Tolerance


28.01.2016 - 20:02
(Hadoken) ži.va
Tolerance
Zdejší aura posledních dní mě inspirovala k založení diskuse o toleranci. Předem upozorňuju, že pokud si zde budou chtít někteří jedinci rozpitvávat svoje osobní frustrace a hojit si tu svoje bebíčka zasíráním hlavního vlákna, aby se stali středobodem diskuse, když středobodem vesmíru to furt ne a ne jít, tak tyhle příspěvky smažu. Nejsem totiž moc tolerantní v tomto ohledu, zakyseluje mi to pránu a škytám pak :21:Nabízím prostor pro sebereflexi.Otázky k zamyšlení:Jaký je (pokud je) rozdíl mezi tolerancí a respektem? (zkusme to prosím, bez vkládání odkazů na wikipedii :3:)Kde začíná a kde končí vaše tolerance?Kde je u mě tolerance na pomyslné stupnici žebříčku hodnot?Změnilo se nějak vaše vnímání tolerance s věkem?Máte nějaký příběh ze svého života, kde tolerance sehrála významnou roli?

Řazení:
28.01.2016 - 21:53 | Filtr
(Býk) Hynek_69
Věci se mění...
A tohle není moje "pravda", ale jen můj úhel pohledu v tomto okamžiku...

Tolerance má něco společného s právy. Moje práva dosahují až tam, kde narazí na odlišná práva někoho jiného. Můj dům, můj hrad... hranice...
Tolerance je asi to místo doteku... nebo prolnutí.
Pokud jsme se "sousedem" na stejné vlně, je u mě jako doma... někoho můžeme tolerovat na dvorku, ale do ložnice ani krok (nebo do kuchyně, pokud by to někoho pobuřovalo ;-)

Nejedná se o toleranci ve smyslu "tolerance na návykovou látku", což je spíš zvyk až ignorance. Je to blíž technické toleranci, rozmezí, kde je to ještě OK.

Tolerance má i spojitost s pudem sebezáchovy... alespoň myslím...

Respekt je trochu výš, má vztah k hodnotám. Respekt mám k někomu, nebo něčemu, co není v rozporu s mým hodnotovým žebříčkem a je na vrchních příčkách, takže k tomu "vzhlížím"...

I když respekt můžu mít i k tomu, co vzbuzuje pocit ohrožení... takže to je taky ruku v ruce s pudem sebezáchovy...
ach ty pojmy... dojmy...


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »