Tolerance


28.01.2016 - 20:02
(Hadoken) ži.va
Tolerance
Zdejší aura posledních dní mě inspirovala k založení diskuse o toleranci. Předem upozorňuju, že pokud si zde budou chtít někteří jedinci rozpitvávat svoje osobní frustrace a hojit si tu svoje bebíčka zasíráním hlavního vlákna, aby se stali středobodem diskuse, když středobodem vesmíru to furt ne a ne jít, tak tyhle příspěvky smažu. Nejsem totiž moc tolerantní v tomto ohledu, zakyseluje mi to pránu a škytám pak :21:Nabízím prostor pro sebereflexi.Otázky k zamyšlení:Jaký je (pokud je) rozdíl mezi tolerancí a respektem? (zkusme to prosím, bez vkládání odkazů na wikipedii :3:)Kde začíná a kde končí vaše tolerance?Kde je u mě tolerance na pomyslné stupnici žebříčku hodnot?Změnilo se nějak vaše vnímání tolerance s věkem?Máte nějaký příběh ze svého života, kde tolerance sehrála významnou roli?

Řazení:
28.01.2016 - 20:50 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Respektovat můžu něco, s čím v zásadě souhlasím nebo je mi to aspoň jedno, tolerovat i něco, co mi je vyloženě proti srsti, když se tedy pro tolerování rozhodnu. Takže v tomhle ohledu vlastně tolerance může být teoreticky nekonečná.

Moje tolerance končí ve chvíli, kdy někdo napadá (teď myslím hlavně slovně, např. právě ve smyslu internetových fór) můj způsob života, pohled na věc, názory, svobodu vůle nebo rozhodování apod. A napadá myslím hlavně ve smyslu té nadřazenosti, kterou jsem zmiňovala už v nedávné diskuzi, tedy např.: tvůj postoj je úplně pomýlený, podívej se na mě, já už jsem dávno prohlédl a doufám, že se to podaří i tobě. Dotaženo do důsledku-měla bys žít jako já, protože jedině tak je to správné. To mi připomíná sektáře.

Čili tolerance je důležitá a pokud se lidé budou chovat mírumilovně, můžou vedle sebe existovat nejrůznější skupiny lidí s nejrůznějšími názory.

Co se týče příkladů ze života, tak jeden za všechny, který se sem hodí, doufám, že se mi povede vystihnout ten rozdíl:

Výrok 1: V astrologii a její fungování nevěřím, ale chápu, že někdo jiný ano a věnuje se tomu. (Naprosto respektuji).

Výrok 2: Astrologie je hloupost, nechápu, jak se jí někdo může věnovat a věřit tomu, to mi mozek nebere. (Toleruji).

Výrok 3: Tak jsem slyšela, že děláš do astrologie, jo? A ještě k tomu prej vykládáš karty? Ty jo, tak ta astrologie ještě, i když je to kravina, tak to zní aspoň fundovaně, ale KARTY!!!??? A já si vždycky myslela, že jsi taková racionální. (Toleruji se skřípějícími zuby).

Výrok 4: Ty věříš na astrologii, jo? Tak to jsi teda správná věřící. Já když sleduju ty šarlatány... Hele, zkus se nad tím zamyslet, jaká je to ve skutečnosti blbost a proč to nemůže fungovat. Racionálně uvažující člověk to přece musí vidět. Prober se! (Netoleruji).

:17: :74:


28.01.2016 - 21:17 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Petr9
:61: :61: :61:
29.01.2016 - 13:51 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Buddha/2
Zatím jsem se dozvěděla, že jediné, co nejsi schopen tolerovat, je košík zmijí :3: Jinak všechno?
29.01.2016 - 14:00 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Mici Angóra
To není diskuze o mně :4:. Jinak si myslím,že každý kdo překročí moje hranice tolerance to určitě pozná :47: :4:
29.01.2016 - 14:03 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Buddha/2
Však se tazatelka ptala, jak to máme, takže je i o tobě. Ale tahle výhrůžka mi stačí, nebudu raději dráždit chřestýše bosou nohou :3: Teda vlastně zmiji.
29.01.2016 - 14:10 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Mici Angóra
Já se držím spíš toho prvního odstavce. Vím že autorka dokáže být dost nekompromisní :20: :14:.
A nebyla to výhružka :3:, jen konstatování :46:
01.02.2016 - 17:22 | Filtr
(Blíženci) Habakukk » Mici Angóra
Zaujal mně právě výrok o sektářích... Lze zařadit také lóži Tolerance do takové škatulky..? Vždyť to je právě původní idea z níž je odvozen i název... Tolerovat...
Ti lidé jsou tak plni smyslu pro pochopení a otevření jakémukoli tvrzení, přesto jsou nesprávně označováni jako Sektáři, jenže tady jde o jiné aspekty, než je obecně bráno vpotaz, proto bych slovo Sektář také toleroval a ne odsuzoval, jelikož význam není úplně přesně stanoven a definován...


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »