![Najdise.cz - Horoskopy online zdarma](https://najdise.cz/najdise-images/bannery_2015/najdise_logo_200.gif)
Najdise.cz ... najdi a poznej lidi, kteří se narodili ve stejný den jako ty ...
Zrkadlá - Učitelia ... jeden druhému? - Diskuze a zkušenosti
- Astrologie
onlineOsobní horoskop (radix)
Partnerský horoskop
Tranzitní horoskop
Psychologická astrologie
Online výpočty
solár, direkce, revoluce, kompozit a další ...
Lunární kalendář
- Horoskopy 2025
kalendáře a jinéZnamení zvěrokruhu
Partnerský horoskop
Ascendent a Descendent
Horoskopy na rok 2025
Čínský, Keltský, Výklad karet, Léčivé kameny, a další ...Kalendáře na rok 2025
Čínský horoskop 2025
- Slavné osobnosti
astro databáze - Narozeniny
jména, svátky - Numerologie
online - Poznej
znamení - Galerie
uživatelů - Diskuzní
fórum
![](https://najdise.cz/najdise-images/buttony/archiv-detail.gif)
Zrkadlá - Učitelia ... jeden druhému?
21.07.2011 - 07:46
![Znamení zvěrokruhu - Rak (Rak)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-rak.gif)
Zrkadlá - Učitelia ... jeden druhému?
Príklad:Niekto veľmi dominantný, manipulatívny a negatívne naladený zareaguje podráždene, keď mu niekto druhý svojim vyjadrením alebo činom dá najavo, že sa mu to nepáči, že mu je to jeho jednanie nepríjemné.Ten prvý človek je z toho podráždený a hneď útočí a ten druhý to nechá tak, ďalej to už nerieši.Je prvotná reakcia druhého človeka iba podvedomým odrazom energetického vyžarovania toho prvého, alebo tak reaguje jedine preto, že sám v sebe má tendencie k podobnému správaniu?Ďalšia otázka je, že ak by naragoval takto na jednanie prvého dominantného, ten by sa ako dozvedel, že vyžaruje negatívnu energiu na druhých ľudí, keby mu nikto nenastavoval zrkadlo?Ten prvý môže byť istým spôsobom učiteľom druhého, ktorému môže pomôcť uvedmiť si, že on sám v sebe má rovnaký problém (tendencie), no ten druhý je tiež učiteľom prvého, aby mu nastavil rovnaké zrkadlo. Alebo nie??Mohlo by to byť i tak, že niekto, kto je veľmi citlivý na energie z okolia a ľahko ich vstrebáva, či už pozitívne alebo negatívne (nedokáže sa im brániť a tým padom ho ovplyvňujú viac ako iných) reaguje podvedome len čisto zrkadlovo a nemusí byť pritom on sám vôbec negativisticky a dominantný??A ak by druhý nereagoval vôbec na nepríjemne jednanie negativisticky naladeného, ak by nechal toho človeka byť dominantným, manipulatívnym a nech si robí čo chce, naučil by sa tým ten prvý vôbec niečo?Neupevnilo by sa tým viac jeho negatívne vyžarovanie a správanie voči druhým??Ak nám nebude druhý človek učiteľom (ak nám nikto nenastaví zrkadlo a ak si my neuvedomíme nejaké pre nás, dôležité poznanie, tak sa tým učiteľom može stať niečo iné, napríklad choroba, nehoda a pod.?
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
Stránka:
1 2
21.07.2011 - 09:18
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Panna (Panna)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-panna.gif)
1. u něj vidíme vlastnost, kterou nemáme rádi u sebe. Odmítáme si takovou vlastnost přiznat a nelíbí se nám, když ji vidíme u druhého.
2. že vám připomíná nějaký důvod k rozhořčení, který jsme nepřekonali - někoho, komu jste neodpustili, nějaké omezení, se kterým jsme se nesmířili.
3. že vám nedovolí, aby jsme překrucovali fakta svým obvyklým způsobem, nenaletí na naše předstírání, nepodporuje naši oblíbenou iluzi anebo neignoruje zjevná fakta.
Každou situaci můžeme změnit ke svému prospěchu, nebo ji můžeme promrhat. Buď se podíváme do svého nitra a odhalíme, jaké obavy, zranění nebo zášti pohřbené v našem podvědomí byly reaktivovány, a přineseme je na povrch, nebo budeme obviňovat druhé za to že nás "zneužívají". Buď se z takové situace poučíme, nebo si necháme ujít příležitost. V tom případě nám bude Kosmos připravovat stejnou situaci znovu a znovu, až nakonec porozumíme. Když si uvědomíme, že nám někdo způsobuje nesnáze, buďme mu vděčni, neboť on je naším učitelem. Protože je přesně tím čím je, zmáčknul knoflík v našem podvědomí. A a nyní se ten knoflík můžeme uvědomit a jsme blíže ke svobodě.
(použito z knihy Drahokam v lotosu)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 09:49
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Rak (Rak)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-rak.gif)
že ak toho kto nás ročuľuje aj my rozčuľujeme, tak aj on má rovnaký problém?
..ja stále rozmýšľam o tých energiách... my ak máme nejaký problém, tak vyžarujeme istú energiu, teda stále nejakú vyžarujeme do okolia a okolie, ktoré je citlivé a vnímavé, prístupné všetkým energiám bude prežívať čokoľvek čo my vyžarujeme dosť intenzívne a buď sa môže cítiť zle, nepríjemne a nedá to najavo, nič nepovie, nič neurobí preto aby tomu človeku nastavilo zrkadlo alebo vezme na seba úlohu zrkadla, čím tomu človeku môže pomôcť objaviť to, čo vyžaruje.
Ak mu však zrkadlo nenastaví, čo to s tým človekom, ktorý vyžaruje tú negatívnu energiu urobí???
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/diskuze-smazano.gif)
21.07.2011 - 10:08
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Býk (Býk)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-byk.gif)
=====
Máš zajímavý vhled do této oblasti.Já v tom vidím jen karmická působení.Naše energie je neutrální - čistá,jen naše mysl ji v různých situacích promění na radost,vděk,nenávist,vztek
apod.
![:3:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_3.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 10:41
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Panna (Panna)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-panna.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 11:11
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Panna (Panna)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-panna.gif)
V zásadě, pokud hledáme štěstí a lásku ve vnějším světě, pak budeme vždy frustrováni. Láska je naším vnitřním zdrojem. Až ho v sobě rozvineme, otevřeme se mu, potoum již neb udeme lpět na siuacích života, budeme prožívat krásu života.
Dobrou pomůckou je opravdové zrcadlo a pohled do očí. Úplná upřímnost k sobě. Pravda o sobě nás osvobodí. Přijetí. Potom se začínají dít podivuhodné věci.
![:3:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_3.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 11:36
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Vodnář (Vodnář)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-vodnar.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/diskuze-smazano.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 11:50
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Býk (Býk)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-byk.gif)
Tudíž že když podobně zareaguje i dotčený "cíl", tak i on se cítí méněcenný, není to tím, že by nebyl vůbec negativistický a jen neosobně odrážel tu negaci toho prvního.
Podle mě se tím roztočí emoční kolotoč negativní akce - reakce, který se většinou jen stupňuje a k nějakému uvědomění si takového "sdělení" o sobě skrze druhé nedojde. Protože ten první si svou negaci odraženou druhým vysvětlí jako útok na sebe, automaticky odpoví ještě silnější negací a bude věřit, že je oprávněná, nezamyslí se nad tím, je to takový obranný mechanismus.
Když tak člověk reaguje, je to proto, že mu chybí odstup od situace, tudíž se z ní ani nepoučí, nemůže ji vyhodnotit. Leda až po čase.
Prý zenoví mistři takhle záměrně negativně vytáčeli své žáky, hráli to, aby jim pomohli si to uvědomit.
Mně se líbil návod, jak to utnout v zárodku, popsaný v Celestínském proroctví.
Jestliže jsme bdělí a dokážeme si ten náběh vlastní negativní reakce na něčí negativní akci uvědomit dřív, než automaticky zareagujeme, a naopak zareagovat přátelsky, ale asertivně dát najevo, že to jednání je nevhodné, usmát se, třeba se zeptat, proč nás k tomu nutí, chápavě podotknout, že toho má dotyčný moc, je přetížený, hlavně nezareagovat nepřátelsky, jak ten první podvědomě očekává.
Tím ho znejistíme, on už dál nebude reagovat nepřátelsky, protože zjistí, že není v ohrožení (jeho sebehodnota) a bude přístupnější tomu uvědomění a změně postoje.
