Neptun kvadratura Slunce a Neptun obecně


05.09.2023 - 10:59
(Střelec) verka96
Neptun kvadratura Slunce a Neptun obecně
Otevírám veřejnou diskusi na téma Neptun a jeho napěťové (nebo i harmonické) vazby, jaké máte zkušenosti, případně co myslíte, že by mohl dělat v mém horoskopu v kvadratuře na Slunce.
Škoda, že dřívější diskuse na téma Neptun byla vymazána... Budu moc ráda, když se podělíte se svými prožitky. Děkuji... :68:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 7 6 5 4 3 2 1
Řazení:
24.06.2024 - 20:33 | Filtr
(Střelec) verka96 » MG34
Začala jsem tuto diskusi loňského roku, kdy mi už šla kvadratura od Neptunu na Slunce, dříve na Neptun s Venuší ve Střelci. Měla jsem tíživé období, proto jsem chtěla o tom mluvit, diskutovat, tak nějak sdílet a lépe to tak zvládat. Je to dlouhodobý aspekt, občas více zřetelný, jindy jde do pozadí, ale je to určitý vývoj, opouštění a přeměně životních záležitostí, což je právě v životě důležité.
Už jsem si všimla, jak píšeš v jiné diskusi o svých "poruchách", třeba tě to časem posune dál...
24.06.2024 - 20:25 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
No, já už měla lepší období, ale nějak poslední dobou na mě dolehla tato tíha... pravděpodobně Neptunská. Celospolečensky je to nelehká doba. Ano, taky mám pocit nějakého tlaku, už delší dobu. Také jsem ráda, že jsem našla toto povídání od Petry N. Smolové, je to od ní takové pohlazení. :78:
24.06.2024 - 18:49 | Filtr
(Ryby) MG34
Nevím, jak je ta kvadratura myšlena - ale něco málo o tom "vím" - mám kvadraturu Neptunu na stelium Slunce, Měsíc, Venuše - v radixu, takže tak nějak celý život.

Zvyknout se dá na ledacos..

Každopádně to celkem sedí s tím mým autismem (který mám celoživotně), ale současně mi v tomto dost pomáhá moje disociativní porucha osobnosti (vzniklá někdy později), díky které je můj autismus relativně snesitelný a naopak v sobě mám hodně věcí, které autisti vůbec neznají.
24.06.2024 - 18:41 | Filtr
(Rak) aktigram » verka96
Vierka, ja si myslím že toto obdobie je nesmierne ťažké pre každého, je mnoho ťažkých veci na nebi a je aj ťažko všetko oddeliť od seba. Ja mám pocit že všetky planéty a svetla sa spojili aby nás k niečomu už konečne donútili.
24.06.2024 - 12:21 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
Taky bych asi řekla že Neptun působí tak, že jej někdo nemusí vnímat, pokud je vic rozumově založený... Navíc mi nyní zase ubírá energii, tak se musím víc "dobíjet".
Navíc je to generační planeta na konci svého znameni+přechod Urana přes Algol a k tomu retro Pluto se ještě vrátí do Kozoroha. Kdo ví, co z toho všeho vznikne a co zanikne... :25:
24.06.2024 - 08:43 | Filtr
(Rak) aktigram » Žabí sen
To nie je pravda, pôsobia vždy len je mnoho ľudí tak veľmi v zajatí matérie že to ignorujú.
23.06.2024 - 19:00 | Filtr
(Střelec) verka96 » Žabí sen
Na mě tedy působí Neptun dost, hlavně prostřednictví snů, poslední dobou docela síla...
23.06.2024 - 01:06 | Filtr
(Váhy) Žabí sen
Aspekty Neptuna někdy nepůsobí.
23.06.2024 - 00:49 | Filtr
(Váhy) Žabí sen
Může se jednat o prohlubování špatných návyků.
20.06.2024 - 08:34 | Filtr
(Střelec) verka96
Zachytila jsem aktuální povídání o Neptunu na posledním stupni Ryb od Petry Nel Smolové, navíc je na tomto stupni stálice Scheat (nic pěkného), zajímavé... :64:
Moc se mi líbí: "to co je mé, ať zůstane a to, co mi nepatří, ať odejde..." :74:

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
05.10.2023 - 12:46 | Filtr
(Beran) Sestra Luna » thééé
:74: :62:
03.10.2023 - 07:20 | Filtr
(Ryby) thééé » Sestra Luna
Tak to je bomba s tím snem :22:
a mým pocitem...tu bude indicie ke zraku..
Napíšu víc do zprávy
Pěkný den :62:
Ta mozaika je opravdu nádherná, miluji mozaiky
01.10.2023 - 23:12 | Filtr
(Beran) Sestra Luna » verka96
Máš bystré oko, Vierka. :6:
áno, áno, všetko vnímaš správne. Vlnky, zaoblené tvary na mňa pôsobia lahodne, preto ich vkladám do obrazov. Ostrým hranám sa po operácií očí vyhýbam. Sýte, pestré farby majú liečivý účinok.
Ak človek prežije pol života v temnote, o to viac si váži žiaru svetla, ktorá je vo farbách ukrytá.

Kuchynská pracovná doska je z prírodného kameňa vysekaná podľa mojich požiadaviek. Žijem sama so psíkom. Vzájomne si pomáhame, Ona ma lieči, odkedy ju mám, netrpím nepretržitým smútkom.

S ockom som sa už raz rozlúčila, bola to krásna rozlúčka plná svetelných, farebných lúčov.

Budem pátrať ďalej, čo mi ten posledný sen chcel naznačiť.
01.10.2023 - 22:42 | Filtr
(Beran) Sestra Luna » thééé
Jupiter už dlhšiu dobu objíma Tvoju Lunu a bez Jeho pomoci, bol by môj Chirón, v prvom majestátnom Dome, sotva verejne obnažil svoju Dušu.

Vieš, čo sa mi raz prisnilo? Spomínaš na pocit, ktorý si mala pri pohľade na moju Lunu v opozícii so Saturnom a Jupiterom?

Žila som ešte s mojím prvým a zároveň posledným priateľom, ktorý ma nikdy nemiloval. Nik iný už po ňom neprišiel. Zopár pokusov o vzťah. Po treťom pokuse som to vzdala.

Ocitla som sa na vyľudnenom a zatopenom sídlisku, kde som vyrastala. Nikde nikoho, iba vrabce krúžili nado mnou. Sadli si na moju hlavu a oddelili mozgovú časť lebky, s ktorou odleteli do neznáma. Mozog mi z hlavy vyskočil a padol do vody, v ktorej som sa brodila.

Prebudila som sa celá prepotená a vystrašená, pozrela sa na spiaceho priateľa. Chytila sa za hlavu.

Raz, ako tak sme vedľa seba ležali a tvrdo spali, jedným očkom som urobila prieskum po miestnosti, cítila som, že nie sme sami. Medzi mnou a ním stáli 3 temné bytosti a dívali sa na mňa. Ach, samé znamenia, pochopila som až po rozchode.

Potom nastal v Duši Mier.
30.09.2023 - 15:17 | Filtr
(Střelec) verka96 » Sestra Luna
Ahoj,
ještě se chci vrátit k tvému dílu v kuchyni, všimla jsem si toho tvarového detailu pracovní kuchyňské desky u umyvadla, jak je v souladu s kousky obkladů, které jsi skládala do obrázků. Je to vyráběno na míru třeba od nějakého truhláře nebo jste si to sami vyráběli? I obrázek, který máš v profilu je podobného typu jako obklad, také tvoje dílo??? :27:
Jinak, nevím jestli znáš techniky, kdy se můžeš kdykoliv rozloučit nebo jakkoliv pracovat s člověkem (vyřešit své vnitřní záležitosti nebo konflikty) bez ohledu na přítomnost toho člověka, kterého se téma týká? Lze takto v sobě přetvořit i situace, které jsi nějak prožila a zůstal v podvědomí nějaké negativní nebo nepříjemný pocit, otisk - ten si pořád neseme s sebou. I s tímto jde pracovat, ale to už třeba s jinou osobou - terapeutem. Mám s tím dobré zkušenosti.
30.09.2023 - 00:05 | Filtr
(Beran) Sestra Luna » verka96
Keď sa mi snívajú komické sny, zvyknem sa od srdca nahlas počas spánku smiať a celá vysmiata sa zo sna prebudím. Je to krásne, keď sa Duša počas spánku smeje.


Vzťah medzi mnou a ockom bol komplikovaný, mala som ho však rada takého, aký bol. Dlho ma mrzelo, že som sa s ním nestihla rozlúčiť, že som mu počas jeho života nevenovala viac pozornosti. Asi som mu ani nikdy nepovedala, že ho mám veľmi rada.

Nerozumiem, prečo sa mi včera zjavil v mojom sne práve takým spôsobom. Našťastie, som sa včas prebrala. No, stále som z toho zážitku šokovaná.

Je spln, idem snívať. :64:
29.09.2023 - 19:18 | Filtr
(Střelec) verka96 » aktigram
Jojo, v podstatě souhlasím. Někdy mi dochází časem jejich význam a ten mi najednou pro leskne hlavou z ničeho nic...
Sny, co si pamatuju, tak byly vetsinou válečné, kdy jsem se většinou ukryvala, čekala až to nejhorší přejde. A ja věděla, že to přejde.
Vím, že to bývá chaos a nesmysl na logické pochopení, ale někdy jsou to ty všední bezvyznamnosti, které jen přejdou.
Ale ti ufoni dnes v noci, přijde mi to úsměvné. :16:
Sny jsou podvědomí a kdo ví, co všechno. Kdysi jsem je trochu studovala, zase psychologický pohled, C. G. Jung.
Ale je fajn, že se ve snu neumírá, ale jsem hrozně ráda, že jsem se probudila.. :27:
29.09.2023 - 18:48 | Filtr
(Rak) aktigram » verka96
Vierka každy z nás to ma rovnako, vo sne nie je možné zomrieť, teda nemôžme vidieť svoje umieranie a tak sa zobudime. Sny ktoré nás zasiahli hlboko niesli veľké posolsto aj ked mu nemusite teraz porozumieť, príde další sen v ktorom človek vie že toto sa mi presne snívalo a dej sa bude odohrávať dalej.
Pre mňa je sen iná realita, žiadne bludy, sny ma vedú celý môj život, ak sa mám niečo dozvedieť z minulosti je tu sen a ja idem goofliť a odrazu mi to dáva obrovský význam a posúva ma to dalej.
29.09.2023 - 18:28 | Filtr
(Střelec) verka96 » Sestra Luna
Tak to nebyl příjemný sen. Ale napadá mě, jaký jste měli vztah za života a zda je to pokus o kontakt si něco ještě vyjasnit, co bylo třeba konfliktní?? Mě napadá...
Já jsem dnes ve snu vyhanela z domu ufony, co byli převlečení za lidi. Ale to byly davy, vzala jsem pometlo a vyhanela je ven, ať mi domů nelezou.. :1: Ani nemluvili nebo jinak nekomunikovali. :32:
Já bych o snech mohla psát romány.

Když se mi zdá něco hnusnyho a nemůžu utéct nebo se bránit, tak se probudím. Nevím, nějak to mám zakódovane nebo co.
Některé sny si pamatuju hodně dlouho, na ty se nedá zapomenout.
29.09.2023 - 13:26 | Filtr
(Ryby) thééé » Sestra Luna
zatím jsem zachránila jednoho psa a 2 kočičky...
Kočky máme teď doma, a 2 jsou nad hlavu v malém bytě...ale kdybych měla domek, tak by mě ta mladší dcerka ryba určitě každou chvilku přemluvila k nějakému dalšímu zvířeti :16:
jenže teď na to nemám ..
a na útulek nemám tu beraní odvahu, co máš ty a taky bych se asi nad každým nebohým zvířetem hroutila psychicky :76:
29.09.2023 - 13:21 | Filtr
(Ryby) thééé » Sestra Luna
:22: nádhera :15: :17:
29.09.2023 - 11:34 | Filtr
(Beran) Sestra Luna » verka96
Ďakujem, Vierka, trvalo mi pol roka, kým som jednotlivé kúsky mozaiky poskladala, zlepila. Všetko vo voľnom čase a v nočných hodinách.

Robila som to počas tranzitujúceho Neptúna v konjunkcii s Merkúrom.

Cieľom bolo vytvoriť obraz, ktorý by prinášal Svetlo do pochmúrnych dní.

Mne sa už dlhšiu dobu nič nesnívalo, namiesto snov, sa mi z mysle vynárali myšlienky z kolektívneho nevedomia. Mnoho zážitkov z čias minulých sa mi vďaka tomu vyjasnili.

Včera, tesne pred spánkom, som opäť poprosila Anjela o akékoľvek znamenie o mojej spriaznenej Duši. Robievam to každú noc od útleho detstva.

A v noci som bola znásilnená členom rodiny, ktorý je už roky po smrti...

Nič príjemné to nebolo.

Som zvedavá na dnešný spln v Baranovi.
28.09.2023 - 19:58 | Filtr
(Střelec) verka96 » Sestra Luna
Včera i dnes večer je krásně jasno a nádherný zářivý Měsíc. :64: a zítra úplněk.
Sny hodně vnímám, někdy i silnější zážitky po probuzení pak někdy zapomínám. Fascinuje mě, jak mozek v noci pracuje a co vše dokáže zachytit, zpracovat a dát dohromady v podobě snů a pak ty silnější zážitky jdou do uvědomění. Z toho posledního mi jde mráz po zádech, ale horor to nebyl.
28.09.2023 - 17:57 | Filtr
(Střelec) verka96 » Sestra Luna
Tak to je moc pěkné. Veselé barvy..
28.09.2023 - 12:36 | Filtr
(Beran) Sestra Luna » thééé
... keď Merkúr zazrie Svetlo v hlbinách... :6:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
Příspěvky: 155-131 130-106 105-81 80-56 55-31 30-6 5-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Úplněk v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »