adelaida
» 16ka
Ta věc se stala, ten film byl natočen...s tím už nic neuděláš, ale co udělat můžeš, pokud to v tobě probouzí takovou odezvu je - nevěnovat tomu pozornost, stejně jako této diskuzi...nic lepšího mě nenapadá.
Najdise.cz
» adelaidaSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
Typicky vytržená věta z kontextu. Jde o živou tragédii, a proto se mi nelíbí, že se o ní točí film, protože může být pochopena necitlivě. A JE MI JEDNO z jakého důvodu ta tragédie byla, prostě je ŽIVÁ a může to být necitlivě vysvětleno vůči pozůstalým.
Jde o empatii s pozůstalými. Proto je mi jedno (neřeším) z jakého důvodu to ta žena udělala. To JEDNO se vztahovalo k živosti tématu. Ne k činu samotnému.
Najdise.cz
» Hustokrutě obscénní MortiSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
Jojo, na válečná dramata koukám jen kvůli strategii a když tam nejsou krvavé a drastické scény. Takže vesměs jen na staré filmy či dokumenty a hlavně když třeba partyzáni mají navrch nebo ruský odstřelovač a pod. Ach staré sovětské filmy - hmm paráda jak se v nich zvýrazňovala národní hrdost a chrabrost vojáků. A to bez legrace - to se ve filmech teď už nevidí, je to jen samá krev a utrhané končetiny. Škoda.
Hustokrutě obscénní Morti
» 16ka
Tak me nepride ze ji tady nekdo lituje a obhajuje...ty to v ty diskuzi vidis, ja treba ne. ...sis zas to programovani...no jo, tak ja mam rada detektivky, tak to uz semnejspis naprogramovanaj Mason...ufff...
adelaida
» 16ka
Z toho co píšeš je pro mě klíčová věta z odstavce č. 1. "Je mi to jedno - z jakého důvodu" Společnosti je jedno jaké motivy ji vedly k tak hrůznému činu. Odsuzují jen čin samotný. Ale ten motiv je přeci jeho neoddělitelnou součástí. Společnost je jako doktor co potlačuje jen příznaky, ale neléčí příčinu.
Najdise.cz
» Hustokrutě obscénní MortiSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
Striktně nic neberu. Všimni si i tady v diskusi, jak se lidé snaží hledat důvody pro omluvu takového hnusného činu. Čin je to hnusný, netvrdím že Hepnarová byla hnusná - prosím rozlišovat (pro šťouraly)
V dnešní době je tendence na všechno hledat § a zbavovat lidi zodpovědnosti. Paradoxně házet odpovědnost na všechny okolo. Haha i tady v diskuzi - vražedkyně je chudinka nemocná a kdo řekne že je zrůda, tak je necitlivý a zaslouží pokárat.
Bude-li psychopat přemýšlet jak se realizovat, tak je např. tato kauza ideální. Lidem hrabe čím dál víc, v televizi není nic jiného než kde někdo někoho zastřelil či jinak zabil. Teroristi exhibují před kamerou, prostě síla.
Proč se lidi raději nechtějí koukat na krásnou přírodu a filmy o lásce, spokojeně pracujících lidech, tvorbě čehokoliv krásného či praktického. NE, budeme raději koukat na horory, kriminálky a psychopatická dramata.
Mozek není blbej, ale nezvládne být normální, když si ho takto drasticky programujeme.
Hustokrutě obscénní Morti
» 16ka
Mno...jenze na dokument se ti dneska kazdej vykasle... Kdyz bys to brala striktne nevzniknul by zadnej valecnej film apod ..
Najdise.cz
» Hustokrutě obscénní MortiSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
Je rozdíl o věci informovat nebo z ní dělat byznys. Vlastně šoubyznys.
Hustokrutě obscénní Morti
» Petr9
Neznam teda... Ale to je presne vono...pokud se na nekoho sype jen houst a vetsi kapky tak je pravdepodobny ze to jednou rupne...soucit pro ty lidi uplne nemam, spis fakt pochopení ze se to proste stalo. Hepnarova dostala provaz a bylo to vysvobozeni i pro ni. Film Zkažená mládež si videl? Ja uz dost dávno nicmene je to presne to tema...i hodnej pes zahnanej do kouta proste kousne...
Najdise.czSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
Nikdy bych na tento film nešla a ani v TV bych nad ním neztrácela čas. Z několika důvodů.
1) šlo o tragédii, z jakéhokoliv důvodu (hráblo jí, chtěla být slavná, byla nemocná, volala o pomoc) - je mi to jedno. Zemřeli tam lidé, cítím odpor k TRHÁKU, který čerpá z tragédie, kde ještě nejspíš žijí přímí pozůstalí. Prostě na mě moc živé téma, které může být necitlivě uchopeno.
2) tuším ta holka psala deník, popisovala vraždu, chtěla smrt. Breivik co vystřílel desítky lidí atd... - odmítám se podílet na zvyšování publicity vrahů. Mnohým nejde o nic jiného než se dostat do mezinárodních zpráv. Cítím riziko inspirace.
3) mám svých tragédií a nepříjemných chvil v životě dost. Nač se dvě hodiny (či kolik) stresovat cizí tragédií. Nechci si zasírat hlavu cizími stresy. Jo možná se to zdá sobecké, ale nikomu tím stejně nepomůžu. To raději vyslechnu kamarádku a poradím ji s jejími starostmi.
A nějaké nesuď ať nejsi souzen a podobně. A zda jsem čistá jako lilie a pod. Pche, podobné výlevy považuji (promiňte) za teplé pšouky. Nikoho nesoudím, jen mám svůj názor. Cítím prostě velký rozdíl mezi zkratem v afektu a promyšleným kalkulem.
Petr9
» Hustokrutě obscénní Morti mě v tomhle kdysi rozsekal jeden film - Badland http://www.csfd.cz/film/… kde se mladý kluk vrátil z války, kde zažil akorát sračky ... aby pak dostal ještě větší nálož sraček ... až to dopadlo jak to dopadlo ... a když k tomu v závěru ještě začal hrát Bruce Springsteen - Devils & Dust === What if what you do to survive Kills the things you love Fear´s a powerful thing, baby It can turn your heart black you can trust It´ll take your God filled soul And fill it with devils and dust ===
těžko soudit, kdo by se jak v jaké situaci zachoval ...
Bosch
» Argyll
jsem přesvědčený o tom že zlo je předprogramováno v každém z nás. vlastně se na něm všichni každý den podílíme. kdysi v tibetu existovali obětní kozlové. byli to lidé převlečení v kůži kozla kteří jednou za čas přebírali viny obyvatel. dostal od nich nějaký peníz oni na něj nakladli svoje hříchy a pak odešel z vesnice nesměl se už vrátit. ten člověk pak zpravidla v krátké době umřel. předtím si ale trochu užil z těch peněz. nemyslím si že jsme lepší než tibeťané jde jen o míru toho "zla". asi celá naše kultura je založena na vině křivdě a oběti. židé i křesťané. Hepnarová se vyřádila na zastávce ale je to jenom nejostřeji viditelné zlo na které lze ukázat. pak je tady neviditelné plíživé zlo které dýcháme vzduchem a pijeme už v mateřském mléce. a to že lžeme všichni tak to je jasné to je dáno už tím že neznáme pravdu ani o sobě. natož o druhých.
Najdise.czSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
Nechci už dál rozdmýchávat tuto choulostivou diskuzi, upřímně - docela mě zasáhla.
Napíšu jen toto: rozhodně nijak neobhajuji čin O.H. Ale pokud mám v sobě alespoň špetku soucitu i pro takovéto lidi, znamená to automaticky, že jsem na stejné úrovni jako oni?
Variantu, že bych si na něčem takovém chtěl honit své senzacechtivé ego a dokazovat si hloubku své duše zcela vylučuji, pro takovou aktivitu vidím společensky mnohem méně rizikové cesty :)
Najdise.cz
» BoschSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
svý dědy jsem moc nepoznal. už tě chvíli pozoruju a začínáš se mi líbit
Bosch
» ovii
nojo je to výplod společnosti. jsem přesvědčený že nikdo nevíme jak by jsme sami jednali v její kůži. říká se mezi indiány Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
Najdise.cz
» Mici AngóraSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
knížku jsem nenašel, zřejmě se ztratila při posl. stěhování..
Najdise.cz
» ArgyllSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
noo, možná jde spíš o to, že do hlavy druhým nevidíme..já taky nevím, proč nyní přispíváš do diskuze, kterou jsi v týdnu smázl..
anilah spíš možná chtěla říct, že destrukci není nutný vždy obrátit ven, někdo ji taky obrací dovnitř. nebo vybije, přetaví..
Najdise.cz
» BoschSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
Na tohle fakt nedokážu odpovědět, ale na lidskou psyché někdy útočí mocnosti, jaké si nikdo nedokáže ani představit.
Na tohle téma doporučuji zajímavou knihu, kterou napsal Morgan Scott Peck - Lidé lži; psychologie lidského zla
Bosch
» Argyll
nedávno fláknul s letadlem plným lidí do země nějaký mladý němec. kvůli tomu že měl odejít od letectva ze zdravotních důvodů. co ho ale vedlo k tomu že musel zabít i ty ostatní.
Najdise.cz
» adelaidaSystémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: =====
proč obavy, trailer mluví jasně..:(
pro astroúchyly doporučím knihu oprátka za osm mrtvých, vzadu je otištěn olžin radix.
adelaida
» Hustokrutě obscénní Morti
Tak to je úskalí toho, když znáš detaily. Když si třeba utvoříš představu podle knížky a potom koukáš na film. Dost často to bývá zklamání z toho jak se kniha a film rozchází...
No vidiš...a mě se ten konec docela líbil. Natočený to bylo fantastico...ale byly tam faktický chyby no...jako film o.k., jako životopisnej film chybičky no...
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - adelaida v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
adelaida (* 6.10.1973) Žena
V recenzích píšou, že se tam dost prostoru věnuje její sexuální orientaci a lesbickým scénám. Mám obavy, že to hodí ten příběh trochu jiným směrem. Necháme se překvapit
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Najdise.cz (Systémová zpráva)
Příspěvek je od uživatele Buh je tlak, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: === proč obavy, trailer mluví jasně..:(
pro astroúchyly doporučím knihu oprátka za osm mrtvých, vzadu je otištěn olžin radix.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - mici-angora v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - zi.va v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Najdise.cz (Systémová zpráva)
- Příspěvek byl smazán -
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - bosch v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Bosch (* 8.1.1968) Muž
nedávno fláknul s letadlem plným lidí do země nějaký mladý němec. kvůli tomu že měl odejít od letectva ze zdravotních důvodů. co ho ale vedlo k tomu že musel zabít i ty ostatní.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Najdise.cz (Systémová zpráva)
- Příspěvek byl smazán -
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Mici Angóra (* 29.8.1979) Žena
Je to aspoň jeden z těchto nebo úplně jiný (ten pravý?):
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Najdise.cz (Systémová zpráva)
- Příspěvek byl smazán -
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - bosch v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Bosch (* 8.1.1968) Muž
nojo je to výplod společnosti. jsem přesvědčený že nikdo nevíme jak by jsme sami jednali v její kůži. říká se mezi indiány Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Najdise.cz (Systémová zpráva)
Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: === Na tohle fakt nedokážu odpovědět, ale na lidskou psyché někdy útočí mocnosti, jaké si nikdo nedokáže ani představit.
Na tohle téma doporučuji zajímavou knihu, kterou napsal Morgan Scott Peck - Lidé lži; psychologie lidského zla
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - petr9 v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Najdise.cz (Systémová zpráva)
Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: === Na tohle fakt nedokážu odpovědět, ale na lidskou psyché někdy útočí mocnosti, jaké si nikdo nedokáže ani představit.
Na tohle téma doporučuji zajímavou knihu, kterou napsal Morgan Scott Peck - Lidé lži; psychologie lidského zla
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - bosch v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Hustokrutě obscénní Morti (* 23.10.1976) Žena
- Příspěvek byl smazán -
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - petr9 v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Petr9 (* 9.5.1983) Muž
mě v tomhle kdysi rozsekal jeden film - Badland http://www.csfd.cz/film/… kde se mladý kluk vrátil z války, kde zažil akorát sračky ... aby pak dostal ještě větší nálož sraček ... až to dopadlo jak to dopadlo ... a když k tomu v závěru ještě začal hrát Bruce Springsteen - Devils &Dust === What if what you do to survive Kills the things you love Fear´s a powerful thing, baby It can turn your heart black you can trust It´ll take your God filled soul And fill it with devils and dust ===
těžko soudit, kdo by se jak v jaké situaci zachoval ...
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - hustokrute-obscenni-morti v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Najdise.cz (Systémová zpráva)
Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: === Nikdy bych na tento film nešla a ani v TV bych nad ním neztrácela čas. Z několika důvodů.
1) šlo o tragédii, z jakéhokoliv důvodu (hráblo jí, chtěla být slavná, byla nemocná, volala o pomoc) - je mi to jedno. Zemřeli tam lidé, cítím odpor k TRHÁKU, který čerpá z tragédie, kde ještě nejspíš žijí přímí pozůstalí. Prostě na mě moc živé téma, které může být necitlivě uchopeno.
2) tuším ta holka psala deník, popisovala vraždu, chtěla smrt. Breivik co vystřílel desítky lidí atd... - odmítám se podílet na zvyšování publicity vrahů. Mnohým nejde o nic jiného než se dostat do mezinárodních zpráv. Cítím riziko inspirace.
3) mám svých tragédií a nepříjemných chvil v životě dost. Nač se dvě hodiny (či kolik) stresovat cizí tragédií. Nechci si zasírat hlavu cizími stresy. Jo možná se to zdá sobecké, ale nikomu tím stejně nepomůžu. To raději vyslechnu kamarádku a poradím ji s jejími starostmi.
A nějaké nesuď ať nejsi souzen a podobně. A zda jsem čistá jako lilie a pod. Pche, podobné výlevy považuji (promiňte) za teplé pšouky. Nikoho nesoudím, jen mám svůj názor. Cítím prostě velký rozdíl mezi zkratem v afektu a promyšleným kalkulem.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - hustokrute-obscenni-morti v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Hustokrutě obscénní Morti (* 23.10.1976) Žena
No...ja si zas myslím ze je dobře, ze se o takovejch vecech nemlci...
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Najdise.cz (Systémová zpráva)
Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: === Je rozdíl o věci informovat nebo z ní dělat byznys. Vlastně šoubyznys.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - hustokrute-obscenni-morti v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Hustokrutě obscénní Morti (* 23.10.1976) Žena
Mno...jenze na dokument se ti dneska kazdej vykasle... Kdyz bys to brala striktne nevzniknul by zadnej valecnej film apod ..
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Najdise.cz (Systémová zpráva)
Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: === Nikdy bych na tento film nešla a ani v TV bych nad ním neztrácela čas. Z několika důvodů.
1) šlo o tragédii, z jakéhokoliv důvodu (hráblo jí, chtěla být slavná, byla nemocná, volala o pomoc) - je mi to jedno. Zemřeli tam lidé, cítím odpor k TRHÁKU, který čerpá z tragédie, kde ještě nejspíš žijí přímí pozůstalí. Prostě na mě moc živé téma, které může být necitlivě uchopeno.
2) tuším ta holka psala deník, popisovala vraždu, chtěla smrt. Breivik co vystřílel desítky lidí atd... - odmítám se podílet na zvyšování publicity vrahů. Mnohým nejde o nic jiného než se dostat do mezinárodních zpráv. Cítím riziko inspirace.
3) mám svých tragédií a nepříjemných chvil v životě dost. Nač se dvě hodiny (či kolik) stresovat cizí tragédií. Nechci si zasírat hlavu cizími stresy. Jo možná se to zdá sobecké, ale nikomu tím stejně nepomůžu. To raději vyslechnu kamarádku a poradím ji s jejími starostmi.
A nějaké nesuď ať nejsi souzen a podobně. A zda jsem čistá jako lilie a pod. Pche, podobné výlevy považuji (promiňte) za teplé pšouky. Nikoho nesoudím, jen mám svůj názor. Cítím prostě velký rozdíl mezi zkratem v afektu a promyšleným kalkulem.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - adelaida v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Najdise.cz (Systémová zpráva)
Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: === Striktně nic neberu. Všimni si i tady v diskusi, jak se lidé snaží hledat důvody pro omluvu takového hnusného činu. Čin je to hnusný, netvrdím že Hepnarová byla hnusná - prosím rozlišovat (pro šťouraly)
V dnešní době je tendence na všechno hledat § a zbavovat lidi zodpovědnosti. Paradoxně házet odpovědnost na všechny okolo. Haha i tady v diskuzi - vražedkyně je chudinka nemocná a kdo řekne že je zrůda, tak je necitlivý a zaslouží pokárat.
Bude-li psychopat přemýšlet jak se realizovat, tak je např. tato kauza ideální. Lidem hrabe čím dál víc, v televizi není nic jiného než kde někdo někoho zastřelil či jinak zabil. Teroristi exhibují před kamerou, prostě síla.
Proč se lidi raději nechtějí koukat na krásnou přírodu a filmy o lásce, spokojeně pracujících lidech, tvorbě čehokoliv krásného či praktického. NE, budeme raději koukat na horory, kriminálky a psychopatická dramata.
Mozek není blbej, ale nezvládne být normální, když si ho takto drasticky programujeme.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - hustokrute-obscenni-morti v této diskuzi
Ukaž horoskopy diskutujícícho
Hustokrutě obscénní Morti (* 23.10.1976) Žena
Mno...jenze na dokument se ti dneska kazdej vykasle... Kdyz bys to brala striktne nevzniknul by zadnej valecnej film apod ..
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
adelaida (* 6.10.1973) Žena
Z toho co píšeš je pro mě klíčová věta z odstavce č. 1. "Je mi to jedno - z jakého důvodu" Společnosti je jedno jaké motivy ji vedly k tak hrůznému činu. Odsuzují jen čin samotný. Ale ten motiv je přeci jeho neoddělitelnou součástí. Společnost je jako doktor co potlačuje jen příznaky, ale neléčí příčinu.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - najdise.cz v této diskuzi
Najdise.cz (Systémová zpráva)
Příspěvek je od uživatele 16ka, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu: === Typicky vytržená věta z kontextu. Jde o živou tragédii, a proto se mi nelíbí, že se o ní točí film, protože může být pochopena necitlivě. A JE MI JEDNO z jakého důvodu ta tragédie byla, prostě je ŽIVÁ a může to být necitlivě vysvětleno vůči pozůstalým.
Jde o empatii s pozůstalými. Proto je mi jedno (neřeším) z jakého důvodu to ta žena udělala. To JEDNO se vztahovalo k živosti tématu. Ne k činu samotnému.
Filtruj příspěvky nebo odpovědi na - adelaida v této diskuzi