Konkrétně se to tam popisuje v situacích s vojáky a policisty, kteří pronásledují hlavní hrdiny.
No snad jsem to vyjádřil aspoň trochu srozumitelně
![:1:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_1.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 11:57
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Rak (Rak)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-rak.gif)
No ak nemáme potrebu súdiť ani deliť niečo na zlé a dobré, iba máme nepríjemný pocit, skrátka necítime sa príjemne a v harmónii v prítomnosti určitých ľudí lebo už ich pohľad do očí je nám nepríjemný...čo potom za tým je, karmická záležitosť???
Lebo je milón ľudí, ktorých pohľad a prítomnosť v nás vzbudia príjemný pocit, kľud, pokoj ale akonáhle sa stretneme s človekom, ktorý na nás pôsobí opačne a cítime tú energiu ktorá z neho vyžaruje a necítime sa teda príjemne, to je potom tá karma?
Nechce sa však mi totiť veriť tomu, že je možné necítiť žiadnu energiu z ľudí a tým padom nemať ani príjemny ani nepríjemny pocit, hoci len podvedome na energetickej úrovni...na takejto úrovni si vyberáme aj priateľov predsa, kedy energie ľudí spolu ladia a priťahujú sa a nie odpudzujú.
Keby to fungovalo tak ako píšeš, tak by nám bolo úplne jedno s kým sa priatelíme, každému by sme boli priateľom, bez ohľadu na to, či by nás ten človek zneužíval, využíval, či by nás okradol, zbil (čo už ale zachádzam do extrémov ale i to sa môže stať)... stále by sme sa usmievali a nič by sme necítili, nechali by sme si od každého úplne všetko, ani by sme neodišli niekam preč,čo najdalej od takého človeka, LEN BY SME BOLI a zostali na tom mieste kde nás ten človek chce mať, stali by sme sa hračkou v rukách ostatných. Oni by ovládli všetkých tých na svete, čo by LEN BOLI. Nikdy by sme nezasiahli, nebránili by sme sa tomu, neodišli preč z jeho blízkosti, lebo by sme vlastne nerozlišovali či nám niekto robí zle, alebo dobre, skrátka nič by sme necítili ako "hračka" s ktorou by si každý robí čo chce....nič nám nie je príjemné ani nepríjemné. Nám by to nevadilo, mohli by nás aj zabiť, my by sme nič necítli, alebo pri najmenšom by sme boli v pohode a s úsmevom na perách, len boli, nič viac a nič menej.
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 12:16
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Panna (Panna)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-panna.gif)
Jde o to nedělat nic podmíněně.
Buď tvoje emoce ovládnou, nebo ty ovladneš emoce ne odmítnutím ale přijetím. Oni se změní jako když taje led. Zkus někdy jen pozorovat, když se objeví vztek. Je to jen energie, uvidíš jak se průběh mění. Všechno co se narodí zemře a platí to i o emocích. Akorát se bojíme co z toho vznikne, že to bude bolet, že bude zraněna naše pýcha, náš jedinečný názor, naše skvělé ego co se bojí změny.
Pocity jsou v pořádku. Pokud již jseš ve stavu "nad věcí" poznáš to tak, že za jakoukoli situací cítíš hluboký klid a mír, a máš svobodu volit podle svých pocitů (to bych už nazval intuicí) svoji cestu (podle toho kam směřuješ).
Potom jsou to bezpodmínečné činy. Nezištné činy. Nezištná láska, kterou dávaš sobě a dál se šíří do okolí. Je To v nás.
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 12:21
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Váhy (Váhy)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-vahy.gif)
Víš, sranda je, že my lidi si pořád myslíme, že ti kolem nás naše masky nevnímají. jenomže oni vnímají. My vnímáme jejich masky - jen abychom nebyli vidět takoví, jací jsme, páč se za to sami stydíme.
Je to tak i s energiemi - tedy - vysvětleno dle teorie energií. Je jasné, že ty energie okolo sebe cítíme. Ale - jak jsi psala, jsou lidé, kteří si ty energie lidí kolem sebe nasávají. Proto já tvrdím - a praktikuji a funguje mi to - obnovuji si svou celistvost. tzn., že pokud mám pocit, že jsem si někoho/něco,nasála do sebe, tak si(a pozor - to pořadí je nutné) vezmu zpět vše co je moje a vracím to, co mé není. Prakticky vyzkoušeno, skvěle to funguje. Netřeba bádat nad tím - co to je to, co vracím a beru si. Fakt netřeba. Jednoduše to je to "mé" a to "jeho". protože pak s takto nachytanými energiemi emocí někoho jiného nemůžeme žít a moooc se divíme - já se divně cítím, co to sakra je, proč si s tím nevím rady.. ? Nemůžu to zvládnout. Je to cizí - je to jasné.
Byla jsem veeeelmi dobrým lapačem cizích emocí a energií - zkrátka jsem to tak potřebovala.
Takže pokud zjistím, že jsem se do něčeho vnořila (uvědomím si to - být vědomý je to, co se musíme naučit), sednu si doma, přeberu si ten příběh a zeptám se - co mi to mělo dát/říct/ukázat. No... a udělám si v sobě jasno, poděkuju si za nový zážitek a jedu dál :)
![:17:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_17.gif)
![:17:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_17.gif)
![:17:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_17.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 12:22
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Váhy (Váhy)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-vahy.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 12:28
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Rak (Rak)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-rak.gif)
len jednoducho, ty môžeš kontorolovať svoje emócie aj rekcie, no tak či tak niečo budeš cítiť a to niečo bude buď príjemné, alebo nepríjemne.
Ak si naladený na pozitívnu energiu a skíži ti cestu silná negatívna energia, môžeš sa na 100 percent spoľahnúť na to, že pozitívna energia na ktorú si naladený premení tú negatívnu vyžarujúcu smerom k tebe na pozitívnu??
Nemôže sa stať aj to, že sila negatívnej energie bude taká silná, že ti spôsobí chaos v tvojom energetickom systéme a naruší momentálnu harmóniu, ktorú si pociťoval?
Máš právo neprijímať tú negatívnu energiu vysielanú druhými do seba??
Lebo niekedy je to tak, že tí druhí to môžu robiť podvedome. Vidia v tebe to, s čím majú oni problém oni...nemusia si to uvedomovať. No ak si my toto uvedomujeme, tak máme dovoliť prenikať a nech pôsobiť ich negatívne energie smerom k nám??
My sme si niečo uvedmili a aj chápeme o čo ide, no ako pochopí ten druhý, keď vnás neuvidí svoje zrkadlo???
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 12:32
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Býk (Býk)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-byk.gif)
![:1:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_1.gif)
Třeba jak to tady popisujete z toho energického hlediska, braní-kradení energie, to je sice pochopitelné, jen mi přijde, že se v takovém případě opomíjí ten důvod, proč se tak děje, že je to ten nedostatek lásky, jak píšeš, tudíž se pak hůř nachází to pochopení člověka, který se tak chová.
Že se pak zaměříme jen na ty energie a ne na člověka, co je krade, vyzařuje...
![:74:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_74.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 14:41
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Váhy (Váhy)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-vahy.gif)
Víš... vnímám to tak, že i my musíme mít jasno v tom, koho chceme potkávat, s kým chceme být ve styku nebo ne.
Reflektujeme si všichni. Ale někdo to vnímá (je vědomý) a jiný není. A to je jeho věc. Však pokud se naučíš respektovat něčí blbé nálady - že to tak je a může je mít - pak ti vadit nebudou. To všechno, co přijde - byť nečekaně - je v tu danou chvíli prostě informace, sdělení, které my potřebujeme. Pochopíme - nepochopíme. A to se mi na tom cyklu života moc líbí. Když to začnu vnímat - že to všechno se děje pro mé blaho - tak mi to dělá nesmírně dobře. :)
![:17:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_17.gif)
![:17:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_17.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 14:49
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Beran (Beran)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-beran.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
21.07.2011 - 14:54
| Filtr
![Znamení zvěrokruhu - Býk (Býk)](https://najdise.cz/najdise-images/ikonky/horoskop-byk.gif)
![:3:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_3.gif)
Ale určitě to je lepší přístup, než reagovat stejným, negativním způsobem, pokud to dokážu ovlivnit.
Ono všeho s mírou, i toho "všudypřítomného zrcadlení" a hledání učitele v každém kolemjdoucím nebo bezdomovci, kterého potkám
![:1:](https://najdise.cz/najdise-images/smajliky/smajlik_1.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
![](https://najdise.cz/najdise-images/empty_dot.gif)
© 2007-2025 Najdise.cz