Nativita a dětství


28.10.2017 - 12:40
(Rak) dan162
Nativita a dětství
Téma vztahu k rodičům je pro hodně z nás velmi silné a pořád živé. V horoskopu nacházím často nějaký aspekt, který ukazuje na problémy v dětství, v původní rodině. Sakryš co to je ? Že by dítě formovalo své rodiče v chování k dítěti ?

Napadlo mne, že rodiče toho udělali méně než si myslíme, že máme k odpouštění toho o něco méně, protože třeba 20% je náš příspěvek do problému, někde i více. Nemyslím to ve smyslu že oběť si přitáhla agresora, nebo hledat viníka, ale ve smyslu že na někoho jiného by rodiče reagovali jinak, že chování rodičů není jen jejich.

Viděl jsem silný projev osobnosti u čtrnáctidenního dítěte, a rodič na to nějak reagoval, je to už odmala, snad už v břiše, kdy horoskop ještě žádný není.

Osobní příklad - byl jsem vcelku svéhlavé dítě, a v součtu s nejistotou táty padla kosa na kámen. Vzpomínám, jak jsem tu svéhlavost nechtěl opustit, ani pod tlakem, takže jsem vlastně sám podvědomě vyostřoval problém.

Třeba takovým poznáním se někomu otupí nesmiřitelnost postoje k rodičům a snadněji dojde k pochopení nebo přijetí tehdejší situace.

Stránka: 1 2 3
Řazení:
28.10.2017 - 14:20 | Filtr
(Beran) Háňa*
Musela jsem to přečíst 3x :1:
První, čemu nerozumím je, co je to ten PROBLÉM v dětství.
Že je někdo svéhlavý, za problém nepovažuji. Lidem roste hlava a je prima, že má každý svou. Jednak mu neprší do krku a druhak má asi nějaký účel - používat ji.

Ano, s mojí svéhlavostí měli moji rodiče problém. Ale ten se netýkal ani mě, ani mé hlavy, ten se týkal jejich vyrobené mylné představy, že moje hlava je snad jen nějaký šperk, vyvažovací část, abych udržela rovnováhu, nebo tak něco.
Ano, měli problém, než pochopili, že se mýlili. Že jsem se narodila se svojí hlavou proto, abych ji používala.
Od té chvíle, kdy si svůj omyl uvědomili, bylo po problému.
Uvědomili si to velmi brzy, protože jednak jsou poměrně důvtipní a jednak po vyzkoušení všech možností, jak mě mé hlavy zbavit, nezaznamenali úspěch. Možná jim došlo i to, že je to pro ně nevýhodné, zbytečně plýtvat svojí energií, ale to už spekuluji.

Prostě pochopili a tím se svého problému s mým dětstvím zbavili.
Od té doby u nás probíhalo to, čemu se obecně říká mezigenerační spory, stylem:
"Hrosoxzdmenyh, keihshene kkkd trmswzeržr gi !! No, ale proč se snažím, ty si to stejně uděláš po svém" :1:
28.10.2017 - 14:37 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
Problém vzniklý v dětství je nějaká situace, která je dodnes emočně citlivá, nebo jde o nějaké rozhodnutí, které vydrželo dodnes, nebo jde o zakořeněný zvyk nebo vyhýbání se. Umělé bariéry v sobě. Naučené.

Zaujalo mne to, že když někdo přijde s nějakým problémem, který se mu táhne od dětství, a má na rodiče pifku, které se ne a ne zbavit, tak často najdu v jeho horoskopu nějaký aspekt, třeba vliv Saturna, Měsíc ovlivněný opozicí osudových planet...
28.10.2017 - 14:44 | Filtr
(Vodnář) mili111
Za mě jednoznačně.... dítě si to vybere, je to jasné již v prenatální fázi a vesele to pokračuje. Rodič může ovlivňovat jen detaily.... respektive může se učit s ním. Nemáme co odpouštět... dělali co uměli a totéž platí pro nás. Odpustme si, dělali jsme co jsme uměli a spoustu jsme nemohli nijak ovlivnit. Mám několik příkladů na kterých je to docela zřetelné.
28.10.2017 - 14:50 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt
Dane, je to tak.. poskodene slnko vraj znaci problemy s otcom, luna zas s matkou..
28.10.2017 - 14:50 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Tak to mám!
Když mi byly asi 3 roky, máma, když mi koupila nové bačkory, ty staré před mýma očima hodila do kamen, i když jsem ji prosila, aby to nedělala, že je mám ráda.
Trauma z dětství - a je to tu - konečně taky něco mám :4:
Dneska už tomu rozumím. Souviselo to s tou hlavou. Byly věci, ke kterým mě prostě nedotlačila, i kdyby se rozkrájela, tak tedy, aby sama sobě dokázala, že má nade mnou převahu, zneužila své fyzické síly.
Když nemohla docílit, abych já dělala, co ona chce, musela alespoň ona udělat, co já nechci.
Nezlobím se na ni. Ale v tu chvíli se jí skutečně povedlo mě zranit. Tak snad ji to uspokojilo, asi to potřebovala.
Sama sobě "dokázala", že má převahu, ale v mých očích se degradovala, to si asi nikdy neuvědomila. Už nikdy, od té doby, jsem k ní necítila skutečnou úctu. Zranit někoho záměrně, když nemusí - jen tak, pro svoje uspokojení, je špinavost. Ono stačí, že člověk občas někoho zraní nevědomky - to se stát může. Ale cíleně ? To ne, tím u mě člověk končí.
28.10.2017 - 15:13 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
Ano, tak vypadá problém, jde o ono "tím u mne člověk končí", jako rozhodnutí, nepřijetí tehdejší bolesti, a dnešní problém je to v tom případě, kdy tato nedůvěra vydržela dodnes.

Měsíc v Raku miluje staré křusky, Jupiter kvadrátem do Slunce řekne že nové není dobré a když rodič místo lásky použije svůj strach (zoceluji z důvodu, že se něčeho jako rodič bojím), je blbá příhoda na světě.

Jenže když se dívám na tvůj horoskop, tak tam nevidím takové aspekty, které by mluvily o celém problémovém dětství. Jednotlivé blbé příhody, to už klidně.
28.10.2017 - 15:32 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
To ne, to nebylo rozhodnutí, rozhodnutí je v hlavě a má nějaké důvody.
Tohle tak sice zní, jinak by se to nedalo popsat, ale jako tříletá jsem si to nezdůvodňovala, jen jsem byla v šoku. Že máma udělala věc, o které věděla, že mě zraní - jen tak, naschvál. To dělaly děti ve školce, ale od mámy jsem to nečekala.
Mám svoji mámu ráda, nechovám k ní žádnou zášť. Ale zraněná bych k ní nešla, jedině, když jsem "v kondici". Nemám k ní prostě tu důvěru, takovou tu "máma to s tebou vždycky myslí dobře" - tu jsem definitivně ztratila. Ona to tehdy se mnou dobře prostě nemyslela - chtěla mě zranit. Brát si za soupeče tříleté dítě, je špína, prostě. Možná bych ji dnes mohla obnovit, asi bych s tím neměla problém, ale dneska už ji nepotřebuji (tu bezmeznou dětskou důvěru v matku), narozdíl od doby, kdy mi byly tři - to je člověk v podstě rukojmí rodičů a je blbé, když jim nevěří.
No dovóóól, moje bačkůrky nejsou žádné staré křusky !!!!! :21: :3:

Ale jinak dobrý, vlastně mi ještě nikdo horoskop nerozebíral - klidně pokračuj, jestli tě to baví. Ano, necítím, že by moje dětství bylo nějak problematické, jen pár příhod, jak píšeš. Osobně vnímám jako důležitou jen tuto jednu. Asi proto, že v těch dalších už nebyl ten moment překvapení.
Hlavně asi proto, že velmi brzy jsem začala vnímat, že ta zraněná je hlavně ona, jinak by takové věci nepotřebovala dělat, takže se mě nedotýkaly.
28.10.2017 - 15:42 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nevím,byla jsem hodné dítě,dle obou rodičů,ale nesnesla jsem bezpráví.Takže když to táta rozjel s plnou parádou,tak jsem bránila mamu i ségru,když měla máma záchvat hysterie a žárlivosti,tak jsem zas bránila tátu,protože jsem to viděla tak,že přece věděla koho si bere.Když ségra řvala na mámu a obviňovala ji,že nemá s otcem být a nazvala ho všelijak,jen né tátou,tak jsem bránila oba.
Těžko říct,proč jsem v té rodině byla,někdy jsem měla pocit,že jsem tam přistála odněkud z jiné planety,protože jsem vždycky v sobě cítila mír. :1:
28.10.2017 - 15:44 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
Proto to popisuju - problém je to až ve chvíli toho rozhodnutí, kdy se odtahuji, nedůvěřuji, to je moje aktivita, můj strach z opakování zranění. Já se odtahuji. A když to vydrží jako princip vztahu k okolí do dneška. Ne když tou bolestí projdu, vnímám ji jako špatnou a nenesu si nedůvěru, třeba strach z intimity.

Staré bačkůrky objektivně vzato křusky jsou, i když citově jde o nejlepší výrobek v dějinách lidstva a kamarád v jednom, mám taky Měsíc v Raku, tak to znám. Běda kdo by mi na ně sáhnul. :85: Když jsem stál před stejným problémem u svých dětí, ano emoční vazba k rozpadajícím se botičkám, tričkům a tak - holt nějakou dobu fungovalo nové a staré vedle sebe, jen do města byl zákaz si brát tričko se třemi dírami, a když už milované tričko nešlo přetáhnout přes hlavu, bylo úplně vyhráno.
28.10.2017 - 15:51 | Filtr
(Rak) dan162 » bubobubo
Ani u tebe nevidím nějaké aspekty, které by napovídaly obtížnému dětství, možná moje teorie o vlivu čisté nativity dítěte na jeho okolí je chybně. Však on nějaký astrolog mi tu napíše k tomu své.
28.10.2017 - 15:53 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Ono asi stačilo říct dobře, tak ne, dát je někam bokem a hodit je do těch kamen večer, až budu spát. Já zase na nich nějak nelpěla, že bych je druhý den hledala. Bolestivý byl pro mě ten okamžik - vidět přímo to hození do kamen.
A hlavně dodnes vidím to gusto, jaké máma měla v očích - ten záměr zranit. To byl pohled úchyla, bez přehánění.
28.10.2017 - 15:54 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Aha, tak kolega s Měsícem v Raku. Prima :37:
Já nevím, jestli se odtahuji - obecně. Tedy vím, neodtahuji. Naopak, prožívám city hodně hluboce. Ale ostatní občas ten dojem mají.
Už kolikrát jsem od lidí slyšela: "Ty mě k sobě vůbec nepustíš". Měli ten dojem, ale přitom pro mě to byli nejbližší. Nevím, co chtěli, abych dělala, abych "je k sobě pustila". Přes hloubku svých citů občas na někoho působím rezervovaně, na někoho chladně, na někoho tvrdě ... a přitom nejsem ani jedno z toho. Špatně ve mně čtou, ale proč, to nevím.
Nevím, že bych se nějak odtahovala nebo něco. Dnes jsem ve stavu, kdy se nemám čeho bát, takže není ani důvod.
28.10.2017 - 16:15 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Třeba je to o tom,jak to to dítě vnímá,tedy né o podmínky do kterých se narodilo,ale o osobnost,která si to vyhodnotí po svém a i když by všechno nasvědčovalo tomu že to musela být pakárna,tak pokud to dítě má svůj svět,tak se ho to nedotkne. :3:
28.10.2017 - 16:17 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » bubobubo
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
A nebo je to jeho způsob,jak se před tím ochránit,ale jestli je zrovna tohle v horoskopu,to nevím.
28.10.2017 - 16:25 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
Já taky nevím, jestli se odtahuješ, neznáme se osobně, tady na mne tak nepůsobíš. U mne je rozdíl mezi emocemi naživo a přes písmenka, tady je to bohatší.

Možná že jde o to, že Měsíc v Raku při strachu ze zranění nemá potřebu předčasně ukazovat své pocity, natož aby je statečně ukazoval průběžně. Pro okolí pak mohou být viditelné až jednáním.
28.10.2017 - 16:27 | Filtr
(Rak) dan162 » bubobubo
Ano, to tam máš, Neptun konjunkce Slunce dává svůj svět i pochopení beze slov. To ale je reakce na okolí, nikoliv ovlivnění okolí aby dávalo dítěti čočku.
28.10.2017 - 16:34 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele onka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jako dítě jsem si v raném dětství neuvědomovala, že trpím. Bydleli jsme v pidivesničce v podhůří Hrubého Jeseníku a bylo kam prchat před hrozbou. Horší to bylo po přestěhování do města. Tam už tolik možností nebylo, navíc jsem poznávala spolužáky, jejichž rodiče s dětmi mluvili ( nejen kárali a přikazovali). Takže nějaký problém jsem začala vnímat až od první třídy. Z toho usuzuji, že dítě neví, že je v rodině něco špatně, dokud nemá něco dalšího k porovnání. Bere vše, tak jak je a umí se podle toho zařídit
28.10.2017 - 17:02 | Filtr
(Rak) dan162 » onka
:15: Asi máš pravdu, malé dítě netrpí, bere jak to je. Tam nejvejš nedostane to, co potřebuje pro plný vývoj a nese si deficit do života. Někde ve třech letech se dítě odděluje emočně od rodiče do Já, asi tehdy někdy vzniká ego a v mateřské škole nebo škole srovnání s druhými.
28.10.2017 - 18:01 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
To je možné. Já je záměrně nezakrývám, to ne. Ale jejich projev možná kdekdo přehlédne, protože není moc výrazný. Nemám takové ty výtrysky emocí typu skákání radostí nebo tleskání ručičkami. Ve skutečnosti v sobě cítím velkou radost podobně jako hlazení, objetí - krásný vnitřní stav. Nic neexploduje, naopak, vše je v klidu, tichu a kráse. Když tleskám ručičkami a skáču, je to spíš ve srandě u nepodstatných věcí - prostě taková šaškárnička, když je veselo. Dělám to celkem často, protože jsem komedie stará, ale kdo mě zná, ví přesně, oč jde, takže nikoho neklamu.
Prostě, když jsem šťastná, tak jsem zticha a prožívám si blaženě ten stav.
Potom umím být chvílemi ještě nasraná, ale to se pozná snadno, při tom nikdo netápe :4: :21:
Taky smutná, ale při tom jsem sama - o svůj smutek se podělím s málokým.
A vysloveně nešťastná nebývám.
Takže jsem vlastně docela jednoduchá :45:
28.10.2017 - 18:06 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
:75: :75: :25: :23: :47: :11: :95: :84: :32: :84:
28.10.2017 - 18:34 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele VerONE, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
a jaký aspekt mám já ? :D já s tím souhlasím :)

a tohle je přesné : Že by dítě formovalo své rodiče v chování k dítěti ?

ano :)

já doteď neodpustím své matce a bohužel někdy jsou pocity od nenávisti k lásce..jak kolotoč...
28.10.2017 - 18:37 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt » VerONE
alebo je mozne, ze rodic se chova k diteti jak k spratku a to dite si pak mysli, ze je spratek, kdyz mu to namluvila prvni autorita a pak se podle toho chova.. zacarovanej kruh :39:
28.10.2017 - 18:51 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
No ... nejčastějším projevem emocí jsou u mě nohy na stole, :46: a :83:.
A někdy taky :7: :71:
28.10.2017 - 18:53 | Filtr
(Beran) Háňa* » Loreena Mckennitt
Dítě ví, kdo je.
Ale možná se může naučit chovat poníženě, aby autoritu uspokojilo, a mělo na chvíli klid.
28.10.2017 - 19:00 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
To je pěkné! U mne nejčastější asi je soucit :62:, smutek :8: nebo obava :43:, však mám na čem pracovat
Příspěvky: 1-25 26-50 51-63
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »