Polévka jako antibiotikum


15.12.2016 - 13:26
(Beran) balschemtov
Polévka jako antibiotikum
Kuřecí vývar je tradiční prostředek proti nachlazení. Já mám trochu vylepšenou a osvědčenou verzi na zimní dobrotu. Potřebujeme: kuřecí polévkovou směs, polévkovou zeleninu, nať petržele, kopr, hřebíček, bobkový list a klidně další oblíbená koření. Nejdřív uděláme vývar z masa. Já ho nesolím, pouze maso vložím do vody a vařím, vařím dokud nemám vývar. Necháme vývar pěkně vychladnout a sebereme z vrchu ztuhlý tuk, který si dáme stranou. Pak do vývaru dáme zeleninu (opět nesolím) pěkně na velké kousky a vaříme až do změknutí. Mezitím si vyrobíme to nejchutnější z celého jídla to jsou knedlíčky. Na ty potřebujeme strouhanku, vejce a právě ten stranou odložený tuk z masa, který dá knedlíčkům tu správnou chuť. Knedlíčky osolíme a dáme si je stranou. Z vývaru vyndáme zeleninu a vložíme tam knedlíčky, které krátce povaříme a opět je vyndáme někam na stranu. Pak polévku osolíme, přidáme maso a pokrájenou zeleninu a případně dochutíme.

Řazení:
16.12.2016 - 14:20 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » balschemtov
Bože, Ty ses rozjel :4:
Jako uargumentovat čínskou medicínu tím, že v životě nejde o zdraví, to je fakt síla :4:.
Naše kultura ? To je co ? Kantýny a fastfoody, když to vezmu kvantitativně.
A jo, číňani mají o vlastnostech potravin daleko větší povědomí a hlavně několikatisíciletou tradici a tudíž zkušenosti. I selský rozum mi říká, že pomeranče jsou fajn v tropech, ale ne pro člověka v mrazech. Tomu udělá rozhodně lepší službu zeleninový vývar nebo zázvorový čaj.
Pokud jde o koupené kuře, jo, je plné antibiotik, ale jestli bych si zrovna takhle chtěl léčit chřipku, to bych si vzhledem k obsahu jiných dobrot dvakrát rozmyslel (což jako vegoš naštěstí řešit nemusím :5:).

Kdybych chtěl porovnávat výsledky české a čínské kuchyně (mírně neobjektivně :20:), poukázal bych na čínského důchodce, který v 80 bez problémů cvičí tai čchi a českého, který se ráno o francouzských holích dobelhá do čekárny pro svoje prášky :69: (máme přece jiné hodnoty než zdraví, že ?:4:)
16.12.2016 - 19:36 | Filtr
(Střelec) terere » Buddha/2
asi tak nějak :30: :75: :15:
19.12.2016 - 12:08 | Filtr
(Beran) balschemtov » Buddha/2
Existuje dvojí pojetí zdraví z hlediska vztahů mezi nevědomím a vědomím. První chorobná posedlost zdravím je domnívám se snaha já (rozuměno já jako digitus vědomí) přehnaným zájmem o zdravý životní styl zahrát do autu a úspěšně ignorovat většinu tělesných signálů a snů. Jde o snahu opevnit se v jakési rané fázi vývoje já. Druhá varianta je zájem o zdravý životní styl plynoucí z přirozeného zájmu o tělesné signály, který se projevuje snahou integrovat každou nemoc do osobnosti a tím ji také léčit. (V tomto pojetí je nemoc vítána - příčinou smrti, je život sám, nikoliv hodnocena jako osobní selhání - máš chřiku, protože špatně žereš) Čínská medicína patří do té druhé kategorie, ale pojetí čínské medicíny zde prezentované patří objektivně do první kategorie a to jsem vyjádřil. Nikol zavržení čínské medicíny per se.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »