyby se prosadila eutanázie (pro pacienty v terminálním stadiu nemoci), ale myslím, že je to běh na dlouhou trať. Takové změny jdou se změnou ve společnosti...
10.11.2020 - 20:00 | Filtr
(Střelec) verka96 » Tuvalu
Tak v Ústavě je zakotveno:
Článek 33
(1) Každý má právo na vzdělání. Školní docházka je povinná po dobu, kterou stanoví zákon.
(2) Občané mají právo na bezplatné vzdělání v základních a středních školách, podle schopností občana a možností společnosti též na vysokých školách.

Podrobnosti upravuje školský zákon, takže co se týká těchto podrobností, to ústava neřeší, to je obecný, tzv. základní zákon. Proto si myslím, že tvoje otázka podmět k diskusi je tak trochu zavádějící...

Jinak nedokážu si představit, že by nebyla povinná školní docházka - povinná je v ČR min. základní vzdělání, kde tě naučí číst, psát a počítat. Ostatní už je na dobrovolnosti, lidé se zákl. vzděláním bohužel většinou tyto "nástrahy" většinou nedávají, to však záleží i na jiných věcech... Nedokážu si představit, že by byl někdo v naší společnosti negramotný, i když i s takovými jsem se setkala (sotva zvládli svůj podpis), komunikace byla velmi těžká a věřím, že pro takové lidi se v základních věcech zorientovat je velmi komplikované... a vůbec fungovat ve společnosti. :23:
10.11.2020 - 20:17 | Filtr
(Lev) Tuvalu » Svá štírka
Švýcaři jsou za dovolenou eutanazii hodně krytizovsní. Osobně nechci aby někdo
Ďábelsky trpěl, člověk musí mít pozitivní vztah k odchodu do neznáma, ale i k životu, když Se narodíme tak s jistotou víme jedno, že ta cesta jednou skončí.
Momentálně nevím k čemu bych se přiklonil, spíše k vůli těch trpících.

Co se týče celníků, tak ten nesmí mítnařízení a povolení se někomu
Podívat tam kde se doktor podívá jenom s tvojí svolením, nevím jak je to teťˇ ale Ten člověk má trauma do dnes.

Zlatá střední, raději prohraju nebo vyhraju pak vím na čem jsem a můžu se soustředit na něco nového. A jestli je zlatá střední v zákonodárství, asi ano.
10.11.2020 - 20:28 | Filtr
(Štír) Svá štírka » Tuvalu
No jo, ale všechno není jen bílé nebo černé a nejsou jen vzorní nebo lumpové.....
Beru zákony jako návod a pak případný soud by měl zohlednit všechny okolnosti a přistupovat k jednotlivým případům individuálně. U mně je důležitý úmysl..... :63: Naštěstí nejsem soudce a mohu být a jsem absolutně neúplatná. :61:
Kdo by taky uplácel prodavačku, že? :61: :61: :63:
10.11.2020 - 20:37 | Filtr
(Lev) Tuvalu » verka96
Právo na vzdělání je ok, ale ten Zákon že musí tak a tak
To bych vymazal.

Když někdo nejde do školy neznamená že se nic nenauči,
V určite zralosti si to dítě do té školy může klidně jít.
A učitele si stěžují jak jsou vyčerpání, prý děti dají i facku učitelce, to by jim hodně pomohlo kdyby přednášeli pro ty co mají zájem, podle mě by to bylo větší uspokojení.


Tomu slovu zavádějící, lépe řečeno té větě nerozumím, co to znamená.

Dodatek:
Je to v 5 řečích, třeba tě to zaujme, toho mladšího znám
https://andrestern.com/fr/…
10.11.2020 - 20:54 | Filtr
(Lev) Tuvalu » Svá štírka
A proč hned úplatky?
Udělej nabídku, asi takto:

Dnes můžete zakoupit povolení:

Za 50 korun rouška pod nosem
Za 150 zavěšená na jednom uchu
:4:
10.11.2020 - 21:04 | Filtr
(Střelec) verka96 » Tuvalu
Školství a systém vzdělávání je sám o sobě námět k diskusi, je to poněkud zastaralý systém, to je pravda. Ale v žádném případě není na místě něco rušit, spíš se snažit o změnu, která opravdu není jednoduchá. Ale přesto si myslím, že některé věci se postupně mění, viz např. slovní hodnocení, které na některých ZŠ existuje.
Poslouchala jsem hodně zajímavý rozhovor s jednou paní psycholožkou:
https://www.youtube.com/watch/…

Nemyslím si, že všichni naši občané jsou schopni se pouze sebevzdělávat od základní školy.. Ale domácí vzdělávání už u nás v malé míře funguje, jen není tak časté.

JInak slovo "zavádějící" je významovně např. nepřesné - lze vyložit různě, taktéž pochopit. Ústava je základní zákon, na který navazují další, které řeší podrobnější záležitosti a mají nižší právní "sílu".
Jinak prosadit změny v předpisech obecně je v ČR velmi obtížné. Konec konců, vždy se můžeš jako občan obrátit na poslance nebo senátora ve svém obvodu, se svými výhradami nebo můžeš s ním komunikovat. Právě oni prosazují a navrhují právní předpisy.
YouTube
10.11.2020 - 22:15 | Filtr
(Lev) Tuvalu » verka96
Ach děkuji ti za vysvětlení, takle to tedy je, ja si říkal jestli to nemá co společného jako s blinkáním nebo tak něco. Muj mozek se mi občas osamostatní ;)


To video si rád poslechnu, díky

To sebevzdělávání maji totiž už maličké děti v sobě
Tím neustálým, umýt si ruce,nešahej na to,
Paní učitelka se by tě potrestali atd, tím tu schopnost učit se
Ztratime. Když ráno vydím prvňáčky s tema obrovskýma taškama tak mám špatné svědomí. Něco tu prostě nehraje.
Takže hezký večer
11.11.2020 - 01:14 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Jednoznačně chybí článek "idiotům nenaléváme".
11.11.2020 - 08:54 | Filtr
(Blíženci) fanik
Já bych spíš tyto lidi poslal aspon na rok do opravdu rizikové země, aby se jim trochu rozsvítilo :44:
11.11.2020 - 08:55 | Filtr
(Střelec) verka96 » Tuvalu
Ještě přidávám jedno kratší video o domácím vzděláváním u nás. TAkovým příkladem je Ester Ledecká, stejně jako jsi poslal odkaz na toho talentovaného muzikanta.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domac…

I u nás jsou takové možnosti... Myslím, že po této koronavirové krize se to možná rozvine, víc využívané, pokud se to povede, tak mohou být daleko více připravené do života a budou moci rozvíjet své talenty... :15:
Příspěvky: 1-25 26-42
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »